BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 17:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 2 marca 2013, 11:07 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 19
Lokalizacja: Dębica
Moje BMW: E46 318d 02r
Kod silnika: M47D20
moim zdaniem główny tak samo miałem po wymianie ok tylko ją mam 318d i nie mam term egr najlepiej sprawdz najpierw mały termostat masz na forum napisane jak to się robi

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 2 marca 2013, 22:45 
Offline
Forumowicz

Posty: 176
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: 530d 01' Turing
Kod silnika: M57
kamilo013 napisał(a):
Test 7.0, Obroty cały czas poniżej 2000 (eko driving, jak to znajomi mówią):
1) Po ok 3km temperatura wskoczyła na 55st.
2) Przy jeździe w centrum miasta temperatura wahała się 55-60 (śr. pręd. 40km/h)
3) Po wyjeździe z centrum temperatura wahała się przy 59-61 (śr. pręd. 60-70km/h)
4) Po przejechaniu ok 20km, po 3 min postoju temp utrzymywała się na poziomie 58st.

Dodam, że od niedawna mam trochę zwiększoną cyrkulację powietrza w komorze silnika (ktoś mi zajumał nerki...) ;p

Może uda mi się dziś wskoczyć na autostradę by przycisnąć go w obroty (ale przy np wyprzedzaniu, wzniesieniach, temperatura chciała wzrastać)






Ja kolego mialem podobny problem. W miescie 90 stopni natomias na trasie spadalo nawet do 67. Najpierw wymienilem term. EGR Temp. na trasie spadala maksymalnie do 79 stop. ale podczas stalej jazdy trzymalo 81. Dmuchnalem w stary termostat EGR i rzeczywiscie powietrze przechodzilo bardzo swobodnie w porownaniu do nowego orygilnanego . Po ok 2 miesiacach wymienilem glowny term. temperatura w trasie spada maksymalnie do 89 stopni a podczas spokojnej jazdy 91. Max. Temp. jaka uzyskalem to 96stopni. Oczywiscie auto po wymianie term.EGR o wiele szybciej nagrzewa sie ok 4 km.
POZDRAWIAM

Tak jak kolega wyżej napisał .....wymieniasz główny a mały najpierw sprawdzasz i jak trzeba wymieniasz :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 12 maja 2013, 18:16 
Offline
Forumowicz

Posty: 287
Moje BMW: 330Ci
Kod silnika: M54B30
Witam !
Posiadam BMW dopiero od kilku tygodni i już sprowadzając auto do Polski zauważyłem że temperatura na wskaźniku jest chyba zbyt niska. Dopiero wysokie spalanie dwulitrowego diesla dało mi do myślenia i znalazłem ten wątek ;) Posiadam wersję z automatyczną przekładnią i po analizie 59 stron tego wątku byłem pewien że będę musiał wymienić oba termostaty, naszczęście zanim zakupiłem części zajrzałem pod osłony i alleluja ! Nie ma w moim aucie tego badziewnego schładzania spalin zasysanych przez EGR - więc biorę się za jedyny, tradycyjny, termostat. Zanim wszystko rozgrzebię i zakupię termostat mam dwa pytania do tych co już przerabiali temat :
- gdzie najlepiej spuszczać płyn chłodzący ? Jest jakiś korek spustowy, czy może któryś z przewodów mam rozszczelniać ?
- termostat BEHR to część używana do pierwszego montażu w fabryce czy lepiej udać się bezpośrednio do ASO po orgyginał.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 12 maja 2013, 21:41 
Offline
Forumowicz

Wiek: 33
Posty: 109
Lokalizacja: Zielona Góra/Nowa Sól/Nowe Miasteczko
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47
Ja przy wymianie spuszczałem płyn z chłodnicy- niebieski korek spustowy na dole chłodnicy- po spuszczeniu płynu dopiero można rozłączyć węże od płynu/wody.

Ja kupowałem w ASO- i taki też zakup polecam, jest to bardzo ważna i czuła rzecz(termostat) więc powinna być ori.

Przy okazji wymień płyn a i nie zapomnij o odpowietrzeniu układu:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 12 maja 2013, 22:03 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Jak kolega wyżej napisał, tym bardziej, że cena ori jest przystępna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 22 grudnia 2013, 12:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: 320 e46
Kod silnika: m47
Witam panowie po przeczytaniu wszystkich postów nadal nie wiem jak rozwiązac swój problem Jestem śczęsliwym posiadaczem e46 2.0 150km automat, uwagę moją zwrócziło duże spalanie, zostały sprawdzone wtryski i.tp.
kolej nadeszła na termostaty
zakupiłem obydwa EGR oraz główny oczywiście
oczywiście oryginał BMW w serwisie,
nowy płyn
i jaki efekt??
auto długo się grzeje nawet do 30 min
temperatura stoi równo jak sosna :) w trasie spada 1-2mm
a na komperze pokazuje 68-72 st max: 75
już nie wiem co dalej robić
Może macie jaki pomysł?? Będe wdzięczny
Najbardziej przez to nie dogrzanie wkurza spalanie 11,7-13,2
noje zdanie dla tego że sie długo nagrzewa


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 22 grudnia 2013, 14:29 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Wiek: 46
Posty: 4
Lokalizacja: Piła
Jeśli nie grzeje się nadmiernie, to szczerze mówiąc, ja nie robiłbym nic. Niepotrzebnie kupujesz części zamienne.

_________________
Szczęście tkwi w małych rzeczach, pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 22 grudnia 2013, 14:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: 320 e46
Kod silnika: m47
Kolego chyba był byś nie zadowolony jak by ci silnik palił 12l. Mi auto się nie dogrzewa a nie jak napisałeś (przegrzewa) oba termostaty nowe nowa hlodnica, dziś jest 8 na plusie i nie dogrzewa się strzałka jest delikatnie za 1 strzałka nie wiem co dalej robić może jakieś pomysły??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 22 grudnia 2013, 16:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: 320 e46
Kod silnika: m47
Ponownie wszystko sprawdziłem układ jest odpowietzony, grzałka działa, dzis na postoju około g0dz udało sie zagrzac do 80 81 stpopni
prosze o pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 23 grudnia 2013, 02:50 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 156
Lokalizacja: Wrocław / Zielona Góra
Moje BMW: E46 320d
Pewnie któryś z termostatów kupiłeś uszkodzony


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 23 grudnia 2013, 06:53 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
siew33 napisał(a):
Jeśli nie grzeje się nadmiernie, to szczerze mówiąc, ja nie robiłbym nic. Niepotrzebnie kupujesz części zamienne.


Jeśli lubisz jeździć samochodem z bardzo poważną usterką to Twoja sprawa ale nie wmawiaj tego innym.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 23 grudnia 2013, 08:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: 320 e46
Kod silnika: m47
Koledzy jeszcze małe pytanko,
Jak rano odpalam i odkręcam korek
To z przelewu odrazu sika płyn czy tak
Powinno być? Wąż górnyj po prawej
Robi się po woli cieplyj na tomiast ten
Po drugiej zimny
Tak jak kolega wcześniej napisał ze może
Kupiłem termostaty któryś popsuty
ZaZnaczam ze kupiłem w aso we Wrocławiu
Na karkonoskiej
Proszę o poradę już sam nie wiem co dalej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 2 stycznia 2014, 17:25 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E46 320D 136 KM
Witam wszystkich.
I mnie dopadły problemy z układem chłodzenia. Przejdę szybko do rzeczy.

Wykonałem testy 7.0 i 7.1. Pierwszy test: po około 10-12 km temperatura wynosi ok. 70-73 stopnie. W ogóle nie chce wejść wyżej. Drugi test to jakaś makabra. Bez przerwy pokazuje 5-15 stopni. To zdecydowanie za mało, jak na moje oko to chyba czujnik szwankuje. Można to jakoś sprawdzić?

Termostat EGR wymieniłem, ponieważ okazał się uszkodzony. Przepuszczał powietrze i coś w nim latało. Po wymianie odpowietrzyłem układ, ale nadal z szybkością nagrzewania nie ma szału. Poza tym chyba powinien dociągnąć do tych około 90 stopni (pomijając szybkość nagrzewania)?

Chętnie przetestuję/sprawdzę termostat główny, ale nie wiem czy się za to brać. Skomplikowana robota dla kogoś kto nie jest zawodowym mechanikiem? Wydaje mi się, że może być trochę uchylony od początku. Objawy by pasowały. Co uważacie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 3 stycznia 2014, 00:37 
Offline
Forumowicz

Posty: 495
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: E46 TourRing
Kod silnika: M47
radius_bo napisał(a):
Witam wszystkich.
I mnie dopadły problemy z układem chłodzenia. Przejdę szybko do rzeczy.

Wykonałem testy 7.0 i 7.1. Pierwszy test: po około 10-12 km temperatura wynosi ok. 70-73 stopnie. W ogóle nie chce wejść wyżej. Drugi test to jakaś makabra. Bez przerwy pokazuje 5-15 stopni. To zdecydowanie za mało, jak na moje oko to chyba czujnik szwankuje. Można to jakoś sprawdzić?

Termostat EGR wymieniłem, ponieważ okazał się uszkodzony. Przepuszczał powietrze i coś w nim latało. Po wymianie odpowietrzyłem układ, ale nadal z szybkością nagrzewania nie ma szału. Poza tym chyba powinien dociągnąć do tych około 90 stopni (pomijając szybkość nagrzewania)?

Chętnie przetestuję/sprawdzę termostat główny, ale nie wiem czy się za to brać. Skomplikowana robota dla kogoś kto nie jest zawodowym mechanikiem? Wydaje mi się, że może być trochę uchylony od początku. Objawy by pasowały. Co uważacie?


Dobrze kombinujesz ...... do roboty :D

_________________
E36 E46 E90 seria 3 to jest to .... Części używane mam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 3 stycznia 2014, 13:43 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
radius_bo napisał(a):
Witam wszystkich.
I mnie dopadły problemy z układem chłodzenia. Przejdę szybko do rzeczy.

Wykonałem testy 7.0 i 7.1. Pierwszy test: po około 10-12 km temperatura wynosi ok. 70-73 stopnie. W ogóle nie chce wejść wyżej. Drugi test to jakaś makabra. Bez przerwy pokazuje 5-15 stopni. To zdecydowanie za mało, jak na moje oko to chyba czujnik szwankuje. Można to jakoś sprawdzić?

Termostat EGR wymieniłem, ponieważ okazał się uszkodzony. Przepuszczał powietrze i coś w nim latało. Po wymianie odpowietrzyłem układ, ale nadal z szybkością nagrzewania nie ma szału. Poza tym chyba powinien dociągnąć do tych około 90 stopni (pomijając szybkość nagrzewania)?

Chętnie przetestuję/sprawdzę termostat główny, ale nie wiem czy się za to brać. Skomplikowana robota dla kogoś kto nie jest zawodowym mechanikiem? Wydaje mi się, że może być trochę uchylony od początku. Objawy by pasowały. Co uważacie?


Ten drugi test pokazuje temperaturę powietrza i ona wzrasta podczas przyspieszania. Może być tak, że intercooler nie daje rady wychłodzić powietrza i masz takie duże skoki. Sprawdzić termostat możesz spróbować sprawdzić kontrolując stan nagrzania chłodnicy. Do osiągnięcia 84 stopni żaden termostat nie puszcza na nią wody, więc nie powinna robić się ciepła. Kontroluj to od zimnego silnika na postoju, wtedy nie będzie ona wychładzana.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 3 stycznia 2014, 14:25 
Offline
Forumowicz

Posty: 241
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: M47
radius_bo napisał(a):
Chętnie przetestuję/sprawdzę termostat główny, ale nie wiem czy się za to brać. Skomplikowana robota dla kogoś kto nie jest zawodowym mechanikiem? Wydaje mi się, że może być trochę uchylony od początku. Objawy by pasowały. Co uważacie?

Nie kombinuj tylko wymień bo szkoda twojej roboty przy sprawdzeniu.Problem wskazuje na duży termostat.
Jego wymiana nie jest skomplikowana a wszystko znajdziesz na google i sam naprawiam bmw e46(każdy powinien to mieć).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 11 stycznia 2014, 08:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: 320 e46
Kod silnika: m47
Witam koledzy ponownie wszystkich otóż jak pisałem w poprzednich postach. Swoj problem kolega zasugerował ze Któryś z termostatów musiałem kupić uszkodzony główny sprawdzony przy 88 ładnie otwiera a jak temperatura spada to zamyka EGR tez teriera przy 80 sprawdzalis my w wodzie ciekawstka jest to ze pózniej temperatura jak spadnie po niżej 70 to on nie zamyka ale ze mieliśmy my 4 szt nowe to wszystkie tak sie zachowują
Czy ktoś z forumowiczów ma jakiś pomysł co dalej?
Moje auto e46 2.0 150km automat
Auto sie nie dogrzewa w trasie 68-75 st.
Chłodnicę mam nowa ale zamiennik może tu jest kłopot?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 11 stycznia 2014, 14:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
podgrzewacz malego obiega pewnie szwankuje, a temp ustaw na 18,5 19 na auto, daj kolko na maxa do gory to na srodkowej kratce nawiewu zeby lecialo tylko cieple. u mnie to jeszcze inaczej to ustawialem. na poczatku ustawilem na AUTO. potem powciskalem sobie 3 przyciski z lewej (wszystkie swieca ogrzewanie na nogi na szybe i z kratek nawiewów) i wczesniej ustawilem AUTO (tak ze i na LCD jest nadal AUTO), a te 3 z lewej dalej zawsze swieca przy kazdym zaplonie. normalnie jak powciskasz te z lewej to powinna ta regulacja AUTO zgasnąć, ale da sie ustawić, tak żeby została na LCD (napis auto). do tego wlaczylem sobie ten obieg powietrza tylko od wewnatrz (to jest ten prawy przycisk przy LCD panelu), nie jest na pozycje AUTO tylko jako zasysanie powietrza z wewnatrz. plyn jak wlewalem po wymianie pompy i termostatu (pompa SKF) termostat OE glowny i EGR, wlalem 2 koncentraty i zalalem do pelna gotowym plynem, uzywalem kulera zielonego bo taki uznaje w serwisie (kiedys uzywalem prestone dynagela i innych) kuler jest super bo ma dodatki smarne. no i trzyma mi idealnie temperature teraz. kapke gesciejszy plyn zima wolniej oddaje temp

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 5 października 2014, 18:41 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 108
Moje BMW: E46
Kod silnika: M57N
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 7#p1883757
Polecam wymianę termostatów . Ja jestem po zabiegu. Temperatura na trasie jak bóg przykazał 89-90. O żadnym tłumaczeniu ze silnik wydziela mało ciepła i na trasie moze miec niższa temp nie ma mowy. Jest jak w instrukcji i tak byc powinno. Polecam


Ps. Jest troche roboty ale śmiało mozna to samemu zrobić. 2-3h trzeba sobie zarezerwować


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 10 listopada 2014, 11:03 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 992
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330d
Kod silnika: M57
Wentylator chłodnicy działa mi od zimnego i sądzę,że to może być powodem dłuższego dogrzewania. Wcześniej wystarczyło przejechać 5-6km i łapało pion,teraz minimum 10km. Co może powodować ciągłą pracę wiatraka?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 190 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL