BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 01:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: zamarznięte servo
PostNapisane: 7 stycznia 2009, 15:24 
witam na forum.miałem ten sam problem co mha.też zapchane odpływy,też servo do połowy w wodzie.wyczyściłem i jeżdziłem.do wczoraj. :( zamarzło servo i brak hamulca,nie szło wcisnąć pedała hamulca.nie mam ogrzewanego garażu,więc podłączyłem suszarke do włosów i dmuchałem na servo.. POMOGŁO!! hamulec wrócił do normy i było oki,a dziś to samo!! :( :( :( :( :( :( :( .Jak to wysuszyć??Pomóżcie.. Może dziure w tej komorze gdzie jest servo wywiercić,żeby było dojście ciepłego powietrza z silnika????????


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2009, 13:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 40
Lokalizacja: Zabrze
Wczoraj odebralem auto od mechanika,ktory potwierdzil WSZYSTKO BYLO ZAMARZNIETE!!!!!! Rozebral,przeczyscil,wysuszyl,stwierdzil ze juz powinno byc ok. Koszt uslugi 30zl.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2009, 14:39 
Offline
Forumowicz

Posty: 272
Lokalizacja: pomorskie
hm za 30 zł wyjmował serwo ????
jak możesz opisz dokładniej co robił

_________________
zobacz mojÂą niuniĂŞ

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=344853#344853

Obrazek

przydaÂła Ci siĂŞ moja wypowiedz:)
-kliknij "POMÓG£"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2009, 16:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 40
Lokalizacja: Zabrze
Nie wiem co robil bo to moja zona odbierala. Ale postal jedna noc pod blokiem i znowu skala! :mur: Pompa+servo do wyminy :cenzura:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2009, 18:52 
Offline
Forumowicz

Posty: 272
Lokalizacja: pomorskie
serwo pompa nie ma nic z tym wspólnego
jak masz zaprzyjaźnionego mechanika to niech Ci serwo wymontuje i postaraj się go dobrze wysuszyć
zawsze może uda się parę setek zaoszczędzić
lub przeczekać mrozy ha ha

_________________
zobacz mojÂą niuniĂŞ

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=344853#344853

Obrazek

przydaÂła Ci siĂŞ moja wypowiedz:)
-kliknij "POMÓG£"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 marca 2009, 11:36 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: ³ódzkie
Witam,

miałem ten sam problem z hamulcami, łatwo mozna sobie poradzić domowym sposobem, bez zbednych wydatków:)

Wystarczy wypiąć z serwa wężyk, który idzie od pompy i przez ten otwór wprowadzić do serwa jakiś mniejszy wężyk np. od napowietrzania akwarium :)

Przy pomocy strzykawki przez wężyk wyciągnąłem całą wodę ( a było tego z 0,5 litra), teraz hamulce działają bez problemu.

Zero kosztów a efekt murowany :)

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 marca 2009, 16:29 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
Panowie i Panie to jeżeli sa takie objawy jak piszecie to do wymiany jest i serwo i vacum pompa . Ja tez jechałem i nagle pedał twardy tez mysąłem ze to serwo ale cóż odpływ wody był zapchany przez liście i do wymiany było serwo i vacum pompa .Serwo to 350 LUKa a vacum pompa orginał 950 brutto w kupiona w Wejherowie wiec macie po problemie i cześć pozdrawiam

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 marca 2009, 16:33 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
va_bank napisał(a):
Witam,

miałem ten sam problem z hamulcami, łatwo mozna sobie poradzić domowym sposobem, bez zbednych wydatków:)

Wystarczy wypiąć z serwa wężyk, który idzie od pompy i przez ten otwór wprowadzić do serwa jakiś mniejszy wężyk np. od napowietrzania akwarium :)

Przy pomocy strzykawki przez wężyk wyciągnąłem całą wodę ( a było tego z 0,5 litra), teraz hamulce działają bez problemu.

Zero kosztów a efekt murowany :)

Pozdrawiam
Tak takim sposobem mozna wyciaganać wode to się zgadza ale jak woda postoi dłuzej peka menbrana w serwie i woda która tam jest zciagana jest przez vacum pompe i wtedy to i to jest do wymiany. I pamietajcie na bezpieczeństwie nie ma co oszczedzać a napisze że u mnie awaria hamulca była blisko 200km/h wiec miałem co wspominac ja w końcu się zatrzymałem po kilkunasty dobrych metrach hamowania ręcznym .

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Czy to pompa hamulcowa czy pompa+ servo?
PostNapisane: 9 października 2017, 22:56 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 95
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: E39 530D
Kod silnika: M57D30
Odkopuje temat by nie zakładać nowego.
Od pewnego czasu miałem problem z hamulcem ze zaraz po gwałtownym przyspieszaniu robił się twardy i ledwo co hamował, przy normalnej jeździe było wszystko ok.
Od wczoraj hamulec jest tak samo twardy co przy wcześniejszych objawach po gwałtownym przyspieszaniu, z tym że teraz cały czas, mam automat na światłach ledwo idzie samochód utrzymać by nie toczył się aż noga boli od wciskania.

Wcześniej podejrzewałem że przy gwałtownym przyspieszaniu coś z podciśnieniem mogło być nie tak że twardniał hamulec, ale teraz dzieje się jak u kolegów wyżej więc tak jak piszecie serwo czy jednak szukać z tym podciśnieniem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Czy to pompa hamulcowa czy pompa+ servo?
PostNapisane: 10 października 2017, 06:19 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Najpierw sprawdź podciśnienie, pewnie jest gdzieś nieszczelność.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Czy to pompa hamulcowa czy pompa+ servo?
PostNapisane: 19 października 2017, 13:03 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 95
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: E39 530D
Kod silnika: M57D30
problem rozwiązany winny był zaworek na wężu, przepuszczał powietrze w drugą stronę a nie powinien.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Czy to pompa hamulcowa czy pompa+ servo?
PostNapisane: 2 listopada 2018, 18:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: e39
Kod silnika: m57d30
zeby nie zakladac nowego tematu, podbije ten, od paru dni mam problem z hamulcami, ostatnio bardzo mocno nacisnalem na hamulec i nagle cos delikatnie strzelilo i wszystkie 4 kola zablokowaly sie, tak jakby caly czas ktos naciskal na hamulec, auto postalo kilka godz i problem ustal, jednak po przejechaniu paru metrow problem powrocil, obecnie tloczki delikatnie dociskaja klockami do tarczy, czasami ciezko jest przepchnac auto na luzie, prawdopodobnie wina pompki hamulcowej? jesli tak to wymieniac razem z serwem czy sama, a jak sama pompka to warto naprawiac zestawem naprawczym czy lepiej jakas dobra uzywka?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 81 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL