BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 2 maja 2024, 03:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 63  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 23 listopada 2008, 20:40 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
nie ruszaj termostatu (póki co), odpowietrzaj, odpowietrzaj i jeszcze raz odpowietrzaj wszystkimi odpowietrznikami (tymi co napisałem)

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 listopada 2008, 09:45 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2823
Lokalizacja: MaÂłopolska
Moje BMW: E84
Garaż: Było E36,E39,E60
rorafalki, jak możesz cyknij fote silnika Wydaje sie mi ze nie ma u mnie tego elementu co podgrzewa płyn za pomocą spalin :zdziwko: a gdzie jest wogole elektrozawór ogrzewania?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 listopada 2008, 09:56 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
LEGO napisał(a):
rorafalki, jak możesz cyknij fote silnika Wydaje sie mi ze nie ma u mnie tego elementu co podgrzewa płyn za pomocą spalin :zdziwko: a gdzie jest wogole elektrozawór ogrzewania?

na pewno masz, mamy takie same silniki (a chłodnica wygląda jak kilka postów wyżej)

Obrazek

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 listopada 2008, 10:02 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
M57 a M57N różni się między innymi układem chłodzenia.


aaaa, ale Rora też ma M57 :P . Myślałem że M57N, w takim razie przepraszam za zamieszanie.

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 listopada 2008, 10:25 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
też M57, przydałby się M57N :hyhy:

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 listopada 2008, 15:19 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2823
Lokalizacja: MaÂłopolska
Moje BMW: E84
Garaż: Było E36,E39,E60
U mnie tego nie ma albo jestem slepy :zdziwko: musze zobaczyc do realoem

ok sprawdziłem nie ma


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 listopada 2008, 20:02 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
LEGO napisał(a):
U mnie tego nie ma albo jestem slepy :zdziwko: musze zobaczyc do realoem

ok sprawdziłem nie ma


chyba jest :)


Obrazek

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 listopada 2008, 20:15 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
LEGO nie ma tego termostatu....
Obrazek
ma tylko to co jest na zielono...
http://bmwfans.info/original/E39/Lim/53 ... l-11_2842/ :P

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 listopada 2008, 20:24 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
zbigniewst napisał(a):


takie same silniki (m57), taka sama moc(184KM), a nie są takie same :niepewny:

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 listopada 2008, 21:25 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2823
Lokalizacja: MaÂłopolska
Moje BMW: E84
Garaż: Było E36,E39,E60
dokładnie jest tak jak pisze Zbyszek.Wydaje sie mi ze ten kto ma webasto nie ma tego elementu do podgrzewania płynu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 listopada 2008, 09:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: olkusz
Witam wszystkich.W moim 530d oprocz tego ze nie trzyma temperatury(temp. jest ok tylko w ruchu miejskim) to jeszcze np. w czasie postoju na swiatlach czuc spaliny w kabinie.Czy ktos ma podobne objawy? Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 listopada 2008, 10:03 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2823
Lokalizacja: MaÂłopolska
Moje BMW: E84
Garaż: Było E36,E39,E60
jesli masz webasto to moze od niego podchodza spaliny


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 listopada 2008, 19:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Lokalizacja: okolice Mińska Maz.
witam

ja mam podobnie:( z dnia na dzien jest coraz gorzej :zalamany:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 listopada 2008, 21:43 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
odpowietrzajcie, odpowietrzajcie, odpowietrzajcie i jeszcze raz odpowietrzajcie. Wiem, że to brzmi głupio, ale reguła się potwierdza, że najwięcej problemów z ogrzewaniem stawarza zapowietrzony układ

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 listopada 2008, 18:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Lokalizacja: KrakĂłw
Witam,podobnie jak większość walczyłem z niedogrzaniem silnika w mojej buni.Najpierw zdiagnozowałem że nie zamyka się żaluzja chłodnicy gdyz nie był załozony przewód podciśnienia.Następnie wymieniłem termostat na Febi i zabrałem sie za odpowietrzanie układu i nadal lipa.Samochód na wlączonym ogrzewaniu nabierał temperatury bardzo wolno i zauważyłem że dolna rura jak powinna byc normalnie zimna też nabierała temeperatury od samego poczatku,czyli wrażenie że termostat niby nowy a nie trzyma i jest cały czas duży obieg.Po tej diagnozie udałem sie do sklepu po nowy termostat bo pomyslalem że założe nówkę a tamten oddam na gwarancji skoro nie trzyma.Załozyłem drugi nowy i bez poprawy nadal to samo a wczesniej przed montażem sprawdziłem go metoda starą czyli gotowanie w garze i sprzawdzenie czy działa i działał (czyli nie powinien byc odrazu duzy obieg a był).Wtedy moje przypuszczenia padły na poruszany w watku termostat EGR i postanowiłem to dzis sprawdzic w nastepujący sposób.Zacisnąłem wąż dochodzacy do termostatu EGR aby nie było przez niego obiegu i uruchomiłem silnik.Sprawa się wyjaśniła w parę minut,wskazówka staneła w pionie i silnik dogrzał sie momentalnie.Winny niedogrzania w moim przypadku jest właśnie termostat EGR przez który to zmykal plyn odrazu do dużego obiegu i silnik wolno sie nagrzewał.obrazek pomocniczy

_________________
PowyÂższy post wyraÂża jedynie opiniĂŞ autora w dniu dzisiejszym. Nie moÂże on sÂłuÂżyĂŚ przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani kaÂżdym innym nastĂŞpujÂącym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglÂądĂłw, bez podawania przyczyny.


Ostatnio edytowano 3 grudnia 2008, 22:23 przez furiozo, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, 15:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Lokalizacja: SkrzyszĂłw
Hello...u mnie winny był jednak termostat...Jak na początku wymienilem tylko płyn i odpowietrzyłem porządnie układ wg. wskazówek kolegi rorafalki to poprawa nastapiła jedynie w szybszym nagrzewaniu silnika lecz tylko do temp. ok60st, no i ogrzewanie lepiej działało (szybciej).. Następnie postanowiłem jednak wymienić termostat i przeczyścić EGR.. Teraz temperaturka silnika szybko rośnie i oscyluje w granicach 85-95st, silnik szybciej reaguje na pedał gazu w zakresie 2-3tys obr, no i mniej kopci co dało się zauwazyć.... Jedynie co zauważyłem i co mnie troche martwi to pompa wody lekko się poci (wiem czemu dolewam płyn..:() ale postanowiłem jeszcze poczekać z tą wymianą gdyż ubytki są znikome (0,75l na rok)...
Dzieki wszystkim za pomoc i wszelkie wyjaśnienia..gdyby nie Wy to dalej bym jeździł z niedogrzanym silnikiem...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 grudnia 2008, 00:42 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: WrocÂław
Witam

Mam ten sam problem w samochodzie dziewczyny, po wymianie termostatu nastąpiła lekka poprawa, jednak silnik bardzo wolno się nagrzewa. W sumie ona pokonuje tylko krótkie odcinki codziennie, jednak wydaje mi się że i tak silnik powinien sie już nagrzać do odpowiedniej temp. Jak u was po jakim czasie/kilometrach macie nagrzany silnik?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 grudnia 2008, 17:13 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: WrocÂław
Mógłbym prosić o odpowiedź na moje proste pytanie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 grudnia 2008, 15:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 27
Lokalizacja: Wałcz
Moje BMW: E46 320d
Witam.
Jestem freshman na tym forum. Mam Becię E46 320d 136KM i problem z niedogrzewaniem silnika. Wymieniłem termostat, płyn, odpowietrzyłem układ, wiatrak ani drgnie, ogrzewanie wnętrza w normie, czujniki sprawdzone, egr wyczyszczone-a jednak żadnych rezultatów nie ma. Dodam, że na włączonym webaście wskazówka jest w pionie, ale gdy wyłączę grzanko to temperatura spada. Wpadłem na ten sam pomysł co Paweł- rozebrałem termostat EGR i sprawdziłem naprzemian gorącą i zimną wodą- zauważyłem, że termostat pracuje, ale jak niby jest zamknięty to i tak przepuszcza wodę (nie jest szczelny). Jak sobie poradziłeś z tym problemem i czy ten termostat ma przepuszczać płyn (jeśli ma zamykać to mój jest rozwalony). Nie mam pojęcia co jeszcze mogę zrobić.

_________________
Jarek;


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 grudnia 2008, 15:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Lokalizacja: KrakĂłw
A więc wszystkie objawy jak były wcześniej u mnie.Prawdopodobnie masz do wymiany termostat agr. (ten mały).Wymieniłem dwa duże termostaty i nadal było kiepsko,po właczeniu ogrzewania,podczas jazdy temperatura spadała.Dopiero po wymianie termostatu agr (tego małego) wszystko mineło.Najpierw aby sprawdzic czy dobrze działa termostat mały zacisnałem węża dochodzącego do niego i sprawdziłem jak szybko nabiera temperatury i czy po właczeniu ogrzewania traci temperature i gdy nie było obiegu przez mały termostat agr wtedy wszystko było ok a więc wymieniłem go i teraz wskazówka stoi w pionie nie zależnie od innych czynników.Koszt termostatu agr w ASO to 115zł ZOBACZ O CO CHODZI NA FOTOobrazek pogladowy

_________________
PowyÂższy post wyraÂża jedynie opiniĂŞ autora w dniu dzisiejszym. Nie moÂże on sÂłuÂżyĂŚ przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani kaÂżdym innym nastĂŞpujÂącym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglÂądĂłw, bez podawania przyczyny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 63  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 126 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL