BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 kwietnia 2024, 19:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e39] 530d '00 wtrysk . Nowy czy regenerowany, jakie ceny ?
PostNapisane: 26 stycznia 2007, 16:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Lokalizacja: InowrocÂław
Witajcie!!!
Wcześniej pisałem o spadku mocy oraz nadmiernym zużyciu paliwa.
Byłem na komputerze i podobno muszę wymienić wtrysk.
Mam pytanko, czy rzeczywiście spadek mocy (11,5 sec do 100), oraz zużycie paliwa (ok. 16 litrów w mieście)ma przyczynę w zepsutym wtrysku.
Czy wtrysk powinienem kupić nowy, czy też można go regenerować(co lepiej?), i w końcu ile to kosztuje?


Ostatnio edytowano 28 stycznia 2007, 23:49 przez dek0, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 stycznia 2007, 21:04 
Offline
Specjalista

Posty: 2903
Cytuj:
Byłem na komputerze i podobno muszę wymienić wtrysk


Komputer diagnostyczny nie zawsze wykazuje błędy, które mogą być odczytem w wyniku uszkodzenia jakiegoś elementu odpowiedzialnego za spadek mocy i nadmierne zużycie paliwa. W związku z czym słowo "podobno" można w tej sytuacji traktować jako główkowanie mechanika nad przyczyną problemu i ucieczka do wtrysku.
Nowy wtrysk nie jest tani i w ich regenerację nie wierzę - o ile ktoś coś podobnego robi. Z używkami także bym uważał - nowy wtrysk to koszt powyżej 1200zł i na używce (50% wartości nowego) można również nieźle zarobić. Pytanie czy ta używka już niebyła wcześniej wymieniana.

Zanim więc cokolwiek zaczniesz kupować celem rozwiązania problemu, zapoznaj się najpierw z najczęstszymi dolegliwościami w tym typie silnika. Kwestie wtryska odłóż na później - uszkodzenie jednego z nich prowadzi do niemożliwości odpalenia silnika, a uszkodzenie to np, nadmierne przelewanie jednego lub kilku z nich, bez żadnych odczuwalnych objawów.


Lekturka na dzień dobry

_________________
"Przemilczenia dzielą bardziej niż nieobecność"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 stycznia 2007, 23:23 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 68
Posty: 68
Lokalizacja: Warszawa
Robert, chyba w Irlandii nie regenerują, u nas tak - i jak sądzę, 90% właścicieli się na to decyduje.Regeneracja kosztuje 400 zł, wiem, bo sam na początku stycznia robiłem u siebie dwie sztuki. U mnie objawem było to, że jak był ciepły silnik, to nie odpalał wcale. Jak ostygł, zapalał od jednego dotnięcia i nie czułem żadnych spadków mocy w jeździe, ani zwiększenia zuzycia paliwa. W warsztacie od razy powiedzieli że to końcówka wtryskiwacza w jednym, albo dwóch wtryskach. W sumie kosztowało mnie to 1000zł....

_________________
W niczym nie jest kobiecie tak dobrze, jak w niczym...;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 stycznia 2007, 23:24 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 68
Posty: 68
Lokalizacja: Warszawa
...a nowe wtryskiwacze mają po 1000 zeta

_________________
W niczym nie jest kobiecie tak dobrze, jak w niczym...;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 135 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL