BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 13 maja 2024, 06:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana skrzyni biegow z 5-biegowej na 6-biegową
PostNapisane: 17 stycznia 2015, 19:38 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 2808
Lokalizacja: Tomaszów Lub i okolice :)
Moje BMW: E36 318i 96r.
Kod silnika: M52B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=88829
Leo napisał(a):
Ale skrzynia ci tego nie zmieni tylko dyfer

Znaczy wszystkie skrzynie mają te same przełożenia ja w to nie bardzo wierzę :P no chyba ze chodzi tylko o ten przykład z B30 do B22

mykenzi, załóż 6-stopniową będziesz miał mniejsze obroty przy wyższych prędkościach na 6 :)

No ale tak jak pisze Leo, dyfer to zmieni ale będziesz miał gorsze przyśpieszenie.

_________________
Moja Bunia: viewtopic.php?f=6&t=88829



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana skrzyni biegow z 5-biegowej na 6-biegową
PostNapisane: 18 stycznia 2015, 10:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B22
Czy taki zestaw to będzie dobre rozwiązanie? http://allegro.pl/skrzynia-manual-manua ... 61962.html

Mira_s1987 napisał(a):
No ale tak jak pisze Leo, dyfer to zmieni ale będziesz miał gorsze przyśpieszenie.

Nie do końca to rozumiem. Przełożenia w skrzyni 6 biegowej teoretycznie będą krótsze i co za tym idzie powinno być odczuwalnie lepsze przyspieszenie. Chyba że do 5 biegu są takie same tylko dołożony jest 6bieg. Kiedyś miałem VW Sharana 1.9TDI 115KM z 6 bieg. skrzynią i lepiej mi przyspieszał niż A4 B7 z tym samym silnikiem ale skrzynią 5bieg.
To co mi zmieni dyfer? Może lepiej wymienić dyfer niż skrzynię skoro ma taki wpływ na ...? właśnie na co?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana skrzyni biegow z 5-biegowej na 6-biegową
PostNapisane: 18 stycznia 2015, 10:45 
Offline
Forumowicz

Posty: 236
Moje BMW: e39
Kod silnika: m57D30
Wystarczy zapytać wujka google http://www.bokchoys.com/differential/GearRatios.htm


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana skrzyni biegow z 5-biegowej na 6-biegową
PostNapisane: 25 listopada 2018, 23:36 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 34
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52b28TU
Odkopię trochę temat pacjent e46m52b28, z jakiego modelu najbardziej podpasuje skrzynia 6b oprócz e46b30 fl koszt 1000 zł + wał. Wiem że z diesla montują, lecz mnie to nie interesuje, interesuje mnie z jakiego silnika benzynowego będzie najmniej przeróbek i będą podobne przełożenia co do e46b2.8 5b. NP: E46 Compact e90,e60,e87. dzięki za wszelkie podpowiedzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 101 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL