BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 kwietnia 2024, 16:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36]Pytanie o tuleje
PostNapisane: 25 stycznia 2007, 13:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 74
Lokalizacja: Bytom
Witam
Mam małe pytanko-otóz chcę założyć do swojej tuleje od m3 3,2 tylko te orginalne są niebotycznie drogie.Można gdzies kupić podróby albo zna ktoś jakiś warsztat gdzie wykonują regenerację ale elementów gumowo-metalowych,bo takich co wykonują tylko metalowe to jest sporo-mam taki pomysł dać im na wzór stare tuleje przód i niech wykonają identyczne tylko pełne zalane twardą gumą.Zna ktoś jakiś namiar albo zamienniki w przystępnej cenie?Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 stycznia 2007, 13:28 
Offline
Forumowicz

Posty: 187
Lokalizacja: WWL
Moje BMW: juz piąte
nie bardzo rozumiem sens tego co chcesz wykonac. Jezeli zdecydowales sie na tuleje od M to po co szukasz zamiennikow - podrobek?? Troche to bez sensu. O ile dobrze pamuietam to podrobka tulej eMki kosztuje tyle samo co orginal fabryczny nieMkowy.
Wniosek:
Czy jest sens zamieniac "siekierke na kijek"? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 stycznia 2007, 14:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 74
Lokalizacja: Bytom
Wiesz cena tych tulei to około 300zl za parę.normalne tuleje np febi to koszt 50zł,ja te febi założyłem 3000 km temu i już latają jak wściekłe.A dla zakładu robiącego regenerację wykonanie takich tulei to pestka,wiem bo 6 lat temu do e23 wykonywali mi w takim zakładzie wszystkie tuleje metalowo gumowe,a tam jest wielowachaczowe zawieszenie więc trochę tych gumek było ;)i kosztowało mnie to 400 zl za całość a za zamienniki wtedy musiałbym zapłacić prawie 1000zł, z tym że robiłem to u mechanika,wtedy nie grzebałem się jeszcze sam w aucie,on to własnie gdzieś wysyłał wszystkie wachacze,no ale mechanik już dawno wyemigrował za granicę a ja nie umiem znależć takiego zakładu.Więc jak ktoś wie to proszę o namiary


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 stycznia 2007, 15:16 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
Tomcio_e36 napisał(a):
Wiesz cena tych tulei to około 300zl za parę.normalne tuleje np febi to koszt 50zł,ja te febi założyłem 3000 km temu i już latają jak wściekłe.A dla zakładu robiącego regenerację wykonanie takich tulei to pestka,wiem bo 6 lat temu do e23 wykonywali mi w takim zakładzie wszystkie tuleje metalowo gumowe,a tam jest wielowachaczowe zawieszenie więc trochę tych gumek było ;)i kosztowało mnie to 400 zl za całość a za zamienniki wtedy musiałbym zapłacić prawie 1000zł, z tym że robiłem to u mechanika,wtedy nie grzebałem się jeszcze sam w aucie,on to własnie gdzieś wysyłał wszystkie wachacze,no ale mechanik już dawno wyemigrował za granicę a ja nie umiem znależć takiego zakładu.Więc jak ktoś wie to proszę o namiary



najprawdopodobniej sam zerwales te tuleje Febi przy opuszczaniu auta z podnosnika. Jesli nie wiesz jak i dlaczego, to niestety zerwiesz rowniez kazde nastepne.

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 stycznia 2007, 15:17 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 229
Lokalizacja: warszawa
Tomcio_e36, taka firma znajduje sie w wawie.
Namiary : Warszawa ul. Madalińskiego 83 róg Łowickiej tel. 0228492110


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 stycznia 2007, 22:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 74
Lokalizacja: Bytom
do Stonesa-wiem jak i dlaczego,auto jak stało na kołach to odznaczyłem na okularze i na wachaczu równoległą kreskę i tak wprasowałem nowe :zly: a nie pisałem że są zerwane(bo nie są!!) tylko trzęsą się na szarpakach jak galareta a jak wiadomo ,pisałem o tym dośc długi post i nawet mi odpisywałeś ,moje auto pływa po drodze,i wole nie mieć komfortu na tych tulejach a mieć"radość z jazdy",zresztą nie piszę złośliwie a jak nie znajdę tulei taniej to i tak weznę od Ciebie ;) a Marcinnowi dzięki za namiary,jutro bede dzwonił,pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 74 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL