BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 05:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] TDS --> wolne obroty za wolne ?
PostNapisane: 5 stycznia 2007, 13:52 
Część wszystkim :)

Jest to mój pierwszy post na tym forum, pod tym samym nickiem jestem rowniez zarejestrowany na innym forum BMW (teraz akurat jest wyłączone) wiec tam tez mozecie mnie szukac :). Witam wszystkich jeszcze raz i mam nadzieję ze nasza wspolpraca sie ulozy.

Juz od jakiegos czasu mam E39 TDS i ostatnio zauwazylem ze jak stoje na swiatlach na luzie (nie wciskam pedału sprzegła) to auto mi delikatnie drzy. Patrzac na obroty na rozgrzanym silniku mam tak około 600 obr/min (na obrotomierzu jest to z milimetr nad druga kreske od zera), kiedy dodaje gazu delikatnie drgania sa wyczuwalne do około 800 - 850 obrotów na minute - powyzej tych obrotow juz jest ok.

Wie ktos moze jakie powinny byc obroty w takim silniku albo jakie wy macie obroty drodzy uzytkownicy ?

Jezeli okaze sie ze mam za male to moze mnie ktos oswiecic ktora srubka na pompie wtryskowej sie je podkreca ? :zalamany: :zalamany: :zalamany:


Ostatnio edytowano 6 stycznia 2007, 02:10 przez efendi, łącznie edytowano 2 razy

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 stycznia 2007, 23:25 
czy nikt tu nie ma TDS'a ? i nie może mi napisać jakie ma obroty na "luzie" ?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 stycznia 2007, 22:49 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 43
Lokalizacja: PoznaĂą
Koło dwumasowe do wymiany może być. Właśnie to w swoim TDS wymieniam.
Drży na wolnych obrotach, od jakiś 900 przestaje.
Koszt koła regenerowanego - 700-800 zł plus robocizna.
Obroty mam u siebie tak jak u Ciebie i to jest dobra wartość.
pzdr

_________________
Obrazek
BMW E39 525 TDS, BMW 2002' 1972
Ducati900Monster,KTM520EXCRacing


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lutego 2007, 14:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Lokalizacja: z nienacka
Witam :)
To może i ja się coś na ten temat wypowiem
Ostatnio widzialem jak wyminialm pompe wtryskowa to mechaniorzy ustawiali obraty na 750 obr/min moim zdaniem 600 to troszkę za malo :)
Goń do warsztaty iniech podciągnął obraty na bank minie :)

Pozdrawiam GAD666


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lutego 2007, 20:28 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 174
Lokalizacja: Chybie/Bielsko-BiaÂła
Obroty biegu jałowego w 525tds to 750 +/-50 obr/min.

_________________
BMW Klub Podbeskidzie

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lutego 2007, 21:35 
Offline
Specjalista

Posty: 2903
Jednym słowem świadczyć to może z zbyt niskiej dawce paliwa. Wiadomo że pompa również się zużywa (rozdzielacz wtrysku) co sprawia że dawka jest coraz mniejsza - objawem innym niż niskie obroty jest także zbyt słaba reakcja silnika na wciskanie gazu ( z tych niższych obrotów podczas rozpędzania się) oraz utrata mocy i dynamiczności silnika. Zwiększone zużycia paliwa także się pojawia.

Zwiększ dawkę i problem zniknie, a także zyskasz trochę dynamiki. O ile rozdzielacz wtrysku nie jest w najgorszym stanie będzie istniała możliwość opanowania równomiernej pracy silnika na biegu jałowym.

_________________
"Przemilczenia dzielą bardziej niż nieobecność"


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 161 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL