BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 11 maja 2024, 13:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e39] Zamarzniete amortyzatory
PostNapisane: 26 stycznia 2007, 02:46 
Hey
Po ostatnich mrozach moja beti zesztywiala:/ Prawdopodobnie zamarzly w niej amorki:( Mozna na to cos poradzic czy trzeba zamawiac caly kpl??
Pozadrawiam


Ostatnio edytowano 28 stycznia 2007, 23:54 przez snared, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł: Re: Zamarzniete amortyzatory
PostNapisane: 26 stycznia 2007, 09:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 3232
Lokalizacja: Zabrze/Ludwigshafen
Moje BMW: Było E39. Jest E88
Kod silnika: N52B30
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=171542
snared napisał(a):
Hey
Po ostatnich mrozach moja beti zesztywiala:/ Prawdopodobnie zamarzly w niej amorki:( Mozna na to cos poradzic czy trzeba zamawiac caly kpl??
Pozadrawiam


jak mi zamarzly w golfie. tzn siadl mi caly tyl tak jakbym ich wogle nie mial. przejechalem doslownie ok 7 km do mechanika w takim stanie (wyczepalo mnie nie milosiernie myslalem ze pawia puszcze) do wymiany byly amortyzatory i sprezyny ale mechanik byl dupa i zamiast odrazu wymienic gumowo metalowe laczniki i tuleje (ktorych cena jaest niska a robocizna duza bo trzeba wyciagac zawieszenie) jak bylo rozebrane zawiesznie, a i one mocno w kosc dostaly przez to ze auto siadlo i bylo 0 resorowania. wiec jak bedziesz robil to powymieniaj wszystko co sie nadaje do wymiany przy okazji rozebranego zawieszenia.

_________________
---->>>https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=171542<<<----


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zamarzniete amortyzatory
PostNapisane: 26 stycznia 2007, 09:07 
Offline
Forumowicz

Posty: 245
Lokalizacja: Lublin
snared napisał(a):
Hey
Po ostatnich mrozach moja beti zesztywiala:/ Prawdopodobnie zamarzly w niej amorki:( Mozna na to cos poradzic czy trzeba zamawiac caly kpl??
Pozadrawiam


Jak zamarzły ? Przeciesz tam nie ma wody, żeby zamarzły. Przy jakim mrozie to się stało ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 stycznia 2007, 09:28 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Kiedyś do służbowego uno kupowałem amorki i koleś mówi że ma też brazylijskie Cofap.. ale nie poleca bo olej w nich zamarza... Wstaw auto do garażu odmroź i na spokojnie poszukaj amorów, czyl pisz PW do Stones1


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 stycznia 2007, 11:12 
jak sie dzisiaj okazalo nie zamarzly ale mocno zesztywnialy :kwasny: jak pojezdze troszke po miescie to z czasem robia sie nawet miekkie. I tu rodzi sie pytanie: wymieniac, czy nie ??


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 stycznia 2007, 11:27 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Jak cię stać to wymień, po co sie męczyć. Z drugiej strony dopiero -8st. jest więc... może nie byc fajnie jak dmuchnie -15st. i wtedy będzie ciężko.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 stycznia 2007, 11:56 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
snared napisał(a):
jak sie dzisiaj okazalo nie zamarzly ale mocno zesztywnialy :kwasny: jak pojezdze troszke po miescie to z czasem robia sie nawet miekkie. I tu rodzi sie pytanie: wymieniac, czy nie ??


kolego jezeli amsz amorki olejowe lub gazowo -olejowe jest to naturalne poniewaz olej gestnieje i jak pojezdzisz w wyniku pracy amorka olej sie rozrzedza wiec nie widze powodu do wymiany amortyzatorow jezeli sa sprawne...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 stycznia 2007, 12:35 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
zalezy co oznacza ze beti zesztywniała


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zamarzniete amortyzatory
PostNapisane: 26 stycznia 2007, 14:13 
Offline
Forumowicz

Posty: 154
Lokalizacja: Jaworzno
snared napisał(a):
Hey
Po ostatnich mrozach moja beti zesztywiala:/ Prawdopodobnie zamarzly w niej amorki:( Mozna na to cos poradzic czy trzeba zamawiac caly kpl??
Pozadrawiam


Jeśli masz tak że możesz podnieść tył auta lekko i amortyzator do jakiegoś stopnia pracuje... a potem łup... to tam jest poprostu koska lodu :( Miałem tak w Escorcie, tylko że z tych amortyzatorów już ciekło i ciekło, naleciało wody, brak szczelności; takie amortyzatory nie tylko w zimie są do niczego, one poprostu nie tłumia, nie spełniają należycie swojej funkcji są niebezpieczne nawet latem.


Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 stycznia 2007, 20:58 
Witam,
rok temu w zimie miałem dokładnie te same objawy, sztywne amory, jak trochę pojeżdziłem to miałem wrażenie ze robią się bardziej "miękkie". Przyszły plusowe temperatury i kilka tygodni póżniej amory zaczęły cieknąć.
Lepiej przygotuj się na wymiane. ;)
Pozdr.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 stycznia 2007, 21:13 
Offline
Specjalista

Posty: 2903
Wymiana bez dwóch zdań.

To nie zamarza olej lub też gęstnieje, lecz powodem jest nieszczelność amortyzatora w wyniku której woda dostała się do jego wnętrza, lub co również się zdarza wewnątrz amorka zaczęła się już dawno skraplać woda i także w wyniku jego nieszczelności. Woda nie musi się dostawać bezpośrednio - wystarczy powietrze które czasem ma różną wilgotność. Dowodzić to już może braku gazu w amorku i sam ten fakt świadczy o jego niesprawności.

Masz E39 - WCALE SIĘ NIE DZIWIĘ :P

_________________
"Przemilczenia dzielą bardziej niż nieobecność"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 stycznia 2007, 00:56 
na jesieni byly sprawdzane i nie ciekly przod 75% tyl 70% :zalamany:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 stycznia 2007, 22:04 
Offline
Specjalista

Posty: 2903
Cytuj:
na jesieni byly sprawdzane i nie ciekly przod 75% tyl 70%


Jesień już minęła więc proponuję jeszcze raz sprawdzić.

_________________
"Przemilczenia dzielą bardziej niż nieobecność"


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 110 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL