BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 kwietnia 2024, 07:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 436 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 28 sierpnia 2016, 17:05 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 3282
Moje BMW: e46 330Ci turbo
Kod silnika: m54b30t
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112765&start=80
jak chcesz branie oleju diagnozować oscyloskopem to prosze Cię bardzo :rotfl:

Na pewno odmą silnik nie będzie jarał litra na tysiąc czy 2 tys km

Zapytam bo może czegoś nie wiem: co ma ciśnienie sprężania do uszczleniaczy zaworowych :zdziwko:

Człowieku brniesz w te swoje głupoty szybciej niż piszesz, najgorsze jest to że w swojej fantacji jesteś tak utopiony że nie widzisz już dla siebie ratunki. Nie pisz lepiej już nic, będzie lepiej dla wszystkich czytających ten temat :ok:

ps. jak silik nie ma cinienia na jednym garze to na pewno ma uszkodzone uszczelniacze zaworowe :rotfl: :rotfl: :rotfl:

_________________
e46 330CI+2JZ+DCT+wściekły królik

Polub nas na FB BMWexpert Motorsport

Odbudowa silników KLIK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 28 sierpnia 2016, 17:09 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
tak branie oleju bede diagnozowal oscyloskopem... bardzo ciekawa mysl... sluchaj nie wszystko sprawdzisz wkladajac kamerke do cylindra... o to chodzilo... Leo nie tylko ty diagnozujesz auta. zycze milego odpoczynku w weekend ;)

ps. jak nie ma to zazwyczaj jest jakis problem i moze palic olej...

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 28 sierpnia 2016, 17:19 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 3282
Moje BMW: e46 330Ci turbo
Kod silnika: m54b30t
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112765&start=80
uwierz mi domyślam się że nie jestem jedynym mechanikiem w Polsce który potrafi coś więcej niż tylko gadać ;)

ze stetoskopem sam wyskoczyłeś, przeczytaj sobie wyżej....

No tak wkładając kamere do cylindra odmy nie sprawdze ale to czy olej ciśnie przez pierścienie już tak....

Szkoda czasu na bicie piany: ja swoje stanowisko podtrzymuje

-uszczelniacze w tych silnikach nie zmniejsza spalania oleju-rozebrałem naście albo jeszcze więcej tych motorów, postawiłem na nogi drugie tyle i w żadnym z nich (nawet dziabiego z forum który był wybitnie skoxowany) uszczelniacze nie były skamieniałe/spekane i trzymały dobrze zawory za trzonki
-odma może je zmniejszyć o ok setke na 1000km bo nie wiem co musiało by się z nią stać żeby siorbała aż tak bardzo, zwykle jak zaciągnie przez odme a dalej bagnet to z cylindra robi się siłownik hydrauliczny a tego opisywać chyba nie muszę
-każdy motor w którym robiłem remont z wymiana pierścieni i honowaniem bloku (jeśli się do tego wogóle jeszcze nadawał) przestawał jarać olej praktycznie całkowicie- mam klienta któremu 9 miesięcy temu robiłem całkowity remont i na 13-15 tys nie dolewa nic, auto ma pełną moc i robi z 4-5 tys km miesięcznie po całej polsce

tyle ode mnie dalej tematu nie będę ciągnął bo nie widzę sensu :piwo:

_________________
e46 330CI+2JZ+DCT+wściekły królik

Polub nas na FB BMWexpert Motorsport

Odbudowa silników KLIK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 28 sierpnia 2016, 17:26 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Leo my Cie rozumiemy w 100% doskonale wiemy, że masz duze doswiadczenie, ale bywa roznie sa rozne przypadki. Tutaj koledze zaczelo po plukaniu silnika brac nieco wiecej oleju... i nalezaloby to sprawdzic dlaczego... przypomne ze zmienil olej z maxlife 5w40 i zezarlo mu 1L od max na bagnecie az zapalila sie kontrolka po 3500km. Nie sadze ze az taki wplyw miala sama zmiana oleju.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 28 sierpnia 2016, 17:52 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 3282
Moje BMW: e46 330Ci turbo
Kod silnika: m54b30t
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112765&start=80
Pewnie że nie miała ale uszczleniacze po płukance się nagle rozszczelniły?

_________________
e46 330CI+2JZ+DCT+wściekły królik

Polub nas na FB BMWexpert Motorsport

Odbudowa silników KLIK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 28 sierpnia 2016, 22:01 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
LEO a jaki jest koszt remontu silnika aby nie brał oleju ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 29 sierpnia 2016, 05:06 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Leo, wlasnie to jest dziwne, moze jest jakas przyczyna lub moze tylko olej ma mniejsza lepkosc na goraco po plukaniu silnika (pozostalosci plukanki).

dziabi3, zadales trudne pytanie. proponuje Tobie zapytac bezposrednio mechanika, ktory mialby Ci wykonać taką robotę, nie na forum. koszt zalezy od przypadku oraz gdzie naprawiasz auto. do tego zawsze trzeba doliczyc jakies dodatkowe koszta, czasem coś jeszcze trzeba robić. wypadnie coś dodatkowego co zwiekszy koszta. to jest normalne i uczciwy mechanik nigdy nie zlozy silnika tylko Ci to zglosi.

ceny są tak rozne ze mozna tylko napisac od do...i że w miescie gdzie przewija sie duzo aut, a kolejki sa po 2-3 tyg nawet teraz jest prawie 2x drozej. na taka naprawe ostatni dzwonek. koncza sie wakacje, lada chwila mechanicy beda oblozeni robota, a ludzie beda poustawiani do mechanikow z wyprzedzeniem na miesiac...

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 29 sierpnia 2016, 09:41 
Offline
Forumowicz

Posty: 106
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43
Garaż: w domu
M54 ma kiepskie uszczelki przeciekaja obstawjam wycieki z po nich M54 ma aluminioaa miske olejowa moze m mikro pekniecie i kapie z niej olej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 29 sierpnia 2016, 20:54 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
pawelos666 napisał(a):
Leo, wlasnie to jest dziwne, moze jest jakas przyczyna lub moze tylko olej ma mniejsza lepkosc na goraco po plukaniu silnika (pozostalosci plukanki).

dziabi3, zadales trudne pytanie. proponuje Tobie zapytac bezposrednio mechanika, ktory mialby Ci wykonać taką robotę, nie na forum. koszt zalezy od przypadku oraz gdzie naprawiasz auto. do tego zawsze trzeba doliczyc jakies dodatkowe koszta, czasem coś jeszcze trzeba robić. wypadnie coś dodatkowego co zwiekszy koszta. to jest normalne i uczciwy mechanik nigdy nie zlozy silnika tylko Ci to zglosi.

ceny są tak rozne ze mozna tylko napisac od do...i że w miescie gdzie przewija sie duzo aut, a kolejki sa po 2-3 tyg nawet teraz jest prawie 2x drozej. na taka naprawe ostatni dzwonek. koncza sie wakacje, lada chwila mechanicy beda oblozeni robota, a ludzie beda poustawiani do mechanikow z wyprzedzeniem na miesiac...


Pytam się czysto teoretycznie i oczekuje także czysto teoretycznej odpowiedzi.
To że po drodze wychodzą inne hece to wiem dokładnie bo robił mi auto już raz LEO.
Trzeba było wtedy dorzucić kasiory na nowe sprzęgło , dwu mas rolki, paski i inne pierdoły.
Mam także wrażenie ze pytam się odpowiedniej osoby.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 30 sierpnia 2016, 10:21 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
No wreszcie jakiś praktyk się wypowiedział :) Pawelos nie raz już był przyłapany na pisaniu farmazonów...

Średnio rozgarnięty mechanik wie że jak silnik spala olej przy jeździe autostradadowej to trudno żeby się to działo przez uszczelniacze. Kolega na pewno ma silnik do roboty jak chce zmniejszyć zużycie oleju bo ja właśnie zrobiłem 1800km na autostradzie, silnik zalany Fuchsem i tempomatat na 130/140. Silnik wziął ZERO oleju. Odma nigdy nie ruszana.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 30 sierpnia 2016, 18:19 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
Ja z kolei mam wrażenie że olej najbardziej wciąga jazda miejska w sezonie letnim.
Jeśli śmigam głownie poza miastem to zużycie jest nie zauważalne.

Ja się zastanawiam tylk ile wciągnie oleju zatkany spływ odmy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 30 sierpnia 2016, 19:06 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
MAJSU Pawełos nie jest zwyklym mechanikiem od silników, ani zadnym specjalistą od mechaniki, ale tez robi w warsztacie. Pawełos nie naprawia samych BMW. Nie pracuje w ASO BMW i nie ma wlasnego warsztatu. Serwisuje floty roznych marek w tym także pojazdy uprzywilejowane, ktore nas ratują. :) To robi pewna roznice. Polowy nie czyta na powaznie co piszą na BMW Sport. :) Przypomnij sobie kto polecil Ci olej fuchs z praktyki i sprawdzil to na autach... :ok: :) PS. zeby nie bylo najwiecej wlewamy Valvoline. :) Dlatego polecam ciagle te synpower oleje. Sam wlewam fuchsa 0w40 i synpower 0w40 LL-01. Do francuzów (wieksza czesc aut w miescie) duzo wlewam Totali 5w40 Quartz Energy i nie powiem nic zlego na ten olej. Leje go tez od poczatku. Zreszta widac jak sie sprzedaje na Allegro. :)

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Ostatnio edytowano 30 sierpnia 2016, 19:54 przez pawelos666, łącznie edytowano 12 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 30 sierpnia 2016, 19:13 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
dziabi3 napisał(a):
To że po drodze wychodzą inne hece to wiem dokładnie bo robił mi auto już raz LEO.
Trzeba było wtedy dorzucić kasiory na nowe sprzęgło , dwu mas rolki, paski i inne pierdoły.
Normalne, tzn że masz do czynienia z dobrym mechanikiem, ktory bierze sprawy w swoje rece... Fajnie jak ludzie przynajmniej sugeruja co wymienić kierowcy. Też tak robie. Nie koniecznie fajnie jak sami decydują za klienta, ale fajnie kiedy sugerują, że coś się kończy i bedzie trzeba wymienić w niedlugim czasie, ewentualnie że nie wypuszczą z usterką bez naprawy czy zadzwonią. :ok: :) Czasem lepiej jest tez zeby klient przyjechal 2-3x niz odrazu wkladac 10 nowych czesci ktore podejrzewamy i wymieniac na darmo... Uszczelniacze i pierscienie da sie szybko sprawdzić. Najszybciej po wykreceniu swiec.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 31 sierpnia 2016, 09:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 55
Moje BMW: E46 330i
Kod silnika: M54B30
U mnie już te spalanie oleju zwiększa się, a najbardziej po jezdzie autostradowej. Teraz po 700km wziął 1l oleju (mam wlany Archoil 2300) a przeważnie na 1l oleju zrobilem prawie 1000km. Cały czas olej Valvorine 5w40 max life .
Ile mniej więcej wyniesie remont tego silnika?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 31 sierpnia 2016, 18:37 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
To zależy jaka to ma być robota, czy tylko pierścionki czy sprawdzenie i poprawienie wszystkiego.

Tak czy siak to robota minimum za 2 tysie (wersja minimalistyczna)
Teraz policz ile kosztuje 1 litr oleju i na ile ci starczy te 2 tysie.
Moim zdaniem mija się z celem no chyba ze będziesz to auto miał dłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłługo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 31 sierpnia 2016, 18:41 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
pawelos666 napisał(a):
dziabi3 napisał(a):
To że po drodze wychodzą inne hece to wiem dokładnie bo robił mi auto już raz LEO.
Trzeba było wtedy dorzucić kasiory na nowe sprzęgło , dwu mas rolki, paski i inne pierdoły.
Normalne, tzn że masz do czynienia z dobrym mechanikiem, ktory bierze sprawy w swoje rece... Fajnie jak ludzie przynajmniej sugeruja co wymienić kierowcy. Też tak robie. Nie koniecznie fajnie jak sami decydują za klienta, ale fajnie kiedy sugerują, że coś się kończy i bedzie trzeba wymienić w niedlugim czasie, ewentualnie że nie wypuszczą z usterką bez naprawy czy zadzwonią. :ok: :) Czasem lepiej jest tez zeby klient przyjechal 2-3x niz odrazu wkladac 10 nowych czesci ktore podejrzewamy i wymieniac na darmo... Uszczelniacze i pierscienie da sie szybko sprawdzić. Najszybciej po wykreceniu swiec.



To nie tak że LEO mi sugerował, dla niego te wszystkie rzeczy były padliną a ja chciałem na tip top.
Gostek co mi sprzedał auto (rodzina) sprzedał mi takiego rodzynka (ale chyba wyłuskanego z odbytu) że ho ho.

Doprowadzenie tego auto do fajnego stanu (silnik, lakier, konserwacja, i zawieszenie) pochłonęła dużo kasy ale wiem co mam.

Za auto dałem 23800 a wpakowałem już około 14000, a takie to auto miało być od niemca super :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 21 września 2016, 20:34 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 267
Lokalizacja: Jelenia Góra
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57TUD30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 68&start=0
Witam wszystkich. Mam problem ze spalaniem w M54B25. Autem zrobiłem 4000 km. Obecnie wlałem prawie 9L od wymiany i mam połowę stanu. W między czasie założona cała odma OE. Obecnie Olej Motul 5W40 8100 X-cess po płukance LM ale tej białej nie 2662. Ogólnie nie wiem co może być nie tak. Auto ma pewny przebieg 310 000km. Wiem że sporo ale obecnie wychodzi ogromna ilość oleju bo średnio zrobię ponad 300 km i wlewam 300-300 ml oleju do połowy stanu. Wycieki zredukowałem pokrywa górna i podstawa filtra. Zostaje tylko miska bo poci się na rogach pytanie tylko czy aż tyle ucieka. Na dniach wymienię uszczelkę ale nie chce mi się wierzyć że tyle się ulewa miską.

Wiem że auto miało wymiany powyżej 20 000 km i w dodatku na Castrola 5W. Góra wyglądała tak:

Obrazek\

Dodatkowo świeży olej momentalnie zrobił się czarny

Teraz pytanie płukanka LM 2662 i do tego olej Valvoline SynPower 5W-30 lub Valvoline SynPower XL-III C3 5W-30

_________________
Zobacz moje auto:
kepa416 --> E60 535d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 21 września 2016, 21:11 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3058
Lokalizacja: Herzberg/Tiegenhof
Moje BMW: Z3
kepa416, poczytaj ten temat:
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=1&t ... presja+m54

_________________
"Jeszcze dziś, nawet po tym, co się wydarzyło w Ronde di Andora bardziej boję się, kiedy wychodzę na spacer, niż kiedy prowadzę auto." RK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 22 września 2016, 15:08 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 267
Lokalizacja: Jelenia Góra
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57TUD30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 68&start=0
Czyli bardzo prawdopodobne że u mnie to samo się dzieje

_________________
Zobacz moje auto:
kepa416 --> E60 535d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 25 września 2016, 19:22 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 11
Posty: 1287
Lokalizacja: Łańcut
Kod silnika: M54B22
Garaż: E46 320i
Dołączyłem ostatnio do użytkowników M54, mam 221 tys. km przebiegu (skłaniam się do tezy że ori) mam E46 z 10.2000 roku toteż prawdopodobnie dotyka mnie problem uszczelniaczy, obecnie średnie spalanie oleju wychodzi mi 200 ml na każdy tysiak, czyli na 10.000 km wychodzi ok. 2 litry. Wcześniej zalany SHELL HELIX 10W40, po płukance Millersa wlany syntetyk XF 5W40. Zabieram się za odmę i podstawę filtra i będę dalej testował. Narazie jestem zadowolony ze spalania, bałem się że będzie więcej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 436 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 54 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL