BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 18:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 436 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 13 czerwca 2017, 05:23 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
wykrec sobie swiece i zobacz czy masz jednakowy popiolowy osad na swiecach z oleju, jezeli masz bardzo duze pobory. sprawdz cisnienie sprezania jak wykrecisz swiece i czy jest jednakowe. przy nastepnej wymianie zmien olej na 0w40 dobrze oczyszczony i zobacz ile łyknie. motula może wciągać 5w40 HC. w niektórych silnikach nawet zdrowych 5w40 hc francuskie wciąga 0,5L i więcej co wymianę niż dobrych olejów cywilnych premium 0w40. 0w40 i 5w40 ma mniej wiecej takie same lepkosci latem, ale moze go mniej wciągać. spotyka sie to tez czesto, ze w silnikach wysokoobrotowych mam tu na mysli także motocykle gdzie lany jest motul. bardzo czesto po przejsciu na olej innej firmy zuzycie znacznie spada. ja sprawdzilbym na olejachh które znam, które nie są podrabiane - nie są taką masówką jeszcze. sprawdzilbym pobór w m54 zalewając dobrym 0w40. w dobrym silniku 0w40 załóżmy fuchs supersyn LL-01 nie wezmie wogole na miarcę, a totala czy motula może troszeczkę przy szybszej jeździe wypić jezeli bedzie ostra jazda to nawet ponad 1L na 10000km w zdrowym silniku. ;) pomijam już zmiane lepkosci oleju w silniku po przebiegu, bo silnik może być jeżdzony na suchym gazie albo miec nowe wtryski i też taki olej wciągnie.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 13 czerwca 2017, 06:35 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
kepa416 napisał(a):
Ktoś z zainteresowanych próbował 5W50 lub innych wymysłów by ogarnąć to spalanie
były takie opinie że na 5w50 bierze dużo mniej jak na 0w30


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 13 czerwca 2017, 07:19 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
5w50 na pewno obniży zużycie oleju - dobrze by było wypłukać silnik przed

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 14 czerwca 2017, 00:37 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 267
Lokalizacja: Jelenia Góra
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57TUD30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 68&start=0
Tak u mnie w ciągu 1 roku i 7 tysięcy to silnik przerobił już 3 płukanki i 2 nowe oleje, także w zapieczone pierścienie nie wierzę chociaż olej dalej 800 km i robi się czarny, a po płukance schodzi smoła. Chce spróbować albo lepszy olej z parametrem albo tańszy coś np. Valvo 5w40 który wychodzi koło 100 zł za 4l, aby nie ładować niepotrzebnie kasy w oliwę.

_________________
Zobacz moje auto:
kepa416 --> E60 535d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 14 czerwca 2017, 00:47 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
I co ma to dać? Dobre 0w30 0w40 nie znika jak tańsze 5w40. normalna sprawa że xW50 mniej spala na wyższych obrotach niż xW40. zazwyczaj 5w50 to nie jest zwykły najtańszy olej HC, tam jest w bazie lepszy olej, kilka % by podnieść indeks lepkości. Valvo dobrze oczyszczone masz tylko synpower.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Ostatnio edytowano 14 czerwca 2017, 00:56 przez pawelos666, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 14 czerwca 2017, 00:56 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 267
Lokalizacja: Jelenia Góra
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57TUD30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 68&start=0
pawelos666 napisał(a):
wykrec sobie swiece i zobacz czy masz jednakowy popiolowy osad na swiecach z oleju, jezeli masz bardzo duze pobory. sprawdz cisnienie sprezania jak wykrecisz swiece i czy jest jednakowe. przy nastepnej wymianie zmien olej na 0w40 dobrze oczyszczony i zobacz ile łyknie. motula może wciągać 5w40 HC. w niektórych silnikach nawet zdrowych 5w40 hc francuskie wciąga 0,5L i więcej co wymianę niż dobrych olejów cywilnych premium 0w40. 0w40 i 5w40 ma mniej wiecej takie same lepkosci latem, ale moze go mniej wciągać. spotyka sie to tez czesto, ze w silnikach wysokoobrotowych mam tu na mysli także motocykle gdzie lany jest motul. bardzo czesto po przejsciu na olej innej firmy zuzycie znacznie spada. ja sprawdzilbym na olejachh które znam, które nie są podrabiane - nie są taką masówką jeszcze. sprawdzilbym pobór w m54 zalewając dobrym 0w40. w dobrym silniku 0w40 załóżmy fuchs supersyn LL-01 nie wezmie wogole na miarcę, a totala czy motula może troszeczkę przy szybszej jeździe wypić jezeli bedzie ostra jazda to nawet ponad 1L na 10000km w zdrowym silniku. ;) pomijam już zmiane lepkosci oleju w silniku po przebiegu, bo silnik może być jeżdzony na suchym gazie albo miec nowe wtryski i też taki olej wciągnie.


Właśnie, jest opcja zmiany oliwy na coś innego, a nawet zalanie oleju płuczącego? o ile tak to się nazywa. Chciałem przejść na Penrite HPR 5 5W-40Amsoil European Car Formula 5w40 Classic ESP, ale z tą gęstością 0w to trochę się boje. Jednak o Motulu się nasłuchałem stąd trochę mnie ciśnienie ze zmianą marki.
Świece przed wymianą oleju wyglądały tak:

Obrazek

_________________
Zobacz moje auto:
kepa416 --> E60 535d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 14 czerwca 2017, 01:02 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
katastrofa z tymi świecami, to olej. oglądałem na BMW KLUB. wykreć teraz jedną i zobacz jak wygląda. przed wymianą świec co było lane?

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 14 czerwca 2017, 07:04 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
kepa416 napisał(a):
Tak u mnie w ciągu 1 roku i 7 tysięcy to silnik przerobił już 3 płukanki i 2 nowe oleje, także w zapieczone pierścienie nie wierzę chociaż olej dalej 800 km i robi się czarny, a po płukance schodzi smoła. Chce spróbować albo lepszy olej z parametrem albo tańszy coś np. Valvo 5w40 który wychodzi koło 100 zł za 4l, aby nie ładować niepotrzebnie kasy w oliwę.

czyli syfu jest mnóstwo

sugeruję IT Flushing - olej w cenie wspomnianego przez Ciebie valvo - wlewasz go po zlaniu starego oleju, uruchamiasz silnik na 4 minuty i wymieniasz jak zwykle. Naprawdę działa i co ważne - jest w pełni bezpieczny.

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 14 czerwca 2017, 07:16 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
kepa416 no pije ci oleju na bogato, na twoim miejscu to zalałbym 5w50 i myślał powoli nad wymianą pierścieni tłokowych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 10 lipca 2017, 21:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: X5
Kod silnika: M54B30
Witam, od tygodnia jestem posiadaczem X5 E53 3.0 i 2004r silnik M54. B30 231 KM. Przebieg 277 000. Na drugi dzień po zakupie wymiana filtra i oleju na Liqui moly 5w30 weszło 6 l (zalecane 7,5) nie wiem co było zalane wcześniej, wg. Książki serwisowej wymiany co 20-25 tyś. Sezon urlopowy, wybraliśmy się wiec do Zakopanego, pokonaliśmy 500km, głównie autostrada, tempomat 140km/h . Wspaniała jazda skrzynia szóstka, lokalne wzniesienia pokonuje bez problemu, po dwóch dniach sprawdzam bagnet i brakuje 0,5l oleju :(
Od czego zacząć ?
Proszę o radę, płukać nie płukać, czym go zalać po powrocie ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 10 lipca 2017, 21:52 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Najprościej jest po 1 wykręcić i zobaczyć świecie, a po 2 sprawdzić sobie kompresję na cylindrach. Ja wiem, że jest 100 metod na czuja, ale tutaj nie ma co gadać głupot, a podjechać do mechanika, który ma manometr i wydać te parę dyszek na badanie i wiedzieć na czym się stoi.
Jeżeli nie ma problemów z uszczelniaczami albo pierścieniami olejowymi to zostaje jeszcze kwestia jakichś zewnętrznych wycieków i potencjalnie zapchanej odmy (jeżeli w trakcie pracy, na rozgrzanym silniku nie możesz odkręcić korka wlewu oleju albo wręcz trzeba go wyrywać żeby się odkleił to odma jest do roboty, a przy okazji warto sprawdzić czy pod korkiem nie ma nalotu przypominającego masło).

Uzupełniam powyższe o informację, że każdy silnik żre olej, a M54 nawet z nowymi pierścieniami olejowymi i brakiem jakichkolwiek bolączek też będzie żreć olej jeżeli będziesz je pałować regularnie w końcówce skali obrotowej, ale jeżeli uprawiałeś emerycką podróż z tempomatem to nie powinieneś mieć zużycia na poziomie 1L/1 tys. km. To nawet oporowo pałowane eMki nie palą zwykle więcej jak te 3-4 litry oleju na 10 tys. km (tak wiem, że w M'kach pływa znacznie gęstsza oliwa niż w "cywilach").


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 12 lipca 2017, 05:36 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Dopóki nie puszczasz chmurki w kolorze niebieskim przy przyspieszaniu na autostradzie takim X5 X3 z m54 to zalewasz olej 5w50 valvoline vr1 w sezonie letnim i jezdzisz. Przed zimą musi być sprawdzone. Świece dużo powiedzą. Ciśnienie sprezania możesz zrobić, ale jak masz olej na tlokach to ciśnienie może wyjść prawie idealnie :)

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 12 lipca 2017, 07:51 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
rafalce napisał(a):
Proszę o radę, płukać nie płukać, czym go zalać po powrocie
Płukanke możesz zrobić biorąc pod uwagę że olej był wymieniany co 20-25 tyś to nawet trzeba,zalać najlepiej 5w50.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 12 lipca 2017, 08:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
valvoline zalej 5w50 vr1 dobrze chroni na zimnym oleju też

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 12 lipca 2017, 13:27 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
kepa416 działałeś coś z tematem u siebie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 12 lipca 2017, 17:33 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 380
Lokalizacja: Górny Śląsk
Moje BMW: E46 330CI / E39 520i
Kod silnika: M54B30
Ja leje 5w50 Mobil 1 z normą Porsche i tak i tak spala olej. Pierścienie do wymiany i tyle temacie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 12 lipca 2017, 20:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: X5
Kod silnika: M54B30
Póki co:
• korek rzeczywiście brudny (osad ciemny zaschnięty - majonezu nie przypomina)
• bez problemu na rozgrzanym silniku wykręcony, brak dźwięków zapchanej odmy.
• chmury podczas przyśpieszania nie zostawia
Za dwa tygodnie jak wrócę sprawdzę świece i ciśnienia. Odnośnie świec, proszę podpowiedzcie jak powinny lub nie powinny wyglądać ?

Dziękuje


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 12 lipca 2017, 20:38 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
rafalce, jak ciepły silnik zostawisz na wolnych obrotach na ok. 5 minut i dodasz gazu, wówczas nie puszcza dymka?

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 12 lipca 2017, 20:43 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
świece powinny być cegalne takie, opalone jasno.

Jak wymiany były robione tak rzadko, robiłbym płukankę od razu, zresztą ja płukanki robię przy każdej wymianie oleju, a płukanka olejem płuczącym, na pewno pozbawiła by znaczącej ilości syfu..

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 12 lipca 2017, 22:35 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
DanyU napisał(a):
świece powinny być cegalne takie, opalone jasno.

Jak wymiany były robione tak rzadko, robiłbym płukankę od razu, zresztą ja płukanki robię przy każdej wymianie oleju, a płukanka olejem płuczącym, na pewno pozbawiła by znaczącej ilości syfu..



Dokładnie. Tu masz obrazek informacyjny. W Twoim przypadkiem złym znakiem będzie kiedy świeca będzie zasyfiona i czarna jak smoła.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 436 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 158 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL