BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 11 maja 2024, 01:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 28 marca 2007, 11:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 98
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie
moim zdaniem gaz w bmw to zbrodnia

_________________
B M W - CONNECTING PEOPLE :):)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 marca 2007, 12:00 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1691
Lokalizacja: ÂŻYWIEC
SEKWENCJA TO NIE ZADNA ZBRODNIA .
wole jeżdzić nawet 5 litrami na gaz niz 1,6 na benzynie, ale nie bede sie tu juz rozpisywał bo na tym forum juz wystarczająco napisałem o gazie.
Itakie jest moje zdanie , ty zas wolisz jeżdzić na benzynie to jezdzij ,
Ale co do silnika m40 1,6 niewiem co ty sie tak podniecasz przeciez to jest dobre do kosiarki ,a nie do bety :rotfl: :rotfl: , 2 litry M50 TO JEST NIEZBEDNE MINIMUM.

_________________
_____________________________________________________________________________________________________________________



TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX-POCO JEŹDZIĆ NA RĘCZNYM JAK MOŻNA DAĆ W P...e
http://mcg1ver.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/albumy/516168-123.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 marca 2007, 20:13 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3023
Lokalizacja: zachodniopomorskie
mooDy19 napisał(a):
A ile pali taki 2,5 ? I jaki to jest silnik ? ten M52 ?? Kurcze bo niewiem co robić...

w trasie poniżej 7 litrów w mieście 10-11 średniu wychodzi mi 8-8,5 litra( przy dośc dynamicznej jeżdzie)
co prawda ja mam M52TUB25 ale z pojedyńczym vanosem raczej tak samo pali

_________________
[you] zobacz moje qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=26102#26102 - nowe zdjĂŞcia w galeri



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 marca 2007, 20:25 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2408
Lokalizacja: dolnoÂślÂąskie
Ukasz napisał(a):
w trasie poniżej 7 litrów w mieście 10-11 średniu wychodzi mi 8-8,5 litra( przy dośc dynamicznej jeżdzie)


troche zanizone :D

_________________
pozdro!
| a w uszach koncert rzędowej szóstki |


-> Zobacz Moja Bunie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 marca 2007, 20:54 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3023
Lokalizacja: zachodniopomorskie
mike_r6 napisał(a):
troche zanizone
mi tak pali..... może popsuty jest :niepewny:

_________________
[you] zobacz moje qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=26102#26102 - nowe zdjĂŞcia w galeri



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 marca 2007, 21:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 35
Lokalizacja: ÂŚlÂąsk
Zgadzam się z kolegą Kyokushin. Swoje się zazwyczaj chwali, ale w tym wypadku nie ma co! Mój rozklepał się do tego stopnia, że pali 13-15 w mieście i kolorowy dym zostawia a ma niby 210000 przebiegu (g.. prawda). I nie ma nic lepszego niż wspaniały ciąg powyżej 5k RPM, zupełnie jakbym ciągnąl na lince jeszcze 2 takie bety :hyhy: . Teraz stoi no bo jak tym jeździć... Na szczęście jutro przyjeżdża zdrowy mam nadzieje M42 i będę mógł opowiedzieć pozostałym co znaczy radość z jazdy :rotfl: . Oczywiście żartuje, ale jak Wam zacznie klepać to nic tylko radyjko na max. i odkładać złotóweczki.

mcgiver napisał(a):
SEKWENCJA TO NIE ZADNA ZBRODNIA .
wole jeżdzić nawet 5 litrami na gaz niz 1,6 na benzynie, ale nie bede sie tu juz rozpisywał bo na tym forum juz wystarczająco napisałem o gazie.
Itakie jest moje zdanie , ty zas wolisz jeżdzić na benzynie to jezdzij ,
Ale co do silnika m40 1,6 niewiem co ty sie tak podniecasz przeciez to jest dobre do kosiarki ,a nie do bety :rotfl: :rotfl: , 2 litry M50 TO JEST NIEZBEDNE MINIMUM.


A ja powiem że tak jak ty nie przyjmujesz do wiadomości że GAZ TO ZBRODNIA, tak ja mam gdzies twoje twierdzenie o jakichś niezbędnych minimum. Tak się składa, że fabryka wypuszczała BMW z silnikami >2.0, a czy wypuszczali zagazowane E34 525i? :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 marca 2007, 21:09 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1691
Lokalizacja: ÂŻYWIEC
Alex E36 napisał(a):
ale jak Wam zacznie klepać to nic tylko radyjko na max. i odkładać złotóweczki.
:rotfl: :super: :rotfl:

_________________
_____________________________________________________________________________________________________________________



TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX-POCO JEŹDZIĆ NA RĘCZNYM JAK MOŻNA DAĆ W P...e
http://mcg1ver.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/albumy/516168-123.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 marca 2007, 22:59 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 179
Lokalizacja: Miko³ów
Panowie zamiast sie przegadywać :P To lepiej powiedzcie jaki wciepać tam silnik? Był M40 ( i żeby to był w miare ludzki koszt) :cwaniak:

_________________
Jak kraœÌ to miliony...
Jak szaleĂŚ to BMW...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 marca 2007, 08:23 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1691
Lokalizacja: ÂŻYWIEC
Przyznam szczeże ,ze mimo tego, że mam zmysł techniczny, dobre pojecie o mechanice i róznych modyfikacjach , żadnej takiej grubszeja roboty sie nie boję ( stąd moja ksywa i to nie ja ją wymyśliłem tylko znajomi) , to jednak uważam, ze poza swapem , do samochodu wyczynowego na rajdy , kjs-y 3/4mili i inne , nigdy bym nie robił przekładki silnika do samochodu, który mam uzywac do normalnej codziennej jazdy , ze wzgledu na to ze koszty tego sa tak duże , aby to zrobic tak zeby miało ręce i nogi , że napewno taniej kupisz samochód z większym silnikiem.
Więc wg mnie taki swap jest bezsensu :kwasny: , zadużo zachodu aby wszystko zrobić perfekcyjnie , niezawodne i przedewszystkim bezpieczne dla was i dla innych , notabene przeważnie niewinnych ewentualnych ofiar, które gina przez jakiegos niedopracowanego do końca złoma , bo koleś sobie wsadził 2 litry i hamuje bębnami :zly: .
Rozumiem zrobic potwora 500KM ważącego 1200kg pod rajdy , bo itak wiekszośc oprzyżądowania i podzespołów sie wywala , a wstawia inne.
Więc zastanówcie sie czy poprostu chcecie to robić dla zabicia czasu i czy to ma jakikolwiek sens.?????

_________________
_____________________________________________________________________________________________________________________



TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX-POCO JEŹDZIĆ NA RĘCZNYM JAK MOŻNA DAĆ W P...e
http://mcg1ver.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/albumy/516168-123.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 marca 2007, 21:48 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 179
Lokalizacja: Miko³ów
Mi niechodzi o to żeby mieć niewiadomo jaki mocny silnik. Poprostu pytam jaki jest najlepszy silnik do E36 jeśli chodzi o stosunek poboru paliwa do uzyskiwanej mocy. Niestety mam M40 bo zanim kupowałem te auto niewiedziałem za wiele o BMW, owszem interesowałem sie ale o tym akurat niewiedziałem, wogóle byłem zaskoczony przy kupnie że to cztero garowy silnik jest... Myślałem że bedzie 6...

_________________
Jak kraœÌ to miliony...
Jak szaleĂŚ to BMW...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 marca 2007, 09:07 
Offline
Forumowicz

Posty: 275
Lokalizacja: WaÂłbrzych
Witam wszystkich.Właśnie mam silnik M40 i jest to cykanie pod maską o którym jeden z kolegów sie wypowiedzial.Niechciałbym żadnej krytyki z waszej strony,jedynie prosze o pomoc.To cyk cyk raz jest raz nie ma ,ale częsciej jest.Domyślam sie ze te dzwięki dochodza od rozrządu więc co mam robic?sprzedawac auto czy kupowac urzywane wałki itp..co sądzicie?jaki to moze byc koszt

Z góry dzieki

pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 marca 2007, 10:49 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1691
Lokalizacja: ÂŻYWIEC
Takich części, jak wałek i popychacze , sie nie daje używanych, szczegulnie w silniku jak m40 w którym to jest typowa usterka, bo może się okazać ,że w silniku masz lepsze.
Słyszałem że zdarza się nawet po wymianie na nówki ,ze dalej klepią , a co dopiero jak kupisz używki, no chyba że się lubisz narobić , to kup używki , a potem zaraz pojedziesz po nowe.
Zresztą używka to jest zarówno część po 300tyś przebiegu jak i po 3 tyś , ale nigdy nie masz 100% pewności , co kupisz.Tak więc zostaja ci tylko nówki , napisz do stones 1 będziesz wiedział na czym stoisz bo on ma sklep.

_________________
_____________________________________________________________________________________________________________________



TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX-POCO JEŹDZIĆ NA RĘCZNYM JAK MOŻNA DAĆ W P...e
http://mcg1ver.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/albumy/516168-123.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 kwietnia 2007, 22:15 
Offline
Forumowicz

Posty: 101
Lokalizacja: NAREWKA!
no i sie rozwiązał worek z postami na m40 ja nienarzekam . co ma sie psuć to sie psuje takie jest życie . remont silnika kosztował ponad 1000zl same części może troszke wiencej ( niepamiętam) myślałem nad isem ale troszke by kosztowała ta zabawa silnik + osprzęt który by niepasował od m40 + gaz sekwencja i tak zrezygnowałem . a po drugie kupowanie używanego silnika to jak kupowanie kota w worku nigdy niewiadomo co sie kupilo do pierwszego odpalenia. a tak zrobilem remont i wiem co mam!! super silnik i mnie to sieszy bo jestem zadowolony ze swojej roboty . :hurra: :hurra: :hurra: POZDRAWIAM TYCH KTÓRZY TROŚKE BRONIĄ HONORU M40 I TYCH POZOSTAŁYCH. A ŻE ZBLIŻAJĄ SIE ŚWIĘTA WIELKANOCNE - W E S O Ł Y C H Ś W I Ą T DLA WŁAŚCICIELI BMW , FORÓMOWICZÓW I TYCH POZOSTAŁYCH !!!! SMACZNEGO JAJA :hurra: :hurra:

_________________
magnat


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 kwietnia 2007, 08:30 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 41
Posty: 2868
Lokalizacja: Opole
Moje BMW: 530iA
Kod silnika: M54B30
tasiorman napisał(a):
Kubek. powiem ci pewien fakt z życia. w te święta jechałem do Szwecji do miasteczka Lycksele. możesz looknąć na mapę gdzie to. to jest około 700km po samej Szwecji, a do tego z kujawsko pomorskiego do Gdańska na prom. to jak wlałem u siebie do pełna aż pod korek 98 verwa to zabrakło mi 100 km żeby do celu na jednym baku dojechać. także na oko wychodzi że moja e36, 316i, z 5 roku spaliła w granicach 5 do 6 litrów na setkę a nawet mniej wspomnę że mam już 23 tys km przebiegu. i to nie jest żadna bujda tylko szczera prawda. dodam jeszcze że w Szwecji poniżej 140 km/h nie zchodziłem.

i co wy na to????

otóż moim zdaniem zaletą silników m40 i m43 jest to że im szybciej jedziesz tym mniej palą.


możecie się wypowiadać




:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

moj przy takiej jeździe pali 2,5 litra na setke...zmień silnik bo dokładasz do interesu strasznie dużo :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

_________________
[you] luknij na moją srebrną strzałe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 kwietnia 2007, 23:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 98
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie
Borsuk, ja nie mogę niektórzy to naprawdę zazdroszczą pewnych rzeczy. nie wierzysz???? zapraszam do mnie. opruznimy zbiornik do 0 wlejemy 5-6 litrów i się przejedziemy gdzieś na trase i sie przekonasz. serdecznie zapraszam :zdegustowany:

_________________
B M W - CONNECTING PEOPLE :):)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 kwietnia 2007, 11:09 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 214
Lokalizacja: P-sz
tasiorman wydaje mi sie ze troche z tym spalaniem przesadzasz!! Bez obrazy ale moje 1,8 jak mu dam po piz....... :cenzura: to nawet 15-16 spali a ponizej 10 to nigdy nie zszedłem. i to samo było na bezynie i teraz na gazie (sekwencji) jest podobnie.

_________________
po BMW zostaÂły tylko zdjecia i wspomnienia
Jak wam sie podobaÂła??
Kiedys - http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=6463
Na nowym felunku - http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=21221


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 kwietnia 2007, 11:40 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1691
Lokalizacja: ÂŻYWIEC
Kubek napisał(a):
wydaje mi sie ze troche z tym spalaniem przesadzasz!! Bez obrazy ale moje 1,8 jak mu dam po piz....... to nawet 15-16 spali a ponizej 10 to nigdy nie zszedłem. i to samo było na bezynie i teraz na gazie (sekwencji) jest podobnie.

mniej by ci spalił silnik m50b25 , jak nie miałem jeszcze gazu to przy ostrym deptaniu brał mi do 14 litrów PB, TERAZ GAZU MI BIERZE MIĘDZY 11,2- 14 I WOGULE NIE ZWRACAM UWAGI NA EKONOMIZER, WIEC TE SILNIKI 1,8 TO NIEWIEM PO CO STWORZONO JAK TO ANI MOCY ANI EKONOMI NIE MA.

_________________
_____________________________________________________________________________________________________________________



TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX-POCO JEŹDZIĆ NA RĘCZNYM JAK MOŻNA DAĆ W P...e
http://mcg1ver.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/albumy/516168-123.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 kwietnia 2007, 12:09 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 214
Lokalizacja: P-sz
Myslałem własnie o tym m50 w 325 ale wez to znajdze w dobrym stanie. jezdziłem troche za takim i same szroty zjezdzone stały dlatego kupiłem m43. a wsumie to i tak teraz tym nie bede jezdził jak motor kupie:) a na zime to jak w sam raz :)

_________________
po BMW zostaÂły tylko zdjecia i wspomnienia
Jak wam sie podobaÂła??
Kiedys - http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=6463
Na nowym felunku - http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=21221


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 kwietnia 2007, 12:40 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1691
Lokalizacja: ÂŻYWIEC
no bo unas to sa same szroty wyjeżdżone na naszych drogach , a połowa znich jest sklejona z dwóch lub 4 ćwiartek. :hyhy:
Dobrą betę to się przywozi z zagranicy , ja właśnie zleciłem sprowadzenie mojej w tamtym roku i wiem co mam. ;)

_________________
_____________________________________________________________________________________________________________________



TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX-POCO JEŹDZIĆ NA RĘCZNYM JAK MOŻNA DAĆ W P...e
http://mcg1ver.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/albumy/516168-123.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 kwietnia 2007, 13:34 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 214
Lokalizacja: P-sz
Nie do konca masz racje. Sprowadzałem swego czasu samochody z niemiec(jak to jeszcze było opłacalne) to tez nie jest tam łatwo o dobra 325. albo szrota od turasa albo uda sie znalesc ładną od niemca ale za chore pieniądze i + opłaty tgo juz zupełnie sie nie opłaca. narazie niech zostanie ten 1,8 a za rok przywioze cos z USA tam znowu ciezko o 1,8 same 2,5 :)

_________________
po BMW zostaÂły tylko zdjecia i wspomnienia
Jak wam sie podobaÂła??
Kiedys - http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=6463
Na nowym felunku - http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=21221


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 93 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL