BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 kwietnia 2024, 13:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E39] Problem z nawiewami
PostNapisane: 2 stycznia 2011, 15:16 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2235
Lokalizacja: Nasielsk
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28
Z tego co zdążyłem zrozumieć ciepłe powietrze leci gdy silnik ma wyższe obroty, na biegu jałowym leci zimne??

Rozwiązania w kolejności rosnącej ceny ;)
-Odpowietrzyć układ
-Przepłukać nagrzewnicę
-Wymienić nagrzewnicę na nową

_________________
Diagnostyka Komputerowa/Autoalarmy/CB/LPG



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Problem z nawiewami
PostNapisane: 3 stycznia 2011, 12:55 
Offline
Forumowicz

Wiek: 41
Posty: 153
Lokalizacja: Słupsk
Moje BMW: e36 COUPE
Kod silnika: 1.8 IS
Mysle ze za taki stan rzeczy odpowiada padniety sterownik klimatronika tzw "jeż" koszt na allegro ok 200 zl.U nie problem byl nastepujacy- brak nawiewu , nawiew chodzil nawet po wylaczeniu auta , sam sie zalaczal nie chodzil w pelnym zakresie obrotow, brak ogrzewania szyby , poprostu wariowal.Objawy uszkodzonego sterownika moga byc rózne.Proponuje zaczac od tego poniewaz dostep jest dosyc latwy.Po wymianie wszystko jest ok .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Problem z nawiewami
PostNapisane: 3 stycznia 2011, 17:49 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 1424
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Moje BMW: E39 535i 2002r.
Kod silnika: M62B35
Podepnę się do tematu. Mam problem taki że ze środkowych dmuchaw wogóle nie leci mi powietrze ani ciepłe ani zimne. Po prostu żadne, nic cisza. Z wszystkiego innego leci tzn. na szyby i na nogi. Nie mam pojęcia co to może być. Proszę o pomoc bo mam dość jeżdżenia z zaparowanymi bocznymi szybami :(

_________________
BMW E39 535i 2002r. M-PAKIET TITAN SILBER ---> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=130515

FIAT 126p 89r. SWAP 1.2 MPI SZARY OSLO ---> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=117258&p=1443592#p1443592

viewtopic.php?f=6&t=130515


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Problem z nawiewami
PostNapisane: 3 stycznia 2011, 19:44 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 21
Lokalizacja: Słupsk
Moje BMW: e39
Kod silnika: M52B20
Lukass247, sprawdź ilość płynu w zbiorniku i upewnij się, że układ jest dobrze odpowietrzony.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Problem z nawiewami
PostNapisane: 7 lutego 2013, 04:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: E66 3.0 D
Podepne się do tematu. U mnie auto nagrzewa sie dosyć długo ,a nadmuch na szybe wieje normalnie tylko po stronie pasazera. Po stronie kierowcy wieje jakby duzo slabiej. Przez co szyby paruja niemilosiernie. Macie jakies przypuszczenia co moze byc przyczyna? Mam climatronica


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Problem z nawiewami
PostNapisane: 7 lutego 2013, 04:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: E66 3.0 D
Podepne się do tematu. U mnie auto nagrzewa sie dosyć długo ,a nadmuch na szybe wieje normalnie tylko po stronie pasazera. Po stronie kierowcy wieje jakby duzo slabiej. Przez co szyby paruja niemilosiernie. Macie jakies przypuszczenia co moze byc przyczyna? Mam climatronica


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Problem z nawiewami
PostNapisane: 6 listopada 2013, 16:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 22
Lokalizacja: Podkarpacie
Moje BMW: e39
Kod silnika: M52B28TU
To i ja się podepnę. Mam klimatronica, cały nadmuch tj. na kierowce, pasażera, nogi, środkowy itd. działa dobrze ale jak włączę nadmuch na szyby to raz dmucha zimnym a innym razem gorącym tak że się po chwili wytrzymać się nie da bez względu jaką temp. ustawie...miał może ktoś podobny problem? co to może być?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Problem z nawiewami
PostNapisane: 23 grudnia 2016, 06:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Lokalizacja: Lubomia
Moje BMW: 528i e39
Kod silnika: m52b28
Witam, odgrzeje trochę temat. Czy sławetny elektrozawór może być przyczyną nierównomiernego rozdziału ciepła? U mnie nie grzeje lewa strona, nawiew na nogi, ręce i lewa część środkowej kratki nawiewu. Natomiast na prawej stronie można smażyć jak na grillu. Pozdrawiam i proszę o jakieś wskazówki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Problem z nawiewami
PostNapisane: 26 grudnia 2016, 17:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 39
Lokalizacja: K-g
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B25/SWAP B28
Tak to wina elektrozaworu, jak wiesz klimatronik masz 2 strefowy,więc są 2 elektrozawory do sterowania jego pracą. Z tego co piszesz jeden odmówił posłuszeństwa i stąd takie cyrki

_________________
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Problem z nawiewami
PostNapisane: 14 stycznia 2017, 12:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Lokalizacja: Lubomia
Moje BMW: 528i e39
Kod silnika: m52b28
Witam ponownie. Przyszła odwilż i zmieniła się charakterystyka problemu. Mianowicie, po zagrzaniu silnika prawa strona grzeje normalnie, lewa zaś zaczyna grzać po przekroczeniu obrotów 2500-3000rpm. Układ odpowietrzony przy okazji wymieniony termostat i wisko. Chwilowo mam brak pomysłów na to co jeszcze można by sprawdzić. Pozdrawiam wszystkich


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 88 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL