BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 11 maja 2024, 23:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 436 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 22  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 29 marca 2016, 12:20 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
standardowa ma zastosowanie przy zwyklej wymianie oleju tylko. pro line czysci

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 29 marca 2016, 14:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: M54B30
pawelos666 napisał(a):
standardowa ma zastosowanie przy zwyklej wymianie oleju tylko. pro line czysci


A standardowa nie czyści ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 29 marca 2016, 14:50 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
Na podstawie własnego doświadczenia mogę powiedzieć że Pro Line czyści mocniej dlatego że olej po wymianie bardzo szybko ciemnieje na skutek wypłukiwania zanieczyszczeń rozpuszczonych przez pro line.

Na zwykłej płukance LM tego nie miałem.

Na poprzedniej stronie Pawelos o tym napisał.

Miłym zaskoczeniem jest także mniejsze zużycie oleju choć może być ono spowodowane zmianą oleju z 5V50 na 0W40.

No własnie a czemu chcesz zapakować 5V50 ?
Śmigasz mocno ostro ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 29 marca 2016, 15:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: M54B30
Tak, auto często wjeżdża na czerwone pole, nie ma w nim gazu ogólnie to nie jest mój samochod do jazdy na codzień ale zdarzą sie trasy 400 km w szybkim tempie. A jakie są przeciwskazania przy 5w50 ? W takim wypadku chyba na pierwszą płukankę zastosuje pro line żeby wyczyścić castrola.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 29 marca 2016, 16:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 55
Moje BMW: E46 330i
Kod silnika: M54B30
ARCHOIL AR 9100 250ml co o nim sądzicie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 29 marca 2016, 21:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 49
Lokalizacja: Szczecin / Wieluń
Moje BMW: 330i
Kod silnika: M54B30
Może i ja opisze moje przygody z olejem w M54B22.

Autko kupiłem od Niemca i jeździło na Motulu 5w40 X-Clean, więc po sprowadzeniu wymieniłem olej na ten sam, żarło go niebotyczne ilości ale okazało się że wąż od odmy jest przerwany i to przez niego jest wyciek, po wymianie odmy i węży uspokoiło do mniej więcej 1l na 4tyś km, ale musze przyznać że ten motul ma niezłe właściwości czyszczące silnik, bo przy wymianie uszczelki pod pokrywą silnik był czyściutki, później miałem przygodę z Castrolem EDGE 5w40 - moje bmw miało na niego najwiekszy apetyt, żarła 1l na 2-3 tyś, teraz jeżdzę na Valvoline 5w40 MaxLife i zużycie oleju wyraźnie zmalało i teraz zjada 1l na 5-7 tyś km, także dla mnie jak najbardziej do przyjęcia. :hurra:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 30 marca 2016, 11:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Moje BMW: [e90] 318d
Kod silnika: m47
Muszę przyznać, że użytkownicy forum są bardziej tolerancyjni, bo kiedyś za pieprzenie głupot o oleju mineralnym, reagowali inaczej :hyhy:

Ktoś z forum kiedyś pokazywał jak wyglądają pierścienie w m54 i przyrównał do jakichś ze starszego modelu silnika.
Jeśli dobrze pamiętam, były wyraźnie cieńsze stąd przepuszczanie oleju (można sobie poszukać zdjęć)

Ze swoich obserwacji mogę powiedzieć, że zużycie oleju jest uzależnione od stylu jazdy.
Im więcej jazdy przy odcince, tym pobór większy.

Osobiście nie robię dużych przebiegów ~6k rocznie i mnie wystarcza 0.5 litra na dolewki, które zostaje z wymiany.
Jeżdżę spokojnie, olej motul 5w40, nigdy nie stosowałem żadnych płukanek - moim zdaniem za płukanie odpowiada właśnie olej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 30 marca 2016, 13:34 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Powiem Ci tak z doswiadczenia z niejednym m54 i m52.

Ci ktorzy mieli zalane wczesniej rozne oleje i stosowali olej Motul na HC 5w40 X-cess mieli oleje dosc jasne jezdzili na gazie i do 7-8 tys olej byl koloru jak nowy. Oczywiscie jest to klasyczna sytuacja przy zasilaniu LPG. Kazdy to wie, ze na benzynie olej brudzi sie bardziej. No ok... Wydawalo im sie ze maja silniki wyplukane. Widzialem tez czyste oleje Fuchs 0w40 i Millers 0w40. Wyplukali silniki plukankami LM Pro line i co? Po wymianie na np fuchsa 0w40 czy 0w40 Millers XF olej w dniu wymiany zrobil sie czarny.
Powiedzmy sobie szczerze zwykla plukanka millers engine flush oraz lm engine flush wytworzy tylko zawiesine ktora latwiej zlejemy z oleju.
Natomiast pluaknka Pro line 2662 rozpusci stary nagar oraz np plukanka BG 109 Engine Performance Restoration i do tego oleje z duza iloscia wapnia (mozna tez zwrocic uwage na badania oleju sa latwo dostepne w internecie) na ilosc pierwiastka - Ca. To sa klasyczne detergenty.

Zeby proces dodatkowo przyspieszyc dobrze jest dolac do oleju AR9100 - nanoboran potasu, wystarczy 10.000km. pare osob na forum trafnie spostrzeglo ze ten srodek "nanoborate" skutecznie czysci. Wielu osobom sie przyda nie bujcie sie plukac.
Ja plukalem 60 minut na goracym oleju roznymi plukankami. W niektorych silnikach nie zaszkodzi i wypada obejrzec smok od pompy oleju, jezeli macie jakies zastrzezenia
Prosze przeczytac to 2x chyba tak pomocnego postu nie pisalem w tym dziale jesli chodzi o wypucowanie silnika do "zywego". Sorrki za bledy ale jak zwykle pisze na szybko :ok: ;)

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 30 marca 2016, 14:48 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
BG EPR PN109 w BMW https://www.youtube.com/watch?v=CmA4r6Izvns

a tu w Oplu https://www.youtube.com/watch?v=TvfJQIxRjsY

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 30 marca 2016, 16:58 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
taki efekt ?

ale syf musiał być na pierscieniach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 30 marca 2016, 17:47 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Freeze543, Twoje auto ma jezdzic na 5w40 X-cess, a nie X-clean, potrzebujesz wysokiego TBN i normy LL-01. X-clean to olej LL-04.
Freeze543 napisał(a):
teraz jeżdzę na Valvoline 5w40 MaxLife i zużycie oleju wyraźnie zmalało i teraz zjada 1l na 5-7 tyś km, także dla mnie jak najbardziej do przyjęcia.

średni pomysł..., z tej firmy skorzystalbym z Valvoline Synpower ll-01 z lepkosci 0w40 lub ostatecznie 5w40, jezeli mialbym pewnosc co do pierscieni... (test kompresji)

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 31 marca 2016, 08:33 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
to że olej robi sie czarny to akurat świadczy że ma dobre właściwości czyszczące. Czy po 8 tys km olej będzie jak nowy to śmiem wątpić, w dodatku w aucie rzedu np 10 lat. W dieslu np olej zrobi sie czarny po 1000 km co nie świadczy że sie już nie nadaje do jazdy (tam akurat jest sadza więc to normalne zjawisko)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 31 marca 2016, 08:58 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
nie to sa po prostu skladniki plukanki ktore wyplukuja nagar. sam olej bez plukanki po wymianie na swiezy czernieje duzo wolniej nawet jesli czernieje dosc szybko. druga sprawa akurat to ze olej robi sie czarny moze byc spowodowane zawartoscia danego dodatku np molibdenu. kiedys byl film na yt gdzie porownywano castrola bmw 0w40 i castrola edge 0w40. jeden sie smazyl na czarno a drugi nie. olej byl poza silnikiem. w jednym w badaniu w oleju bmw 0w40 wykrywa sie molibden w starym edge bez fst czy fst titatnium nie. to samo jest z mobilami 0w40 po podgrzaniu palnikiem. z tego co wiem tez zawieraja duze ilosci molibdenu. ale to nie ma zadnego zwiazku z plukaniem silnika, dlatego ze jeden wymieniany co 5-10 tys km olej zrobi sie w dieslu czarny po 3000km czy 5000km, a po uzyciu plukanki i zalaniu swiezego ten sam olej zrobi sie czarny po 30km. o to tu chodzi...

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 31 marca 2016, 11:05 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
najlepiej zalewać jak najlepszy olej i zmieniać co 12 000 albo nawet i co 10 000. 5 litrów oleju kosztuje nie raz 150 zł więc to nie są jakieś ogromne koszta zważywszy że można sobie samemu wymienić


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 31 marca 2016, 16:04 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
przed zalaniem nalezaloby wyplukac silnik porzadna plukanka, pracuje wtedy lzej i to czuc. w czasie jazdy silnik pracuje znacznie ciszej.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Ostatnio edytowano 31 marca 2016, 16:09 przez pawelos666, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 31 marca 2016, 16:07 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
znajomy kiedyś wypłukał, zalał syntetyk 5W40 jak Bóg przykazał (t obyło stare e36 300 000 na liczniku) i mu rozszczelniło silniik, lało sie jak nie będe mówil z czego. A przed tym silnik pracował jak brzytwa i był szczelny. Jakby wlał Max life 10W40 to był jezdził dalej wiec nie raz lepsze jest wrogiem dobrego


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 31 marca 2016, 16:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
nie wierze w cos takiego. po plukankce zawsze jest mocniejszy nawet scisly diesel, gdzie nagar sie nie powinien odkladac. w kazdym jednym jest to czuc jak jest plukanka porzadna zrobiona. nagar nie uszczelnia pierscieni i tlokow w bmw. takie akcje byly ale pol wieku temu kiedy bylo zuzycie tlokow i pierscieni. nie w bmw e36 czy e46, tam nagar nie moze uszczelniac tlokow. moze jedynie pogarszac kompresje. tak samo na oleju 5w30 z molibdenem, 5w30 xtl czy po porostu 0w30 ll-01 scislejszy silnik nawet taki jak u Ciebie diesla idzie lepiej niz na oleju 5w40. wyplucz postaw na godzine zalej taki olej i poczujesz. jak sie boisz i nie wierzysz to nie plucz. wolny wybor. sam olej za duzo nie pomoze.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 31 marca 2016, 16:41 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
tylko po co mam płukać jak mi silnik chodzi jak nowy ? jak jesteś zdrowy to idziesz do lekarza aby ci leki zapisał ? ja wole lać dobry olej i go zmienić co 10 000 niż lać płukanki, dobry syntetyk też ma właściwości czyszczące, jak sie często zmienia to wcale sie nie odkłada nie wiadomo jaki nagar, to nie Jelcz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 31 marca 2016, 17:28 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
he he no tak ale tak sie tylko wydaje ze chodzi lekko jak nowy. zrob plukanie takim np LM 60minut na goracym m57n i zalej np 5w30 xtl

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 31 marca 2016, 17:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 55
Moje BMW: E46 330i
Kod silnika: M54B30
Bezpieczne jest płukanie aż 60 min?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 436 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 22  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 70 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL