BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 kwietnia 2024, 17:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 436 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 22 października 2017, 11:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54
Sprawa wygląda tak, że sprawdziłem stan dzisiaj rano i jest połowa na bagnecie czyli lepiej to wygląda... Więc problem jest ze ściekaniem oleju. Wczoraj sprawdzałem kilka razy 30 minut 1 i 2 godz po nagrzaniu i był ledwo minimum. Rurka od bagnetu była czyszczona przy wymianie odmy. Gdzie szukać tego "wolnego ściekania"?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 22 października 2017, 11:55 
Offline
Forumowicz

Posty: 423
Moje BMW: 523i
Kod silnika: M52B25
art1ek, jeżdzisz ze świecącą kontrolką oleju i uważasz,że to spoko ? :rotfl: a może to poważniejsza sprawa, sprawdż ciśnienie oleju a jak jest dobre to wymień czujnik, kontrolka nie ma prawa się świecić. To nie jest problem wolnego ściekania tylko pewnie silnik zaczął brać ale coś więcej będzie wiadomo po kilkuset km.

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 22 października 2017, 12:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54
Od ciśnienia oleju z tego co mi wiadomo jest czerwona kontrolka a mi zapala się pomarańczowa... I jak nie ma problemu ze ściekamiem skoro wczoraj sprawdzalem kilka razy i był min a po nocy nagle rano było połowa stanu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 22 października 2017, 12:43 
Offline
Forumowicz

Posty: 381
Moje BMW: E92 335D
Kod silnika: M57D30N2
Garaż: Było:
E90 330d
E46 330i
E36 318i
E36 323i
E36 318i
pomaranczowa jest od stanu (poziomu) oleju

_________________
zibi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 22 października 2017, 13:09 
Offline
Forumowicz

Posty: 127
Moje BMW: E83
Kod silnika: M47N
Do Art1ek. Dam Ci wklejkę z innego forum , cytat ;
Odkręciłem podstawę filtra. wymagało to demontażu alternatora oraz odkręcenia pompy wspomagania. Okazało się że faktycznie jest tam mały zaworek. Ponadto okazało się również że uszczelka jest już tak twarda ze przepuszczała olej pomiędzy kanałami. Wyczyściłem wszystko oraz ten zaworek używając zmywacza do tarcz hamulcowych.
Rezultat jest taki że lampka ciśnienia oleju gaśnie szybciej, a także że zaworek teraz porządnie trzyma - bo po nalaniu oleju do podstawy filtra nic nie ubyło.
Koniec cytatu.
To nie znaczy ż u Ciebie to samo jest


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 22 października 2017, 13:22 
Offline
Forumowicz

Posty: 423
Moje BMW: 523i
Kod silnika: M52B25
art1ek napisał(a):
zapalała się pomarańczowa kontrolka oleju więc sprawdziłem stan i był full, czyli czujnik ciśnienia oleju, ale olałem to. Olej kontroluje praktycznie co chwile i cały czas był full przez ok 600km. Teraz jest przejechane 800km. Kontrolka od oleju zaczęła mi się zapalać szybciej po około 10km, ale myśle sobie czujnik ciśnienia więc spoko.


Sam wprowadzasz w błąd pisząc o ciśnieniu oleju :) wymień czujnik

Wg instrukcji ,po zgaszeniu gorącego silnika odczekać 5 minut i ślad poziomu oleju powinien być między dwoma oznaczeniami na miarce. Tylko musi być poziom.Sprawdż w ten sposób, choćby odrobinę jak będzie ponad minimum to jest dobrze.
Natomiast pomiar poziomu oleju w celu kontroli jego zużycia rób zawsze rano na zimnym silniku, ja robię to w garażu , gdzie mam poziom ,auto zawsze w tym samym miejscu.
Poziom oleju utrzymuję blisko górnej kreski, 1mm ,zapisuję sobie stan licznika i mam dość dobrą ocenę zużycia oleju choć w moim M52 to nie jest problem ale trochę ubywa.

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 22 października 2017, 13:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54
Dzięki za sugestie, ktoś mi już pisał o tej uszczelce podstawy filtra. Ogarne to i zobaczymy czy cos sie zmieni...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 22 października 2017, 13:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54
Marek masz racje ja źle napisałem z tym czujnikiem... :) W każdym razie chodzi o czujnik poziomu oleju. Ja też mam w garażu auto, także pomiar pewny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 22 października 2017, 14:03 
Offline
Forumowicz

Posty: 423
Moje BMW: 523i
Kod silnika: M52B25
art1ek, sprawdziłem ceny tego czujnika i nie jest dobrze :kwasny:
Nowy, oryginalny czujnik poziomu oleju do M54 kosztuje aż 716 zł, a czujnik ciśnienia oleju tylko 61 zł . Ja bym tyle nie dał, spróbuj poszukać ori używany.
Do mojego M52 trochę tańszy 518 zł.

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 22 października 2017, 15:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54
No ja też tyle nie dam za czujnik. Ale ewidentnie jest do wymiany bo dzisiaj dolałem do fula, przejechałem 30km i jak wróciłem do domu to po zgaszeniu odrazu sie zapaliła kontrolka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 22 października 2017, 17:45 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 611
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E90 335d M-Pakiet
Kod silnika: M57N2
Jesli po odpaleniu zimnego silnika czerwona kontrolka oleju gasnie po kilku sekundach a nie po ok jednej lub od razu to uszkodzony jest zaworek zwrotny w podstawie filtra oleju (zazwyczaj sam zaworek wyciera gniazdo i nie trzyma). NIestety trzeba wymienic cala podstawe w tym przypadku.
Majac uszkodzony ten zaworek sprawdzanie oleju na zimnym silniku lub kilkanascie minut po zgaszeniu jest niemiarodajne, bo olej, ktory powienien byc w podstawie filtra scieka do miski.

Jesli jest uszkodzony czujnik poziomu to po odpaleniu auta po chwili pali sie zolta kontrolka, ktora gasnie po kilku chwilach. Nie trzeba kupowac oryginalu, bo ma chora cene. Nalezy kupic czujnik behr-hella (to samo co oryginal).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 22 października 2017, 18:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54
Czerwona kontrolka gaśnie odrazu po odpaleniu więc jest ok. Co do pomarańczowej to nie jest tak jak piszesz ze zapala się na chwile po odpaleniu tylko zapala się podczas jazdy i po zgaszeniu auta. Jutro kupie czujnik zobaczymy czy pomoże.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 23 października 2017, 20:46 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 611
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E90 335d M-Pakiet
Kod silnika: M57N2
art1ek napisał(a):
Czerwona kontrolka gaśnie odrazu po odpaleniu więc jest ok. Co do pomarańczowej to nie jest tak jak piszesz ze zapala się na chwile po odpaleniu tylko zapala się podczas jazdy i po zgaszeniu auta. Jutro kupie czujnik zobaczymy czy pomoże.


Ja mam uszkodzony czujnik poziomu od dłuższego czasu (DIS tez tak pokazuje) i objawia to się tylko tak jak opisałem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 24 października 2017, 12:30 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Jest tak jak kolega wyżej napisał, jak zapala się na pomarańczowo po zgaszeniu to wskazuje zbyt niski poziom oleju. Jeżeli faktycznie poziom jest ok to jednak musi to być czujnik poziomu oleju, też polecam hella (ma sfrezowane logo bmw i kosztuje około 300,-).

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 22 grudnia 2019, 17:37 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Witam,
Przeczytałem wszystkie 22 strony tego tematu i zastanawiam się czy faktycznie opłaca mi się pchać w e39 z tym motorem :/
Dodam że auto które chce kupić kosztuje trzy razy więcej niż przeciętne e39 z allegro. Jest to model 530i z 2003 roku z przebiegiem nie co ponad 80kkm. Auto jakiś czas temu sprowadził z Japoni moj znajomy, także co do przebiegu i stanu technicznego jestem pewny że to nie żadna wtopa.
Czy warto kupić takie auto..? Dodam że jeździł będę tylko w okresie letnim, na jesień zimę mam inne auto..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 22 grudnia 2019, 18:00 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23101
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Jeśli jesteś pewien stanu technicznego jak i blacharki tego wozu to bym się nie zastanawiał i brał! Będziesz pilnował serwisu jak należy to będziesz mieć spokojój ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 436 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 137 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL