BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 23:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 603 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 15 listopada 2016, 12:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: 320i
Koledzy, co byście polecili z tych oponek. Bardzo zależy mi na tym, żeby jak spadnie śnieg to nie mieć najmniejszych problemów. Mieszkam na wsi a więc drogi tam czasem wołają o pomstę do nieba. Główny parametr to mocarne w śniegu, błocie pośniegowym czy na śliskiej nawierzchni aby auto bez problemów się prowadziło i dawało rady. BMW E46 320i 150km. Rozmiar 205/55 r16. Moje poprzednie Kelly WinterST były w śniegu niepokonane ale w każdym innym aspekcie totalna porażka.

Continental:
WinterContact TS860
ContiWInterCotanct TS830P

Nokian:
WR D4
WR A4

Goodyear:
Ultra grip 9

Michelin:
Apin 5

Pozdrawiam,
R6N1


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 15 listopada 2016, 15:29 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Mam UG8 w moim BMW i mogę polecić a za tą kasę co kosztują to na prawdę dobry wybór. Myślę jednak, że Michalinki czy Conti będę trochę lepsze więc jak Ci cena odpowiada to je kupuj. Z TS830 miałem do czynienia w Pandzie mojej mamy- dla mnie rewelacja ale czytałem dużo pochlebnych opinii o Michelin i chyba je bym wybrał. Ponoć z wiekiem utrata właściwości jest w nich znikoma a to parametr, który w testach nie występuje. Nokianów nigdy nie miałem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 15 listopada 2016, 17:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: 320i
Ciekawe, że poruszyłeś temat Pandy. Do Fiata Punto też potrzebuje opony i zastanawiam się właśnie co wybrać - tam własnie roważam Dunlop SP WinterResponse 2 i 860ts. Cena nie gra zbytnio roli bo różnica 30-40 zł na oponie to nie dużo jeżeli będzie lepiej i w końcu na lata. Bardzo zastanawiam się pomiędzy tymi dwiema:
Kod:
http://www.oponeo.pl/dane-opony/continental-wintercontact-ts-860-205-55-r16-91-h-fr#117759378

Kod:
http://www.oponeo.pl/dane-opony/nokian-wr-a4-205-55-r16-91-h#118505104


Jedna jest kierunkowa a druga asymetryczna. Podobno do BMW lepsze są asymetryczne. Czy to prawda ? Tak jak wspomniałem wyżej najważniejszy parametr to typowo zimowy śnieg-błoto pośniegowe-lód a potem mokro i sucho.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 15 listopada 2016, 17:47 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 32
Posty: 2977
Lokalizacja: RMI
Moje BMW: e90 330d +
Kod silnika: m57t2
W ostatnim teście zimówek jaki oglądałem w rozmiarze 16 cali najlepszą opona na śniegu okazał się Dunlop WS5. Osobiście wziąłbym Michelina, nowe Conti bądź tego Dunlopa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 16 listopada 2016, 19:49 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
r6n1 napisał(a):
Koledzy, co byście polecili z tych oponek. Bardzo zależy mi na tym, żeby jak spadnie śnieg to nie mieć najmniejszych problemów. Mieszkam na wsi a więc drogi tam czasem wołają o pomstę do nieba. Główny parametr to mocarne w śniegu, błocie pośniegowym czy na śliskiej nawierzchni aby auto bez problemów się prowadziło i dawało rady. BMW E46 320i 150km. Rozmiar 205/55 r16. Moje poprzednie Kelly WinterST były w śniegu niepokonane ale w każdym innym aspekcie totalna porażka.


jak szukasz mega dobrych opon do jazdy po sniegu i ma byc tanio to barum polaris 3 to jest taka kostka 9mm ktora przeniesie kazde auto, sa juz sprawdzone. wg mnie najlepszy stosunek cena / jakość pisze z pełną odpowiedzialnością :)

jezeli szukasz w super klasie opon ponad wszystko to michelin alpin 5

continentale ts860 wygladaja jak ts850, montuje takie opony od kilku tygodni osobiscie wolalbym michelin alpin 5. wg testow w continental ts 860 poprawiona zostala zywotnosc z 6 pkt na 10 w praktyce opona wyglada tak samo. przeczytaj moj wczesniejszy wpis zamieszczalem linka do testu dla 16 cali rozmiar dla BMW E46 205/55 itd...

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 16 listopada 2016, 21:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 51
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B30
Ja trochę handluje oponami, i jednak w śniegu dla mnie królem są micheliny alpiny ale są drogie, i wiadomo jak to w polsce, barum spoko, conti też, nie polecam toyo oraz nalewek, ale barumy i kormorany jak najbardziej chyba że w zime też latamy po 200 km/h :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 16 listopada 2016, 23:00 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
W pandzie na tych Conti było miodzio a auto bez ABS i wspomagania więc zależało mi żeby gumy były z wyższej półki. Jak to patrzę na radzenie sobie w kopnym śniegu trochę inaczej. Kiedyś miałem Dębicę Frigo 2. Tragedia, głośne, ogólnie kiepski i w końcu wyszły z nich druty (i to w kliku sztukach bo miałem je wtedy chyba na 3 autach) ale w kopnym śniegu radziły sobie super. Tylko wyjechać z zaspy potrzebuję rzadko a już prowadzenie czy hamowanie na mokrym to jednak bardziej istotne kryterium. W wysoki kopny śnieg się nie ładuję bo można sporo poobrywać, wolę porządnie odśnieżyć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 16 listopada 2016, 23:47 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
frigo2 to montują ludzie ktorzy maja klapy na oczach i nie znają barumów. na barum czeskich jezdzi sie do konca nawet latem mozna na tym jak ktoś się uprze do konca zerżnąć. z frigo są jaja jedynie na snieg moze byc o ile w miare nowa, bieznik skopiowany jedynie...

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 16 listopada 2016, 23:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: 320i
Oczywiście, specjalnie w duży śnieg nie wjeżdżam, podwórko także odśnieżam, ale drogi sami wiecie jak wyglądają na wsiach. Najgorzej jest, jak pada śnieg i wieje wiatr. To wtedy na prawdę robi się nieprzyjemna warstwa do "pokonania". Główne drogi oczywiście są odśnieżone ale te poboczne pomiędzy miejscowościami nie zawsze tak jak powinny być. Mimo to, że priorytetem jest mocarność na śniegu to oczywiście poruszanie się po mokrym i suchym też jest bardzo istotne bo jednak 80% albo i więcej "zimy" to albo sucho albo mokro a reszta to są dni typowo śniegowe więc stosunkowo niewiele, ale gdy nadejdą to wolę przyjemnie się zaskoczyć niż rozczarować. Moje poprzednie Kelly na śniegu mega a w każdym innym aspekcie dno. Kupiłem je z polecenia sprzedawcy i źle się to skończyło na szczęście tylko dla felgi. Po 3 latach straciła swoje "właściwości" mimo praktycznie nienaruszonego bieżnika - 5.5mm. Także tej zimy tylko najwyższa półka. Na razie nie śpieszy mi się z wymianą, takie temperatury po 6-7 stopni w ciągu dnia to żadne temperatury dla opon letnich. Zwłaszcza, że mam dość miękką mieszankę Goodyear Efficientgrip Performance gdzie w mokre dni są jak "żyleta". Liczę, że ktoś się jeszcze wypowie i pewnie ostateczną decyzję podejmę za około 2 tygodnie gdzie powiem co wybrałem i pierwsze wrażenia. pawelos666 przyjrzę się tym Michelinom, poczytam opinię. Dzięki za komentarze koledzy! I przepraszam, za długi wywód :padam:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 17 listopada 2016, 06:24 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Frigo to przygoda z kiedyś, dostałem je na zimowych kołach kupionych wtedy jeszcze do e36 a Fiat dał "gratis" do nowej Pandy także żal było wyrzucić. Niestety zawiodłem się strasznie. r6n1, nie masz się co zastanawiać. Poszukaj jakiejś dobrej ceny na Michałki albo Conti i bierz jedne z tych, nie zawiedziesz się. Te pierwsze niestety drogie więc ja się na tą markę nigdy nie skusiłem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 23 listopada 2016, 13:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: 320i
Koledzy, wybór padł na Nokian WR D4 205/55 r16. Przeglądałem paręnaście testów i mogę powiedzieć jasno - na pewno nie każdy był rzetelny. Rozbieżności były czasem dość spore pomiędzy testami a ewidentnie gloryfikowany był zawsze Continental. Nokian poprzez rzeźbę bieżnika powinien być lepszy na śniegu co parę testów udowodniło, natomiast wiele testów równało to ze sobą bądź nawet przeważał Continental! Ale to są tylko moje luźne spostrzeżenia może jakoś się do tego odniesiecie koledzy ? Oponki już zamówione. Jak przyjdą... po 12.12.16 to dam znać jak się dokładnie na nich jeździ i pierwsze wrażenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 15 listopada 2017, 16:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B25
Cześć Wszystkim,
Mam pytanie czy jeżdzi ktoś z Was w zime na oponach Hankook Winter i*cept evo2 W320 205/55 R16 91 H MFS
i czy ma jakaś wyrobioną opinie na ich temat.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 19 września 2019, 10:56 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 2578
Moje BMW: F20
Kod silnika: N55B58
jakieś opinie na temat Nokian WR D4?


Zastanawiam się jeszcze nie nie spróbować nowego modelu Nokian WR Snowproof, co myślicie ?

W grę wchodzą jeszcze Goodyear Ultra Grip 9+

Ma ktoś jakieś opinie na temat w/w opony, ewentualnie doradzi co się najlepiej sprawdzi?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 23 października 2020, 12:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: E46
Kod silnika: xxx
Co z yokohama? Myślę żeby kupić zimówki bluearth v905, widziałem gdzieś na yt w testach gość polecał, znacie ta markę?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 23 października 2020, 15:16 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 27
Posty: 78
Moje BMW: 530dA E60/Z4 E85
Kod silnika: M57N2/M54B30
tyllro napisał(a):
Co z yokohama? Myślę żeby kupić zimówki bluearth v905, widziałem gdzieś na yt w testach gość polecał, znacie ta markę?

Miałem v905 kiedyś w E46 316i, także mocy nie miało, ale byłem z nich naprawdę zadowolony, w śniegu, w deszczu i na suchym strachu przy większych prędkościach nie było.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 18 listopada 2020, 15:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: E46
Kod silnika: xxx
kupiłem te yokohamy, nie było jeszcze mocnych okazji do testów, bo tylko trasy krótkie robię, praca zdalna robi swoje :D ale pierwsze wrażenia bardzo pozytywne


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 25 czerwca 2021, 12:29 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1564
Moje BMW: E92 325d LCI
Kod silnika: N57
Garaż: Poprzednia E92 335d http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 11&start=0

Obecna E92 325d LCI http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153318
Jako, ze to moje pierwsze opony zimowe od ponad 10-ciu lat,
musialem kupic cos dobrego do rwd
Wybor padl na Vredestein wintrac pro
Rozmiary 225/40 r18- waga opony 10.9kg
Oraz 245/40 r18 - waga 10.4kg jakby ktos chcial wiedziec
Nie wiem dlaczego wezsza wazy wiecej, ale moze dlatewgo iz ma sztywniejsza scianke i bedzie lepiej sie prowadzic. Ogolnie jestem pozytywnie zaskoczony, bo podejrzewam prowadzenie jal na letnich, co jest plusem dla mnie
Ceny nie sa wygorowane- 2100 za taki komplet jest ok
Testy tez pokazuja, ze sa dobre
Ogladalem sporo filmikow na yt z e9x na takich oponach i dlatego je wybralem
Zobaczymy jak beda zima sie spisywac
Sugerowalem sie tez prowadzym Caroserie i jego supra


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 5 października 2022, 12:39 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
a jakie macie opinie o Michelin Alpin 6? Mam możliwosć kupienia w dobrych pieniadzach ale chetnie dowiem sie wiecej od osob, ktore ich uzywaly.


https://omt-serwis.pl/usluga/opony-zimowe-tarnow/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 8 listopada 2023, 21:58 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54B30
Cześć. Odkopuję temat. Właśnie stałem się posiadaczem E60 530i. Niestety samochód jest na letnich 18" ale bez kół zimowych. No więc zakupiłem obręcze 16" i szukam do nich opon w rozmiarze 225/55 R16. Zakładam cenę do 400 zł za oponę i w tej kwocie do wyboru mam:
- Dębica FRIGO HP 2 (2023)
- Barum POLARIS 5 (2023)
- Nexen Winguard SnowG WH2 (2023)
- Laufenn I Fit+ (2022)

Czy wśród tych kandydatów któryś się wyróżnia? Dębica zawsze kojarzy mi się z dobrymi oponami. O Laufenn też słyszałem dobre opinie ale bez konkretów, w tym zestawieniu rocznik poprzedni. Nexen wg etykiety zużycie paliwa C, przyczepność na mokrym B (!). O Barumach w sumie nic nie słyszałem. Nie mam pojęcia na co się zdecydować. Zimowy styl jazdy raczej spokojny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 9 listopada 2023, 13:26 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23096
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Jeżeli wybór ma być tylko z tych marek to wziąłbym Nexeny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 603 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 83 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL