BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 23:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 8 kwietnia 2016, 17:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: E39
Witam serdecznie. Czy ktoś z kolegów ,może wiem co może być przyczyną wypadania zapłonu E39 520i na tym samym cały czas tylko na 2 cyl. ? Auto posiada Lpg ,ale dzieje się również to samo PB

Odma sprawdzona
świece
cewki
dolot
szczelnośc
ciśnienie cyl.
Po podłączeniu INPY wchodząc w zakładkę LU - rough 2 cylinder jest cały czarny i wskazania na nim są 2.4..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 27 maja 2016, 07:29 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B30
Witam
U mnie to samo, wypada zapłon na zimnym ( błędy lambdy i 6 cylinder)
zimny:
https://www.youtube.com/watch?v=4vRQkjw8Ixw
ciepły:
https://www.youtube.com/watch?v=lC1J1VsdT1s

Mógłby ktoś pomóc w diagnozie? Z góry dzięki.
ps. Jak jest niska temp. na zewnątrz to odzywa się odma.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 10 czerwca 2016, 06:51 
Offline
Forumowicz

Posty: 320
Lokalizacja: KrK
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b25
No i jak tam? Ktoś coś doszedl co to może być?
Mam identyczny problem co kolega w 1 poście z tą różnicą że tylko na 6 i bardzo rzadko towarzyszy 5 cylinder


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 10 czerwca 2016, 20:37 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 330
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B22
Nikt nie doszedł. Temat wraca, jak bumerang co kilka miesięcy, na różnych forach polskich i zagranicznych. Silniki M52TU i M54 mają tą wadę (oczywiście są wyjątki), która nie wiadomo gdzie leży, w mechanice, elektryce, czy elektronice. Prześwietliłem swoje auto pod tym kątem i też na zimnym wypada mi jeden cylinder.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 5 października 2016, 18:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Moje BMW: e46
witam u mnie problem podobny w 318i + lpg wymienione

swiece
cewki
przeplywka
czujnik walu

a non stop wypadanie zaplonu na 1 i 4 cylindrze auto na wolnych faluje i podczas jazdy reaguje na gaz z opoznieniem auto tak samo sie zachowuje na benzynie jak i gazie

auto jak pochodzi na jalowym na zimnym to zaczyna chodzic jak traktor i gasnie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 8 grudnia 2016, 23:19 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e46
Kod silnika: m43b18
mam identyczne objawy, jak zostawie zimny samochód odpalony na wolnych obrotach to potem nie chodzi mi na 1 i 4 cylinder. Auto tak wibruje ze malo sie nie rozpadnie, a przyspiesza jak maluch. wszystko wraca do normy jak temp. silnika osiagnie polowe skali, czyli maksymalna wartosc. impa wywalila mi bledy; 160, 145, 155, 148, 156. Wszystkie zwiazane z wypadaniem zaplonow. Dodam ze ja w swojej e46 posiadam silnik z e36 m43b18. Jezeli ktos zwalczyl podobny problem to prosze o podpowiedz, bo zamierzam wymienic cewke zaplonowa, ale nie wiem czy jest sens.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 10 grudnia 2016, 00:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 51
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B30
To jest naprawde temat rzeka, u siebie w m54b30 mam identycznie wszystko sprawne, zima, po nocy 6 gar wypada a wszystko juz zmienione (nowa cewka) i nie mam problemu z sondami ani niczym, wiec no nie wiem, pół silnika wymieniać też bez sensu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 10 grudnia 2016, 11:56 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 325
Lokalizacja: DĂŞbica
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M54B22
Taki sam problem miałem w M54B22 , wymieniłem i przeczyściłem 4/5 osprzętu silnika i nic.
Aż w końcu wymiana pompy paliwa pomogła , dawała za małe ciśnienie.
Po odpaleniu zimnego po dłuższym postoju wypadanie zapłonów , telepanie całą budą , brak mocy , jak sie rozgrzał to jakoś jechało. Po wymianie pompy spokuj , tylko nie kupujcie simensa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 12 grudnia 2016, 16:54 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: N43B20A
Witam , podepnę się do tematu , jak koledzy mam problem z wypadaniem zapłonu na cylindrze 2.
Problem pojawił się niedawno przy wyprzedzeniu powyżej 4 tys. obr. wyskoczyła kontrolka silnika i czuć było szarpanie
pierwsze co pojechałem podpiąć pod komputer , Wyskoczył błąd "wypadanie zapłonu na cylindrze 2 "
po skasowaniu błędu autko chodziło jak naprawione oko tygodnia , aż do momentu gdy znowu przycisnąłem i obroty wskoczyły powyżej 4 tys.ten sam problem , kontrolka i szarpanie...
nie wiem czy to coś ma wspólnego ale w upalne dni autko nie odpalało od szczała musiał kręcić z dwa trzy razy(tylko jak postało na słońcu i się nagrzało) problem z odpalaniem pojawiał się tylko po nagrzaniu maski przez słonce na zimnym silniku.
Rano ,w Nocy w pochmurne dni , i teraz w zimie problemu nie ma .

Bmw 318 2.0 benzyna (N43B20A)
przebieg 16000 tys.
Proszę o poradę od czego zacząć , czy ktoś miał podobny problem ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 12 grudnia 2016, 21:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 51
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B30
Ja już sobie na szczęście z tym poradziłem :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 12 grudnia 2016, 22:44 
Offline
Forumowicz

Posty: 320
Lokalizacja: KrK
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b25
Tz? Rozwin temat jakie dokladnie miales problemy i jak go rozwiazales itd?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 12 grudnia 2016, 22:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 51
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B30
No jak odpalałem auto po nocy to po paru sekundach zaczeło się telepanie i wypadanie zapłonu, adam z forum usunał mi sondy wszystkie, teraz mam z przepływki mape, oraz na nowo ustawiono rozrząd i już jest wszystko dobrze, dodam że auto o wiele lepiej pracuje po ustawieniu rozrządu, a wcześniej wymieniłem cewki, świece, ogólnie to jest temat rzeka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 13 grudnia 2016, 20:52 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: N43B20A
Dzwoniłem Dziś do ASO powiedzieli mi za ustalenie usterki 250-350zl bez naprawy.
niestety ASO to już w ostateczności , jak nie wiedzą co konkretnie idą na łatwiznę ,zarobek wymieniając wszystko , bo tak najłatwiej.
Dziś kręciłem na maksa obrotami ,problem jak by znikną ,nie wyskakuje kontrolka , silnik chodzi normalnie... Dziwne...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 6 lipca 2017, 06:09 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46 320i
Kod silnika: M54
Witam panowie jestem świeżo upieczonym posiadaczem BMW e46 230i 170 koników i też pojawił się u mnie problem z wypadaniem zapłonu a dokładnie po założeniu LPG-instalacja BRC koszt 3850zł na Pb98 wszystko śmiga i jest ok a na gazie wypada 4 cylinder gazownik grzebał pół dnia i nie mógł ustawić instalacji aż wykręcił świecę i wymontował cewki zapłonowe i okazało się że jest mokra cewka z oleju i do wymiany uszczelka pod deklem i na cewkach-dziś będzie robione póżnym wieczorem lub jutro rano dam znać czy to było przyczyną :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 7 lipca 2017, 05:36 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46 320i
Kod silnika: M54
po wymianie nie pomogło :kwasny: szukamy dalej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 10 lipca 2017, 17:41 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46 320i
Kod silnika: M54
A jednak przyczyną wypadania była stara zniszczona uszczelka pod deklem i uszczelniacze na cewkach zapłonowych tylko trzeba było zrobić reset gazy/lpg i wszystko hula jak złe :hurra: do cewek dostawał się olej i to powodowało wypadanie zapłonu :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 71 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL