BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 22:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 520 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 5 sierpnia 2013, 11:38 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 50
Posty: 15
Lokalizacja: Bridgend/UK
Moje BMW: 318i
Kod silnika: N42B20
Witam wszystkich :cwaniak: dolaczylem do grona posiadaczy BMW 3 lata temu :ok: Od kilku dni czytam posty na rozne tematy. Jestem mile zaskoczony i dowiedzialem sie wiele :super: Pozdrawiam tak 3mac.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 5 sierpnia 2013, 20:19 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 51
Chyba nie najlepszy temat na takiego posta :zdziwko:










:rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 5 sierpnia 2013, 21:24 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Timon73 napisał(a):
Witam wszystkich :cwaniak: dolaczylem do grona posiadaczy BMW 3 lata temu :ok: Od kilku dni czytam posty na rozne tematy. Jestem mile zaskoczony i dowiedzialem sie wiele :super: Pozdrawiam tak 3mac.


Super ja też czytam i oczy przecieram super :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 5 sierpnia 2013, 22:08 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 50
Posty: 15
Lokalizacja: Bridgend/UK
Moje BMW: 318i
Kod silnika: N42B20
Sorry mialem na mysli ze borykam sie z tym samym problemem i ze dzieki wam rozjasnilo mi sie pod czapka :znudzony: teraz wiem ze i moje auto rowniez klekocze i ze mam co przy nim robic. Pisalem jednego posta ale gdzies go wessalo i musze teraz jeszcze raz sie produkowac. :rozpacz:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 5 sierpnia 2013, 22:23 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 50
Posty: 15
Lokalizacja: Bridgend/UK
Moje BMW: 318i
Kod silnika: N42B20
Mam e46 n42 2003 , 120 000 mil. Ostatnie dwie wymiany oleju co 12 mies byl Castrol Magnatec 10w40, bo znajomy to robil ja zbytnio nie wnikalem bo skoro tak ma byc to ok. Silnik mi klekocze zaraz po rozruchu przez ok 5 sek i kiedy lekko nacisne pedal gazu. Na wyzszych obr. jest ok silnik pracuje i brzmi przyzwoicie. Chcialbym zaczac od plukanki Pro-Line Liqui Moly 500ml i zalac Motul 8100 X-Clean 5w40 ll-04. Tylko mam dylemat bo znajomy stanowczo odradza plukac ten silnik i zmieniac z semi na full syntetyk, bo od dwoch lat byl semi i mi sie rozszczelni. :( Czy to nie zaszkodzi ???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 6 sierpnia 2013, 00:03 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1860
Moje BMW: brak
Kod silnika: Turbo
W ogóle N42 nie powinien jeździć na półsyntetyku. Ile km przejechało auto przez te dwie ostatnie wymiany ?

Płukanka i zmiana na dobry syntetyczny olej. Do tego silnika znakomitym olejem jest Millers Trident 5W30 LL lub trochę droższy XF Premium 5W30.

_________________
Moje BMW E46 330i
viewtopic.php?f=6&t=120047


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 6 sierpnia 2013, 00:08 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 50
Posty: 15
Lokalizacja: Bridgend/UK
Moje BMW: 318i
Kod silnika: N42B20
okolo 10 000 mil rocznie przejechalo na tym oleju, dopiero po glebszej lekturze dotarlo do mnie ze 10w40 to niezbyt madry wybor ale coz bledy sie popelnia :kwasny: tylko teraz czy ta plukanka Liqui jest bezpieczna i jak jej uzyc- wlac calosc 500ml do zimnego i odpalic na 10 min czy do cieplego? :zakrecony:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 6 sierpnia 2013, 00:14 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1860
Moje BMW: brak
Kod silnika: Turbo
Ciężko powiedzieć. Nikt nie da Ci gwarancji na to co stanie się z silnikiem po zmiane na wysokiej jakości syntetyka gdy ten wcześniej zrobić 20tys mil na Castrolu 10W... Castrol nie jest najlepszym olejem jeśli chodzi o zwalczanie/utrzymywanie silnika w 'czystosci' bez nagaru.

Oleju nie brał ? (zdrowe N42 nie bieże w zasadzie nic oleju).

Ja bym użył płukanki i zalał 5W30 LL pojeździł trochę i znów zrobił to samo ale juz normalnie na rok.

Płukankę wlewasz całą do rozgrzanego silnika i odpalasz auto na 15-20minut - nie wolno zwiększać obrotów. Potem zlewasz stary olej.

_________________
Moje BMW E46 330i
viewtopic.php?f=6&t=120047


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 6 sierpnia 2013, 00:31 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 50
Posty: 15
Lokalizacja: Bridgend/UK
Moje BMW: 318i
Kod silnika: N42B20
Kontroluje stan oleju raz na tydzien i jest ok nie pije nie pamietam kiedy ostatnio dolewalem chyba z pol roku temu, w silniku jeszcze nic nie naprawialem fachowcem nie jestem ale kontrolnie zaglada do niej znajomy i jest ok :) chce poprawic jej samopoczucie i sobie komfort jazdy. Odezwe sie jak bedzie juz po wszystkim, jak wplynela zmiana. Dzieki za porade :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 6 sierpnia 2013, 12:54 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 50
Posty: 15
Lokalizacja: Bridgend/UK
Moje BMW: 318i
Kod silnika: N42B20
Zamieszczam link do Liqui Molly Engine Flush dla osob ktore tak jak ja poszukuja informacji o tym produkcie i jak uzyc. Jest w jezyku angielskim ale sadze ze bardzo latwa w zrozumieniu :luka:


http://www.liqui-moly.de/liquimoly/medi ... ush_EN.pdf


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 11 sierpnia 2013, 18:05 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 50
Posty: 15
Lokalizacja: Bridgend/UK
Moje BMW: 318i
Kod silnika: N42B20
Wczoraj uzylem plukanki po15 min zlalem stary olej. Tak jak pisalem wczesniej uzylem nowy olej Motul 5W40 X-Clean 8100 oraz nowy filtr oleju(made in poland). Auto odzylo,dziwne ale poprawa jest ogromna w dynamice.Juz nie klekocze na zimnym tylko jest slyszalne tuz po rozruchu ale po 5 sek jest ciszej o okolo 70 % jak dla mnie bomba, zadnych wyciekow z silnika nic sie nie pogorszylo i nic sie nie rozszczelnilo. Mysle ze to na poczatek nastepne co zamierzam to wymienic separator oleju,, filtr powietrza, filtr paliwa oraz swiece zaplonowe. Jest OK ale bedzie jeszcze lepiej tak mysle :hyhy: Jestem zadowolony z efektow wlasnej pracy. Pozdro.


Ostatnio edytowano 12 sierpnia 2013, 19:01 przez Timon73, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 11 sierpnia 2013, 20:19 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1860
Moje BMW: brak
Kod silnika: Turbo
Płukanka pewnie ruszyła ale nowy olej i tak pewnie zaraz zrobi się bardzo ciemny lub czarny. Ja bym go zmienił troche szybciej niż za rok.

_________________
Moje BMW E46 330i
viewtopic.php?f=6&t=120047


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 12 sierpnia 2013, 19:05 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 50
Posty: 15
Lokalizacja: Bridgend/UK
Moje BMW: 318i
Kod silnika: N42B20
Masz racje juz drugiego dnia olej zrobil sie bardzo ciemny :kwasny: , wymienie za 6 mies.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 13 sierpnia 2013, 21:45 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1860
Moje BMW: brak
Kod silnika: Turbo
Bo ten Motul zgarnia pewnie co może - płukanka na pewno pomogła i "poluzowała" nagar - dzięki temu Motul zbierze syf robiąc szybko się baardzo brudy ale przy kolejnej wymianie nowy olej bedzie taki jak być powinien.
W N42 mojego taty pomimo, że auto jeździło od nowości na syntetyku olej był ciemny. Wlaliśmy płukankę i świezy olej Millersa i też odrazu zrobił się ciemny. Obecnie jest nowy ten sam Millers od 3kkm czysty i złociutki. W innych autach w których tak robiłem i wlewałem Millersy było to samo i zawsze zero problemu.

Takie oleje jak Valvoline czy Millers i jak widać Motul nie tolerują syfu w silniku i jak auto jeździło po 25kkm od wymiany do wymiany i do tego na Castrolu* (lub magiczny mechanik już w Polsce wlał 10W40 do N42 a nieświadomy użytkownik jeździł trochę) to zbiera się ten nagar. Jak widać jest recepta ale choć płukanka na pewno pomaga to 'czysty' olej będziemy mieli dopiero po drugiej wymianie.

*Castrol co by o nim nie mówić (czy źle czy dobrze) nie jest olejem, który utrzymuje silnik w czystości i tyle.

Pozdrawiam.

_________________
Moje BMW E46 330i
viewtopic.php?f=6&t=120047


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 16 sierpnia 2013, 19:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 43
Moje BMW: e46
Kod silnika: n42b20
witam
posiadam BMW e46 318 i z silnikiem n42, mam z nim problem ponieważ wypadają mi zapłony na 1 i 4 cylindrze, wymienilem sonde lambda i nic , swieci sie check na wolnych obrotach autem telepie i check zaczyna mrugac
pomocy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 11 lutego 2014, 18:52 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: BMW 318Ci Coupe 2002
Kod silnika: N42B20
Witam

Rowniez ma podobny problem jak tu opisywane.

Sprawa wyglada tak, jak silnik sie rozgrzeje, a wlasciwie podgrzeje, wystarczy, ze wskaznik temp. bedzie na wysokosci okolo 1/3, to obroty (ma luzie) spadaja do wartosci okolo 550-600 i silnikiem telepie (nie jest to mocne telepanie, ale irytujace) Przy czym nie wystepuje u mnie falowanie obrotow, obroty sa caly czas rowne, a zimnym okolo 950-980, na cieplym silniku 550-600, jesli dodam okolo 100 obrotow (nacisne lekko pedal gazu), to chodzi ladnie rowno.

Druga sprawa to, ze przy odpalaniu slychac lekki trzask w silniku, jakby przeskok, czy to moze byc napinacz lancucha? Tylko przy odpalaniu, sam rozruch, lekki trask i potem normalnie. Silnik mam moc, nie jest mulowaty, innych efektow ubocznych za wyjatkiem opisanych wyzej niskich obrotow na cieplym silniku nie zauwazylem. Bylem u mechanika, podpial pod kompa i ponoc byly jakies dwa bledy od rozrzadu, nietety nie zapisal jakie, tylko usunal :/ jak narazie bledy nie wrocily, wiec ciezko zgadnac czego dokladnie dotyczyly.

Czy za spadek obrotow i trzask (przeskok) przy odpalaniu moze byc winny napipacz lancucha?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 16 lutego 2014, 21:11 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 576
Lokalizacja: Dingolfing/Głogówek
Garaż: 320d
up
Jak juz slychac trzaski to na wczoraj do wymiany jest napinacz lancucha(nowy z koncowka 680). Jesli tego nie zrobisz nastepna w kolejce jest listwa napinajaca lancucha(posypie sie od tych takich strzalow co slychac na poczatku(i trzeba bedzie sciagac zawieszenie, zeby moc wyciagnac miske :) )) a jak juz sie polamie to kolejna w kolejce jest glowica a w zasadzie zawory wydechowe. Bledy czujnikow rozrzadu nie sa po to by je wykasowac swiadcza o nieprawidlowosciach!!!
Ponizej wstawiam linka zebys sobie sprawdzil wizualnie jaki napinacz masz w samochodzie ale ide o zaklad ze ten po lewej
http://tablica.pl/oferta/problem-z-rozr ... 4RTx5.html
Pozdrawiam fanow marki i sory za brak pl znakow.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 19 lutego 2014, 21:02 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: BMW 318Ci Coupe 2002
Kod silnika: N42B20
Skad ta cena 680zl? FEBI BILSTEIN kosztuje kolo 100zl. Gdzies czytalem, ze wymiana tego to okolo 15 min. nie wymaga rozbierania rozrzadu, prawda to? Czy przy wymianie napinacza konieczna jest wymiana oleju?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 13 marca 2014, 23:02 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e46 316i 1.8
Witam serdecznie. Mam taki problem ,ze moja bunia klekocze strasznie .
Czytalem juz z 2godziny Wasze opinie ale chcialbym dokladniej cos
bo wymieniac mozna wszystko ,a boje sie strasznie o wydatki.
Dolaczam film.

https://www.youtube.com/watch?v=ubwJPCl ... ata_player

Prosze o poinformowanie mnie na maila : adriann680@gmail lub gg 3470186. Bardzo prosze o kontakt!! Dziekuje


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] n42 zła praca rozgrzanego silnika
PostNapisane: 13 marca 2014, 23:08 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1586
adisoN napisał(a):
Witam serdecznie. Mam taki problem ,ze moja bunia klekocze strasznie .
Czytalem juz z 2godziny Wasze opinie ale chcialbym dokladniej cos
bo wymieniac mozna wszystko ,a boje sie strasznie o wydatki.
Dolaczam film.

https://www.youtube.com/watch?v=ubwJPCl ... ata_player

Prosze o poinformowanie mnie na maila : adriann680@gmail lub gg 3470186. Bardzo prosze o kontakt!! Dziekuje


Film nie działa, a odpowiedź to możesz otrzymać na forum,a nie na maila.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 520 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 145 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL