BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 kwietnia 2024, 06:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lutego 2009, 08:47 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 171
Lokalizacja: W-wa
Kurcze to ja lecę zobaczyć, czy mam tak samo na naklejce. Co do opon to ja wziąłem je w grupie Premio (sieć serwisowa GoodYeara)przede wszystkim,dlatego, że brałem też felgi, a nie chcę mieć problemów z odsyłaniem i przysyłaniem (znajomy 3 razy felgi wysyłał bo były uszkodzone).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lutego 2009, 10:06 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 171
Lokalizacja: W-wa
No sprawdzałem, to jest jedna z możliwości. Ja jednak wolę 225/45/17" wyższy profil na naszych drogach moim zdaniem będzie odpowiedni, a i oponka tańsza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lutego 2009, 10:49 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 171
Lokalizacja: W-wa
speedek666Trochę mnie nurtują te twoje oponki z tyłu, więc spytam się:
1. Jakie masz teraz rozmiar opon (też przód 225, a tył 255)?.
2. Na jakie felgi będziesz zakładał te oponki 255/40/17-te co masz obecnie, czy kupujesz nowe felgi?
Uważam, że jak chcesz poprawić choć trochę komfort, to jednak lepiej nie brać 255/40/17" -ale to jest moje zdanie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lutego 2009, 14:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 30
Lokalizacja: Zgierz
Moje BMW: E90
Blazer czytaj dokładniej :D

Nie zamierzam zakładać 255/40 bo według mnie na nizszej bedzie gorzej ... i ogolnie jakos dziwnie ...

Biore na tył 235/45 :P Czyli poprostu o centymetr szersze. I wtedy sie odrazu indeksy ładownosci zgadzają.

Teraz mam 4x 225/45 , ale tak dupne te opony ze zal o nich mowic.
W poprzednim poscie napisałem jakie biore opony i skad itd. :) Myśle ze dobry rozmiar bierzesz i bedzie ok. Poprostu wzialem troche szersze. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lutego 2009, 19:50 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 171
Lokalizacja: W-wa
A ja tylko zastanawiam się czy będą pasowały na twoje felgi, bo nie wiem, czy masz drugie felgi czy zakładasz na te co masz obecnie (swoją drogą słyszałem, że RUN FLATY nie lubią być zdejmowane i zakladane). Dodatkowo przy różnych rozmiarach przód tył nie można zrobić przekładki kół przód na tył, a tył na przód. Oczywiście tylko rozmowiamy i wymieniamy zdanie (nie to żeby cię namawiał na 225/45/17" na wszystkie kółka :D ).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lutego 2009, 22:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 30
Lokalizacja: Zgierz
Moje BMW: E90
No przekładki nie zrobie. Zamówiłem juz opony takie jak mowilem :)
Zeby zdjąć run flaty to juz musi byc dobry serwis, bo rzadko gdzie to zdejmują :)
Pasować wszystko bedzie ok.
Wziąłem na tył troche szersze bo jednak bmw preferuje szersze opony o wiele (z 225 na 255) a ja wzialem o 1 cm szersze . No zawsze cos :) Pzdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lutego 2009, 23:13 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15729
speedek666 napisał(a):
Blazer czytaj dokładniej :D

Nie zamierzam zakładać 255/40 bo według mnie na nizszej bedzie gorzej ... i ogolnie jakos dziwnie ...



Opona 255/40 ma wysokość prawie identyczną jak 225/45, różnica wysokości wynosi poniżej 1 mm, więc to żadna róznica.
Wysokość opony liczy się następująco:
255/40= 40% x 255 =102,00 mm wysokośś opony
225/45= 45% x 225 =101,25 mm wysokość opony
Właśnie takie rozmiary opon montuje bmw na oryginalnych felgach do Mpakietu w E90, przod 8x17-225/45/17, tył 255/40/17.

Jesli chcecie poprawić komfort jazdy to zamiast runfaltów, załóżcie standardowe opony. Osobiście polecam Dunlop SP SPORT, wcześniej miałem Dunlop SP SPORT 01, teraz mam Dunlop SP SPORT FASTRESPONSE.

Nie powinno się dowolnie kombinować z rozmiarami opon, ponieważ trzeba zachować właściwą czyli fabryczną średnicę koła, żeby nie przekłamywał licznik. Przy mniejszej średnicy koła, licznik pokaże wyższą prędkość i większy przebieg.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lutego 2009, 23:14 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 725
Lokalizacja: Śląsk
Moje BMW: E90 320dA
speedek666 napisał(a):
Biore na tył 235/45 Czyli poprostu o centymetr szersze. I wtedy sie odrazu indeksy ładownosci zgadzają.


Bedzie zle, przeklamanie licznikow spore, i DSC moze miec bledy. Dlatego sa podawane zamienniki opon, zeby wszystko sie zgadzalo.

_________________
E90 320dA
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lutego 2009, 00:00 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 171
Lokalizacja: W-wa
Blazer napisał(a):
No sprawdzałem, to jest jedna z możliwości. Ja jednak wolę 225/45/17" wyższy profil na naszych drogach moim zdaniem będzie odpowiedni, a i oponka tańsza.

renoraines, Przecież mówię, że 255/40 to jest jedna z możliwości. A co do profilu, to i tak powiem, że jednak zostanę przy 45, bo tak to do "0" można zejść :hyhy:, bo przecież 35 niewiele mniejsza niż 40, a 30 niewiele mniejsza niż 35 itd :rotfl:
renoraines napisał(a):
Jesli chcecie poprawić komfort jazdy to zamiast runfaltów, załóżcie standardowe opony. Osobiście polecam Dunlop SP SPORT, wcześniej miałem Dunlop SP SPORT 01, teraz mam Dunlop SP SPORT FASTRESPONSE.

No my o tym cały czas wałkujemy, tylko teraz przerzuciliśmy się na szerokość opon, bo jakie oponki to chyba już wiemy.
Ale mimo wszystko dzięki renoraines, za piękne wyliczenia. :super:
renoraines napisał(a):
Nie powinno się dowolnie kombinować z rozmiarami opon, ponieważ trzeba zachować właściwą czyli fabryczną średnicę koła, żeby nie przekłamywał licznik. Przy mniejszej średnicy koła, licznik pokaże wyższą prędkość i większy przebieg.

///M_ichał napisał(a):
Bedzie zle, przeklamanie licznikow spore, i DSC moze miec bledy. Dlatego sa podawane zamienniki opon, zeby wszystko sie zgadzalo.

Dlatego też ja wkładam to co mam na naklejce. Poza tym szersza lepiej się trzyma, ale za to samochód może więcej paliwka spalić.
A tak swoją drogą to jaką trzeba mieć felgę (szerokość), żeby włożyć oponę o szerokości 235)?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lutego 2009, 11:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 30
Lokalizacja: Zgierz
Moje BMW: E90
Różnica w wysokości bedzie o 3,75 mm, to da naprawde duzo przy liczniku ??
Przeciez bieżnik też sie zużywa ?? To czym mniej bierznika tym większa prędkosc ??
To lepiej zamowic 4x 225/45 ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lutego 2009, 13:03 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 171
Lokalizacja: W-wa
speedek666, sprawdź sobie wszystko tutaj
http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lutego 2009, 13:23 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15729
Blazer, 235 można założyć na fele o szerokości 8'' . Taki był fabryczny rozmiar opon i felg np w E39 8x17 opona 235/45/17.


speedek666, owszem każdy bieżnik się zuzywa, ale jak sie trzymasz fabrycznych rozmiarów opon ( np 225/45, 255/40) i auto jest w dobrym stanie tech, to mimo zuzycia bieżnika, średnica koła jest ''mniej wiecej'' taka sama . Pomijam brawurową jazdę, jak ktoś pali gumy przy ruszaniu itd,itp.
3,75 mm trzeba pomnożyć x 2, na dole opony jest róznica w profilu 3,75mm i na górze w profilu również 3,75 mm, co suma sumarum daje róznice w średnicy koła 7,5 mm.
Ja osobiście trzymałbym się oryginału 225/45/17, a jesli chcesz szerszą opone to zamów szerszą z niższym profilem.
Oferta opon jest na tyle duża, ze fabryczne rozmiary można dobrac pod wzgledem marki producenta, indeksu prędkości czy indeksu ładowności, nie trzeba koniecznie zakładac szerszych opon. Ale kazdy zrobi jak będzie uwazał.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lutego 2009, 14:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 30
Lokalizacja: Zgierz
Moje BMW: E90
Dzięki wam wszystkim za pomoc :)

Zamówiłem 4 x 225/45 taki rozmiar jaki mam teraz :)
Szczególnie rozświetlił mi umysł renoraines :) Teraz juz wiem jak jest z wysokością.
W poniedziałek bede miał juz komplet tych opon, i zamierzam je zaraz zalozyc bo nie mam zimówek. Więc zdam relacje z jazdy ( jeśli snieg troche stopnieje).

I na następny sezon zamierzam kupic felge i opony na zime.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lutego 2009, 14:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 30
Lokalizacja: Zgierz
Moje BMW: E90
Dwa razy sie wysłało :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lutego 2009, 20:46 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 711
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: G20
Kod silnika: B48
speedek666 napisał(a):
Dzięki wam wszystkim za pomoc :)

Zamówiłem 4 x 225/45 taki rozmiar jaki mam teraz :)
Szczególnie rozświetlił mi umysł renoraines :) Teraz juz wiem jak jest z wysokością.
W poniedziałek bede miał juz komplet tych opon, i zamierzam je zaraz zalozyc bo nie mam zimówek. Więc zdam relacje z jazdy ( jeśli snieg troche stopnieje).

I na następny sezon zamierzam kupic felge i opony na zime.


Na lecie w zimie to nie najlepszy pomysł :( ale jak lubisz fun :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lutego 2009, 22:08 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 171
Lokalizacja: W-wa
peterrr, zgodzę się z tobą:
peterrr napisał(a):
Na lecie w zimie to nie najlepszy pomysł :( ale jak lubisz fun :)

dlatego też ja się wypowiedziałem w ten sposób:
Blazer napisał(a):
co do opinii ( na temat letnich opon), to niestety trzeba będzie jeszcze poczekać, bo zima w pełni

to straszne ryzyko, bo samochód można sobie delikatnie przemodelować :D
A jeszcze teraz jak sypie niemiłosiernie to już w ogóle.
Swoją drogą ostatni widziałem tak przemodelowanego Merca "S-class" (rok produkcj tak 2006) - z przodu w ogóle nie był do siebie podobny :zalamany:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lutego 2009, 20:45 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 171
Lokalizacja: W-wa
No i dziś dotarły felgi :hurra: jutro wszystko już będzie zmontowane.
I jakspeedek666, dostałeś kartę Gold Club GoodYear do oponek?
Ja mam (dostałem razem z oponkami), jutro wysyłam formularz rejestracyjny i przez 3 sezony mogę się cieszyć assistance na całą Europę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lutego 2009, 21:07 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 171
Lokalizacja: W-wa
A oto i ulotka informacyjna:
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lutego 2009, 17:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 30
Lokalizacja: Zgierz
Moje BMW: E90
Opony mam juz zamontowane :)
Jak trzymają sie w koleinach i na nierównosciach jeszcze tego dobrze nie wiem, bo opony mam od wczoraj. A po miescie nie zawsze mozna troche szybciej jechac :) Jak przejade jakąś traske to dam znac.

Napewno auto prowadzi sie duzo lepiej , bo to czuc. Bieżnik z wyglądu naprawde niezły :D
Troche duzo problemu było ze zmianą, poniewaz w serwisie nie mogli sobie dac rady z RUN FLATem ;/ i niestety przy brzegu troszke obtarli mi felge :/

Napisz mi jak z tym Gold Club ?? Bo ja to moge dostac, cos tam trzeba zrobic ?? Jakos sie zglosic albo cos ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lutego 2009, 17:29 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 171
Lokalizacja: W-wa
Blazer napisał(a):
Napisz mi jak z tym Gold Club ?? Bo ja to moge dostac, cos tam trzeba zrobic ?? Jakos sie zglosic albo cos ??

Tak jak napisałem, trzeba wypełnić formularz rejestracyjny i odesłać do GoodYear Polska kartę dostajesz od razu, z tym, że jest ona nie aktywna :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 51 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL