BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 00:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Blad 4232 Cylinder 3 : Activation interrupted
PostNapisane: 22 stycznia 2007, 20:52 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 130
Lokalizacja: Wroclaw/UK
Mam problem. Po zczytaniu bledu przeplywomierza i wymianie uszkodzonego na 2x tanszy odpowiednik - PIERBURG 7.22684.08 autko smiga naprawde ladnie. Problem ktory mnie meczy to pojawiajacy sie teraz, powtarzalny (pojawia sie po skasowaniu bledow DDE i odpalniu silnika na nowo) blad wymieniony w tytule.

4232 Cylinder 3 : Activation interrupted

Moje pytanie - czy ktos wie co oznacza ten blad? Dla mnie brzmi enigmatycznie. Czy to blad zwiazany np z nieprawidlowym wtryskiem? Tzw. misfires? Prosze o jakiekolwiek informacje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 stycznia 2007, 23:11 
Offline
Specjalista

Posty: 2903
Obawiam się że będziesz musiał podjechać do serwisu na podłączenie pod GT1. Każdy wtrysk podczas wymiany wymaga wprowadzenia numeru nowego wtrysku o ile jest inny od starego. Oczywiście Twoje wtryski nie były wymieniane, ale może dokonał wymiany poprzedni właścicel samochodu i na chwilę obecną wtrysk ten nie jest zgodny swoimi parametrami różniącymi się od starego wtrysku.
Wygląda to na brak akceptacji danego wtrysku, która wynika z niezgodności parametrów.
Sprawdź jeszcze ewentualnie dawki pomiędzy poszczególnymi wtryskami, gdyż skoro wybija błąd to napewno na jakiejś podstawie.
Twój wtrysk nie musi być niesprawny, lecz dobry, ale jego parametry które kryją się pod numerem wtrysku nie zostały wprowadzone w pamięć komputera w wyniku czego może on być nieaktywny dla normalnej pracy.

_________________
"Przemilczenia dzielą bardziej niż nieobecność"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 stycznia 2007, 19:32 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 130
Lokalizacja: Wroclaw/UK
Dzieki za odpowiedz Robert.

Przyznam ze dziwi mnie to wszystko troszke. Piszesz o wtryskach i mozliwosci nieprzekodowania ECU po wymianie jednego lub po prostu usterce wtrysku. Ja wtryskow nie ruszalem, nie wiem jak poprzedni wlasciciel.

Zastanawiam sie dlaczego przed wymiana MAF (przeplywomierza) ten blad sie nie ujawnial - czy powodem moze byc praca silnika w trybie "awaryjnym" (przez co mniej wymagajacym) przed wymiana uszkodzonego sensora?

Jak objawia sie zazwyczaj problem z wtryskiem w jednym z cylindrow? Czy sa jakies widoczne symptomy? Czy jezdzenie z takim bledem moze byc niebezpieczne(dla silnika)? Nie jestem obecnie zbyt skory do wydatkow w autoryzowanych serwisach zwlaszcza kiedy silnik dziala zwawo jak nigdy wczesniej. Chcialem poczekac z kolejnymi inwestycjami w aucie do kwietnia, z tym ze czeka mnie jeszcze sporo tys kilometrow przed wiosna.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i 131 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL