BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 9 maja 2024, 21:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 17 sierpnia 2013, 12:26 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E46 330Xi
Kod silnika: M54B30
Witajcie.
Ja już nie mam sił na mojego Xa. Wypadanie na 1,4 i 6 cylindrze dodatkowo zbyt bogata mieszanka bank 2. Innych błędów nie ma. Disa wymieniona, świece nowe, przeleciałem cały dolot czy nie ma lewego powietrza, odma drożna.
Gdy miałem walnięty czujnik położenia wałka po stronie dolotowej był błąd falowała ale nie spalała 25 litrów jak teraz.
Wymieniłem czujnik na rzekomo oryginał bmw ze startym znaczkiem bmw tak doradzili koledzy z Silesiaparts i od tamtej pory zaczęły się problemy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 21 grudnia 2013, 12:36 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 36
Posty: 19
Moje BMW: e46 compact 316ti
Kod silnika: N42b18a
Witam. Własnie wrocilem od mechanika i niestety po wymianie vanosa nic sie nie zmienilo. Sytuacja wyglada nastepujaco:
- silnik zimny pali normalnie chodzi dobrze
-silnik sie rozgrzeje wypada 4 zapłon (pokazuje sie blad wypadanie czwartego zapłonu) TYLKO NA ROZGRZANYM
- gdy wypadnie czwarty zaplon wyjecie czujnika (fot. ponizej obok korka oleju) powoduje zalaczenie sie czwartego zaplonu i wszystko wraca do normy.
Prosze o pomoc i podpowiedzi bo nie mamy juz pomyslow.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f7d%20...%200dfe7.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 6 stycznia 2014, 11:51 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
:szok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 6 stycznia 2014, 11:53 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
borykam się z tym samym problemem tylko u mi wypada zapłon 2


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 24 stycznia 2014, 16:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 27
Moje BMW: 320i
Kod silnika: M54b22
Odłącz czujnik temp.na wężu od chłodnicy i przy termostacie dodatkowo jeszcze przepływkę i zobacz jak się zachowuje ale na totalnie zimnym silniku. U mnie przy tych temp.-8 silnik chce wylecieć z budy i nie jedzie wcale ale jak odłączę to wszystko to jest spokój.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 25 lutego 2014, 21:48 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 36
Posty: 19
Moje BMW: e46 compact 316ti
Kod silnika: N42b18a
Witam. Od pewnego czasu mam duzy problem a mianowicie komp pokazuje wypadanie 1 i 3 zaplonu. Objawia sie to w nastepujacy sposob: gdy auto jest zimne( na kontrolce od temp. na niebieskim polu) auto po dodaniu gazu gasnie i nie chce odpalic tz. aku kreci rozrusznik tez ale samochod ma problemy z odpaleniem natomiast gdy silnik jest nagrzany nie ma problemu z odpaleniem i nie pojawiaja sie bledy( jest tylko wzrost zuzycia paliwa i brak mocy) moje bmw to e46 n42b18a 2003r. Cewki i swiece sprawdzane odma przeplywomierz sprawdzone cisnienie na wtryskach jest ok co moze byc przyczyna licze na wasza pomoc gdyz moj mechanik ma duzy problem ze zdiagnozowaniem problemu....:/ pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 28 lutego 2014, 19:31 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 36
Posty: 19
Moje BMW: e46 compact 316ti
Kod silnika: N42b18a
Tylu zdolnych ludzi na forum a nikt nawet nie stara sie pomoc....:/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 28 lutego 2014, 22:45 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3530
Lokalizacja: Myślenice
Moje BMW: 330ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=99809
Jak kupiłem 8 lat temu 316i miałem podobne objawy,nie było ssania,na ciepłym było ok.Nie będe opisywał wszystkiego bo chyba wszyscy mech w Małopolsce szukali usterki,napisze co było,tzn co stwierdziło aso.
ktoś spawał wydech,nie odłączył klem,poszło napięcie na instalację,zjarało cześć instalacji,jakiś magik polutował kompa i o dziwo na ciepłym było ok. wymienili całą instalację na nową + komp. ile wjeb..em kasy na sondy przepływki itd :wstyd: Nie dało się podłączyć kompa. u ciebie coś pokazuje,jedź do kogoś na dobrą diagnozę kompem to raczej wyczai co jest grane,nie zaczynaj od wymian na chybił trafił.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 10 marca 2014, 15:50 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 36
Posty: 19
Moje BMW: e46 compact 316ti
Kod silnika: N42b18a
Wymienione mam juz wsystko co mozliewe i dalej problem ten sam. Kiedy silnik jest zimny odpali i po dodaniu gazu gasnie. Gdy go odpale i nagrzeje sie bez dodawania gazu to zaczyna normalnie pracowac (chodzic na wszystkie cylindry) i wszystko jest ok. Czujnik temperatury zostal wymieniony na nowy i dalej to samo... prosze pomozcie bo koncza sie pomysly co moze byc przyczyna. Dodam ze elektryka zostala wyeliminowana bo byla przelozona od takiego samego jezdzacego compacta....pozdrawiam prosze o pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 11 marca 2014, 19:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Reaver skąd jesteś?
Odme masz sprawdzona w jaki sposób? Jaki masz olej i przebieg?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 11 marca 2014, 23:57 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3530
Lokalizacja: Myślenice
Moje BMW: 330ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=99809
wyciągnij wtryski i zobacz jak dają,dziś robiłem co prawda z lanosem podobne objawy i winne są wtryski kuleje na 2.
jak zimny to w ogóle nie chciał zapalić a jak zapalił to gasł. czyściłem je kompresorem i płynem do wtrysków póki co chodzi na 3 :P 4ty dochodzi przy wyższych obr. ale już na wolnych nie gaśnie itd.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 13 marca 2014, 17:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 22
Moje BMW: E46 330CI
Kod silnika: M54B30
Witam. U mnie problem był podobny, winny temu był przewód odmy (dziurawy).
Odpalałem i wszystko ok. Podczas jazdy problem nie występował.
Wówczas gdy auto postało chwilę na obrotach jałowych, zaczynał chodzić jak traktor(tym samym zaświecał się check). Po zgaszeniu i odpaleniu problem na chwilę znikał.
Błedy od wypadania zapłonu na 4,5,6.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 16 marca 2014, 14:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Odma tez może być przyczyna... Choć przy silniku n42 opcji jest wiecej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 18 marca 2014, 16:05 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 36
Posty: 19
Moje BMW: e46 compact 316ti
Kod silnika: N42b18a
Jestem ze Złotowa okolice Piły. Odma byla wymieniona na nowa. Wszystkie węże były sprawdzane(wszystko szczelne) dolot przeplywka odma sprawdzane. Olej jest wymieniony na 5w30 wczesniej byl taki sam. filtr powietrza oleju wymienione, filtr paliwa nowy(ori). Mechanik zamierza sprawdzic czy pompa oleju na zimnym daje olej z odpowiednim cisnieniem czy cos takiego bo twierdzi ze moze na zimnym nie miec odpowiedniego smarowania(czy cos w tym stylu nie znam sie). Wtryski sprawdzane przez mechanika + na listwie po odkreceniu tej zaslepki paliwo sika na ok 4cm. przebieg na zegarze 169 tys.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 18 marca 2014, 20:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Jakie błędy pokazuje komputer?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 18 marca 2014, 21:13 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 3282
Moje BMW: e46 330Ci turbo
Kod silnika: m54b30t
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112765&start=80
ReaveRR zaczał bym sprawdzanie od czegoś innego a nie od Ciśnienia oleju, cienienie oleju na zimnym jest zawsze kilkakrotnie wieksze niz na rozgrzanym.... Ja bym szukał przyczyny zupełnie gdzie indziej ;)

_________________
e46 330CI+2JZ+DCT+wściekły królik

Polub nas na FB BMWexpert Motorsport

Odbudowa silników KLIK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 18 marca 2014, 21:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Kolega z gejem w avatarze jak ma pomysł gdzie szukać to dlaczego się nie podzieli ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 18 marca 2014, 21:51 
Offline
Forumowicz

Wiek: 38
Posty: 186
Lokalizacja: Ostrołęka
Moje BMW: Obecnie brak
Koledzy u mnie ten sam problem wywalanie cylindrów, nie równa praca silnika na zimnym przez około 2 minuty .
Pod różnymi kompami różne błędy od sondy po cewki itd.W końcu wymieniłem uszczelkę pod pokrywą zaworów i spokój.
Stwierdzam że w mojej okolicy (Ostrołęka) nie ma żadnego porządnego mechanika do tych aut włącznie z serwisem BMW który również mnie w błąd by wprowadził i nie potrzebne koszta.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 18 marca 2014, 22:17 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 3282
Moje BMW: e46 330Ci turbo
Kod silnika: m54b30t
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112765&start=80
znibi napisał(a):
Kolega z gejem w avatarze jak ma pomysł gdzie szukać to dlaczego się nie podzieli ?


Bo kolega z gejem w avatarze lubi tajemnice i nigdy niczym się nie dzieli... :rotfl:

Zacznij kolego od valvotronika

_________________
e46 330CI+2JZ+DCT+wściekły królik

Polub nas na FB BMWexpert Motorsport

Odbudowa silników KLIK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wypadanie zapłonu
PostNapisane: 19 marca 2014, 16:39 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 36
Posty: 19
Moje BMW: e46 compact 316ti
Kod silnika: N42b18a
Komputer pokazuje wypadanie 1 i 3 cylindra i nic wiecej. Valvetronik sprawdzany a nawet wymieniany i dalej to samo... Dzisiaj mechanik odkrecil miske i sprawdzal pompe oleju ponoc jakies gowienko plastikowe jest zaciete czy cos takiego... mowi ze przeczysci tam wszystko i powinno byc ok. jezeli to nic nie zmieni sprobujemy wymienic ta uszczelke co u kolegi wyzej pomoglo. pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 186 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL