BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 14 maja 2024, 10:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] Pompka hamulcowa
PostNapisane: 1 grudnia 2009, 13:43 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e36
Witam, po przejrzeniu wszelkich podobnych postów nie znalazłem odpowiedzi na mój problem związany z hamulcami w e36. Odkąd kupiłem e36 (93rok, 318i) wciąż mam słabe hamulce. Po wymianie płynu, klocków i kupnie hamulce wciąż były bardzo słabe. Trzeba bylo cisnąć w pedał a samochod z watpliwie hamował. Z większej prędkości i nagłym hamowaniem od razu włączał sie abs mimo ze ślisko nie było a ta prędkość to 45km/h. Wymieniłem pompkę hamulcową na drugą. Używaną. Nic nie pomogło. Nie trzymała ciśnienia. Wymieniałem na kolejną pompkę. Też używaną bo są tanie około 50 zł na allegro. Hamulce jakby lepsze ale pedał trzeba wciskać głęboko i tak jak przy innych autach przy delikatnym wduszeniu hamulca auto wyhamowuje tak w tym trzeba mocno dusić pedał żeby hamowała i brak reakcji hamulców na delkatne wduszenie. Zastanawiam sie czy to pompka hamulcowa czy moze cos innego? Nowa kosztuje pare grosze wiec wole miec przekonanie ze to wlasniewina pompki. Prosze o rade.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pompka hamulcowa e36
PostNapisane: 1 grudnia 2009, 14:45 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 71
Posty: 4299
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E-36 320i Touring 95
Kod silnika: M52b20
problem może być nie w pompie a we wspomaganiu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Pompka hamulcowa
PostNapisane: 2 grudnia 2009, 09:17 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e36
czy pompki i wspomagania sa ze soba jakos powiazane numerycznie i przypisane do konkretnego modelu czy mozna wstawic pompe lub serwo od innego auta (tego samego modelu np. mlodszego) czy sa one zroznicowane, czyli byly wstawiane w innych rocznikach samochodu inne pompy lub serwa?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Pompka hamulcowa
PostNapisane: 2 grudnia 2009, 12:56 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 684
Lokalizacja: Jarocin
Moje BMW: 318 & 330
Kod silnika: m40 & m54
kolego a moze Tobie się bombelek na jakims węzyku robi, obejrzyj dobrze przewody, niech ktoś przy tym wciska hamulec


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Pompka hamulcowa
PostNapisane: 2 grudnia 2009, 16:14 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 71
Posty: 4299
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E-36 320i Touring 95
Kod silnika: M52b20
naciśnij pedał hamulca i włącz silnik jeżeli pedał nie cofnie się trochę to znaczy że wspomaganie nie działa


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Pompka hamulcowa
PostNapisane: 7 grudnia 2009, 15:31 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e36
po wciśnięciu pedała i włączeniu silnika pedal sie cofa troche. przy hamowaniu i przy wcisnieciu drugi raz pedala hamuje ostrzej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Pompka hamulcowa
PostNapisane: 7 grudnia 2009, 15:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 48
Lokalizacja: Lipnik
Moje BMW: E36
Kod silnika: M40B18
sprawdz w tylnych bebnach samoregulatory. ja mialem to samo i problem tkwil w samoregulatorach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Pompka hamulcowa
PostNapisane: 30 września 2012, 19:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Lokalizacja: W-wa
Moje BMW: e36
Kod silnika: S52
Cześć. Podłączę się pod temat, żeby nie zakładać nowego. W swoim e36 mam hamulce z e46 320d. Tarcze textar, klocki ATE. Hamują naprawdę słabo. Wiem, że klocki to padaka, ale tak często je zmieniam, że z Ferrodo poszedł bym szybko pod wodę. Problem polega na tym, że pedał hamulca trzeba dobrze przycisnąć, żeby samochód zaczął hamować. A i tak rewelacji nie ma. Ciężko wyczuć siłę hamowania przy konieczności tak mocnego wciskania pedału. W moim poprzednim samochodzie wystarczyło pedał musnąć, a efekt był natychmiastowy. Na ostatniej pojeżdżawce zauważyłem jeszcze jeden dziwny efekt. Przy dohamowaniu do zakrętu, pedał jakby lekko szedł w górę. Druga ciekawa rzeczy, to samochód lepiej hamuje jak się wciśnie hamulec, puści i znowu wciśnie. Wtedy pedał jest jakby wyżej i nie trzeba się tak siłować, żeby lepiej hamował.

Zastanawiam się czy:
1) Ten typ tak ma, czy może to być jakaś usterka?
2) Nie zmienić pompy na jakąś większą. A może serwo? Jeżeli tak, to np. z e46 330d byłaby ok?
3) Planuję wrzucić tarcze na przód właśnie z e46 330d + czterotłoczki brembo + przewody w oplocie. Do tego jakiś dobry klocek. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie w dorabianiu adapterów pod zaciski brembo? Ktoś robił taki swap? Jaką wtedy dać pompę? Serwo też trzeba zmieniać?

Będę wdzięczny za wsparcie.

_________________
Szukam sprawdzonego warsztatu w W-wie, który przygotowuje BMW do sportu. Ewentualnie naprawdę dobrego i ogarniętego mechanika, który ma doświadczenie z przeróbkami samochodów. Prośba o info na PW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Pompka hamulcowa
PostNapisane: 1 października 2012, 08:21 
Offline
Forumowicz

Wiek: 32
Posty: 322
Lokalizacja: (Hollandia, Rotterdam) PL-Jaworzno ° Zamość
Moje BMW: E39
Kod silnika: m52TUb28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 5#p1437255
Stara Galeria .
Może wina starych przewodów ? .. sam nie wiem czy to ma jakiś wpływ .. ale mam podobny objaw .. ;) wymieniłem tarcze klocki płyn .. i tak samo mam ze przy 2 naciśnięciu hamulca jest twardszy i hamuje lepiej .. ale mam też problem taki że gdy chce zablokować koła to czasami lewe tylne koło się blokuje i auto staje bokiem .. (sprawdzałem na suchym 2 razy) na drodze przy normalnym hamowaniu ani razu tak się nie zdażyło .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Pompka hamulcowa
PostNapisane: 1 października 2012, 13:54 
Offline
Forumowicz

Posty: 208
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20
możliwe, że to wina pompy hamulcowej. Jeżeli z 2 aut złożyłeś jedno to takie problemy wcale mnie nie dziwią.

Wystarczy, że średnica tłoczka w pompie e36 jest mniejsza o kilka mm od tego z e46 i to wystarczy, by heble bardzo słabo hamowały.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Pompka hamulcowa
PostNapisane: 4 października 2012, 22:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Lokalizacja: W-wa
Moje BMW: e36
Kod silnika: S52
Dowiedziałem się, że seryjna pompa w E36 jest w zupełności wystarczająca i nie ma co jej zmieniać.
Ponadto pompa i serwo z E46 nie podejdzie do E36.

_________________
Szukam sprawdzonego warsztatu w W-wie, który przygotowuje BMW do sportu. Ewentualnie naprawdę dobrego i ogarniętego mechanika, który ma doświadczenie z przeróbkami samochodów. Prośba o info na PW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Pompka hamulcowa
PostNapisane: 5 października 2012, 13:43 
Offline
Forumowicz

Posty: 208
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20
wyciągnij przekaźnik ABS i sprawdź moc hamulców. Bardzo możliwe, że przytkała Ci się jedna sekcja w pompie - miałem podobną sytuację.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Pompka hamulcowa
PostNapisane: 28 października 2013, 14:23 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 1476
Lokalizacja: WG
Moje BMW: E-36/E-46
Kod silnika: M50B20 S2/M54B30
Garaż: Blaszany
Odkopię trochę temat.
Po wymianie przewodów elastycznych i płynu hamulce w moim e36 sa wyraźnie słabsze. na wciśnietym pedale przy odpalaniu nie czuję żeby pedał się unosił. Nawet jak mocno wduszam pedał to czuję jak trochę pedał "uchodzi" pod nogą. Płynu nie ubywa. Tarcze i klocki wymieniane 15tys km temu. Od czego zacząć poszukiwania? Czy to oznaka padającego serwa?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Pompka hamulcowa
PostNapisane: 28 października 2013, 19:04 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 71
Posty: 4299
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E-36 320i Touring 95
Kod silnika: M52b20
Kris86 napisał(a):
Nawet jak mocno wduszam pedał to czuję jak trochę pedał "uchodzi" pod nogą

to jest prawidłowy objaw
możliwe,że trzeba jeszcze raz odpowietrzyć


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Pompka hamulcowa
PostNapisane: 10 lipca 2017, 19:35 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 2953
Moje BMW: nie lubi znaków :(
Kod silnika: mityczny
Garaż: in progress
Odgrzewam temat :kwasny:
Wrzuciłem do siebie do compacta 316i nowe przewody sztywne i elastyczne w stalowym oplocie, z tyłu konwersja na tarcze, nowy płyn i zestaw dwukrotnie odpowietrzony a hamulec fatalny :/
Zdiagnozowałem że to pompa hamulcowa - przy wolnym wciskaniu pedału wchodzi on w podłogę, zaś przy gwałtownym jest chwilę twardy i schodzi po chwili do podłogi.
Pytanie, czy warto bawić się w inną pompę? Mam zamiar w niedługim czasie na wrzucenie jakiegoś BBK, a przynajmniej wersji dla ubogich - czyli e46 330i :D
Co podejdzie p&p ewentualnie bez dużych przeróbek i nie będzie kosztowało małej fortuny?
Jeśli zostawiać ori pompę to szukać używki czy regenerować obecną?
Z góry dzięki za odpowiedzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 70 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL