BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 kwietnia 2024, 09:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Kontrolka od swiec zarowych podczas jazdy
PostNapisane: 23 czerwca 2009, 15:14 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 42
Posty: 28
Lokalizacja: (UK)
Moje BMW: E61 520d
Kod silnika: M47N2
witam
Mam taka sprawe ktora mie od dzis meczy otoz podczas jazdy gdy na niskich obrotach wcisne gaz w deche zaswieca mi sie kontrolka swiec zarowych. Auto traci moc i wyglada mi to na tryb awaryjny. Pytanie jest co moze byc tego przyczyna? Do tej pory zdazylo mi sie to tylko raz ale po zgaszeniu i odpaleniu juz sie nie pojawiala az do teraz wchodzi w tryb awaryjny zaraz po tym jak sie wcisnie gaz w deche. Z góry dzieki za pomoc. Acha autko to e46 320d 2003r


Ostatnio edytowano 23 czerwca 2009, 20:36 przez jasiu_20, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 czerwca 2009, 15:27 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: Oslo
Ja sie dołączam, mam podobny problem..
Tylko ze ja mam e39 98r.
Gdy wciskam gaz włączaja sie swiece żarowe i czasem auto zgasnie.. Równiez na niskich obrotach.. Jaka moze byc przyczyna??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 czerwca 2009, 15:48 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 42
Posty: 28
Lokalizacja: (UK)
Moje BMW: E61 520d
Kod silnika: M47N2
Jak gasnie to moze byc pompa pod siedzeniem kierowcy chociaz niekoniecznie u mnie nie gasnie i pompa niedawno wymieniana wiec ja to wykluczam :)))


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 czerwca 2009, 18:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 47
Lokalizacja: Olsztyn
W silnikach common rail sprawa wygląda tak: po dodaniu gazu zapala się kontrolka DDE z symbolem spiralki. Najlepiej pojechać na test komputerowy - błąd powinien pamiętać główny komputer, ale nie zawsze. Przyczyną gaśnięcia może być:
1. pompa w zbiorniku
2. pompa podprogowa
3. filtr paliwa (raczej rzadko chyba że leje sie opał)
4. pompa wysokiego ciśnienia
5. zawór regulacji wysokiego ciśnienia (siedzi w pompie CR)
6. czujnik wysokiego ciśnienia na końcu listwy

W moim przypadku był to właśnie czujnik, a miałem fajnie bo wymieniełem kolejno pkt: 2, 3, 5 i na końcu 6. Po pomiarach i analizie doszedłem do wniosku że najbardziej prawdopodobne jest uwalenie jak w p-cie 6. Ale niestety nie "chodzi" w podróbach a kosztuje nieźle.
:kwasny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lipca 2009, 00:54 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 42
Posty: 28
Lokalizacja: (UK)
Moje BMW: E61 520d
Kod silnika: M47N2
u mnie narazie problem zniknoł niewiem czemu moze przez to ze mialem koncowke paliwa w baku. Na carsofcie pokazalo 4650 czy 4560 nie pamietam ale to błąd cisnienia. Skasowalem i narazie jest ok jak problem sie pojawi to bede kombinowal a narazie to filt paliwa musze wymienic bo dawno nie byl zmieniamy.
A tak wogole to jak czest trzeba zmieniac filtr paliwa w diselkach?
dzieki
A i jeszcze pytanie do "menelaus" u Ciebie zapalala sie kontrolka i gasl czy tylko kontrolka?????

No dobra i se wykrakalem dzis pojechalem sobie na wycieczke i znowu to samo. Kurde ale zauwazylem ze dzieje sie to tylko jak auto jest bardzo dobrze rozgrzane tak jak dzis podczas jazdy duzo wyprzedzalem i troche se szalalem i wychodzi na to ze przechodziw tryb awaryjny tylko jak jest "zmeczony" bo pozniej postawilem auto na parkingu i w drodze powrotnej juz nie przechodzil w tryb awaryjny.
Wyglada na to ze cos odmawia posluszenstwa po dluzszym wysilku czy ktos ma pojecie co to moze byc?
Jutro podlacze ja pod kompa znowu i zobacze co tam slychac sprobuje impe mam nadzieje ze ja skumam :))))
dzieki i pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lipca 2009, 19:33 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 42
Posty: 28
Lokalizacja: (UK)
Moje BMW: E61 520d
Kod silnika: M47N2
dobra podlaczylem go pod kompa i wyszlo:
w silniku
4560(3002) rail pressure plans. amount controlled
instrument cluster
215 right lever-type sensor
206 outside temp
i eszcze jeden ale niepamietam skad
30 auc heating

Ktos wiec co to i co z tym zrobic? Głownie chodzi mi o 4560 ale reszta tez
dzieki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 lipca 2009, 21:16 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 42
Posty: 28
Lokalizacja: (UK)
Moje BMW: E61 520d
Kod silnika: M47N2
mechanik sprawdzil wtryski stwierdzil ze leja czy to moze byc przyczyna?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sierpnia 2009, 19:08 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: ÂŁaskarzew
Witam, widzę że temat dość świeży więc się podepnę. W moim autku e46 330d z 2002r problem kontrolki pojawia się przy wyprzedzaniu a raczej przy przeciągnięciu na którymś biegu tak około 4tyś obrotów. Samochód nie gaśnie tylko kontrolka pali się do ponownego restartu silnika i chodzi jak traktor ze spadkiem mocy. Potem jest ok. Bez różnicy czy załadowany czy nie. Tylko na zimnym jest ok. Zapala się także z pełnym bakiem. Jakieś sugestie?? Gdzieś czytałem że ten silnik używa świec podczas dynamicznej jazdy celem lepszego spalania paliwa. Świece do wymiany??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolka od swiec zarowych podczas jazdy
PostNapisane: 7 sierpnia 2010, 20:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: 320D
Witam. Mam podobny problem. Moje BMW to E46, 320D z 2001/2. Podczas wyprzedzania zapaliła mi się kontrolka świec żarowych i silnik tracił moc. Po wyłączeniu silnika i odpaleniu ponownie kontrolka gasła. Czasami zdarza sie tak, że kontrolka się zaświeci i przez pewien czas jest wszystko w porządku, czyli silnik pracuje bez zmian, na takich samych obrotach. Byłem dziś na kompie i wykazało błąd 4560 i 4570, tylko nie mogę znaleść polskiego tłumaczenia co one oznaczają.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolka od swiec zarowych podczas jazdy
PostNapisane: 7 sierpnia 2010, 22:12 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: ÂŁaskarzew
Nie wiem jak jest u Ciebie bo nie tłumaczę błędów ale u mnie okazało się że jest to błąd (DDE) ubytku ciśnienia w układzie wtryskowym po sprawdzeniu wszystkiego do regeneracji poszły dwa wtryskiwacze i pompa rail'a... Chyba dobrze napisałem chociaż to mechanik robił:) koszt 3 tyś ale warto bo idzie jak zły :) albo stukasz dużo kilometrów albo takie paliwo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolka od swiec zarowych podczas jazdy
PostNapisane: 30 lipca 2011, 19:56 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 190
Lokalizacja: Warszawa/ÂŁomianki
Moje BMW: 320d ''02
Kod silnika: M47N
Witam. Dzis niestety zabraklo mi paliwa :wstyd: no i zapalila sie kontrolka DDE. Odlaczalem juz klemy z akumulatora i dalej sie swieci :( Czy ktos wie czy moze jest mozliwosc usuniecia tego bledu czy tylko komp ratuje sytuacje? Nie zauwazylem zadnych zmian w zachowaniu auta. E46 320d 2002r

Dzieki za podpowiedzi

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolka od swiec zarowych podczas jazdy
PostNapisane: 30 lipca 2011, 20:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 90
Lokalizacja: Trzebinia
Moje BMW: E30td//E34tds
Ja sie rownierz podpinal choc emat juz stary, ale moze go odnowimy? bo widze ze nikt zadnego typu nie dal :/ Dodam ze ja mam e30 2.4 TD 91r


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolka od swiec zarowych podczas jazdy
PostNapisane: 26 sierpnia 2012, 10:48 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e-46
Kod silnika: M62B44,
Witam. Ja miałem podobny problem przy dodawaniu gazu zapalała sie kontrolka od świec i włanczał się tryb awaryjny.Wymieniłem filtr paliwa i problem zniknoł.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolka od swiec zarowych podczas jazdy
PostNapisane: 17 grudnia 2016, 19:31 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e46
Witam. Mam podobny problem, a mianowicie podczas jazdy, już przy ruszaniu zapala się kontrolka dde, auto nie ma mocy.. wcześniej po zgaszeniu i odpaleniu problem znikał, teraz jak tylko ruszę auto traci moc. Jeżeli jest zimny silnik i odpalę obroty skaczą tak że gaśnie... Dzisiaj jechałem i po kilku próbach zgaszenia i odpalenie, cały czas tracił moc i czasami nawet obroty spadały do zera i gasł.. wskaźnik tymczasowego spalania po wciśnieciu pedału gazu w podłogę ledwo wychodzi za połowę..
Wymieniłem już sterwonik ciśnienia paliwa na listwię (obroty falowały, problem zniknął po wymianie), pompę progową (przy rezerwie nie chciał odpalić po wymianie wszystko było ok) następnie filtr paliwa ( zapalała sie kontrolka dde , brak mocy, na jakiś czas pomogło) teraz znowu problem się pojawił i już nie mam pojęcia co może być tym razem.. pomoże ktoś?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolka od swiec zarowych podczas jazdy
PostNapisane: 18 grudnia 2016, 12:09 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: E46 320d
Kolego podjedź do solidnego pompiarza nie naprawiaj tego sam bo tylko ładujesz na ślepo kasę. W zeszłym roku przerabiałem podobny problem i powodem okazała się uszkodzona końcówka wtrysku. Wyjdzie to na zwykłym teście wtrysków. Do tej pory auto hula jak szalone. Naprawdę uważam że układ common rail nie nadaje się do samodzielnych napraw garażowych.

_________________
BMW ............... długo , długo nic i pozostałe tępe strzały :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolka od swiec zarowych podczas jazdy
PostNapisane: 18 grudnia 2016, 13:14 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e46
Dzieki za podpowiedź, u mnie coś zaślepka zaczeła latać od wtrysku pierwszego więc bardzo mozliwe... widocznie złym tropem podążałem. Mając na myśli pompiarza, o kim mowa? zwykły mechanik mógłby to zrobić? sprawdzałem wtryski na przelewach i test wyszedł pomyślnie. Gdzie takie coś mogę sprawdzić?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolka od swiec zarowych podczas jazdy
PostNapisane: 18 grudnia 2016, 15:02 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: E46 320d
Krzywy92 napisał(a):
Dzieki za podpowiedź, u mnie coś zaślepka zaczeła latać od wtrysku pierwszego więc bardzo mozliwe... widocznie złym tropem podążałem. Mając na myśli pompiarza, o kim mowa? zwykły mechanik mógłby to zrobić? sprawdzałem wtryski na przelewach i test wyszedł pomyślnie. Gdzie takie coś mogę sprawdzić?

Miałem na myśli oczywiście serwis naprawy układu zasilania. Dobry mechanik ogarnie, ale może też błądzić jak i Ty. U mnie na teście z miejsca pokazało jak lał jeden wtrysk. U Ciebie może się wieszać lub robić inne cuda. W moim przypadku nie odpalała na zimno, strasznie kopciła na szaro po odpaleniu na lince i gasła w dowolnym momencie.

_________________
BMW ............... długo , długo nic i pozostałe tępe strzały :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 52 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL