BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 kwietnia 2024, 02:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] dystanse-dylemat jakie
PostNapisane: 31 maja 2011, 21:27 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1293
Moje BMW: Corvette Z06
Kod silnika: LSX
Przy tej grubości dystansu ja zdecydowalbym się na 20mm na przód i 25mm na tył - myślę że spokojnie wejdą.
Ta grubość dystansu pozwala na to aby kupić dystans dokręcany do piasty - z doświadczenia wiem że te które nie są dokręcane do piasty - na dłuższej śrubie powodują problemy z kołami- drgania przy 100-120 km/h -no i dodatkowo przy wiekszej mocy pojazdu jest większe prawdopodobieństwo urwania śrub.
Najłatwiejszy sposób na sprawdzenie jaki dystans dobrać - weż linijkę i zmierz jaka jest odległość od rantu do opony.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dystanse-dylemat jakie
PostNapisane: 18 września 2017, 21:46 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 247
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów
Moje BMW: E91 2.0d Touring 07r
Kod silnika: M47TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 0#p2117970
Siema. Panowie mam pytanie odnośnie dystansów. Musze w coś takiego wyposażyć moje e91 bo teraz tak jak ona wygląda to jakaś masakra... :wstyd: Samochód poszedł w dół 40/25 i tylne koła wyglądają strasznie "pokracznie". Felgi to styling 138 7Jx17 ET43 Na zime mam z kolei styling 154 7Jx16 ET34 jakiej grubości dystanse polecacie żeby były dobre pod te dwa kpl felg. Na przód też mógłby wpaść dystans ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dystanse-dylemat jakie
PostNapisane: 18 września 2017, 22:46 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Polecam zrobić geometrię jeżeli obniżyłeś maszynę. Podobnie geo przyda się gdy wrzucisz dystanse. Jakie rozmiary? Z tyłu w zasadzie tyle aby koło nie wychodziło za nadkole, a więc musisz sobie zmierzyć ile brakuje (pewnie 10-20 mm wystarczy) i pamiętać o tym, że przy dystansie zwiększy się dźwignia, a więc auto będzie stać ciut niżej niż bez dystansu i pojawia się masa innych skutków (w tym większe obciążenie łożysk piast), o których możesz poczytać używając google. Z przodu z kolei dochodzi kwestia skrętu - dystans może spowodować, że przy skręcie koła będą Ci szorować o nadkole, a więc tu również trzeba ustalić czy przy maksymalnym skręcie nie będzie takiego problemu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 118 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL