BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 03:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] mokre dywaniki
PostNapisane: 18 maja 2010, 17:12 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1159
Lokalizacja: PL
witam

odgrzewam temat :) aby nie zakładać nowego.chodzi o e39.

mianowicie leci mi w samochodzie z przodu tzn mokry dywanik ale to zlokalizowałem i jest to przyczyna chyba niedrożnych kanałow w podszybiu,tak przypuszczam.leci mi także na dywanik pasażera od strony kierowcy.co może być przyczyną?

Toudi ładnie to opisał z przodem-zatkane kanaliki w drzwiach-bede musiał to sprawdzić,ale jeżeli nie to to jeszcze jak woda może dostawać się woda pod nogi pasażera.proszę o pomoc....Dodam ze samochód bez dziur itp itd...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] mokre dywaniki
PostNapisane: 28 września 2010, 22:01 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 260
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E39 528i lpg
Kod silnika: M52B28 <- klasyka
Garaż: RIP e46 328i :((
a ja mam to samo co autor w e46 328i mam wode pod stopami kierowcy i pasarzera za nim ( czyli za mna:D), tylkoze jakos dziwnie woda zbiera sie w otworach gdzie orgyginalnie montuje sie dywaniki, jak docisne, wyplywa woda .. wtf?

_________________
BMW - Babeczki Mowia WOW :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] mokre dywaniki
PostNapisane: 8 grudnia 2010, 21:10 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 375
Lokalizacja: Krk/G-dz
Moje BMW: inny
Kod silnika: M47,M52,M57
czuje też wilgotno (mało wody) pod dywanikami. wodę mam tylko tam gdzie zaznaczyłem na czerwono. teraz mam pytanie czy ta woda to wina nieszczelnego podszybia czy może tej maty w drzwiach (ale czy jak by to była mata, to nie powinno też być wody blisko progu, podłodze tam gdzie zaznaczyłem na żółto) lub czegoś innego? dzięki.pozdro

ps. zdjęcie wnętrza samochodu nie moje.znalazłem w sieci.mokra podłoga oczywiście po wyjęciu dywaników.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] mokre dywaniki
PostNapisane: 2 grudnia 2015, 19:02 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E46 320D
Kod silnika: M47D20
Witam, podepnę się pod temat.
Mam podobny problem, kałuża pod dywanikiem kierowcy. Jeszcze nie sprawdzałem obić drzwi, drożności odpływów, zabiorę się za to niebawem. Mam tylko pytanie czy zniszczone podszybie może być przyczyną ? Nigdy go nie wyjmowałem i nie wiem czy tamtędy może się lać do środka.
Niżej kilka fotek:
http://zapodaj.net/a60d26e96972c.jpg.html
http://zapodaj.net/1a62ae081e96d.jpg.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] mokre dywaniki
PostNapisane: 2 grudnia 2015, 19:11 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Nie. Ale warto zajrzeć do filtra kabinowego czy odpływy nie są zatkane.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] mokre dywaniki
PostNapisane: 2 grudnia 2015, 19:54 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E46 320D
Kod silnika: M47D20
Dziękówa ! w weekend biorę się za drzwi, pozdrawiam !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] mokre dywaniki
PostNapisane: 18 września 2017, 13:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43
Witam,
Mam ploblem z dywanikiem przednim pasazera i kierowcy chcąc odnowic temat chcialem sie zapytac jak podkleic ta warste wygluszajaca przez ktora kapie a mianowicie ktora to jest ta pianka ta pierwsza po sciagneciu obicia czy ta w glebi sorry ale dopiero kupilem tez samochod i niemam bladego pojecia co z czym jesc prosil bym kogos cierpliwego o wytlumaczenie mi tego i ewentualne zdjecie
Z gory dziekuje i pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] mokre dywaniki
PostNapisane: 18 września 2017, 14:17 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 270
Moje BMW: E46 320DA; E87 118D
Kod silnika: M47N; N47
Ściągasz tapicerkę drzwi i ukazuje ci się pianka. Zaklejająca wszystkie otwory. To ona ma chronić przed dostaniem się wody do środka. Opcje są dwie:
- jak pianka jest cała bez dziur to podgrzej ją np. Suszarką lub opalarką na brzegach. Warstwa butylowa zrobi się miękka i będziesz mógł ją dokleić do drzwi. Nie używaj jakichkolwiek mas uszczelniających, bo już nigdy tego nie oderwiesz.
- druga opcja to przy okazji wygłuszyć drzwi, czyli pozbyć się tej całej pianki. Odtłuścić benzyną i położyć zamiast pianki, maty wygłuszające. Wiąże się to z zakupem takich mat. Ceny są różne w zależności od jakości. Poszukaj na necie jest pełno informacji o wygłuszaniu drzwi. Ja ostatnio robiłem moje cieknące drzwi matami ctk premium.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] mokre dywaniki
PostNapisane: 18 września 2017, 21:54 
Offline
Forumowicz

Posty: 103
Lokalizacja: Dolnośląskie
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B20
Witam kolegów i koleżanki.
Dorzucę swoje trzy grosze do tematu, ponieważ też mam problem z przeciekiem wody na dywanik pasażera z przodu jak solidnie pada, jednak u mnie kapie gdzieś pod schowkiem. Męczę się z tym już kilka tygodni i nie mogę zlokalizować w którym miejscu jest nieszczelność :zalamany:
Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa, dlaczego wszyscy piszą o uszczelnieniu maty w drzwiach kiedy moje są odklejone wszystkie cztery, bo we wszystkich drzwiach coś grzebałem i nie cieknie mi w tych miejscach :zdziwko:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] mokre dywaniki
PostNapisane: 19 września 2017, 13:53 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 270
Moje BMW: E46 320DA; E87 118D
Kod silnika: M47N; N47
To znaczy ze musiałeś je dobrze przykleić po rozbiórce. Nie ma opcji żeby nie ciekło po wyjeździe z myjni, jeśli są źle przyklejone. W moim było źle przyklejone na końcy drzwi na rogu. Lekka nieszczelność. Jak padał deszcz było sucho, po myjni powódź.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] mokre dywaniki
PostNapisane: 20 września 2017, 19:49 
Offline
Forumowicz

Posty: 103
Lokalizacja: Dolnośląskie
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B20
Jack79 napisał(a):
To znaczy ze musiałeś je dobrze przykleić po rozbiórce. Nie ma opcji żeby nie ciekło po wyjeździe z myjni, jeśli są źle przyklejone. W moim było źle przyklejone na końcy drzwi na rogu. Lekka nieszczelność. Jak padał deszcz było sucho, po myjni powódź.


Pamiętam tylko tyle, że gdy zakładałem boczek na drzwi to musiałem przytrzymywać tą pianko-mate aby nie spadła. Więc na pewno jest nie przyklejona. Moja teoria jest taka, że gdy woda dostaje się pod zewnętrzną uszczelkę szyby wpada do środka drzwi ( wiem to, bo jak ściągałem boczek to zaglądałem do środka i w drzwiach było trochę mokro) , a następnie na zewnątrz przez małe otwory odpływowe. Czyli woda spływa po zewnętrznej stronie drzwi. Więc jeszcze raz pytam, co pianko-mata ma wspólnego z wodą na dywanikach ??
Zaznaczam że drzwi mam całe, nie pognite, a woda kapie niby ze schowka, ale jest tam sucho :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] mokre dywaniki
PostNapisane: 21 września 2017, 14:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43
Witam,
Faktycznie przykleilem to wygluszenie i caly dzien dzis padalo i sucho.
Przestraszylem sie ze to nie to i znow bede suszyl ale jednak wporzadku. dzieki mordy za pomoc wasze rady bardzo mi pomogly.
Pozdrawiam serdecznie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] mokre dywaniki
PostNapisane: 21 września 2017, 15:12 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25
u mnie w lewych drzwiach w ogóle nie ma wygłuszenia (mechanik się go pozbył jak rozbierał drzwi :suchy: ) i z 2 razy była woda w kieszeni na drzwiach ale ogólnie do środka się nic nie leje. Może jakiś wyjątek :P

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] mokre dywaniki
PostNapisane: 8 grudnia 2017, 19:17 
Offline
Forumowicz

Posty: 103
Lokalizacja: Dolnośląskie
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B20
Rozwiązanie problemu z kapiąca wodą na przedni dywanik pasażera.

Od samego początku mojej walki z przeciekiem byłem pewien, że woda nie ma prawa dostawać się do kabiny gdy boczek nie dolega szczelnie do drzwi, i nie myliłem się. Postanowiłem uszczelnić przednią szybę od spodu i to był strzał w 10! :hurra:
Po dwóch miesiącach testów potwierdzam ze rozwiązałem problem.
W moim E36 woda zalegająca na podszybiu dostawała się podczas jazdy przez szczelinę między przednią szybą a karoserią, a następnie już wewnątrz ściekała po słupku na gumowy dywanik pasażera. Dzięki gumowym dywanikom mogłem kontrolować przeciek i uchronić podłogę przed rudą. :39:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] mokre dywaniki
PostNapisane: 8 grudnia 2017, 23:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 59
Lokalizacja: W-wa
Moje BMW: E90
Kod silnika: N55
Garaż: Obecnie 335xi 2011r
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 2#p2184052
U mnie dywaniki były mokre po prawej i po lewej stronie, winne okazały się maty w drzwiach. Podklejenie na nowo i sucho ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 102 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL