BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 18:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 2 lutego 2013, 18:34 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 536
Moje BMW: e36 320ci '95r
Kod silnika: m50b20tu
Garaż: e34 530i V8 >Bmw e36 320ci > Bmw e39 523ia> Bmw e34 525i > Audi a4 b7> Renault Laguna 3 > Bmw e61 LCI 530xd
skoro bląd wywala tylko na jednym cylindrze 6 to może być świeca\fajka\cewka\ jeżeli wypada na połowie cylindrów np 123 to może być np sonda jeśli się ma dwie czyli z tego co się orientuje od silników m52 i nowszych.

zawsze możesz zamienić cewki i zobaczyć czy wyskoczy znowu na 4 cylindrze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 2 lutego 2013, 21:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 24
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54
Wszystkie te opcje zrobione.sondy mam 4 i wszystkie 4 wymienione,dzialaja.
Jak otpale silnik pracuje na wszystkie cylindry,ale jak silnik zwalnia obroty (wylacza sie ssanie) to wlasnie wtedy przestaje pracowac cylinder 4.sprawdzilem to dzisiaj i wychodzi na to ze cylinder 4, to jest czwarty liczac w kolejnosci od przodu silnika.ale co dziwne wszystkie swiece mam troche mokre od bezyny.dziwne jest tez to ze zaraz po wykasowaniu bledu silnik pracuje rowno(normalnie)tylko toszke ma za niskie obroty ,no i duzo pali.silnik otpala na dotyk.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 2 lutego 2013, 22:40 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 536
Moje BMW: e36 320ci '95r
Kod silnika: m50b20tu
Garaż: e34 530i V8 >Bmw e36 320ci > Bmw e39 523ia> Bmw e34 525i > Audi a4 b7> Renault Laguna 3 > Bmw e61 LCI 530xd
czyli pomimo sprawdzenia świec, podmianie cewek wyskakuje non toper błąd na cylindrze 4 tak? masz LPG?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 3 lutego 2013, 06:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 24
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54
Zgadza sie.nie mam lpg.
Mysle ze problem lezy po stronie dawki paliwa,kap widzi na tym cylindrze najwiekrze zalewanie i odcina go.bo tak jak juz pisalem na wszystkich garach sa swiece mokre.sprawdze jeszcze filtr paliwa, jest on razem z regulatorem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 3 lutego 2013, 11:27 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 536
Moje BMW: e36 320ci '95r
Kod silnika: m50b20tu
Garaż: e34 530i V8 >Bmw e36 320ci > Bmw e39 523ia> Bmw e34 525i > Audi a4 b7> Renault Laguna 3 > Bmw e61 LCI 530xd
nie wiem jak jest w e46 ale może jest możliwość podglądania pracy wtrysków przez kompa? może sprawdź wtrysk. Kiedyś miałem podobnie przy instalacji LPG, jeden wtrysk by rozkalibrowany i zalewał.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 3 lutego 2013, 14:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 24
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54
sprawdzilem dzisiaj wezyk podcisnieniowy od regulatora paliwa przy filtrze, i ku mojemu zdziwieniu caly sparcialy i ledwo sie tam trzymal.po wymianie odpalam, i to samo blad cylindra 4 kasuje i jade do pracy.w drodze widze ze kamp pokazuje mi znacznie mniejsze spalanie.teraz nie mam zbytnio czasu zeby sprawdzic cos wiecej.od srody tydzien wolnego,wtedy wykrece swiece i zobacze czy sa mokre?jak bedzie mokra tylko na 4 to wymienie wtrysk.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 7 lutego 2013, 10:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 24
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54
Po zrobieniu okolo 50km,na krotkich odcinkach [do pracy i z powrotem] wykrecilem swiece z cylindra 4,na tym wlasnie wypada zaplon.i z cylindra 2
swiece wygladaja tak: http://img221.imageshack.us/img221/7896 ... ecebmw.jpg
ta z lewej z 4 cylindra,widac ze jest mokra przy podkladce,ta z prawej znacznie mniej.
nie wiem czy to bezyna z sadza czy olej?Auto nie kopci.
wiem ze na chwile obecna mam nie sprawny zawor disa.ale mi to wyglada na bogata mieszanke.niech sie ktos wypowie co jest w temacie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 13 lutego 2013, 08:08 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 19
Lokalizacja: łodzkie
Moje BMW: e39 525i 2001r.
Kod silnika: m54
Ja w swojej e39 miałem takie objawy w czasie jazdy obroty spadały do 600 ,a nawet potrafił zgasnąc ,i telepało silnikiem.Popodpięciu do kompa wykazało wypadanie zapłonu na 3 cylindrze ,wymieniłem wszystkie świece,fajki plus nowa cewka na 3 cylinder kiedy znowu podpiąłem kompa wyskoczyło wypadanie zapłonu na 4 cylindrze to tu też nastąpiła wymiana okazało się,że objawy ustąpiły ale nie do końca nie było już telepania ale silnik pracował tak jak by mu załączono wszystkie odbiorniki naraz obroty utrzymywały się dosyc stabilnie ale byly za małe przyczyną był silniczek krokowy (biegu jałowego) ten obracający się pól wałek w środku po prostu stanął nieruchomo dopiero mycie i mechaniczne rozruszanie pomogło,po tym zabiegu i wcześniejszych wymianach silnik normalnie pracuje.Niby taki zbieg tych wszystkich czynników naraz,a jakie efekty.

_________________
piciugrosik


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 13 lutego 2013, 20:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 24
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54
Ja Krokowy mam czyszczony,obroty nie faluja.a zaplon wypada tylko na zimnym silniku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 13 lutego 2013, 21:04 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 325
Lokalizacja: DĂŞbica
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M54B22
piciugrosik Ty to jesteś szczęściarz, wymieniłeś dwie cewki i wyczyściłeś krokowca i silnik pracuje . Ja wymienilem 3/4 osprzętu silnika i dalej k... to samo szarpie i szarpie :wsciekly:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 7 marca 2013, 21:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 24
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54
U mnie problem wypadania nadal nie rozwiazany.Oto filmik z podgladu inpa. http://www.youtube.com/watch?v=dhNIT_aFM4o
moze ktos wie co jest nie tak :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 7 marca 2013, 21:22 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 3282
Moje BMW: e46 330Ci turbo
Kod silnika: m54b30t
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112765&start=80
sprawdzcie sobie dise od niej wypadaja zapłony ;)

_________________
e46 330CI+2JZ+DCT+wściekły królik

Polub nas na FB BMWexpert Motorsport

Odbudowa silników KLIK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 8 marca 2013, 02:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 24
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54
Disa,dziala.po odpaleniu silnika klapka sie zamyka.
wydaje mi sie ze cos nie tak z czujnikiem temperatury powietrza zasysanego,zamala wartosc w stosunku do temperatury plynu chlodniczego [temperatury silnika]
moze nie ma zwiazku z wypadaniem zaplonu,ale auto duzo pali 13.3l miasto,bez korkow.
jezdze na oponach 255-35-18 tyl i 225-40-18 przod


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 8 marca 2013, 20:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
Moje BMW: 520i
Kod silnika: M54B22
A odme sprawdzales?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 10 marca 2013, 08:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 76
Moje BMW: 330i/318i
Kod silnika: M54B30/M43B19
Sprawdź jak umiesz i masz czym, czujnik wału korbowego.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 22 marca 2013, 20:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 24
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54
Odma nowa z wezykami.problem nadal istnieje,diagnoza jest taka ze mam zly kont zaplonu i zalewa wszystkie cylindry.najbardziej na ssaniu i dlatego wypada zaplon.na trasie 1200km spalanie mialem 10,5l .i pojawil sie komunikat o korekcji paliwa poza zakresem bang 1 i 2.Juz podlaczalem rozna sprzety i dokladnie nie pokazuje ktory czujnik jest uwalony.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 14 kwietnia 2013, 20:48 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e39 523i
Kod silnika: m52b25tu
Jak Kolego jest co nowego w temacie? Mam tak samo wiekszosc czujnikow nowa i ori... Bede zabieral sie niedlugo za wymiane czujnikow temp/powietrza. U mnie ssanie sie nie wl. Opada z 1100 do 650 rpm i tyle. Trzesie sie delikatnie, wiecej pali i ogolnie slaby. Czasem po kilukrotnym odpaleniu (jazda w miescie z czestymi stopami) 4-5 start auta odpalal jak Prawdziwe R6 - mocny i ten dzwiek:)! teraz bardzo rzadko:(
Zero bledow zalamka:(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 14 kwietnia 2013, 21:01 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 536
Moje BMW: e36 320ci '95r
Kod silnika: m50b20tu
Garaż: e34 530i V8 >Bmw e36 320ci > Bmw e39 523ia> Bmw e34 525i > Audi a4 b7> Renault Laguna 3 > Bmw e61 LCI 530xd
kurcze ludzie, czemu wymieniacie wszystkie czujniki po kolei które nie są tanie, a zamienniki odpadają bo często są do wyrzucenia zaraz po zakupię. Od tego są programy, od tego są spece tylko od BMW, żeby tego nie robić. Fakt że czasami się płaci za taką diagnoże troszkę ale wole wydać 150 zł za porządne sprawdzenie auta\ podmianke części, niż wymieniać 5-6 czujników po 300-700 zł każdy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 14 kwietnia 2013, 21:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 24
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54
A ja nadal tak jezdze,i to trasy po 1200km,wyskakuja mi bledy przekroczenia dawek bank 1 i 2.wiem ze zalewa swiece.na zimnym jest masakra auto nie ma mocy i wypada zaplon swiece mokre jak cholera.bylem u szpeca bmw juz pare razy i ostatnio robil mi update ecu i nic to nie dalo.choc za pierwszym razem troszke sie poprawilo ale nie na dlugo.a dokladnie to obroty troszke lepiej trzymal,nie zamulal sie jak ruszylem kierownica na postoju i jak skrzynia zapiela bieg.moze cos z vanosami?bledy jakie mam to tylko wypadanie zapl cyl 4 i przekroczenie korekcju dawek paliwa bamk 1 i 2.szlak mnie trafia co jeszcze mozna by zrobic?bo jak nie to sprzedam w cholere to auto. :zdegustowany:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 15 kwietnia 2013, 20:22 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 36
Lokalizacja: WSI
Moje BMW: E39 520i, E36 318i
Kod silnika: M54 B22, M43 B18
W moim E39 zapłon wypadał na 1 i 5 cylindrze. Wypiąłem kostkę od przepływomierza i działa jak trzeba (tylko spalanie wzrosło). Podejrzewam, że jest pęknięta guma w dolocie, także w wolnym czasie to sprawdzę.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 143 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL