BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 18:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Problem z nawiewami
PostNapisane: 11 maja 2009, 18:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 29
Lokalizacja: Przasnysz
Witam!!!
Mam problem z nawiewem w moim e39. Auto posiada dwustrefowy climatronic. Gdy ustawię temperaturę np 19 stopni wlącze climę na tryb auto zaczyna działać tylko że ze srodkowego leci zimne powietrze a na szybę i nogi gorące. Pomyślalem ze tak climatronic reguluje temperaturą ale po włączeniu climy na nawiew tylko na nogi dalej leci cieple powietrze tak jakby klima nie dzialala. To samo jest z szybą tylko cieple powietrze. Zimne wieje tylko z nawiewu na twarz. Prosze szanownych kolegów o pomoc. Pozdro.


Ostatnio edytowano 11 maja 2009, 18:38 przez tomek_pszczola, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2009, 08:41 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2235
Lokalizacja: Nasielsk
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28
Musisz zacząć od odwiedzin w warsztacie który napełnia klimatyzacje, może porostu gaz (czynnik) Ci się ewakuował z układu i dlatego nie działa. Podłączą manometry i będzie wiadomo czy jest tam gaz, a jeśli jest to czy pompa daje odpowiednie ciśnienie. :)
Co do tego zimnego powietrza z środkowych kratek, to jak przekręcisz to kółeczko z boku że będzie widać trzy niebieskie kropki to zamykasz przelot powietrza przez nagrzewnice dla nadmuchu na twarz i dlatego leci zimne :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2009, 09:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 29
Lokalizacja: Przasnysz
Dzieki za odpowiedz. Wydaje mi sie ze klima pracuje bo można to odczuć. Przy wyłączonej klimie jak przekrece pokrętło na nawiew zimnego na środkowych nawiewach to leci chlodne powietrze w temperaturze otoczenia. Jak włącze klimę to ze środka leci zimne powietrze o temperaturze bardzo niskiej tak ze musze kierować wylot nawiewu w inna strone bo za zimno jest. Różnica temperatur pomiędzy zimnym powietrzem z otoczenia a powietrza z włączoną klimą jest bardzo odczuwalna z tego wnosze ze klima dziala. Moim zdaniem problem musi być gdzieś indziej.
Pozdro.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2009, 10:52 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2235
Lokalizacja: Nasielsk
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28
Skoro tak to może problemem jest w elektrozaworach które otwieraj obieg płynu przez nagrzewnicę, bądź w ich sterowaniu Podłącz autko pod kompa jeżeli coś jest nie halo to wywali jakieś błędy :P

_________________
Diagnostyka Komputerowa/Autoalarmy/CB/LPG



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2009, 21:41 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 57
Lokalizacja: Centralna
Myślę że tu Toudi ma 100% racji. musi być coś skopsane ze sterowaniem nawiewami. Aby wykluczyć niedostatki czynnika chłodzącego zrób test w nocy kiedy będzie zimno, wlącz na ogrzewanie, powiedzmy na te 22stopnie i zobacz czy wszędzie (po zagrzaniu motorka) leci ciepło. Nie zapomnij oczywiście przekręcić na środkowych kratkach na 3 czerwone kółeczka. Jeśli przez niektóre wyloty będzie lecieć zimne, a przez inne ciepłe to już wiesz że masz zrąbane sterowanie, natomiast jeśli wszędzie będzie ciepło to może faktycznie być niedostatek czynnika chłodzącego.

_________________
1. Einmal BMW - immer BMW
2. Auf die Dauer hilft nur M-Power
3. BMW - separates the men from the boys


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2009, 07:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 29
Lokalizacja: Przasnysz
Witam!!
Sprawdziłem jak przekręcę na 3 czerwone to ze wszystkich nawiewów leci gorące. Dziwne mi sie wydaje ze skoro moze byc malo czynnika chlodzacego to czemu ze srodkowego leci z klima a z pozostalych tylko cieple. Dziwne jest rownież to ze jak dam nawiew z klimą np tylko na nogi to i tak dalej leci cieple. Dajcie znac jezeli macie jakies pomysły. Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2009, 08:08 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2235
Lokalizacja: Nasielsk
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28
tomek_pszczola już Ci tłumaczyłem :) Włączenie klimy nie oznacza że zacznie lecieć zimne powietrze. Można używać klimy z gorącym nadmuchem, wtedy klima osusza powietrze (zimą lub w deszcz nie parują szyby). Więc jedz na jakiś warsztat niech Ci sprawdzą czy kompresor rzeczywiście tłoczy czynnik. Jeżeli tłoczy to szukaj problemu w elektrozaworach osadzonych na wejściu płynu chłodniczego do nagrzewnicy (na testerze diagnostycznym pokarze błąd jeśli to wina elektroniki).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2009, 14:08 
Offline
Naczelny killer

Wiek: 13
Posty: 2183
dokladny schemat calej klimatyzacji do e39 masz w "zrob to sam" ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2009, 14:49 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 19
Posty: 1138
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Moje BMW: R6+R4
Kod silnika: M52+M42
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=23277
Sprawdz elektrozawory lubia sie wieszac czesta przypadlosc w E-39 ;)

_________________
brak zgody administracji na reklame
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lipca 2009, 18:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Lokalizacja: Jelenia GĂłra
Ja tez mam ten problem z moim autkiem. Zimne powietrze tylko ze srodkowych kratek a gorace gora i nogi. Klima dziala i to mrozi gdy jest ustawiona tylko na srodek. co dziwne gorace powietrze jest tylko z prawej strony tak jakby jakis czujnik temperatury padl... sam juz nie wiem...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2009, 09:32 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 35
Lokalizacja: Navan/Katowice
Moje BMW: E39 535i
To ja znowu mam jeszcze inaczej. Kiedy chce ustawic temp 22, ze srodkowych kratek leci zimne a z pozostalych takie jak ma byc, czyli letnie, kiedy zaczynam zwiekszac temp. ze srodkowych dalej zimne a na innych sie zwieksza. Dopiero przy ok 28 stopniach zaczyna leciec wszedzie takie samo. Czy moga to byc jakies regulatory przeplywu ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2009, 19:06 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 729
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Moje BMW: E65 & Megane III
Kod silnika: 735i
w 90% przypadków takich jak opisujecie winny jest ELEKTROZAWÓR, przerabiałem to w E38 :P

_________________
nie regulaminowy podpis


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lipca 2009, 19:33 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 35
Lokalizacja: Navan/Katowice
Moje BMW: E39 535i
Ja wyczailem jeszcze inna rzecz - Kiedy ustawie nawiew tylko srodkowy i temp 22 stopnie, leci chlodne powietrze. Stopniowo do temp 28 stopni robi sie minimalnie cieplejsze, ale dopiero od 28,5 czasami od 30 leci gorace.
Czy wie ktos o co chodzi ?
Prosze o pomoc.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 października 2009, 08:19 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 30
Lokalizacja: O-ka
Witam,
Czy zawsze ze środkowego tylnego nawiewu leci "chłodne" powietrze? Da się to jakoś ustawić aby leciało cieple? Dodam, że clmiartronic działa poprawnie. W A6 leci cieple powietrze z tego nawiewu. Dzięki za odpowiedź :D

_________________
Samochód jest bogiem, prędkość nałogiem, gleba dobrą zabawą a B-M-W podstawą
ZOBACZ MOJE E39 viewtopic.php?t=53521


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 października 2009, 22:01 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 18
Lokalizacja: Wa wa
z tylnego nawiewu zawsze leci tylko zimne powietrze , wiec na zimę najlepiej porostu zamknąć kratki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 października 2009, 11:30 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 25
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: 530d e61
Witam u mnie były podobne problemy ale ustały po wymianie sterownika (panela sterowniczego)natomiast sterownik kupiłem od wersji benzynowej2.0 a mam diesla3.0 i co niesie nastepujacy problem mianowicie niektóre funkcje działają odwrotnie (otwarta cyrkulacja jest zamknieta i odwrotnie)jesli ktos wie jak to przerobić albo przeprogramować to prosze o pomoc.Nawiasem mówiąc te sterowniki czesto siadają bo bardzo długo szukałem go na szrotach w holandii i nic czyli ludzie je poszukuja...

_________________
rolas


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 października 2009, 11:30 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 25
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: 530d e61
Witam

_________________
rolas


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 8 października 2010, 10:50 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 99
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e46
Kod silnika: M43TU
KaZi napisał(a):
w 90% przypadków takich jak opisujecie winny jest ELEKTROZAWÓR, przerabiałem to w E38 :P


Cześć,

Możesz napisać co to za elektrozawór i gdzie go znajdę, bo chyba u mnie to samo sie zrobiło.

Pozdr

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Problem z nawiewami
PostNapisane: 9 października 2010, 13:04 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 183
Lokalizacja: Łowicz
Moje BMW: e39 2.5td
dla e46

Obrazek

numerek 4, w e39 jest przy lewym kielichu, więc w e46 powinno być podobnie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Problem z nawiewami
PostNapisane: 1 stycznia 2011, 18:23 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Lokalizacja: Białogard
Moje BMW: 523
Witam. Mam pewiem problem z nawiewami w moim e39. mianowicie chodzi o to ze jest npo ust temp 23st. cieple powietrze leci tylko i wylacznie wtedy jak poruszam sie swoim autem. W chwili gdy np staje na swiatlach autromatycznie przestaje leciec cieple powietrze i leci zimne. Oczywiscie pokretlo w srodku ustawione jest na 3 czerwone kropki. Moje auto to 523 z climatronikiem. Prosze o pomoc w rozwiazanu tego problemu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 141 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL