BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 02:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 12 lipca 2014, 11:40 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
przepraszam ale musze sie wtracic bo sie z 1 rzeczą nie zgadzam. z tylu przegrzewa sie klocek? przeciez tyl hamuje 1/3 tego co przod. tyl nie ma szans sie przegrzac... ja hamuje z 200 codziennie pare razy (zestaw na jakim to robilem na poczatku to brembo hc max + ferodo fds przod i tyl ori BMW z roku 2003 + klocek zamienniczy trw zalozony przez poprzedniego wlasciciela jak sie pozniej okazalo w warsztacie i sklepie w ktorym pracowalem pozniej) :wstyd: i tyl zawsze ale to zawsze jest sporo chlodniejszy niz przod nawet przy slabszym zestawie z tylu starszym i duzo gorszym niz przod. zimmermann gladka nie jest wysoko naweglana tarczą tak jak np textar pro hc z kodem 05 na koncu czy tez brembo hc "max" badz zwykla i nie wytrzyma tyle co te tarcze, co do reszty musze sie zgodzic. widze ze wiesz co i jak :) :cwaniak: slaby klocek po prostu sie pali dlatego jest na to jedna rada. tarcze z przodu nacinane albo pozadne tarcze i dobrze dobrane pozadne klocki

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 12 lipca 2014, 11:58 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 35
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E46 Compact 325ti
Kod silnika: M54B25
pawelos666 napisał(a):
przepraszam ale musze sie wtracic bo sie z 1 rzeczą nie zgadzam. z tylu przegrzewa sie klocek? przeciez tyl hamuje 1/3 tego co przod. tyl nie ma szans sie przegrzac... ja hamuje z 200 codziennie pare razy (zestaw na jakim to robilem na poczatku to brembo hc max + ferodo fds przod i tyl ori BMW z roku 2003 + klocek zamienniczy trw zalozony przez poprzedniego wlasciciela w warsztacie i sklepie w ktorym pracowalem pozniej :wstyd: i tyl zawsze ale to zawsze jest sporo chlodniejszy niz przod nawet przy slabszym zestawie z tylu. zimmermann gladka nie jest wysokonaweglana tarcza tak jak np textar pro hc z kodem 05 na koncu czy brembo hc "max" badz zwykla, co do reszty musze sie zgodzic. widze ze wiesz co i jak :) :cwaniak:

Masz podejście do tylnych hamulców jak wielu naszych klientów, którzy twierdzą, że "tył nie hamuje" ;) Owszem, hamuje-co prawda rozkład siły hamowania we współczesnych samochodach jest ok. 70% przód, 30% tył, ale skoro "tył nie hamuje", to czemu nie zaślepimy tylnych przewodów hamulcowych, albo nie wsadzimy drewnianych klocków? ;) Klocki z tyłu zakładamy tej samej klasy co przód, nie dlatego, że tył nam się przegrzewa podobnie jak przód, ale po to by przód odciążyć ;) Podam Ci pierwszy z brzegu przykład: klient założył sobie mocniejszy zestaw na przód, natomiast z tyłu zostawił serię. Po jakimś czasie stwierdził, że w sumie różnicy z przodu między serią a mocniejszym zestawem nie widzi, dalej siła hamowania jest taka sobie, układ dalej się grzeje-poleciliśmy mu, żeby zgodnie z naszymi zaleceniami założył tej samej klasy hamulce z tyłu-zrobił to i nagle :szok: samochód hamuje świetnie, układ z przodu przestaje się grzać ;) Podrzuciłbym link do naszego profilu na FB, gdzie jest to udokumentowane zdjęciami, ale nie chcę szerzyć kryptoreklamy ;)
Odnośnie tego co piszesz-zgadza się, tył będzie zawsze chłodniejszy (właśnie ze względu na rozkład siły hamowania), ale jeśli założyłbyś tej samej klasy klocek co z przodu, to zauważyłbyś różnicę nie tylko z tyłu, ale głównie z przodu ;)
Co do tarcz Zimmermanna-uważam, że w połączeniu z odpowiednio dobranym klockiem jest bardzo dobrą tarczą-stosujemy je w połączeniu z klockami Hawka z serii HPS w takich samochodach jak np. Audi S6, Audi S8, BMW e39 540i, 530d, BMW X5, X6, Porsche Cayenne, Oplach Insignia (można poczytać sobie na forach co się dzieje z fabrycznymi hamulcami Textara, które są wkładane na pierwszy montaż), i wielu innych mocnych i ciężkich samochodach i klienci są zachwyceni, po zużyciu danych zestawów, przychodzą po kolejne, takie same ;)
Co do Brembo-ich tarcze są fajne, ale tylko wyższe modele, np. seria Oro, natomiast modele podstawowe, które są produkowane w Dąbrowie Górniczej, mają tylko nazwę wspólną ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 12 lipca 2014, 12:23 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
bzdura na kolkach i mysle ze Ferodo przedstawiciel FERODO i sprzedawca Zimmermanna oraz Brembo tu zajrzy, by obalil ten mit hm podesle mu linka. to co czytam to bzdura na kolkach. brembo od nas nie leca zwymiarowane ani dokonczone i nigdy nie trafia na nasz rynek. a reszte nie chce mi sie pisac. auto typu bmw ma miec takie same klocki na tyle dla prowadzenia i zeby nie stawialo auta. ale w praktyce i w zyciu wychodzi inaczej. tyl hamuje 1/3 czesto. textar pro hc 05 jest jedna z najlepszych tarcz i miazdzy zimmermanna gladkiego czy sporty na glowe. natomiast pro 03 jest zwykla tarczą. klocki hps sa ok. dabrowa gornicza i produkt ktory otrzymujesz z ic nie ma ze soba zadnego zwiazku on przylatuje zza granicy, a zanim tam trafia przylatuje w jedno miejsce z fabryk europejskich. tak jak inne czesci. wszystkie tarcze bremb max hc i hc zwykle bez naciec do bmw przechodza ta sama kontrole jakosci. na zagranicznych forach masa osob montuje polecane przez Ciebie klocki EBC Yellow Stuff do tarcz BREMBO HC wE46 330i i Z4 i nic sie nie dzieje, sam tez je sprawdzalem w zestawach z klockami FCP/FDS i EBC Blue oraz Yellow w autach E46 E39 E36 E90 E60 zero problemów

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 12 lipca 2014, 12:43 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 35
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E46 Compact 325ti
Kod silnika: M54B25
pawelos666 napisał(a):
bzdura na kolkach i mysle ze ferodo przedstawiciel tu zajrzy, by obalil ten mit podesle mu linka. bzdura na kolkach. brembo od nas nie leca zwymiarowane ani dokonczone i nigdy nie trafia na nasz rynek. a reszte nie chce mi sie pisac. auto typu bmw ma miec takie same klocki na tyle dla prowadzenia i zeby nie stawialo auta. ale w praktyce i w zyciu wychodzi inaczej. tyl hamuje 1/3 czesto. textar pro hc 05 jest jedna z najlepszych tarcz i miazdzy zimmermanna gladkiego czy sporty na glowe. natomiast pro 03 jest zwykla tarczą. klocki hps sa ok. dabrowa gornicza i produkt ktory otrzymujesz z ic nie ma ze soba zadnego zwiazku on przylatuje zza granicy, a zanim tam trafia przylatuje w jedno miejsce z fabryk europejskich. tak jak inne czesci. wszystkie tarcze bremb max hc i hc zwykle bez naciec do bmw przechodza ta sama kontrole jakosci

A co ma wspólnego Ferodo z Brembo? ;)
Co do tylnych hamulców, to to co piszesz, nijak nie pokrywa się z rzeczywistością ;) Po pierwsze wystarczy popatrzyć na zalecenia producentów układów hamulcowych-przewija się cały czas jak mantra o stosowaniu tej samej klasy hamulców zarówno z przodu jak i z tyłu ;) Po drugie poskładaliśmy już dobre parę tysięcy zestawów do najprzeróżniejszych samochodów i to co napisałem wcześniej jest poparte nie tylko teorią, ale i praktyką ;)
Tak jak pisałem wcześniej-absolutnie zgadzam się z tym, że rozkład siły hamowania jest ok. 70% przód, 30% tył, ale powtórzę po raz kolejny-z tyłu stosujemy tej samej klasy hamulce (a przynajmniej klocki) nie dlatego, że rozkład siły hamowania jest taki sam z przodu jak i z tyłu, ale żeby odciążyć PRZEDNIE hamulce ;)
Textar-znów musimy ustalić o jakich modelach mówimy-PODSTAWOWE modele (stosowane m.in. w Oplu na pierwszy montaż) od momentu przeniesienia produkcji do Chin, Brazylii i Meksyku mocno straciły na jakości. Tak jak pisałem wcześniej-polecam lekturę forum Opla-można zobaczyć jakie są problemy z tymi fabrycznymi zestawami. Powiem tak-gdy dzwoni do nas klient od Insignii to pierwsze nasze pytanie jest: "czy biją panu tarcze?"-odpowiedzi są zawsze te same: "a skąd pan wiedział"? ;)
Podobnie jak Brembo-w Dąbrowie Górniczej są produkowane PODSTAWOWE modele tarcz Brembo ;)
Co do samego Zimmermanna-nie biję pokłonów przed tą marką, ale trzeba pamiętać, że nieraz mamy określony budżet na hamulce-oczywiście są lepsze tarcze niż Zimmermann, ale wszystko zależy od gotówki jaką chcemy przeznaczyć na zestaw-jeśli ktoś nie zwraca uwagi na cenę, to oczywistym jest, że polecę mu np. tarczę DBA z serii T3, natomiast chodziło mi o to, że tarcze Zimmermanna (w połączeniu z odpowiednimi klockami) też dają radę nawet w cięższych i mocniejszych samochodach ;)

"dabrowa gornicza i produkt ktory otrzymujesz z ic nie ma ze soba zadnego zwiazku on przylatuje zza granicy, a zanim tam trafia przylatuje w jedno miejsce z fabryk europejskich. tak jak inne czesci." - nie bardzo rozumiem tego co napisałeś (nie piszę tego sarkastycznie, tylko naprawdę nie zrozumiałem ;) )

P.S. nie pracuję w IC jakby coś ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 12 lipca 2014, 13:02 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
stary zadna tarcza produkowana tutaj z brembo hc i max hc nie jest pakowana u nas i sprzedawana u nas w hurtowni do bmw e46 czy e39. to sa domysly tych ludzi ktorzy tam nie byli a duzo maja do powiedzenia. tak jak i podobno bmw tez sie psuje najbardziej tym ktorzy nie maja bmw. Ferodo to przedstawiciel ktory sprzedaje te 3 w/w firmy i byly kierowca rajdowy ktory sprzedal tego troche wiecej niz 1000 czy 5000 kompletow do aut. ma jeden z bardziej znanych sklepow z hamulcami w kraju. wiesz co to jest jakosc textar z TMD Friction z niemcowni w wersji pro hc? wiesz co to jest klocek zamienniczy textara z inna mieszanka niz klocek na oem textara do bmw? Wiesz co to jest pro hc...05 i pro...03? co Ty porownujesz wogole? dostawca dla nich do opla moze byc chinski textar ale ten w pudelku z niemiec bedzie ok. klocki moga sie roznic mieszankami. T4160 a w drugim jakies inne cyferki masz... itp. czyli oryginal moze miec calkiem inna mieszanke z tej firmy. roznie bywa. ngk tez ma fabryke np cewek zaplonowych w chinach.......a nie japonii, dystrybucja holandia. ja pisze o konkretnych produktach. ktore sa bdb do bmw i sprawdzone w bmw a nie oplu :kwasny:
nie mozna po logo oceniac calej marki. ate taka pozadna firma pompy hamulcowe robi zaciski i maja w sprzedazy tarcze kupowane od innych producentow... co tu porownywac jakosc textara oem opla czy nawet zamiennika textara do opla jak kazdy klocek z danej serii jednej firmy ma 30 mieszanek dla roznych marek aut. to co idzie do jakiejs insigni z wadą nie jest textarem ktory idzie jako oem czy oe do bmw, tam nawet inaczej naweglona jest tarcza...zaleznie od modelu auta w bmw jest tak samo zamienniki textara sa roznie naweglane jesli wymaga tego auto jest wysokonaweglana w katalogu popatrz sobie textar np. czesto to ludzie nie wiedza co montuja i sa jaja potem. jak zamawiam tarcze textara to pisze do niemieckiej fabryki i dostaje odpowiedz na kazde pytanie wiec nie wiem skad bierzesz tarcze meksykanskie z textara do bmw bo wszystkie pro maja kod kreskowy niemiec i hologram z niemiec. to jest takie pieprz.......... jak z olejami na forum w usa sa z innej bazy a w rosji z innej i sie pluje na jedna i te sama marke. nie mozna tak oceniac firm, kazda ma prawo miec fabryke wszedzie i kazda ma prawo kupowac swoje produkty od innych producentow sprzedajac je pod swoim logo. taka polityka. ile to razy kupujesz jakas czesc lemfordera a w srodku masz corteco czy kupujesz ruville a w srodku siedzi gates czy inna firma. tak samo bylo z tarczami ate w srodku w pudelkach byly z logo zimmermanna

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Ostatnio edytowano 12 lipca 2014, 13:31 przez pawelos666, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 12 lipca 2014, 13:28 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 35
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E46 Compact 325ti
Kod silnika: M54B25
pawelos666 napisał(a):
stary zadna tarcza produkowana tutaj z brembo hc i max hc nie jest pakowana u nas i sprzedawana u nas w hurtowni do bmw e46 czy e39. Ferodo to przedstawiciel ktory sprzedaje te 3 w/w firmy i byly kierowca rajdowy ktory sprzedal tego troche wiecej niz 1000 czy 5000 kompletow do aut. wiesz co to jest jakosc textar z TMD Friction z niemcowni w wersji pro hc? wiesz co to jest klocek zamienniczy textara z inna mieszanka niz klocek na oem textara do bmw? Wiesz co to jest pro hc...05 i pro...03? co Ty porownujesz wogole? dostawca dla nich do opla moze byc chinski textar ale ten w pudelku z niemiec bedzie ok. klocki moga sie roznic mieszankami. T4116 itp. a oryginal moze miec calkiem inna mieszanke z tej firmy. roznie bywa. ngk tez ma fabryke np cewek zaplonowych w chinach.......a nie japonii, dystrybucja holandia. ja pisze o konkretnych produktach. ktore sa bdb i sprawdzone a nie oplu :kwasny:
ate maja tarcze kupowane od innych producentow... co tu porownywac jakosc textara oem opla czy nawet zamiennika textara do opla jak kazdy klocek z danej serii jednej firmy ma 30 mieszanek dla roznych marek aut. to co idzie do jakiejs insigni z wadą nie jest textarem ktory idzie jako oem czy oe do bmw, tam nawet inaczej naweglona jest tarcza...zaleznie od modelu auta w bmw jest tak samo zamienniki textara sa roznie naweglane jesli wymaga tego auto jest wysokonaweglana w katalogu popatrz sobie textar np

Chyba w dalszym ciągu nasza dyskusja podąża zupełnie innymi torami ;)
Ferodo to przedstawiciel Brembo? O jaką firmę Ci chodzi?
To, że dany producent produkuje różne modele tarcz, czy różne mieszanki klocków, to jest oczywiste, więc nie wiem czemu ciągle to powtarzasz? ;)
Co sądzisz o ATE? ;) EDIT: widzę, że dopisałeś, bo to odnośnie ATE się zgadza-jeśli tarcza ATE jest wyprodukowana w Niemczech to w środku jest właśnie Zimmermann ;)
Gdzie ja pisałem o tarczach Textara do BMW? :zdziwko: Ale skoro tak jest, to prosiłbym zdjęcie tego pudełka-sam jestem ciekawy, czy faktycznie Textar do BMW jest wyprodukowany w Niemczech :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 12 lipca 2014, 13:34 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Blejdzik napisał(a):
To, że dany producent produkuje różne modele tarcz, czy różne mieszanki klocków, to jest oczywiste, więc nie wiem czemu ciągle to powtarzasz?

chodzilo mi ze te rozne modele klockow wraz maja rozne mieszanki dla roznych marek.

o ate napisalem na koncu kiedy pisalem o pakowaczach, nie uznaje juz ate i osobiscie nie montuje i nie polecam. ate konczy sie na pompach przewodach zaciskach i pakowaniu zimmermanna w pudelku z logo ate, teraz to jest import i syf i nie pomoga im juz odzyskac klientow nawet niepylace klocki ceramic

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Ostatnio edytowano 12 lipca 2014, 13:43 przez pawelos666, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 12 lipca 2014, 13:41 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 35
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E46 Compact 325ti
Kod silnika: M54B25
pawelos666 napisał(a):
Blejdzik napisał(a):
To, że dany producent produkuje różne modele tarcz, czy różne mieszanki klocków, to jest oczywiste, więc nie wiem czemu ciągle to powtarzasz?

chodzilo mi ze te rozne modele klockow wraz maja rozne mieszanki dla roznych marek.

o ate napisalem na koncu kiedy pisalem o pakowaczach, nie uznaje juz ate i osobiscie nie montuje i nie polecam. ate konczy sie na pompach przewodach zaciskach i pakowaniu zimmermanna w pudelku z logo ate, teraz to jest import i syf


Jeśli chodzi o ATE, to to co mnie najbardziej interesuje (zatem części hamulcowe) mają dobrej jakości, więc o jakości innych części się nie wypowiadam ;)
Chociaż jeśli chodzi o tarcze, to ze standardowych bardziej polecam Zimmermanna, bo są przeważnie tańsze, a to to samo. Inaczej ma się sprawa z klockami, gdyż ATE stosuje różne mieszanki do różnych modeli samochodów a Zimmermann nie produkuje dla nich klocków. Oczywiście cały czas mówimy o standardowych hamulcach z przeznaczeniem do w miarę spokojnej jazdy ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 12 lipca 2014, 13:46 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
zimermman robil niekiedy dla ate tarcze. dostawales pudeleczko ate a w srodku bylo logo ----------> (OZ) a teraz jest to import ktory sie gnie w bmw wypiera to nasza mikoda, klocki tak samo syf czesto import z logo ate, chodzi o obnizenie kosztow

proponuje konkretny film oprocz samej teorii o wspolczynnikach i montowanych klockach, o ate sorry ale nie bylo nigdy mowy poza systemem pompa zacisk wezyk

https://www.youtube.com/watch?v=0GQc94y ... C43ABAD00F <-------------- filmik tutaj

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Ostatnio edytowano 12 lipca 2014, 13:59 przez pawelos666, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 12 lipca 2014, 13:58 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 35
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E46 Compact 325ti
Kod silnika: M54B25
pawelos666 napisał(a):
zimermman robil niekiedy dla ate tarcze teraz jest to import ktory sie gnie, klocki tak samo syf

proponuje konkretny film oprocz samej teorii o wspolczynnikach i montowanych klockach

https://www.youtube.com/watch?v=0GQc94y ... C43ABAD00F <-------------- filmik tutaj

Zimmermann cały czas robi tarcze dla ATE ;) Jeśli na pudełku ATE masz "Made in Germany", to w środku jest właśnie tarcza Zimmermanna. Natomiast do niektórych samochodów tarcze ATE są produkcji włoskiej, czeskiej itp. i wtedy w środku to nie jest tarcza Zimmermanna ;)

Co do gięcia tarcz, to znów wracamy do samego początku, czyli doboru klocków i poprawności montażu ;)
Ciekawostka-reklamacje do DBA w Australii w 95% przypadków pochodzą z Polski-dlaczego? Ponieważ jak pisałem wcześniej-niestety mocno u nas kuleje procedura montażu hamulców i dobór odpowiednich klocków do stylu jazdy. Jeżeli będziemy bagatelizować podstawowe sprawy związane z hamulcami to jakikolwiek model tarczy jakiegokolwiek producenta da się zarżnąć ;)

Natomiast co do dalszej dyskusji, to wydaje mi się, że jest zbędna, bo z tego co widzę też zajmujesz się sprzedażą układów hamulcowych i jeśli będziemy dalej w to brnąć, to zrobi się jakaś głupia wojenka na forum ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 12 lipca 2014, 14:02 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
pod rzad ate w e46 136 konnych leca zalozysz mikode i jest gitara. nie zawsze siedzi oz w pudle to jest taki domysl bo w europie tarcze niby robi tylko textar, oz i brembo i tak sie domyslamy...
do bmw ate nie polece nikomu kogo znam, a klocki te zwykle ate tak jak mowisz to wloszczyzna, ate kupuje to i sprzedaje pod swoim logo. nie pocieszaj sie ze ate made in germany z kodem od 4 to zimmerman, za duzo tych zbiegow okolicznosci po prostu padlina nie naweglana i nie przewodzi odpowiednio ciepla. dba tez ma rozne fabryki na polske moze isc syf i masz same reklamacje. ja montuje to co pisalem wczesniej i nie mam problemu nigdy brembo hc moze byc max klocki fdb fcp fds uk moze byc tarcza textar pro jesli auto zwykle jesli ciezsze i w katalogu pojawia sie pro hc to zakladam z hc. z klockami textara jest loteria bo sa rozne mieszanki nie zawsze takie jak ma oem i sa jaja. z zimmermannem ludzie czasem jezdza i sie nic nie dzieje... z tarcz pod te klocki jeszcze zimmermann nie zakladam nic co nie bylo uzywane na montaze fabyczne z firm. ebc dobre hamulce ale nie oszukujmy sie jakosc to nie pagid(hella) czy hawk. ferodo idzie do merca vw audi skody i problemow nie ma z tym. niektorzy mechanicy od lat trzymali sie zestawow fdb i brembo gladkich (teraz wystepujace zawsze jako hc)

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Ostatnio edytowano 12 lipca 2014, 14:15 przez pawelos666, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 12 lipca 2014, 14:09 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 35
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E46 Compact 325ti
Kod silnika: M54B25
pawelos666 napisał(a):
pod rzad ate w e46 136 konnych leca zalozysz mikode i jest gitara. nie zawsze siedzi oz w pudle to jest taki domysl bo w europie tarcze niby robi tylko textar, oz i brembo i tak sie domyslamy...
do bmw ate nie polece nikomu kogo znam, a klocki te zwykle ate tak jak mowisz to wloszczyzna
dba tez ma rozne fabryki na polske moze isc syf i masz same reklamacje

Co do Mikody, to mam przykre doświadczenia z nią związane i dlatego już tego nikomu nie sprzedamy ;)
Co do klocków ATE to akurat ich miejsce produkcji jest różne (tak jak i tarcz)-nie tylko Włochy ;)
I ostatnia rzecz-tak jak pisałem na samym początku-klocków ATE do BMW też nikomu nie polecę (chyba, że z ręką na sercu jeździ z przepisowymi prędkościami, a wiadomo że tych samochodów nie kupuje się aby jeździć powoli ;) )-albo oryginał, który wytrzymuje w tych samochodach (ale non stop zgłaszają się do nas klienci jeżdżacy na OE BMW, którym jakość mimo wszystko nie odpowiada), albo jakiś dobry, ponadstandardowy aftermarket ;)
A co DBA to akurat się trochę pogrążyłeś pisząc o ich różnych fabrykach ;) Proponuję zapoznać się trochę z tematem ;)
EDIT: widzę, że non stop coś dopisujesz do poprzednich postów ;) Odnośnie tego zdania: "nie naweglana i nie przewodzi odpowiednio ciepla" znów się pogrążyłeś ;) Co to jest żeliwo? ;)
EDIT2: "ebc dobre hamulce ale nie oszukujmy sie jakosc to nie pagid(hella)" -o który model klocka EBC Ci chodzi?
EDIT3: "ferodo idzie do merca vw audi skody" - a wiesz co jeszcze między innymi idzie do Mercedesa i Audi? ;)
I tutaj naprawdę EOT, bo weekend jest i trzeba skorzystać z wolnego czasu ;)
Pozdrawiam ;)


Ostatnio edytowano 12 lipca 2014, 14:22 przez Blejdzik, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 12 lipca 2014, 14:19 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
nie robie na dba i nigdy nie polece tego do bmw dla mnie to profanacja i glupota tak jak stosowanie do e46 czy e39 pod zwykle zaciski tarcz zimmermann sport, nie wnikam skad to masz i nigdy nie masz 100% pewnosci kto to robi na polske bo nie wiesz skad ma to fabryka gdzies tam. ale slyszy sie ze to syf czesto kupowany na pale z klockami za 130zl....a przynajmniej kasa wydana na darmo. na oryginaly narzekaja w bmw, bo ogolnie bmw ma slabe hamulce to nie francuz ktory staje deba mowie o e39 e46. trzeba zaczac od innych rzeczy sama tarcza za kilkaset zl tu nic nie daje tak jak montowanie hps, jak juz to przynajmniej hp+ ale i tak ferdek fcp miazdzy te klocki z usa. hawk to jakosc ale ferodo wystarczy. hps bym w zyciu nie zalozyl

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Ostatnio edytowano 12 lipca 2014, 15:10 przez pawelos666, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 12 lipca 2014, 14:27 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 35
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E46 Compact 325ti
Kod silnika: M54B25
pawelos666 napisał(a):
nie robie na dba i nigdy nie polece tego do bmw dla mnie to profanacja i glupota tak jak stosowanie do e46 czy e39 pod zwykle zaciski tarcz zimmermann sport, nie wnikam skad to masz i nigdy nie masz 100% pewnosci kto to robi na polske. ale slyszy sie ze to syf a przynajmniej kasa wydana na darmo. na oryginaly narzekaja w bmw, bo ogolnie bmw ma slabe hamulce to nie francuz ktory staje deba mowie o e39 e46. trzeba zaczac od innych rzeczy tarcza tu nic nie daje

Tak jak pisałem wcześniej-nie dyskutuję z Tobą, bo przy każdym kolejnym poście pogrążasz się coraz bardziej - np. pisząc o tym, że stosowanie DBA do BMW to "profanacja", czy też tekst o tym, że nie mam pewności skąd mam DBA-wyobraź sobie, że DBA ma JEDNĄ fabrykę w Australii i stąd właśnie ściągamy te tarcze ;) Skoro nie masz pewności, to dlaczego piszesz, że "na Polskę DBA pewnie są z innych fabryk"? A BMW wcale nie ma słabych hamulców, tylko wszystko zależy od tego co do niego włożymy ;) I wskaż mi też proszę palcem, gdzie słyszy się, że DBA to syf? :D Czy to kolejna jakaś urojona teoria? :hyhy:
EDIT: "sama tarcza za kilkaset zl tu nic nie daje tak jak montowanie hps, jak juz to przynajmniej hp+ ale i tak ferdek fcp miazdzy te klocki z usa" - rozumiem, że jeździłeś zarówno na jednych jak i drugich? :hyhy: Rozumiem, że do codziennej agresywnej jazdy, mając do wyboru tylko Hawk HPS albo Hawk HP+, bardziej byś polecił HP+?


Ostatnio edytowano 12 lipca 2014, 14:29 przez Blejdzik, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 12 lipca 2014, 14:28 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
bo to glupota naiwniactwo, za 650-850zl masz na przod w moim przypadku takie hamulce ze rozbijasz glowe o kokpit. no pewnie ze tarcza za 500zl czy wiecej do normalnego zacisku to naiwniactwo kiedy pod maska 200koni. stary pronujesz mi cos tutaj udowodnic i myslisz ze sie zlapie na jakis marny blad, ale zobacz najpierw jaki wspolczynnik ma i wogole osiagnie fds fcp hp+ hps ebc yellow i pogadamy potem o tarczach do e46 czy e39 ok nacinane nawiercane do wyboru do koloru? i do hondy civic type R ok? :D no pewnie ze bmw ma slaby hamulec w porownaniu do innych aut, porownaj sobie seryjny hamulec w e46 takim jak Twoje i zobacz jaki jest w marnym no np scenicu auto francuskie. zeby hamowalo tak samo musimy wsadzic 1500zl i nie w tarcze tylko w klocki lub zmienic zacisk czy jarzmo. tarcze to mozesz zalozyc bmw albo textary po 125zl i wytrzyma a piszesz mi tu o tarczach po kilkaset zl. zamiast tych hps daj tam konkretny klocek

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Ostatnio edytowano 12 lipca 2014, 15:25 przez pawelos666, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 12 lipca 2014, 14:41 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 35
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E46 Compact 325ti
Kod silnika: M54B25
pawelos666 napisał(a):
bo to glupota naiwniactwo, za 650-850zl masz na przod w moim przypadku takie hamulce ze rozbijasz glowe o kokpit. stary pronujesz mi cos tutaj udowodnic i myslisz ze sie zlapie na jakis marny blad, ale zobacz najpierw jaki wspolczynnik ma fds fcp hp+ hps ebc yellow i pogadamy potem o tarczach do e46 czy e39 ok nacinane nawiercane do wyboru do koloru? i do hondy civic type R ok? :D

Jeśli dla Ciebie poprawa bezpieczeństwa jazdy to głupota i naiwniactwo, to cóż mogę rzec... ;) Odnośnie rozbijania głowy o kokpit-zrobisz tak parę razy pod rząd z prędkości 150-160km/h? Mówię tutaj oczywiście o sytuacji "pod rząd" - czyli rozpędzamy się, hamulec w podłogę, od razu się rozpędzamy i tak kilka razy ;)
Kolejna sprawa- nie próbuję niczego udowadniać, natomiast jeśli o czymś piszesz uważając się za autorytet, to przynajmniej miej trochę racji i podstaw do pewnych twierdzeń ;) Nie napisałeś mi dalej co z tymi Hawkami-które w końcu? HPS czy HP+? ;)
Wiesz...poza tym w układach hamulcowych jest bardzo istotne takie coś, jak odporność na przegrzewanie-nic mi po hamulcach, które zatrzymają auto w miejscu, ale tylko raz ;)
Co do tarcz-takie pytanko-co dają nawiercane tarcze? ;)
"zeby hamowalo tak samo musimy wsadzic 1500zl" - oj to drogo coś masz ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 12 lipca 2014, 14:45 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
nie przekrecaj kota ogonem bo tarcza nie ma zadnego wplywu na hamowanie, tylko klocek i jego wspolczynnik oraz zacisk w przypadku aut ktore jezdza na forum. tarcza ma byc wysokonaweglana by material przewodzil jaknajlepiej cieplo i tyle. w tych autach nie przegrzejesz w trasie wysokonaweglanych tarcz klockami fcp czy fds

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Ostatnio edytowano 12 lipca 2014, 15:09 przez pawelos666, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 12 lipca 2014, 14:49 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Blejdzik napisał(a):
"zeby hamowalo tak samo musimy wsadzic 1500zl" - oj to drogo coś masz

a za ile kupisz klocki do 540i fcp? i tarcze
napisalem mniej wiecej same klocki po 700-1000zl ludzie maja a jeszcze trzeba tarcze kupic :cool: ile w trasie hamujesz 100x pod rzad? moze sie schlodzi jak depniesz w pedal... ;)
hps jest gorszy od ferodo fds
choc firma hawk jest bardzo dobra ale zeby w to isc glupota jest zakladanie klocka z tej polki

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Ostatnio edytowano 12 lipca 2014, 15:16 przez pawelos666, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 12 lipca 2014, 14:52 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 35
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E46 Compact 325ti
Kod silnika: M54B25
pawelos666 napisał(a):
nie przekrecaj kota ogonem bo tarcza nie ma zadnego wplywu na hamowanie, tylko klocek i jego wspolczynnik oraz zacisk w przypadku aut ktore jezdza na forum. tarcza ma byc wysokonaweglana i tyle

Nie ma wpływu? ;) To co zatem powiesz o tarczach nawiercanych, a co o nacinanych? :)
"hps jest gorszy od ferodo fds" - pod jakim względem? :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 12 lipca 2014, 14:56 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
pod wzgledem wspolczynnika cF ktory dla hps i ebc red ceramicznych zawiera sie w przedziale 0,41-0,45 porownujacc do hp+, fds i yellow stuff'a ebc ktore maja wspolczynniki w przedziale 0.46-0.49
i nie slucham nic o cf bez dogrzewania hamulca... ze to tak nie wychodzi bo juz sprawdzilem...dlatego i tak wole fcp :) a jak hawki to na pewno nie hps :luka: czulbym sie tak samo jak po montazu ebc green :]
nawiercane do 300mm to bezsens i glupota bo kurduplowata tarcza nawiercana nie odprowadza ciepla. druga sprawa przy schladzaniu pekaja nawet w porsche tak jest i jest napisane w instrukcji ze tak ma byc i trzeba wyrzucic po 40tys km :zdegustowany:, nacinane oczyszczaja i odnawiaja klocka glownie o to loto, mozesz zalozyc wtedy do swojego compacta klocki "wspanialej" firmy: hart, kraft, abe, maxgear steinhoff roper gorszych nie znam :rotfl: :rotfl: :rotfl: :) :ok: ;)

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Ostatnio edytowano 12 lipca 2014, 22:11 przez pawelos666, łącznie edytowano 5 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 120 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL