BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 20:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E39] Kodowanie pilota
PostNapisane: 10 września 2012, 18:04 
Offline
E34 lover
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 10409
DZWILU88 napisał(a):
Czy jeśli kupie kluczyk, dam go panu w markecie żeby mi go wyrzeźbił biorąc na wzór mój obecny klucz:))) a potem zakoduje go według podanej powyżej instrukcji to będe miał następny oryginalny działający kluczyk,czy jedynie otworze nim i zamkne samochód?

tylko otworzysz sobie nim drzwi i to tylko ręcznie a nie przez pilot.
Musisz mieć w kluczyku zakodowaną "pestkę"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Kodowanie pilota
PostNapisane: 12 września 2012, 07:54 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 513
Lokalizacja: kraina dziurawych dróg
Moje BMW: w213
Kod silnika: m57
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=113249
look4s napisał(a):
pilot raz dziala raz nie :(

:wsciekly: i u mnie od wczoraj to samo, zadziala raz na 40 naduszen, moze akumulatorek do wymiany?

_________________
viewtopic.php?f=6&t=113249


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Kodowanie pilota
PostNapisane: 16 czerwca 2013, 22:23 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 128
Lokalizacja: Polkowice
Moje BMW: E39 530d
Kod silnika: M57
Znowu mi padł kluczyk nie wiem czy to akumulatorek czy coś z z samym kluczykiem, a czy moge przełożyć z innego kluczyka płytkę i ja w moim kluczyku zaproamować? Będzie wtedy dzialal kluczyk? imobilizer i grot zostanie z mojego a płytka będzie z innego


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Kodowanie pilota
PostNapisane: 19 grudnia 2013, 09:06 
Offline
Forumowicz

Wiek: 43
Posty: 130
Lokalizacja: TYCHY
Moje BMW: E39 528i2xVANOS
Kod silnika: M52 / TU
Kamil_ napisał(a):
DZWILU88 napisał(a):
Czy jeśli kupie kluczyk, dam go panu w markecie żeby mi go wyrzeźbił biorąc na wzór mój obecny klucz:))) a potem zakoduje go według podanej powyżej instrukcji to będe miał następny oryginalny działający kluczyk,czy jedynie otworze nim i zamkne samochód?

tylko otworzysz sobie nim drzwi i to tylko ręcznie a nie przez pilot.
Musisz mieć w kluczyku zakodowaną "pestkę"




a pestka to nie jest tylko immo?


czyli:
wyrzeźbię kluczyk
dam dorobić pestkę
zakoduje kluczyk już w aucie
i powinno grać?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Kodowanie pilota
PostNapisane: 19 grudnia 2013, 09:50 
Offline
Forumowicz

Wiek: 45
Posty: 162
Lokalizacja: wielkopolska
Moje BMW: e30 e39
Kod silnika: M20B25 M52B28
Jak się kupi obudowę kluczyka z tym metalem do dorobienia ząbków i się dorobi to mamy tylko otwieranie z kluczyka.
Jak weźmiemy płytkę z elektroniką z innego kluczyka (może być używana z innego auta, ale z takiego samego kluczyka) to bez problemu można zakodować centralkę pod niego i mamy już otwieranie i zamykanie z pilota.
I na koniec najgorsze bo nie do zrobienia na własną rękę i najdrożej to dokodowanie nowej pestki pod auto, robi to elektryk i to nie każdy ma taki sprzęt. Mi najpierw zrobił kopię danych ze starej pestki, dobrał kod pestki pod mój, wgrał i 150zł w plecy.
Najlepiej robić to profilaktycznie ze starej pestki, bo jak się zgubi jedyny kluczyk to dane będzie musiał zgrywać np. z EWS i już cena podrośnie niemiłosiernie...
Pzdr

_________________
/// nieregulaminowy podpis ///


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Kodowanie pilota
PostNapisane: 20 grudnia 2013, 12:05 
Offline
Forumowicz

Wiek: 43
Posty: 130
Lokalizacja: TYCHY
Moje BMW: E39 528i2xVANOS
Kod silnika: M52 / TU
dzięki "Marcinp" o to chodziło





A teraz mały problemik
taki drobny problem:)))
przyjechał do mnie kumpel z oczywiście znanym problemem , nie działa pilot bo próbował zakodować sam :)))).

Miał działający kluczyk i jeden bez baterii wsadził baterię i zakodował wedle procedury ale nie zagadał no to włożył działający i też zakodował i tez już nie działa:)))))

Przyjechał do mnie ,pierwsze co zobaczyłem to ma jakiś dziwny kluczyk z dwoma ledami jeden koło grotu podobno jakaś podczerwień.

- Otwieram drzwi kluczem mechanicznym
- czekam 15 minut
- wsiadam do samochodu zamykam drzwi ale nie rygluje
- wkładam kluczyk który jeszcze niedawno działał i przekręcam go ale nie odpalam samochodu
- następnie wyjmuje kluczyk ze stacyjki i naciskam przycisk otwierania trzymając go
- naciskam trzykrotnie przycisk otwierania i zaczyna migać mi czerwony led
i to tyle nic dalej się nie dziej

naciskaliśmy szybko i wolno, próbowaliśmy jeszcze nacisnąć przycisk otwierania i zamykania po zakończeniu i strzelić w lusterko ale to chyba jakaś bujda bo nadal nie działa . Dodam że to E34


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Kodowanie pilota
PostNapisane: 20 grudnia 2013, 17:41 
Offline
Forumowicz

Wiek: 30
Posty: 164
Lokalizacja: Brzostek Podkarpacie
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: m47n
Witam a mozna tak zakodowac dowolny pilot poniewaz mam tylko jeden kluczyk ten bez pilota?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Kodowanie pilota
PostNapisane: 10 lutego 2014, 15:18 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
odgrzeję kotleta...

dziś udało mi się zakodować kluczyk od 520i z 98 roku do 523i z 97 roku. Zadziałała metoda trzymam otwieranie - 3x klikam zamykanie.

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Kodowanie pilota
PostNapisane: 22 marca 2016, 18:35 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 41
Moje BMW: E39
Kod silnika: m52tub25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=154992
Po dwóch latach również odgrzewam kotleta :) Mam w swojej e39 taki dziwny problem, po zakodowaniu kluczyka siedząc w samochodzie ten normalnie otwiera i zamyka drzwi, otwiera klape bagażnika. Natomiast po wyjściu z samochodu kluczyk od razu się rozkodowywuje, przy próbie zamykania zamek sie zamyka i otwiera po chwili, natomiast otwieranie działa bardzo dobrze. Podmiana baterii nic nie daje, gdzie moze być problem, zepsuty pilot czy może raczej centralka? Zamykanie i otwieranie z przycisku z tunelu również działa dobrze


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Kodowanie pilota
PostNapisane: 8 kwietnia 2019, 15:13 
Offline
Forumowicz

Wiek: 39
Posty: 190
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E39 523iA
Kod silnika: M52
Cześć

Istnieje możliwość zakodowania kluczyka jakimś ogólno dostępnym programem? Centralka z pilota się nie otwiera... zakodowanie kluczyka poprzez włożenie w stacyjkę i wyjęcie itd. nie działa. Wiąże to z tym że mam wykodowany ews w sterowniku silnika. Dodam że kluczyki wykodowały się bo odłączyłem wtyczki od ews oraz gm.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Kodowanie pilota
PostNapisane: 5 listopada 2019, 20:26 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 820
Lokalizacja: okolice Torunia
Moje BMW: E39 540iA
Kod silnika: M62TUB44
koledzy,

Koduje piloty od czasy jak zakupiłem E34, wszystko zawsze przebiegało bezproblemowo.
Kilka dni temu chciałem przywrócić do życia oryginalny kluczyk bo nie działał pilot (wcześniej dorobiłem i zaprogramowałem z bratem dwa kolejne, ale od przybytku głowa nie boli ;) ).

W oryginalnym kluczyku przelutowana bateria bo była totalnie martwa, no i dalej do "kodowania" zgodnie z procedurą. Niestety ten pilot nie dał się przypisać zero reakcji - posprawdzam jeszcze mikrostyki.

oczywiście po tej operacji działajacy wcześniej kluczyk nie był już aktywny, wiec do kodowania, procedura przebiegła pomyślnie, zamek zaryglowany i odryglowany ------------ i tu moje zdziwienie pilot nie działa, kilka razy powtórzyłem procedurę efekt bez zmian.

Czy ma ktoś pomysł o co tutaj chodzi?

P.S. Podłącze jeszcze DIS'a aby sprawdzić i ewentualnie wykasować błędy z sterowników.

_________________
nasza buńka

E34 Obrazek

E53 Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 139 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL