BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 08:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [eXX] Po zapal.obroty spadają i gaśnie efekt strzału od lpg
PostNapisane: 21 marca 2007, 12:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Witam mam problem z obrotami 1.8 m40. Odrazu po zapaleniu gaśnie jeśli chce utrzymać zapalony silnik musze trzymać gaz , stało sie to po strzale w przepływomierzu gdy przełączyłem na gaz. Dodam że jak odłaczam kabel od przepływomierza to obroty wskakuja na jakies 3-4 tys obrotów i tak trzyma cały czas do chwili ponownego podpiecia kabla. NIe ma różnicy czy jest na gazie czy na benzynie. Prosze o pomoc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :zalamany: :zalamany: :zalamany: :zalamany: :zalamany:


Ostatnio edytowano 21 marca 2007, 18:36 przez gialardo, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 marca 2007, 12:13 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
szukaj sobie przeplywomierza ale sprawdz najpierw czy nie uszkodzila ci sie guma laczaca przeplywke z kolektorem...czy na 100% jest szczelna...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 marca 2007, 14:12 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2588
Lokalizacja: Dziki ZachĂłd
Moje BMW: 323i
Kod silnika: M52TuB25
U mnie podobnie się dzieje.. jak odpalę to trzyma na 400 obrotach i rzuca nią na boki od tego, jak odepnę kabel od przepływomierza to wskakuje na 700 - 900 obrotów. Moja rada: wymień świece, no chyba że wymieniałeś, i przpływomierz. Cewka też mogła ulec uszkodzeniu.

_________________
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 marca 2007, 18:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Lokalizacja: KALISZ
KOLEGO posprawdzaj wszystkie przewody gumowe czy którys ci nie wyskoczył ja miałem to samo czasem nawet odpiąl mi się cały plastik od filtra powietrza a wogólke pdkręć sobie troszkę gaz zbyt mała dawkam gazu powoduje też takie strzały tylko nie przesdż i jak kolega też pisał zobacz świece


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 marca 2007, 20:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 37
Lokalizacja: Bydgoszcz
No i problem rozwiązany jeden przewodów gumowych odpiął sie od "takiego czegoś" po lewej stonie za przepływomierzem. przewód nachodzi na to z góry. Dzieki chłopaki za pomoc. czy ktos by mogl mi jeszce powiedziec ode czego to mi sie odpieło :kwasny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 marca 2007, 17:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Lokalizacja: WrocÂław
Najprawdopodobniej miales wystrzał mieszanki gazu.... powodem moze byc zla regulacja LPG lub stare przewody zasilania swiec.... powinienies miec zabezpieczenie antywybuchowe... taka gumke ktora sie odwija przy wystrzale ( umiejscowiona przy rzeplywomierzu.) - nastepny wystrzal moze uszkodzic przeplywomierz...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 marca 2007, 17:53 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2588
Lokalizacja: Dziki ZachĂłd
Moje BMW: 323i
Kod silnika: M52TuB25
A tak przy okazji... jaki masz filtr powietrza? Bo jeśli stożkowy to go wywal, do gazu się nie nadaje. Zasysa więcej powietrza bodajże i mieszanka jest bardziej bogata w tlen, od tego może być ten wybuch. Mi średno kilka razy dziennie wybucha :suchy:

_________________
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 marca 2007, 14:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Installacja jest bardzo stara anty strzał mam, ale i tak cos po tym wybuchu zle chodzi z obrotami wogule zawsze mi zle chodzila raz dalem do mechanika niby zrobił ale tez cos tak skakały ja juz załamuje ręce nie wiem co z tym robić


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 marca 2007, 20:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Lokalizacja: KrakĂłw
Sprawdz tez silnik krokowy mozna go przepłukać benzyną ekstrakcyjną. OD tego silnika odchodzi przewód gumowy jest na górze i podłącza sie go do silnika nie jest on tam zabezpieczony i prawdopodobnie wyskoczył. Mi po takim strzale rozwalio przepływomierz i obudowe filtra bo mądry pan mechanik załozyl mi opaske na gume antywybuchową
Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 95 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL