BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 20:48

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] kodowanie kluczyka
PostNapisane: 27 maja 2009, 09:46 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: poznaĂą
jak zakodować kluczyk bmw m3 e46


Ostatnio edytowano 27 maja 2009, 10:30 przez cycolino, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2009, 09:56 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2235
Lokalizacja: Nasielsk
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28
W większości BMW jest tak samo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=22461
Lub inny opis z Autodaty.
"Kodowanie kluczyka (inicjalizacja pilota) w przypadku, gdy wymiana baterii w kluczyku trwała dluzej niż 1 min - cop spowodowało rozkodowanie kluczyka- obowiązuje rownież przed użyciem nowego nadajnika (kiedy np. poprzedni miał usterkę):
1. Wsiasc do samochodu i zamknac drzwi
2. Wlozyc kluczyk do stacyjki i przekrecic na pozycje nr1 (zapala sie kontrolka AIRBAG) maxymalnie na 5 sek. i wyjac kluczyk z powrotem
3. Nacisnac i przytrzymac przycisk otwierania. Nie puszczajac tego przycisku nacisnac krotko, trzykrotnie w ciagu 10 sek przycisk zamykania
4. Puscic przycisk otwierania jesli proba sie udala to centralny zamknie sie i otworzy zaraz.

W razie braku reakcji centralnego ryglowania trzeba ponownie przeprowadzić inicjalizacje pilota.
Jeżeli posiadacie inne kluczyki z pilotem (łącznie do 4 szt. do tego auta!!), trzeba je równiez inicjalizować, każdy w ciągu 30 sekund po poprzednim. Nie wolno przy tym poruszyć zamka kierownicy!! "

_________________
Diagnostyka Komputerowa/Autoalarmy/CB/LPG



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] kodowanie kluczyka
PostNapisane: 8 września 2010, 12:05 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 22
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Witam dodam jeszcze że inicjowanie kolejnych kluczyków musi nastąpić 30 sekund od przekręcenia pierwszego w stacyjce, i kolejnych kluczyków do stacyjki już nie trzeba wkladać. Tak bylo w moim przypadku. W pierwszych kilku próbach kolejne kluczyki wkladalem do stacyjki itd. ale wtedy zawsze tan poprzedni kluczyk nie dzialal. Jak zrbilem to bez wkladanie kolejnych kluczyków do stacyjki ( każdy kolejny tylko przytrzymanie przycisku otwierania+ trzykrotne wciśnięcie prz. zamykania- puszczenie prz.otw.) to dzialają wszystkie.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] kodowanie kluczyka
PostNapisane: 8 września 2010, 13:07 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2250
Garaż: było 320d Touring 2004r.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=72312
Pamiętam jak miałem problem z kodowaniem, tzn. wszystko robiłem poprawnie, ale za długo czekałem podczas przekręcania kluczyka w stacyjce - kluczyk trzeba wyjąć zanim zgaśnie kontrolka od airbaga


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] kodowanie kluczyka
PostNapisane: 28 czerwca 2011, 12:27 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 116
Lokalizacja: war-maz
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47N
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=124804
Toudi, podziękować za szczegółowy opis, przydał się. Jeden kluczyk zakodowałem ( sam mi się dziś rozkodował) a drugi nie używany od dłuższego czasu nie chciał, widocznie bateria( akumulatorek) padła chociaż nie jestem tego pewien

_________________
w przyszłości inne takie :-)
http://www.youtube.com/watch?v=_R7fe084gSE
http://www.youtube.com/watch?v=I1dGmSM5UhU
http://www.youtube.com/watch?v=8xfpU0yIpG4


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] kodowanie kluczyka
PostNapisane: 29 czerwca 2011, 18:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 75
Lokalizacja: Biała Podlaska
Moje BMW: 330d e46
Kod silnika: M47 2002
Tez kodowalem kluczyk, i dzialal przez caly czas jak go uzywalem tzn od zakodowania moglem otworzyc, zamnac samochod 10-20 az do znudzenia. Rano wychode i juz kluczyk nie dziala. Teraz po ok 2 miechow juz nie moge go nawet zakodowac, oczywiscie juz nie dziala.
Wiecie jaki jest powod?
Dodam ze kluczyk jest ladowany ze stacyjki.

Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] kodowanie kluczyka
PostNapisane: 16 listopada 2011, 14:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E46
Witam,

chciałbym się Was zapytać, czy mieliście problem z zakodowaniem kluczyka do e46. Jeśli się zapytać google o pomoc, to odrazu zwraca instrukcję, czy to po polsku, czy po angielsku:

1. Wsiasc do samochodu i zamknac drzwi
2. Wlozyc kluczyk do stacyjki i przekrecic na pozycje nr1 (zapala sie kontrolka AIRBAG) maxymalnie na 5 sek. i wyjac kluczyk z powrotem
3. Nacisnac i przytrzymac przycisk otwierania. Nie puszczajac tego przycisku nacisnac krotko, trzykrotnie w ciagu 10 sek przycisk zamykania
4. Puscic przycisk otwierania jesli proba sie udala to centralny zamknie sie i otworzy zaraz.

I tak, jeśli chodzi o punkt 2, mi się kontrolka żadna nie zapala oprócz wyświetlacza głównego (dopiero przy pozycji 2 zapalają się wszystkie niezbędne kontrolki)

Nie mniej robiłem ten punkt i dla pozycji 1 i dla pozycji 2 i dla wielu innych wariantów i nie daje to efektu. Dioda w kluczyku po całej procedurze zaczyna przez pare sekund migać ale centralny nie zamuyka się ani nie otwiera. Dodam, że centralny przez wciśnięcie przycisku na mostku wewnatrz auta działa prawidłowo.

Czy macie pomysły gdzie leży problem ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] kodowanie kluczyka
PostNapisane: 16 listopada 2011, 17:41 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1491
sam ostatnio kodowalem kluczyk i moje rady:
- zamknac drzwi, oznacza ze maja byc zamkniete(ale nie zamkniete przez wcisniecie przycisku lub kolkow) tylko w sensie fizycznym
- 5sec to w moim przypadku bylo stanowczo za dlugo, bo gasla kontrolka, 2-3sec wystarcza

Co do Ciebie marecki, to sprobuj wsadzic kluczyk przekrecic na 1 pozycje(charakterystyczne pstykniecie) i po 2-3 sec wyciagnac- nie patrzac na zadne kontrolki. Watpie czy uda Ci sie zaprogramowac klucz po przekreceniu na 2 pozycje. pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] kodowanie kluczyka
PostNapisane: 16 listopada 2011, 22:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E46
Niestety, myślę, że robię wszystko tak jak powinienem, krok po kroku.
Może jakiś bezpiecznik, co myślicie ? Podobno z tyłu za akumulatorem, ale dziś tam zaglądałem i oprócz zwojów przewodów, nic nie było, żadnych bezpieczników.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] kodowanie kluczyka
PostNapisane: 19 listopada 2011, 21:12 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1491
badnieta bateria w kluczyku? ew. sprawdzic ją pod komputerem, pod katem bledow.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] kodowanie kluczyka
PostNapisane: 21 listopada 2011, 12:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E46
Baterię wymieniłem zaraz po pojawieniu się problemu, chyba zostaje mi elektromechanik.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] kodowanie kluczyka
PostNapisane: 24 grudnia 2011, 12:29 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 62
Lokalizacja: Wałbrzych
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47D20TÜ
Witam
Nie chciałem tworzyć nowego postu więc napisze tu. Samochód kupiłem z 1 kluczykiem i chciałem dorobić, więc kupiłem od jakiegoś rozbitka taki sam kluczyk z elektroniką i obudowę z surówką na allegro. Wyfrezowałem kluczyk a z elektroniki wylutowałem baterie na około 20 minut aby straciła pamięć. I tu mam pytanie próbowałem kodować według instrukcji z forum na 2 sposoby i nie ma efektu :/
Czy kluczyki są jakoś zakodowane w komputerze samochodu na stałe i trzeba je zakodować komputerem [co pewnie tylko w serwisie jest możliwe], czy ten sposób powinien zadziałać?

Jednak nie da rady zrobić takiego myka :kwasny: Z tego co się dowiedziałem kod komputera poprzednika pozostaje w pamięci. I wymiana transpondera i kodowanie EWS to koszt 300zł z moim kluczykiem i elektroniką. Chyba na razie dam sobie spokój.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] kodowanie kluczyka
PostNapisane: 28 grudnia 2011, 21:42 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 62
Lokalizacja: Wałbrzych
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47D20TÜ
A ciekawe czy kupujący i wlutowując transponder czysty oczywiście, koszt byłby mniejszy bo z tego co wyczytałem na dorobionym pilocie transponder to PCF7944AT/502 i na internecie można dostać czyste moduły o tych samych inicjałach. Pytanie czy ma znaczenie model transpondera podczas kodowania do EWS, chodzi mi o ty czy w 2 pilotach mogą być różne wersje transpondera.

Programator widziałem na Allegro za 500zł, to i tak taniej gdybym chciał dorobić cały komplet kluczyków ;)
Musze zastanowić się nad tą opcją.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] kodowanie kluczyka
PostNapisane: 4 marca 2012, 15:10 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 31
Lokalizacja: Rybnik
Moje BMW: E46 320d '00
Kod silnika: M47
Witam,

Nie chcąc tworzyć nowego tematu napiszę tutaj.

Po zakupie mojego pierwszego BMW zauważyłem, że pilot w kluczu zapasowym nie odpowiada. Podładowałem go w trasie, zaprogramowałem z sukcesem i... nadal nie działa. Pilot z kluczyka głównego działa bezproblemowo po nowym zaprogramowaniu.

Dodam, że akumulator jest prawdopodobnie ok, ponieważ po programowaniu centralny zamknął i otworzył zamki.

Spotkał się ktokolwiek z takim przypadkiem, że pilot zaprogramować się da, ale nie da się z niego otworzyć/zamknąć samochodu? (nawet siedząc wewnątrz)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] kodowanie kluczyka
PostNapisane: 3 sierpnia 2013, 15:52 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e36 cabrio
Kod silnika: m52b28
mialem identyczny przypadek w e46 polift. pilot niby nie dzialal ale dalo sie do zakodowac na nowo. po zakodowaniu nie reagowal na zamkniecie ale jak go zamknelem z dzialajacego pilota to otworzyc sie dalo z tego niby nie dzialajacego... niewiem jak to sie stalo ze sie udalo zakodowac a nie dalo sie zamykac... doszedlem do tego ze musi byc uszkodzony przycisk od zamykania, ale dalo sie go zakodowac, kupilem na ebay przycisk rozebralem nierozbieralny pilot :D i dalem do elektryka i wlutowal nowy guziczek i wszystko bylo ok... zobacz czy po zakodowaniu da sie go chociaz otworzyc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] kodowanie kluczyka
PostNapisane: 7 września 2013, 10:29 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 223
Lokalizacja: Praszka
Moje BMW: BMW e39 525i
Witam !

Takie zapytanie mam...

Mam 2 kluczyki, jeden dziala otwieranie, zamykanie itd a drugi nie. Probowalem go zakodowac jak pisaliscie wyzej i udalo sie dziala, ale teraz ten pierwszy niedziala :/ czy to normalne ???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] kodowanie kluczyka
PostNapisane: 9 września 2013, 19:30 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 212
Lokalizacja: LKS
Moje BMW: e46
Kod silnika: M52
jeden do drugiego nie ma nic raczej ale spróbuj ten niedziałający teraz tak samo zakodowac

_________________
W ogóle, bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno bardzo fajnie, ale to bardzo fajnie, ważne pytanie: co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] kodowanie kluczyka
PostNapisane: 9 września 2013, 21:33 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Kluczyki trzeba kodować naraz.
Poszukaj instrukcji na forum.
Zapłon włączasz tylko jednokrotnie. Kluczyki kodujesz każdy po kolei i za każdym razem dostajesz potwierdzenie

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] kodowanie kluczyka
PostNapisane: 21 sierpnia 2014, 08:50 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e46
Witam odświeżam temat bo mam nietypowy problem
Kupiłem bmw e46 które posiada jeden kluczyk i niby działa otwiera zamyka tylko właśnie nie otwiera pokrywy bagażnika przycisk który powinien służyć do tego zamyka centralkę w jaki sposób można to naprawić ? dodam że nie próbowałem programować sposobem opisanym w temacie bo te twa przyciski działają jak powinny przynajmniej tak mi się zdaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] kodowanie kluczyka
PostNapisane: 20 stycznia 2017, 07:38 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz
Avatar użytkownika

Posty: 3
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B30
Witam, nie potrafię zakodować kluczyka, wszystko robię dobrze, według waszych instrukcji lecz kluczyk nie reaguje


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 131 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL