BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 21:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] nawiew i ogrzewanie
PostNapisane: 16 stycznia 2007, 16:29 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 179
Lokalizacja: Cambridge ON, CAN/ Krk
Moje BMW: e39 540i M sport
Kod silnika: M62TU
Garaż: bylo E36 320i, E46 316Ti, E46 318i SE, E60 525d SE, E34 520i SE auto,
jest E39 540i M Sport, e46 328i drift
wiatm.kilkanascie dni temu napisalem post na temat parujacych szyb.zauwazylem ze wiele ludzi ma ten sam problem co ja.ktos napisal zeby wymienic filtr pylkowy.po dlugich wzmaganiach znalazlem filtr pod schowkiem od strony pasazera i usunelem go.mam w planach zakup nowego.moj problem sie troszke zmniejszyl poniewaz szyba przednia juz mi nie zachodzi para ale z bocznymi w dalszym ciagu jest problem.z bocznych nawiewow leci bardzo slaby strumien powietrza.szukalem tez innych filtrow pod podszybiem.doszedlem do etapu dmuchawy i dalej mialem problem ze sciagnieciem polokraglej pokrywy wentylatora zamocowanej na 3 wkretach.w aucie nie ma wilgoci.drugim problemem jest to ze kiedy ustawiam nawiew przy przekreceniu pokreta tem. w pozycji maksymalnej na srodkowe nawiwewy leci mi zimne powietrze.przy zmianie kierunku na szybe lub na nogi leci cieple.prosilbym o jakies wskazowki gdzie moge szukac przyczyn.z gory dzieki.pozdr.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 stycznia 2007, 17:12 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 41
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź
na srodkowych nawiewach leci zawsze zimne, zreszta zobacz w instrukcji, troche to beznadziejne i tez bylem zdziwiony ale tak musi byc. Po drugie jak ustawisz w pozycji na "szybe" i wlaczysz wentylator na 4ty stopien to musi zniknac para z bocznych szyb - predzej czy pozniej :cisza:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 stycznia 2007, 17:35 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 101
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Seat Leon
Kod silnika: 1.9 TDI
Jak mialem jeszcze vw golfa 3 , tam byla opcja ze filtr pylkowy byl na podszybiu. Tak samo parowaly mi strasznie szyby ze nic nie bylo widac. Wyjalem go a w jego miejsce zamontowalem gesta siatke zeby syf nie lecial. Co to dało ?

szyby przestaly parowac
szybciej nagrzewal srodek
znacznie zwiekszyla sie moc dmuchawy.


Z kolei w bmw ktora stosunkowo niedawno zakupilem , nie mam tego problemu z parowaniem, owszem paruja ale na samym poczatku jazdy i w 4 osoby. Skoro Tobie juz po wyjeci tego filtra przednia nie paruje, sprawdz czy masz wszystko ok z dmuchawą. Tak czy inaczej na nowym filtrze jesli zdecydujesz sie go założyc powinno byc lepiej niz na starym nie przepuszczajacym juz powietrza :) ;)

_________________
W poszukiwaniach BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 stycznia 2007, 21:57 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 179
Lokalizacja: Cambridge ON, CAN/ Krk
Moje BMW: e39 540i M sport
Kod silnika: M62TU
Garaż: bylo E36 320i, E46 316Ti, E46 318i SE, E60 525d SE, E34 520i SE auto,
jest E39 540i M Sport, e46 328i drift
zastanawia mnie pomysl inzynierow z bawarii jezeli chodzi o srodkowy nawiew...dzieki za porade :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 stycznia 2007, 20:22 
Offline
Specjalista

Posty: 2903
Napisz jeszcze czy masz to autko z klimą czy bez?

_________________
"Przemilczenia dzielą bardziej niż nieobecność"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2007, 14:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 179
Lokalizacja: Cambridge ON, CAN/ Krk
Moje BMW: e39 540i M sport
Kod silnika: M62TU
Garaż: bylo E36 320i, E46 316Ti, E46 318i SE, E60 525d SE, E34 520i SE auto,
jest E39 540i M Sport, e46 328i drift
jest klima.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 stycznia 2007, 00:57 
Offline
Specjalista

Posty: 2903
Gdy wyjmiesz panel sterowania nawiewami bedzie od tyłu wpięta jedna mała kostka - bodajże 6 pinowa - z której odchodzi czarna taśma przewodów. Często się zdarza że na okuciu tych przewodów w kostce dochodzi do braku kontaktu, lub też żyły które są w przewodach łamią się. Ta taśma jest odpowiedzialna za sterowanie silniczkami krokowymi, czyli nawiewami.

_________________
"Przemilczenia dzielą bardziej niż nieobecność"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 stycznia 2007, 10:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Lokalizacja: wawa
LBC napisał(a):
na srodkowych nawiewach leci zawsze zimne, zreszta zobacz w instrukcji, troche to beznadziejne i tez bylem zdziwiony ale tak musi byc.



Strasznie dziwna sprawa, mnie tez to dziwi, na srodkowym nawiewie leci zimne powietrze nawet w zime???? ktos moze zna powod, zeby kierowca nie zasnol czy co?


Ostatnio edytowano 24 stycznia 2007, 19:01 przez radzio, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 stycznia 2007, 11:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Lokalizacja: KrakĂłw
Ja też mam problem w BMW E36i, nawiew chodzi gośno,a powietrze z otworów nawiewu bardzo słabo dmucha na przednią szybę i boczne, w rezultacie jadę sam w samochodzie a szyby i tak są zaparowane,
czy jest na to jakiś sposób????

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 stycznia 2007, 20:24 
Offline
Forumowicz

Posty: 102
Lokalizacja: krakĂłw
jeśli o ogrzewaniu mowa to o co chodzi z tymi wylotami powietrza pod siedzeniami ,to jest ogrzewanie tyłu, mam e-36 ,tylko że u mnie nic powietrza tam nie leci , i zachodze w głowe po co to skoro nie działa ? a u was jak jest a może ktoś zna przyczynę dlaczego u mnie nic nie wieje ?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 129 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL