BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 17 czerwca 2024, 01:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Dymek z lufy + dziwne zachowanie przy ruszaniu
PostNapisane: 27 sierpnia 2009, 09:29 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 898
Lokalizacja: Międzyrzecz
Moje BMW: Perełka
Kod silnika: M52TUB28
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=93554
E46 320d 2003 rok 150KM

Wiec tak, wczoraj jadac w trasie zauwazylem dziwna rzecz.

Mianowicie byl wieczor (wiec dobrze widac to co za mna sie ciagnelo...) jechal za mna tir i swiecil dosc mocno, w chwili gdy wbilem gaz do podlogi (320 klekot, automat) za mna pojawila sie mgielka (NIE CZARNY ani tez kolorowy dym) okreslilbym to jako hmm pare wodna/bardzo jasny siwy dymek cos w tym stylu.

a jako ze jest to moj 1 klekot to nie wiem jak to interpretowac...

spalanie wykazane wczoraj 5,1l/100 (jazda miedzyrzecz -> poznan -> po poznaniu -> powrot 270km) wiec tutaj nic konkretnego, olej sprawdzalem tez nie zzera.

druga sprawa jest natomiast taka, odpalam rano klekociaka wrzucam "D" i musze odczekac chwile nim zacznie "sam ciagnac", przy cieplym silniku czegos takiego nie ma.

Stad tez nasuwa sie pytanie czy tak byc powinno czy raczej cos jest nie tak? pytam poniewaz nie dosc ze to moj pierwszy klekot to jeszcze pierwszy automat.


bede wdzieczny za kazda porade w moich kwestiach.

dodam ze ~2miesiace temu (zaraz po kupnie auta) wymienilem filtry powietrza, paliwa, oleju no i calutki olej.

_________________
======================================================
Obrazek
======================================================


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sierpnia 2009, 11:31 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 866
Lokalizacja: Okolice Wąbrzeźna
Moje BMW: [e46] 320d
Kod silnika: m47
makus napisał(a):
dodam ze ~2miesiace temu (zaraz po kupnie auta) wymienilem filtry powietrza, paliwa, oleju no i calutki olej


Tu zdało by sie rownierz wymienic ODME.To ona moze byc powodem zostawiania lekkiej smugi za autem w nocy.Zreszta musze ci powiedziec żepraktycznie kazdy diesel jadac w nocy nawet ten nowy bedzie zostawiał lekka smuge widoczna w swietle reflektora. :)

makus napisał(a):
druga sprawa jest natomiast taka, odpalam rano klekociaka wrzucam "D" i musze odczekac chwile nim zacznie "sam ciagnac", przy cieplym silniku czegos takiego nie ma.


Mam tak samo w VW Touran 140KM z DSG aolejek wymienialem jakies 7000km temu.wiec wydaje mi sie ze to normalne zanim olej zlapie odpowiednia temp.

_________________
Ona nie jedzie ona w miejscu stoi ale już wiem co ją boli :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sierpnia 2009, 12:55 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 898
Lokalizacja: Międzyrzecz
Moje BMW: Perełka
Kod silnika: M52TUB28
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=93554
wykonalem juz telefon do ASO i nie ma tragedii..

odma -> 180 zl (na allegro 170 + wysylka 20 xD)
wymiana -> 200zl

ale jesio sie kilka dni wstrzymam tak czy siak.

mam nadzieje ze jeszcze ktos sie wypowie z jakimis sugestiami odnosnie mojego problemu.

z gory dziekuje

_________________
======================================================
Obrazek
======================================================


Ostatnio edytowano 27 sierpnia 2009, 13:08 przez makus, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sierpnia 2009, 13:06 
jesli chodzi o chmure za samochodem tym bardziej ze wciskasz do deski to jest to normalne w dieslach, nawet jak delikatnie dodasz gazu moze sobie lekko piardnac zanim zacznie przepalac calutkie paliwo.

jesli chodzi o skrzynie to mysle ze olej w skrzyni jest zimny i dlatego tak moze sie dziac, obserwuj co bedzie sie dzialo jak zrobi sie chlodniej. ja jak mialem automat to mialem to samo.

pzdr.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 sierpnia 2009, 11:18 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 866
Lokalizacja: Okolice Wąbrzeźna
Moje BMW: [e46] 320d
Kod silnika: m47
makus napisał(a):
wymiana -> 200zl


Jak masz za duzo kasy to płac samemu to kwestia 30 min i po robocie.:) tu masz linka co i jak

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=22699

:)

_________________
Ona nie jedzie ona w miejscu stoi ale już wiem co ją boli :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 września 2009, 11:55 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 898
Lokalizacja: Międzyrzecz
Moje BMW: Perełka
Kod silnika: M52TUB28
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=93554
hmm udalo mi sie calkiem przypadkowo rozwiazac problem "zimnego mulowatego ruszania" nie wiem co to mialo wspolnego ale teraz jest normalnie.

podczas urlopu padl mi termostat, musialem wymienic cala czesc (150 euro <czesc +robota> w slowenii w ASO).

po wymianie samochod z zimnego rusza juz normalnie, a przynajmniej lepiej niz wczesniej.

dowiedzialem sie ze kopcenie z lufy to zapewne turbina bo mechanik przy jezdzie testowej stwierdzil ze swiszcze troche za glosno i raczej nie jest juz w 100% sprawna.

apropo jak mozna sprawdzic stan turbiny i w jaki sposob ja reanimowac?

_________________
======================================================
Obrazek
======================================================


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 września 2009, 13:04 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 651
Lokalizacja: Piaseczno
Moje BMW: Z06
Kod silnika: LS7
makus napisał(a):
dowiedzialem sie ze kopcenie z lufy to zapewne turbina bo mechanik przy jezdzie testowej stwierdzil ze swiszcze troche za glosno i raczej nie jest juz w 100% sprawna.


Dziel to przez 4. Dymić dieselek zawsze troche będzie, ja czyściłem EGR, zaworki i wymieniałem odme i nadal widoczny jest czarny dymek więc jak masz tylko taki minimalnie zauważalny to się aż tak nie przejmój.
Co do świszczenia turbiny, to to samo, moja ma rok i 10koła przebiegu i też świszczy jak się dobrze przysłucham. Jak słychać turbine to chociaż wiesz że pracuje :rotfl:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 września 2009, 16:53 
Offline
Forumowicz

Posty: 225
Lokalizacja: Inow³ódz
makus napisał(a):
dowiedzialem sie ze kopcenie z lufy to zapewne turbina bo mechanik przy jezdzie testowej stwierdzil ze swiszcze troche za glosno i raczej nie jest juz w 100% sprawna.

kopcenie z rurki w reflektorach to normalka, kurz spod kół będziesz widział nawet kolego, w benzynie będzie widać spalinki ,a co do turbiny to powiem ci tak, moja jak była oryginalna nie było jej prawie nic słychać w aucie na zewnątrz owszem przyjemny gwizd, miałem niestety przygodę i zmuszony byłem zrobić remont silnika i wymienić turbinke, regenerowana ( cały środek nówka zostały tylko obudowy stare i zmienna geometria) już głośniej pracuje, ale pompuje to samo co oryginał.
kamillo_19 napisał(a):
Tu zdało by sie rownierz wymienic ODME.

Bardzo dobry pomysł napewno nie zaszkodzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 43 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL