BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 08:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Objaw wirnika
PostNapisane: 25 marca 2006, 16:51 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 834
Lokalizacja: warszawa
mam dość ciekawe pytanko!

jakiś czas temu wpadłem tzn. przeleciałem przez pas zieleni i wysoki krawężnik, oczywiście połamałem 4 fele ale nie to jest ważne - wysiadłem z samochodu i usłyszałem dziwny dżwięk. W pierwszym momencie pomyślałem,że to jakaś maszyna za płotem obok którego przeleciałem ale okazało się że to moje auto wydaje taki dźwięk dźwięk wirnika i to dość głośnego. Przestraszyłem się i odrazu wyłączyłem silnik - od tamtej pory jak makiem zasiał. mam wrażenie że to powstało na wskutek silnego wstrząsu oczywiście zawieszenia ,które przeniosło na silnik nie silnika o krawężnik bo do tego naszczęście nie doszło. Moje bmw to e36 323i z 97 r

Czy ktoś może wyjaśnić mi to zjawisko
Dzieki pozdrawiam Robert

Przy zakładaniu nowego wątku uprzejmie proszę o stosowanie się dozasad i poprawne formułowanie tematów.
Tym razem poprawiam temat- nastepnym razem dam ostrzeżenie i poprawiać nie będe..

Pułkownik Zuber


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 marca 2006, 17:11 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 78
Lokalizacja: italy/rome
No niestety nie bardzo wiem o co biega ale chetnie wyslucham od poczatku do konca jak skonczyles na tej trawce :roll:

_________________
kiwam gÂłowÂą w rytm bitu i nie dam sie dogonic :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 marca 2006, 17:17 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 834
Lokalizacja: warszawa
oczywiście chodzi mi o zjawisko wirnika co to mogło być czy nie uszkodziłem czegoś w silniku, a może komuś się to przytrafiło

[ Dodano: Sob 25 Mar, 2006 ]
a jeżeli chodzi o wpadanie na trawkę to było sobie tak:

jade sobie po warszawie trasą łazienkowską na wysokości Jana Pawła w stronę zachodniego i patrzę a we wstecznym lusterku zaczynają migać miedzy samochodami xenony, więc pierwsze co do głowy mi przyszło to adrenalinka no i się zaczeło uciekam powoli coraz szybcie i jeszcze szybciej a ponieważ jeczałem 60km/h więc mnie wyprzedziła zaznaczam wyprzedziła bo to było blondynka audi a4 1.8 T .Przelecieliśmy przez Grujecką i postanowiłem że koniec zartów redukcja i ogień no i na feralnym z Al. Jerozolimskimi łuku ASC nie zadziałało i się wpir...oliłem a laseczka mnie obśmiała i pojechała dalej suczka - ładna była , aja zostałem sam jak palec z połamanymi felgami. No i później ten dźwięk wirnika


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 marca 2006, 18:26 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 113
Posty: 929
Lokalizacja: ..::RaDoM::..
Moje BMW: E36
robert napisał(a):
jade sobie po warszawie trasą łazienkowską................



ciekawa historia :lol:

ps. spisałes numery :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2006, 14:15 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Lokalizacja: KrakĂłw
Jak ją jeszcze raz spotkasz, to pomścij beemkę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 marca 2006, 19:43 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 78
Lokalizacja: italy/rome
robert napisał(a):

jade sobie po warszawie trasą .......


No to pokozoles... hehe a oprucz polamanych felg i tego dzwieku uszkodziles cos wiecej? jak zawieszenie to znioslo? aaaa i popieram kolege : CZA POMSCIC BMW :twisted:

_________________
kiwam gÂłowÂą w rytm bitu i nie dam sie dogonic :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 marca 2006, 22:23 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 15
Lokalizacja: KrakĂłw
A mi sie podoba to:

robert napisał(a):
ASC nie zadziałało i się wpir...oliłem


jak dla mnie takie systemy sa zbedne no chyba ze ktos nie czuje sie pewnie za kierownica ale w takim przypadku to raczej nie scigamy sie z innymi!!

bez obrazy ale takie przypadki powinny nauczyc ludzi ktorzy mysla ze szybka jazda jest latwa!!

nie uwazam sie za swietnego kierowce dlatego przy kazdej okazji ucze sie jazdy w sytuacjach ekstremalnych! wole sam doprowadzac auto do poslizgu niz zeby auto zaskoczylo mnie!

pozdrawiam

_________________
BMW 318iS M42 V-Tech Szpera 4.45!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 marca 2006, 14:04 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 834
Lokalizacja: warszawa
tak tak rozumiem twoja wypowiedź bardzo madra :lol: :lol: :lol: , ale nie trzeba dziekuje sam to wiem nie musisz się wymądrzać. Nie po to wystawiłem ten temat żeby słuchć wypowiedzi co kto woli albo co kto robi i jaki jest madry w takich sytuacjach, ale po to by sie dowiedzieć czy ktos się spotkał z ktakim przypadkiem i przy okazji sobie pożartować.

apropo pytania o zawieszenie to nie wiem dokładnie co się stało poza łącznikami stabilizatorów i luzem na maglu. Mam nadzieje że nic więcej. a i jeszcze jeden skutek krawężnika , mianowicie drgania powyzej 160 km/h :shock:
a tk poza tym to spoko nie ma zadnych problemów z wachaczami i amorkami :D :D :D

pozdrawiam wszystkich piratów drogowych oczywiście nie szalejących miedzy samochodami :mrgreen:

_________________
zanim sie zastanowisz pomyÂśl o tego konsekwencjach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 marca 2006, 20:25 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 15
Lokalizacja: KrakĂłw
dobrze przemilcze.....

a co do drgan to albo zbierznosc albo felgi?? dales nowe czy prostowales??moze oponki maja bicie?? albo przez luz na maglownicy!

_________________
BMW 318iS M42 V-Tech Szpera 4.45!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 marca 2006, 22:29 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 834
Lokalizacja: warszawa
ZIUT napisał(a):
a co do drgan to albo zbierznosc albo felgi?? dales nowe czy prostowales??moze oponki maja bicie?? albo przez luz na maglownicy!


tzn sprawa wygląda tak: dałem nowe felgi i nowe opony bo tamte dałem do prostowana, jutro zmieniam łączniki stabilizatora i wtedy dopiero skocze na pomiar, a magiel to chyba bede musiał kupić używke bo słyszałem od nowo poznanego speca od bmw ze nie warto robic regeneracji. Nie wiem na ile to prawda o tym maglu ale zobaczymy co załatwie. tak jak napisałem pojade na pomar ale wydaje mi sę ze jest ok bo na prostej drodze nie ściąga-można śmiało spać :D co do końca nie wyklucza niezbieżności

_________________
zanim sie zastanowisz pomyÂśl o tego konsekwencjach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 54 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL