BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 12:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] mokre dywaniki
PostNapisane: 26 marca 2009, 12:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Lokalizacja: malopolska
witam wszystkich forumowiczow :) jestem nowym uzytkownikiem zacnej marki bmw. mam problem z mokrymi dywanikami pod stopami pasazera i kierowcy. znalazlem przyczyne (rozerwana gumka zaslepka w podlodze) musze teraz wysuszyc dywaniki i chce je wyjac zeby tez skontrolowac czy nie zaczelo rdzewiec. prosze o jakies rady jak to zrobic zeby jak naj mniej demontowac plastiki co trzeba rozebrac a co nie no i jak demontowac zeby nic nie uszkodzic. pozdrawiam wszystkich ;)


Ostatnio edytowano 26 marca 2009, 12:38 przez rudy6, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 marca 2009, 15:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 67
Lokalizacja: lubuskie
Kolego zadna gumka w podlodze!! Tylko zdjemij tapicerke tylnych drzwi pewnie nie ma tam fabrycznego wygłuszenia i leci woda.... szyba drzwi próg i w dywanik!! Załóż chociaz folie na silikon!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 marca 2009, 22:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Lokalizacja: malopolska
w sobote wyciagnolem wode zza kierowcy i wsadzilem miedzy blache a gabke dywanika kilka gazet troche namokly ale za to z przodu bardziej chlapie sprawdzalem drzwi kierowcy nie ma tam zadnej foli tylko takie wygluszenie nie doklejone do konca od dolu najbardziej teraz jest namokniety rog przedi kierowcy z lewej strony musze wyjac fotel kier piozdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 marca 2009, 23:38 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 411
Lokalizacja: Sanok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M50B20
rudy6 napisał(a):
mam problem z mokrymi dywanikami pod stopami pasazera i kierowcy

wiec ma problem z mokrymi dywanikami z przodu auta

rudy6 napisał(a):
znalazlem przyczyne (rozerwana gumka zaslepka w podlodze)

wiec pasuje zebys ja wymienil lub jakos zalepil i zobaczysz moze tylko to jest przyczyna:):) a nie tak jak kolega nizej pisze zacznij szukac od tylu skoro z przodu ci chlapie :wstyd: :wstyd: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

westmm35 napisał(a):
Kolego zadna gumka w podlodze!! Tylko zdjemij tapicerke tylnych drzwi pewnie nie ma tam fabrycznego wygłuszenia i leci woda.... szyba drzwi próg i w dywanik!! Załóż chociaz folie na silikon!!!
dlaczego kolega nie napisal tylne dywaniki?? tylko pod nogami kierowcy i pasazera ?? a poza tym napisal ze ma rozerwana zaslepke :] :]

_________________
BóG Stworzył BMW bo Miał GUST !!!!! a Inne Samochody Bo Miał Dobry Humor :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 marca 2009, 14:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Lokalizacja: malopolska
wode mialem za kierowca z tylu no i wymienilem uszczelke i narazie spoko tylko jak napisalem wyzej zalalo teraz przod kierowcy no i po zdjeciu tapicerki drzwi zauwazylem ze taka wytlocona piankowa uszczelka jest odklejona od blachy drzwi czy t5o moze byc przyczyna? jutro sciagne fotel i szukam dalej zajze takze do tylnych drzwi :zly: kurcze troche upierdliwy mankament jak na bmw


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 marca 2009, 23:04 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 411
Lokalizacja: Sanok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M50B20
a to przepraszam, myslalem ze z przodu najpierw :wstyd: :wstyd: :wstyd:

_________________
BóG Stworzył BMW bo Miał GUST !!!!! a Inne Samochody Bo Miał Dobry Humor :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2009, 22:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Lokalizacja: malopolska
po grubym deszczu wyszlo ze lalo sie z przednich drzwi (szary silikon nie skleil piankowej wytloczki) tylko skad tam woda ??????? wszedzie po zewnatrz sa uszczelki a ten element odklejony od blachy drzwi jest do wygluszenia a nie do uszczelniania


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 maja 2009, 07:11 
Offline
Forumowicz

Posty: 244
Lokalizacja: suwaÂłki
rudy6 napisał(a):
po grubym deszczu wyszlo ze lalo sie z przednich drzwi (szary silikon nie skleil piankowej wytloczki) tylko skad tam woda ??????? wszedzie po zewnatrz sa uszczelki a ten element odklejony od blachy drzwi jest do wygluszenia a nie do uszczelniania


kolego jeśli masz odklejoną tą piankę do wygłuszenia to na 100% tam ci leci nie wiem dlaczego to jest tak rozwiązane ale w e46 jesli nie masz tej wygłuszki to bedziesz miał mokrą podłgę.Miałem tak samo nigdy do mojego auta nie leciało ale po przyciemnieniu szyb fachowcom nie chciało sie przykleić na dole tej pianki i efekt był taki że zalało mi auto.Ja też szykałem przyczyny w podłodze i nawet w klimatyzacji i szyber dachu ale jak woda pojawiła sie też z tyło to zajżałem do drzwi. Powiem co ja zrobiłem : zdjełem tapicerkę oczyściłem blachę drzwi ze starego czarnego kleju i kupiłem taki czarny klej do szyb bo on nawet jak jest wilgoć to lepiej wiąże i na koniec dokłodnie przylkeiłem ale musi to byc dokladnie czyli kleisz nie w punktach kilku tylko ciągniesz na całości ten klej i powiem szczerze że od dwóch lat jest dalej sucho i przyjemnie.Powiem jescze to że jak miałem e 36 i tam w dzrwiach nie było tej folii to nic nie leciało a w e46 jest to jakoś że sączy sie po tych wszystkich przewodach w środku drzwi i na tapicerkę po progu i wsiąka wykładzinę.A i jeszcze sprawdź czy we wszystkich drzwiach masz to dobrze przykejone.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 maja 2009, 08:29 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2235
Lokalizacja: Nasielsk
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28
Ja bym sprawdził jeszcze jedną rzecz. Jeżeli twierdzisz że z drzwi Ci leci to pewnie tak jest. Te pianki nie są po to żeby wodę zatrzymywać :wstyd: tylko jak sama ich nazwa mówi są do wygłuszenia (żebyś nie słyszał szumu opon tak jakbyś miał drzwi otwarte). Woda w drzwiach jest w każdym samochodzie, tylko nie leje się do środka bo są drożne kanały którymi wycieka z owych drzwi. Jak zdejmiesz boczek i sie dobrze przyjrzysz to na dole w jednym bądź drugim rogu jest otwór którym woda ma wyciekać, no chyba że jest tak jak podejrzewam i otwory te zaszły Ci jakimś piaskiem czy szlamem, albo ktoś je zapryskał jakimś środkiem antykorozyjnym :szok: . Jeszcze jedno miejsce skąd często leci na nogi kierowcy to kanał koło serwa, też sie odwodnienie zatyka, po deszczu tak sie napełnia że jak osiągnie poziom gdzie przez grodź przechodzą przewody pod kolumnę kierownicy, to po tych przewodach leje sie do środka (to samo miałem u siebie) :zdziwko: Po odetkaniu drucikiem kanałów w samochodzie suchutko :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 maja 2009, 11:18 
Offline
Forumowicz

Posty: 244
Lokalizacja: suwaÂłki
Toudi napisał(a):
Te pianki nie są po to żeby wodę zatrzymywać :wstyd: tylko jak sama ich nazwa mówi są do wygłuszenia (żebyś nie słyszał szumu opon tak jakbyś miał drzwi otwarte). :hyhy:

wiem o tym tylko mówię że w e 46 jeśli nie masz tej pianki to bedzie i tak leciał nie powinno tak być ale w moim przypadku podklejenie wygłuszenia pomogło a jeśli chodzi o te dziury na dole drzwi do odprowadzania wody to masz racje ze trzeba by przy okazji sprawdzić chodź by po to aby woda nie stała i nie rdzwiało ale u mnie było wszystko drożne więc nie musiałem przetykać ,ale oczywiście może to być jeszcze cuś inego


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 maja 2009, 19:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Lokalizacja: malopolska
wygluszenie doklejone masa uszczelniajaca produkcji mb, czekam deszczu :hyhy: , ciekawa sprawa bo woda musiala sie lac od dluzszego czasu bo wyciagnolem szmatami okolo 5l, no i tylni dywanik calkiem zdemontowalem do suszenia. fajnie jak dlatego auto trafilo do pl, bo poza tym nie ma powaznych wad (jeszcze swiece zarowe do wymiany). pozdrawiam wszystkich


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 maja 2009, 08:55 
Offline
Forumowicz

Posty: 244
Lokalizacja: suwaÂłki
u mnie dziś cały dzien leje więc miałbyś już z głowy :] jak już sprawdzisz czy nie cieknie daj znać czy to było to


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 maja 2009, 10:06 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2235
Lokalizacja: Nasielsk
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28
Po co czekać na deszcz jak można w rękę wziąć szlauf, lub konewkę i furę zlać samemu, można też połączyć przyjemne z pożyteczny i jechać na myjnie :rotfl:

_________________
Diagnostyka Komputerowa/Autoalarmy/CB/LPG



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 maja 2009, 16:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Lokalizacja: malopolska
lalo z drzwi po zaklejeniu wygluszenia wody narazie brak. pozdrawiam wszystkich :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2009, 11:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 62
Lokalizacja: ZamoœÌ
Witam słuchajcie koledzy mam problem! że zbiera mi się woda pod tylnym dywanikiem z prawej strony, namierzyłem właśnie którędy się dostaje, a płynie po uszczelece przednich drzwi i centralnie na początku listwy progowej przednich drzwi spływa po ściance i jest pod tylnym dywanikiem co z tym fantem zrobić dlaczego tak się robi czy trzeba zmienić uszczelke czy co poradzcie coś?????


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lipca 2009, 21:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Lokalizacja: ÂŻary
Mam od miesiąca e90 i leci mi przez prawe drzwi na próg i do środka z przodu od strony pasażera woda :( Auto sprowadziłem z Belgii,więc nikt u nas nie grzebał. Najprawdopodobniej była wymieniana szyba w drzwiach bo znak na szybie jest taki jak na samolotach niemieckich a na pozostałych jest znak fabryczny. To wygłuszenie o którym pisze bercik mam przerwane i niedoklejone. Próbowałem to przykleić ale chyba trzeba oczyścić i dać nowy klej bo to coś przepuszcza. Powiedzcie czy jeszcze w środku powinna być folia zabezpieczająca bo ja tam już nic nie stwierdziłem. Jak robiłem próby z wężem ogrodowym i lałem po szybie to w środku dość mocno leci/obserwowałem przy zdjętej tapicerce/ bercik chyba ma rację co do naprawy tego,ja tak zrobię ale jestem tym faktem załamany. Jak miałem e46 to nie było żadnych problemów. Pewnie serwis też mi nie pomoże bo to jakaś nowa i dziwna usterka. Czy może te e90 to już jakaś lipa? :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lipca 2009, 22:06 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 2786
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Moje BMW: AR 159
Cytuj:
czy jeszcze w środku powinna być folia zabezpieczająca
taka szara pianka musi byc, a pewnie ty ja masz porwaną i przez to ci leci przy tapicerce tak?

swifty333 napisał(a):
uszczelece przednich drzwi i centralnie na początku listwy progowej przednich drzwi spływa po ściance i jest pod tylnym dywanikiem
zacznij od tego miejsca gdzie woda sie przelewa przez uszczelkę, i dlaczego jest szpara, czy rant jest prosty (pod uszczelką)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lipca 2009, 22:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Lokalizacja: ÂŻary
Tak dokładnie jak napisałeś. Jest tam szara pianka i jest przerwana i niedoklejona.Myślałem,że winne są uszczelki na górze drzwi,bo dość mocno ta woda tam w środku leci. Czy mam kupić nową piankę i klej czy oczyścić starą i dać nowy klej? czy tam w środku tak ma kapać ta woda,to normalne? I jest jeszcze jakaś dodatkowa folia czy tylko ta szara pianka?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lipca 2009, 15:17 
Offline
Forumowicz

Posty: 244
Lokalizacja: suwaÂłki
tylko jest tam pianka


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lipca 2009, 17:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Lokalizacja: ÂŻary
Serwis BMW w Zielonej Górze na mój problem odpowiedział tak " wszystko można zrobić ,zależy ile ma pan pieniędzy" To w takim razie zamówiłem nową piankę 82zł i oczywiście nowe zatrzaski plastikowe do przymocowania tapicerki bo jakość jakaś BMW i prawie wszystkie popękały :( Dzięki za porady. Zrobię to sam trzy razy już rozbierałem i mam wprawę. ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 105 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL