BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 06:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E39]problem z dwustrefowym klimatronikiem gorace powietrze!
PostNapisane: 27 lipca 2011, 22:58 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 485
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Odkopie temat, mam ten sam problem, prawa strona niezależnie od ustawienia grzeje jak piekarnik, lewa chodzi dobrze.
Panel, zawory sprawdzone, błędów na kompie brak.
Czy znalazł ktoś rozwiązanie problemu?
Który krokowiec odpowiada za regulację temperatury nawiewu po stronie pasażera ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39]problem z dwustrefowym klimatronikiem gorace powietrze!
PostNapisane: 3 maja 2012, 18:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Moje BMW: E39 2.5d 2001
Witam. Odświeżże starego kotleta ponieważ nie mogę znaleźć rozwiązania na ten właśnie problem z tym że u mnie jest napięcie ale bardzo niskie i po podłączeniu zanika całkiem.Z góry dzięki za pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39]problem z dwustrefowym klimatronikiem gorace powietrze!
PostNapisane: 1 listopada 2018, 23:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: Piaseczno
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57B25
Witam,
Nikt nie pomoże? Ja mam to samo. Z jednej strony, pasażera, leci bardzo gorące powietrze. Nie da się regulować.
Zmieniłem już elektrozawory sterujące płynem chłodniczym na lewą i prawą stronę nagrzewnicy. Jest to samo. Sprawdziłem czujniki temperatury na lewą i prawą stronę w nagrzewnicy jakie są widoczne tuż za panelem klimatronika. Są sprawne. Co ciekawe jak zamieniłem je miejscami to sytuacja się odwróciła. Gorące powietrze teraz leciało z drugiej strony. Czyli elektrozawory sprawne, zresztą nowe, ale są sterowane. Wydaje mi się że klimatronik nie potrafi kontrolować tych zaworów. Dostaje informacje od czujnika temperatury że jest wyższa niż potrzeba ale nie potrafi zatrzymać grzania przez elektrozawór. Czyżby to wina panelu klimatronika? Oczywiście sytuacja nie jest taka zawsze. Raczej po dłuższej jeździe.

_________________
Andrzej,
525d Touring '03
Wcześniej:
528i Touring '97
520i Touring '93


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL