BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 00:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Długi sen BMW e46
PostNapisane: 30 października 2018, 17:32 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46
Kod silnika: m57n
Witam. Pacjent e46 330cd m57n.ale moze sie tyczyc też i innych aut.

Chciałbym poruszyć pewien temat odnośnie długiego postoju auta bez użytkowania. Przez najbliższe 5lat nie bede używał autka bo do pracy mam 2 km i kupiłem sobie motor a że w UK zimy są lekkie to będe cały sezon nim jezdził. ubezpieczenie drogo mnie wynosi a autka nie chce sprzedawać ze względu na jego stan przebieg i ilość cześci jakie były wymienione. Jakie macie rady aby po 5 latach silnik znów pracował jak należy?? Chce go wysłać do Polski i tam przechować w blaszaku. Myslałem o tym zeby go trochę porozbierać zeby postawić go na kobyłkach posciagac felgi (BBS CH-R NÓWKI), TARCZE (TARROX SPORT JAPAN) zabezpieczyć antykorozyjnie cały spód okryć go czymś. Prosze o jakies rady odnosnie silnika. Czy jest sens go wyjąć i również przechować w cieplejszym miejscu przy okazji zapóścic jakis preparat na cylindry. Ogólnie po tych 5 latach bede go chciał zrobić z zaoszczędzonych pieniedzy z ubezpieczenia w UK. Myślałem przeznaczyc około 30 000zł. tak wiec nie przejmuje sie drobiazgami jak uszczelki gumy itp ktore mogłą by zlapac jakas korozja. zalezy mi na grubszych rzeczach zeby ich szlak nie trafił. Z góry dziękuje za wszystkie rady. :hurra:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Długi sen BMW e46
PostNapisane: 30 października 2018, 17:54 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Kolego myślę że nie czytałeś i nie szukałeś na forum wiedzy na ten temat (a wiedza jest) :hyhy: Od tego zacznij i ewentualnie podepnij się pod istniejący temat ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Długi sen BMW e46
PostNapisane: 31 października 2018, 08:25 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2470
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: F82 M4 COMP/E91/F20
Kod silnika: S55B30/N47/N47
Garaż: M4 F82 Competition MINERAL GREY
E91 LCI 320d SAPPHIRE BLACK
F20 116D ALPIN WEISS
Było:
E36 318i MONTREALBLAU
E39 530i TITANSILBER
E92 335i SCHWARZ BLACK
E60 530D SCHWARZ BLACK
E92 335i TITANSILBER http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168888
E87 120d SCHWARZ BLACK
E92 M3 viewtopic.php?f=89&t=171245
Są podobne tematy poszukaj
Ps:Moim zdaniem trzymanie takiego auto 5 lat w bezruchu to bzdura...Marnotrawstwo kasy i tylko tyle :/ To nie M3 ,że będzie trzymać wartość ,albo jeszcze zyska...Takie 330d za 5lat będzie warte pewnie max 15k ,sprzedałbym to i tyle problem z głowy ,za 5lat można sobie kupić drugie takie same...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Długi sen BMW e46
PostNapisane: 31 października 2018, 09:01 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
Blaszak = wilgoć. Wilgoć = ruda. Ruda = malowanie całego auta. Malowanie całego auta, żeby nie było lipy to tak dychę trzeba mieć. Czyli z 30k zaoszczędzonych zostaje 20k jak nic nie będzie trzeba dokładać jeszcze. Silnik raczej bez lipy przeżyje, przecież nie po takim czasie ludzie odpalają agregaty w dieslu i tak dalej. Kwestia pewnie warunków. Minimum co bym zrobił przed takim postojem to mycie podwozia x2, naprawa miejsc obiętych korozją, malowanie i zabezpieczenie tego w 100%. Zjedzoną blachę ciężko będzie odzyskać. Alternatywą może być jakiś parking dla klasyków, oni tam mają wentylację zapewnioną i może nawet grzeją. Słyszałem o takich w Polsce, więc może warto się zainteresować.


Tylko no jaki w tym wszystkim sens, to tak w sumie nie wiem - aleeeee każdy niech się bawi tym co mu się podoba :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Długi sen BMW e46
PostNapisane: 31 października 2018, 18:12 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46
Kod silnika: m57n
Czy straci na wartosci to nie wiem. Czy jest sens trzymać? myślę że gdyby nie miał nowego turbo nowego dwumasu nowego koła pasowego nowych rolek nowe paski nowych tarcz felg intercoolera masę innych pierdół jak pompa wody termostat poduszki silnika skrzyni i do tego 60 000mil to pewnie bym sie nie zastanawial tylko sprzedał. A okazja była kupić bo kolega pakował w to auto bo nie miał co z hajsem zrobić a że sie mu posrało to chciał sie szybko pozbyć. Na dodatek dał mi wszystkie stare czesci i mowil ze mi sie jeszcze przydadzą. Wiadomo jest jakaś granica przywiązania sie do auta. Względy finansowe? byc moze tu jest pies pogrzebany i zastanawiam sie czy to trzymac czy nie. Bo za 5 lat za 60 000zł można by pewnie kupić już cos sensownego. Ale tez po jakims czasie by trzeba było dokłądać i tak historia zatacza koło. :zabawa: :super:

Czy nie lepiej by było jak już to zostawić Ojcu i żeby raz na dwa tygodnie wybrał sie na 40km ową wycieczkę?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Długi sen BMW e46
PostNapisane: 31 października 2018, 18:58 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
5 lat temu e36 bylo fajne, a e46 pożądane. Teraz e36 jest gatunkiem wymierającym, a e46 przejęło fuchę e36. Za kolejne 5 lat jaka bedzie historia z e46 chyba nie muszę opisywać. Sprzedawaj to, niech ktos inny teraz się cieszy z auta. Uwierz mi wezystko się nudzi. A tobie szybciej niż komukolwiek innemu, bo auta nie bedziesz w ogole widział. Zachomikujesz go jak starego smartphona w szufladzie. Wyciagniesz po 5 latach, szukając zupełnie czego innego i będziesz sie śmiał "kurłaaa kiedyś to było"

Ps. Tak na prawdę kazdy ma jakiechs hobby.
Niektórzy jeżdżą autami, a nie ktorzy je tylko zbierają. Wolna wola. :ok:

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Długi sen BMW e46
PostNapisane: 31 października 2018, 21:14 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Pięć lat to szmat czasu i jeśli kolega wybywa w celach zarobkowych to myślę że po takim czasie mogę się zdecydowanie zmienić piorytety i zachcianki względem motoryzacji :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Długi sen BMW e46
PostNapisane: 31 października 2018, 21:47 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
E46 raczej nie będzie tak jak z E36. Tzn może ludzie będą próbować, ale tak naprawdę to są jednostkowe przypadki gdzie ktoś sprzedaje E36 za jakieś absurdalne pieniądze, większość obrotu zamyka się w 5k max. To ile ludzie cenią to jedno. Druga sprawa, że często auto nawet nie jest warte tej kasy.

A to co piszesz, czyli
mateusz1989 napisał(a):
gdyby nie miał nowego turbo nowego dwumasu nowego koła pasowego nowych rolek nowe paski nowych tarcz felg intercoolera masę innych pierdół jak pompa wody termostat poduszki silnika skrzyni
to są rzeczy eksploatacyjne tak naprawdę. Takie rzeczy się robi jak się chce, żeby auto jeździło. Zawsze mnie to trochę śmieszy jak ludzie liczą wartość auta doliczając koszty serwisu... Najlepiej jeszcze doliczyć ilość wymian oleju x koszt, i z 20 ostatnich tankowań, przecież to też do kosztów auta się może liczyć... xD

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Długi sen BMW e46
PostNapisane: 1 listopada 2018, 00:34 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
Totalna bzdura z trzymaniem tego auta w garażu przez 5 lat.
Sprzedaj to auto a za 5 lat kupisz inne.

Gdybyś tak 50 lat je gdzieś miał przetrzymać to ok ale 5, a ni to na wartości nie zyska ani nic.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Długi sen BMW e46
PostNapisane: 1 listopada 2018, 12:16 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
deejeys napisał(a):
Zawsze mnie to trochę śmieszy jak ludzie liczą wartość auta doliczając koszty serwisu..

Ja kupując/sprzedając auto zwracam na to uwagę. Tzn, nie o oleje,plyny i klocki bo to żaden koszt. Ale generalnie większe serwisy które w perspektywie 50-100k przebiegu odbijają sie w kosztach eksploatacji. Cena wtedy uzasadniona. Wszystko przez rynek, mamy taki "januszowo-mirkowaty", auta serwisowo/eksploatacyjnie na skraju wytrzymałości a przedstawiane jako bez wkładu.
No ale fakt, że taka wizja rynku jak moja to margines, ludzie chcą być oszukiwani.

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Długi sen BMW e46
PostNapisane: 1 listopada 2018, 12:40 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
kszyhu napisał(a):
deejeys napisał(a):
Zawsze mnie to trochę śmieszy jak ludzie liczą wartość auta doliczając koszty serwisu..

Ja kupując/sprzedając auto zwracam na to uwagę. Tzn, nie o oleje,plyny i klocki bo to żaden koszt. Ale generalnie większe serwisy które w perspektywie 50-100k przebiegu odbijają sie w kosztach eksploatacji. Cena wtedy uzasadniona. Wszystko przez rynek, mamy taki "januszowo-mirkowaty", auta serwisowo/eksploatacyjnie na skraju wytrzymałości a przedstawiane jako bez wkładu.
No ale fakt, że taka wizja rynku jak moja to margines, ludzie chcą być oszukiwani.



Ty na to zwracasz uwagę ale 90% kupujących ma to gdzieś... jak by coś kosztownego było nie sprawne to by auta nie kupił a jak kupuje to albo ma możliwość taniej naprawy albo nie wie że coś nie bangla :] Odpowiednią sumę dostaniesz tylko wtedy gdy przyjedzie pasjonat marki lub napalony małolat :] dla pierwszego stan ma największe znaczenie a dla drugiego w tym wypadku nic nie ma znaczenia :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Długi sen BMW e46
PostNapisane: 1 listopada 2018, 16:44 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
Szczurek1986 napisał(a):
Ty na to zwracasz uwagę ale 90% kupujących ma to gdzieś... jak by coś kosztownego było nie sprawne to by auta nie kupił

Jak już wcześniej pisalem. To nie jest związane z tym, że mają w dupie, tylko tego że nie znają faktycznego stanu, są tak zafascynowani że nie chca znać. Statystyczny polak ma wizje ze znajdzie igłe w stogu siana, tą perełkę, slowo klucz "okazję". A okazji nigdy nie ma, zawsze jest coś na rzeczy.

https://youtu.be/ZfFrKwGZkt8

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Długi sen BMW e46
PostNapisane: 1 listopada 2018, 16:56 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46
Kod silnika: m57n
Dzieki panowie decyzja zapadła. Zabieram sie za opis i zdjecia i do żyda. Bedzie tym razem Polak płakał jak sprzedawał. 5 lat to sporo, koszty utrzymania tu w UK na 3 litry są spore zwłaszcza bez zniżek. Mam nadzieje że ktoś własnie doceni ogroom pracy jaki był włożony w to autko i za sensowne pieniadze ktoś kupi. Porobie zdjecia wszystkiego i zamieszcze pare fotek z tego auta. :rozpacz:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Długi sen BMW e46
PostNapisane: 1 listopada 2018, 17:25 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
mateusz1989 napisał(a):
Mam nadzieje że ktoś własnie doceni ogroom pracy jaki był włożony w to autko i za sensowne pieniadze ktoś kupi.
na każde auto jest klient, kwestia czasu, wystaw, nikt nie goni. Jesli masz rzetelnie udokumentowane eksploatacje o ktorej piszesz to nie będzie źle.

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Długi sen BMW e46
PostNapisane: 1 listopada 2018, 19:01 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Podjąłeś słuszną decyzję :ok: Jeśli autko jest w takim stanie o jakim piszesz to powinno się bezproblemowo sprzedać pod warunkiem że nie narzucisz ceny z kosmosu :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Długi sen BMW e46
PostNapisane: 1 listopada 2018, 19:26 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Co tu się odpier..... :rotfl: :rotfl: :rotfl: Odstawianie na 5 lat 3.0d :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Booosh że tu się nie da tagować znajomych... dobra beka ! :ok:

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Długi sen BMW e46
PostNapisane: 1 listopada 2018, 22:22 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 909
Lokalizacja: Tczew
Panowie, przecież to wstęp do ogłoszenia sprzedaży, tylko za mało postów, żeby w odpowiednim dziale wystawić :)

_________________
320d Touring - 227 KM i 545 Nm


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Długi sen BMW e46
PostNapisane: 2 listopada 2018, 15:11 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46
Kod silnika: m57n
Sam jestes jak wstep do ogłoszenia :) Anglika w polsce sprzedawać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Długi sen BMW e46
PostNapisane: 2 listopada 2018, 19:05 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Panowie już po sprawie :) Autko spać nie będzie idzie do żyda i już ;) ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 84 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL