BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 14 maja 2024, 16:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Wymiana jeża - rezystor dmuchawy .
PostNapisane: 15 października 2009, 09:05 
Offline
Forumowicz

Posty: 102
Lokalizacja: PoznaĂą
Witam.
Właśnie jestem po wymianie w swojej Buni owego zwierzaczka jak w tytule, sprawa bardzo prosta. Nie warto dać zarabiać "fachowcą" bo sprawa jest bardzo prosta i potrzena ze 30min. na całą zabawe.
Polecam zapoznać się z tą stronką i wszystko jasne. ;) http://www.6enligne.net/html/faq.php3?faq=145


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 października 2009, 13:42 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 117
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
no fotki sa piekne
a wiesz moze gdzie przez internet mozna kupic tego jeza


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 października 2009, 18:02 
Offline
Forumowicz

Posty: 102
Lokalizacja: PoznaĂą
Allegro, tam kupiłem swojego nowego zwierzaczka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 października 2009, 19:56 
Offline
Forumowicz

Posty: 207
Lokalizacja: Wloclawek
Też mam chyba jeża do wymiany, nawiew faluje tzn ustawiam 20 stopni auto i słyszę jak dmucha i przestaje i tak w kółko dopiero jak się nagrzeje w kabinie to się troszkę stabilizuje, czy to może być wina jeża??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 października 2009, 10:22 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 117
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
kolego barti to moze byc wina jeza ale chyba nie musi gdyz umnie falowalo falowalo az padlo poczym dogrzebalem sie do tego jeza poruszylem kabelkami i zaczelo dzialac i to bez zadnego falowania czyba gdzies nie laczylo w tej wtyczce wymienie ja i zobacze co dalej . Moze ktos wie gdzie na inernecie mozna kupic takie rzeczy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 października 2009, 19:09 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 117
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
zobacz to http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=57858


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 października 2009, 09:57 
Offline
Forumowicz

Wiek: 36
Posty: 100
Lokalizacja: Szczytno
Moje BMW: E46/E87/E90
Kod silnika: M47N
Koledzy z tym jeżem teoretycznie jest mało zabawy ok 30-50 min ale prawda jest taka że po zdemontowaniu tego trzeba nastawić sie w cierpliwośći istalowe nerwy żeby to potem szystko poskłądać, ja myślałem żę rozwale cała deske ze złości. Największy problem jest z włożeniem tego czarnego plastiku który chyba rozdziela powietrze....masakra:) a wracając do tematu to kilka dni temu też wymieniłem jeża:) 195zł FEBI w Szczytnie:) woj. Warmińsko-Mazurskie:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 października 2009, 09:59 
Offline
Forumowicz

Wiek: 36
Posty: 100
Lokalizacja: Szczytno
Moje BMW: E46/E87/E90
Kod silnika: M47N
a jeża mozna kupić na allegro wpisujemy jeż E46 i mamy i nowe i używane, od razu mówie kupuj nowego bo nie wiadomo ile wytrzyma Ci używka a cena ok 50zł różnicy:)
http://allegro.pl/listing/search.php?sg ... %C5%BC+E46


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana jeża - rezystor dmuchawy .
PostNapisane: 23 stycznia 2013, 15:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: 318i e46
Kod silnika: M43TU
Panowie małe pytanko. Czy ktoś może wie za co odpowiada element nr 5 na pierwszym zdjęciu? Bo przy wyjmowani jeża chyba mi się uszkodził. Niestety nie mam garażu i całą operacje przeprowadzałem przy -10 stopniach, z latarka w zębach, klęcząc na śniegu i w przypływie złości za mocno go wyciągnąłem. To była druga próba reanimacji jeża. Kiedyś też mi pał i udało się poprawić luty i działał, do czasu. Druga reanimacja nie powiodła się. Kupiłem nowego jeża jednak nie chciało mi się rozkręcać wszystkiego na mrozie, wiec pozostawiłem wtyczkę, w którą się podpina jeża na wierzchu , a nie w miejscu w którym być powinien. Zamontowałem nowego i wszystko git. Do czasu, po paru dniach nowy jeż się przegrzał i przestał działać. Domyślam się, że gdyby był na swoim miejscu , pewnie ma tam jakieś chłodzenie które nie pozwala mu się tak nagrzewać, albo element nr 5 spowodował przegrzanie. W jego środku są jakieś zwoje z drucika. Tak więc jeż na gwarancji, w aucie temperatura na minusie i szyby zamarznięte od środka. Pozdrawiam


Ostatnio edytowano 23 stycznia 2013, 16:06 przez pio.tras, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana jeża - rezystor dmuchawy .
PostNapisane: 23 stycznia 2013, 16:01 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
nie widzę tych zdjęć aby sprawdzić

_________________
brak zgody administracji forum na reklamę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana jeża - rezystor dmuchawy .
PostNapisane: 24 stycznia 2013, 14:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: 318i e46
Kod silnika: M43TU
zdjęcia są w linku w pierwszym poście dr. tomiego


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana jeża - rezystor dmuchawy .
PostNapisane: 25 stycznia 2013, 21:29 
Offline
Forumowicz

Posty: 277
Moje BMW: e46 m54 325i
z tego co się orientuję to el nr 5 to jest silniczek wraz z jego obudową odpowiadający za sterowanie nadmuchem(w sensie kierowania powietrza na odpowiednie części auta) tylko nie pamiętam którym nadmuchem(na którą część auta)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana jeża - rezystor dmuchawy .
PostNapisane: 8 kwietnia 2013, 21:26 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 147
Zupełnie przypadkiem znalazłem filmik więc wrzucam moze akurat ktoś skorzysta. Jak ja potrzebowałem niestety nie znalazłem :P zawsze tak jest :rozpacz:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana jeża - rezystor dmuchawy .
PostNapisane: 16 września 2013, 16:26 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 38
Posty: 7
Lokalizacja: zsz
Moje BMW: e46
witam, mam pytanie czy to ten tak zwany jeż będzie odpowiedzialny za to że co dziennie muszę ładowac nowy aku?? objawy to takie falujące obroty dmuchawy i nawiew chodzi nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki :zly: i jak go zamawiac tego jeża na allegro patrzec tylko zeby byl do modelu e46 czy jeszcze jakies kryteria musi spełnic?? pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana jeża - rezystor dmuchawy .
PostNapisane: 16 września 2013, 22:32 
Offline
Forumowicz

Wiek: 33
Posty: 109
Lokalizacja: Zielona Góra/Nowa Sól/Nowe Miasteczko
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47
Co do rozladowywania aku to nie wiem. Ale były rózne rodzaje jezy do E46 jadne bardziej "trójkątne" drugie bardziej "kwadratowe"- chodzi o ksztalt ułożenia tych "szpilek" odprowadzających cieplo= muszą one kształtem pasować do otworu bo inaczej nie włożysz.

Najlepiej wyciągnij starego jeza i wtedy kupuj. Zwróć uwagę również na kostkę którą wpina się do jeża czy nie jest luźna i jak wyglądają styki bo to tez moze byc przyczyna falowania obrotow dmuchawy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana jeża - rezystor dmuchawy .
PostNapisane: 16 września 2013, 22:32 
Offline
Forumowicz

Wiek: 33
Posty: 109
Lokalizacja: Zielona Góra/Nowa Sól/Nowe Miasteczko
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47
Co do rozladowywania aku to nie wiem. Ale były rózne rodzaje jezy do E46 jadne bardziej "trójkątne" drugie bardziej "kwadratowe"- chodzi o ksztalt ułożenia tych "szpilek" odprowadzających cieplo= muszą one kształtem pasować do otworu bo inaczej nie włożysz.

Najlepiej wyciągnij starego jeza i wtedy kupuj. Zwróć uwagę również na kostkę którą wpina się do jeża czy nie jest luźna i jak wyglądają styki bo to tez moze byc przyczyna falowania obrotow dmuchawy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana jeża - rezystor dmuchawy .
PostNapisane: 17 września 2013, 18:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 46
Moje BMW: E46 318i Touring
Kod silnika: N42B20
Ja miałem jeża z trójkątnym ułożeniem bolcy (były na nim oznaczenia Alcatel, Valeo) a kupiłem jeża z kwadratowym (Behr Hella) i pasował bez problemu. Kupiłem od gościa z tej aukcji: http://allegro.pl/regulator-dmuchawy-je ... 70667.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana jeża - rezystor dmuchawy .
PostNapisane: 18 września 2013, 09:04 
Offline
Forumowicz

Wiek: 33
Posty: 109
Lokalizacja: Zielona Góra/Nowa Sól/Nowe Miasteczko
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47
No u mnie nie pasował- na tej aukcji moze jest widok z innej strony?

Wydaje mi się że różnica w budowie w jakimś celu jest

Obrazek




Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana jeża - rezystor dmuchawy .
PostNapisane: 19 września 2013, 23:56 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 147
Kupujcie oryginalne, badz renemowanych firm z najdluzszą gwarancją ! W przeciwnym razie objawy po 2-3 mies wrócą i jeż znwou do wymiany.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana jeża - rezystor dmuchawy .
PostNapisane: 12 października 2013, 17:09 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 38
Posty: 7
Lokalizacja: zsz
Moje BMW: e46
Kupiłem z firmy valeo na razie wszystko jest ok, mam nadzieje że mogę spokojnie spac nie myslac czy rano odpale zeby jechac do pracy :niepewny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 97 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL