BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 maja 2024, 23:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] ŚWIECE ŻAROWE 320d
PostNapisane: 15 lutego 2010, 22:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Moje BMW: E46
Właśnie, dokładnie cena wydała mi się nieco "podejrzana" stąd chciałem ją jeszcze zweryfikować na forum, tymbardziej, że jak słysznie zauwazyłeś... w ASO nie byłem.

Co do samych świec, to właśnie mnie niepokoi, że na zimnym silniku, po trzykrotnym podgrzaniu świec (każde po ok 10 - 12 sec przy wspomnianej wyżej temperaturze zewnętrznej) rozrusznik kręci przez ok 8-10 sec, żeby odpalić auto... Chyba też nie muszę mówić co dzieje się po odpaleniu... zasadniczo świat ginie w czarnej churze dymu..., ale to mnie akurat aż tak bardzo nie dziwi / martwi, ponieważ jest to spowodowane dużą ilością natloczonego ON w czasie pracy rozrusznika.

_________________
Alex

Life begins at 6000 rpm


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ŚWIECE ŻAROWE 320d
PostNapisane: 15 lutego 2010, 22:12 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 3258
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: Klekot M47
Alex007 napisał(a):
Co do samych świec, to właśnie mnie niepokoi, że na zimnym silniku, po trzykrotnym podgrzaniu świec (każde po ok 10 - 12 sec przy wspomnianej wyżej temperaturze zewnętrznej) rozrusznik kręci przez ok 8-10 sec, żeby odpalić auto... Chyba też nie muszę mówić co dzieje się po odpaleniu... zasadniczo świat ginie w czarnej churze dymu..., ale to mnie akurat aż tak bardzo nie dziwi / martwi, ponieważ jest to spowodowane dużą ilością natloczonego ON w czasie pracy rozrusznika.

Jeszcze może być taka akcja, że świece są cacy ale przekaźnik od świec masz padnięty... :niepewny:

_________________
Moje BMW e46 Touring 99" - Fafik_____________________________________________Grosz do grosza... :)
///podpis niezgodny z regulaminem
Hobby: Sutenerstwo, kontrabanda, tkwienie po uszy w "układzie", notoryczna współpraca z WSI ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ŚWIECE ŻAROWE 320d
PostNapisane: 15 lutego 2010, 22:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Moje BMW: E46
Vanduch napisał(a):
Alex007 napisał(a):
Co do samych świec, to właśnie mnie niepokoi, że na zimnym silniku, po trzykrotnym podgrzaniu świec (każde po ok 10 - 12 sec przy wspomnianej wyżej temperaturze zewnętrznej) rozrusznik kręci przez ok 8-10 sec, żeby odpalić auto... Chyba też nie muszę mówić co dzieje się po odpaleniu... zasadniczo świat ginie w czarnej churze dymu..., ale to mnie akurat aż tak bardzo nie dziwi / martwi, ponieważ jest to spowodowane dużą ilością natloczonego ON w czasie pracy rozrusznika.

Jeszcze może być taka akcja, że świece są cacy ale przekaźnik od świec masz padnięty... :niepewny:


I przez to właśnie nie wyrzuca błędów? Czy jakby był padnięty to by było widać na kompie?

_________________
Alex

Life begins at 6000 rpm


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ŚWIECE ŻAROWE 320d
PostNapisane: 15 lutego 2010, 22:50 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 301
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47+
Alex007 napisał(a):
I przez to właśnie nie wyrzuca błędów? Czy jakby był padnięty to by było widać na kompie?

U mnie przekaźnik nie podawał napięcia na świece 2ego i 3ego cylindra. Po podpięciu nie wykazało żadnego błędu: świec, przekaźnika itp.

_________________
BMW E46 320d M47+ Powered By Bagor
Audi A3 1,8T AGU+ Powered By Bagor


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ŚWIECE ŻAROWE 320d
PostNapisane: 16 lutego 2010, 00:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Lokalizacja: Wroc
Moje BMW: E61 535d+
Kod silnika: M57TU TOP
W niskich temperaturach świece powinny długo grzać. Zamiast wymieniać na pałę podłącz pod komputer i zobacz czy w ogóle są błędy. Jeśli jesteś w Wrocławia, to służę pomocą.

Koszt robocizny jaki podałeś zakrawa na ASO albo specjalizowany zakład robiący tylko BMW. Ja za wymianę u zwykłego mechanika dałem we Wrocławiu 150zł (w ASO chcieli 500 a w Stando 400). Świece Beru to koszt około 250zł. Weź Beru albo NGK, nie warto oszczędzać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ŚWIECE ŻAROWE 320d
PostNapisane: 28 lutego 2010, 14:52 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1043
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: g30
Kod silnika: b58
Garaż: było e46 M47N, było G31 b47 , jest G30 B58
po podpięciu do kompa wyrzuciło mi błedy świec na 2 i 3 cylindrze, ( żadnych problem z odpalaniem, ale w CR świece potrzebne nie tylko przy odpalaniu) na 3 cylindrze bład przy 53C i wg mechanika jest to wina podgrzewacza ? patrzylem na schemat realoem i nie widzę nic takiego .

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... fg=15&hl=1

mechanik leci w kulki ?

_________________
Oceń moje bmw


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ŚWIECE ŻAROWE 320d
PostNapisane: 28 lutego 2010, 15:18 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 3258
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: Klekot M47
ironman napisał(a):
po podpięciu do kompa wyrzuciło mi błedy świec na 2 i 3 cylindrze, ( żadnych problem z odpalaniem, ale w CR świece potrzebne nie tylko przy odpalaniu) na 3 cylindrze bład przy 53C i wg mechanika jest to wina podgrzewacza ? patrzylem na schemat realoem i nie widzę nic takiego .

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... fg=15&hl=1

mechanik leci w kulki ?

Nie wiem jaki to związek ma, ale podgrzewacz to jest ten element u ciebie http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=64&fg=65
Nie masz go w prawym rogu przedziału silnika za kielichem?

_________________
Moje BMW e46 Touring 99" - Fafik_____________________________________________Grosz do grosza... :)
///podpis niezgodny z regulaminem
Hobby: Sutenerstwo, kontrabanda, tkwienie po uszy w "układzie", notoryczna współpraca z WSI ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ŚWIECE ŻAROWE 320d
PostNapisane: 28 lutego 2010, 15:32 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1043
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: g30
Kod silnika: b58
Garaż: było e46 M47N, było G31 b47 , jest G30 B58
sprecyzuje, mechanik mówi o podgrzewaczu świecy

_________________
Oceń moje bmw


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ŚWIECE ŻAROWE 320d
PostNapisane: 7 marca 2010, 10:18 
Witam Panowie!

na początek: nie jestem mechanikiem, chcę podzielić się moją historią. Na początku stycznia -w te duże mrozy- tez miałem problem ze swoją e46 2.0 D 150 KM. po podłączeniu do komputera wyszło, że nie grzeją 2 świece-koszt materiał + robocizna nie przekroczyły 250 zł. po wymianie okazało się, że jest jak przed wymianą: po dłuższym postoju-powyżej doby ;) , a nie mam garażu, auto kręci, a nie odpala za pierwszym razem, a jak zapali to zgaśnie. po drugim odpaleniu jest już ok. Okazało się, że do wymiany, a można też naprawić, np poprzez allegro, jest sterownik świec, który sterował tylko jedną świecą. po naprawie: koszt 100 naprawa sterownika, 60 przsyłka w obie strony + robocizna i autko pali jak malowane, pozdrawaiam


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E46] ŚWIECE ŻAROWE 320d
PostNapisane: 7 marca 2010, 13:47 
Offline
Forumowicz

Posty: 124
Moje BMW: E46
Ja jakiś miesiąc temu wymeniałem u siebie świece koszt robocizny 30zł za sztukę brutto, do tego świece NGK po 55 zł sztuka brutto (na allegro są tańsze), wymieniałem w takim normalnym warsztacie u nich kupowałem też świece, także cena którą Ci krzykneli to kosmos myslę że w ASO mniej wzieliby za robociznę. Jeżeli masz coś nie tak ze świecami to komputer powinien wykazać, u mnie po podłączeniu do kompa wykazało że dwie świece gorzej grzeją niż pozostałe. Objawiało się u mnie tym że po 15 godz stania na dworzu przy -15do 20 samochód często nie chciał odpalić a jak odpalił to dopiero po paru próbach tzn odpalał i odrazu gasł. Co do kontrolki grzania świec u mnie zarówno przed wymianą jak i po wymianie kontrolka świeci się zaledwie dwie może trzy sekundy nawet jak są duże mrozy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ŚWIECE ŻAROWE 320d
PostNapisane: 29 marca 2010, 17:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Lokalizacja: Kołobrzeg
ironman napisał(a):
sprecyzuje, mechanik mówi o podgrzewaczu świecy


Sorry, że odgrzewam starego kotleta, ale chcę przestrzec przed fachowcami z serwisu w Będargowie pod Szczecinem, zauważyłem, że kolega ironman jest ze Szczecina to pewnie tam zostawił swój pojazd? Miałem z nimi taką samą zabawę zostawiłem samochód na pół dnia na wgranie nowego softu zapłaciłem ponad 300 zł za to i orzekli że komputer wykazał uszkodzony podgrzewacz świec, (i nowy kosztuje 400 zł i dostępny jest tylko oryginał dostępny u nich - nie ma zamienników!!!) nie przejąłem się tym bardzo bo przy -15st samochód normalnie mi odpalał. Na drugi dzień było -20 i nie odpalił, więcej po wizycie w "serwisie" już nawet po kilku dniach przy -5 długo musiałem chechłać. Oddałem auto do zaprzyjaźnionego warsztatu w K-gu i okazało się, że nie istnieje żaden podgrzewacz świec montowany fabrycznie, ale wymontowany został sterownik świec żarowych !!! - wisi kabel pod silnikiem. Uf sterownik kosztuje właśnie 400 zł i nie ma zamienników.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ŚWIECE ŻAROWE 320d
PostNapisane: 29 marca 2010, 19:25 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 29
Lokalizacja: Silesia
Moje BMW: e46 Touring 320D
Kod silnika: M47N
danlat napisał(a):
Co do kontrolki grzania świec u mnie zarówno przed wymianą jak i po wymianie kontrolka świeci się zaledwie dwie może trzy sekundy nawet jak są duże mrozy.


Witam
No właśnie... Od 3 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem e46 320d z 2003 roku. Jest to mój drugi diesel (wcześniej Vectra B). Moje pytanie dotyczy czasu grzania świec. Mianowicie niezależnie od temperatury otoczenia, czy też silnika, dioda DDE świeci ok 0,5 sek. Czy jest to działanie normalne?
Auto pali bez zarzutów :hyhy:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ŚWIECE ŻAROWE 320d
PostNapisane: 29 marca 2010, 19:34 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 3258
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: Klekot M47
zapi napisał(a):
Mianowicie niezależnie od temperatury otoczenia, czy też silnika, dioda DDE świeci ok 0,5 sek. Czy jest to działanie normalne?

Przy obecnych temperaturach jest to normalne :ok:

_________________
Moje BMW e46 Touring 99" - Fafik_____________________________________________Grosz do grosza... :)
///podpis niezgodny z regulaminem
Hobby: Sutenerstwo, kontrabanda, tkwienie po uszy w "układzie", notoryczna współpraca z WSI ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ŚWIECE ŻAROWE 320d
PostNapisane: 29 marca 2010, 21:36 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2250
Garaż: było 320d Touring 2004r.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=72312
Przy dodatnich temperaturach otoczenia świece nie są grzane.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ŚWIECE ŻAROWE 320d
PostNapisane: 30 marca 2010, 17:46 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 29
Lokalizacja: Silesia
Moje BMW: e46 Touring 320D
Kod silnika: M47N
Dzisiaj okazało się, że dwie świece są do wymiany. Kazałem mechanikowi sprawdzić, przy okazji zabiegu usuwania słynnych klapek zawirowań.
Zobaczymy, jak samochód będzie reagował po ich wymianie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ŚWIECE ŻAROWE 320d
PostNapisane: 30 marca 2010, 18:55 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 3258
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: Klekot M47
zapi napisał(a):
Dzisiaj okazało się, że dwie świece są do wymiany.

Na jakiej podstawie okazało się, że dwie do wymiany? :/

_________________
Moje BMW e46 Touring 99" - Fafik_____________________________________________Grosz do grosza... :)
///podpis niezgodny z regulaminem
Hobby: Sutenerstwo, kontrabanda, tkwienie po uszy w "układzie", notoryczna współpraca z WSI ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ŚWIECE ŻAROWE 320d
PostNapisane: 30 marca 2010, 20:59 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 29
Lokalizacja: Silesia
Moje BMW: e46 Touring 320D
Kod silnika: M47N
Vanduch napisał(a):
zapi napisał(a):
Dzisiaj okazało się, że dwie świece są do wymiany.

Na jakiej podstawie okazało się, że dwie do wymiany? :/


No... yyy... sprawdzil to mój mechanik.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ŚWIECE ŻAROWE 320d
PostNapisane: 30 marca 2010, 21:06 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 3258
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: Klekot M47
zapi napisał(a):
No... yyy... sprawdzil to mój mechanik.

Pytam bo też mam podejrzenie o padniętą co najmniej jedną świecę... :(

_________________
Moje BMW e46 Touring 99" - Fafik_____________________________________________Grosz do grosza... :)
///podpis niezgodny z regulaminem
Hobby: Sutenerstwo, kontrabanda, tkwienie po uszy w "układzie", notoryczna współpraca z WSI ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ŚWIECE ŻAROWE 320d
PostNapisane: 30 marca 2010, 22:11 
Offline
Forumowicz

Posty: 121
Lokalizacja: Konin
Moje BMW: E46 320D
Kod silnika: M47
Ja wymianilem w swojej buni swieczki kilka dni temu, ale problm odpalania nadal zostal. W ciagu dnia jest wszystko ok ale wieczorem kiedy robi sie chlodniej auto odpala za drugim razem i zakopci wtedy. W aso powiedziano mi ze albo swiece albo przekaznik. Swiece wymianilem wiec zapewne owy przekaznik padniety. I teraz mam pytanie moze troche dziwne ale czy w mojej sytuacji musze wymienic ten element:
http://moto.allegro.pl/item962726129_pr ... 2_0_d.html
czy ten element:
http://moto.allegro.pl/item974303221_pr ... 46_x5.html

Podalem linki do aukcji bo zdjecia lepiej oddaja rzeczywistosc niz te schematy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ŚWIECE ŻAROWE 320d
PostNapisane: 17 września 2010, 19:52 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: 320 d
Witam,jestem posiadaczem bmw 320d 150KM 2003r mamtaki problem,kiedy odpalam samochod a jest wychlodzony wydobywa sie niebiesko(bialy) dym i samochod drga mam wrazenie jakby chodzil na 3 gary po podgrzaniu jest juz ok po za tym zadnych innych skutkow ubocznych nie ma myslalem ze to swiece,wymienilem jedna byla walnienta ale problem pozostał czytajac forum podlczylem komp pokazal blad siec elektryk probowal wlaczyc bez kom wentylator i byla reakcja a gdy chcial wlaczyc sterownik nic nie bylo slychac moje pytanie brmi czy ktos juz probowal tak sprawdzac sterownik jezeli nie to moze wiecie jak sprawdzic sterownik pozd


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 79 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL