BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 17:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] ŚWIECE ŻAROWE 320d
PostNapisane: 2 grudnia 2014, 09:50 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Wiek: 33
Posty: 3
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: 320d
Kod silnika: M47n
Nie aktywowałem w INPA, byłem przekonany że tylko w nowych modelach należy je aktywować. Wiec jak to z nimi jest?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ŚWIECE ŻAROWE 320d
PostNapisane: 2 grudnia 2014, 21:11 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 270
Moje BMW: E46 320DA; E87 118D
Kod silnika: M47N; N47
Świece w M47N działają poniżej temperatury silnika 30 stopni. Jeżeli wsadzałeś sterownik na rozgrzanym silniku, skasowałeś błąd i odpalałeś jak był jeszcze nagrzany to świece nie były używane i błąd się nie zapisał. Żeby sprawdzić czy wszystko ze świecami jest ok, nawet na rozgrzanym silniku wchodzisz w INPE, tam masz chyba pod F6 ACTIVATE i dalej pod F2 masz chyba kolejne ACTIVATE. I teraz jesteś w menu gdzie możesz uruchomić grzanie świec. F5 chyba się włącza a F6 wyłącza . Po takiej akcji wracasz do odczytywania błędów. Jak jest coś uszkodzone to wywali błąd.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ŚWIECE ŻAROWE 320d
PostNapisane: 4 stycznia 2016, 11:14 
Offline
Forumowicz

Posty: 118
Lokalizacja: Starachowice
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47 D20TÜ
Witam.
Posiadam BMW E46 Compact 320td CR oraz E92 330XD 231KM.
Czy jest opcja wymiany sterowników od góry ?
Z której strony się znajdują te sterowniki, głownie w E92 ?
Ewentualnie z podnośnika

_________________
Sprzedam BMW E92 330XD 231KM Navi Profesjonal*alu 20"* Skóra
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=15&t=155071


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ŚWIECE ŻAROWE 320d
PostNapisane: 12 stycznia 2016, 21:54 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 649
Lokalizacja: Mińsk Maz.
Moje BMW: E91 335D
Kod silnika: M57N2 306D5
Czy możliwe żeby komp nie pokazał błędu a świece były niesprawne? Dzisiaj wyjąłem świece i okazało się że właśnie dwie kaput. I teraz nie wiem czy to moze byc też wina przekaźnika czy tylko świece.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ŚWIECE ŻAROWE 320d
PostNapisane: 3 listopada 2016, 06:40 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E91
Kod silnika: M47N2
Witam! Od pewnego czasu mam problem z grzaniem świec a dokładnie na cylindrze 2, zostały już wymienione wszystkie świece na nowe beru wszystkie sprawne, oraz nowy sterownik, niestety problem dalej występuję. Próbowałem wczoraj skasować błąd i tak jak opisujęcie aktywować i deaktywować grzanie świec, niestety w dniu dzisiejszym auto zapalało po tych zabiegach bardzo bardzo ciężko temp 3C. Mam pytanie operacja włączenia i wyłączenia grzania świec mogła na stałe wyłączyć ich grzanie? Błąd mam dalej tylko na 2-giej świecy. Pytanie numer 2 czy Macie jakiś pomysł na rozwiązanie mojego problemu mi już została tylko wymiana kabli od sterownika do świec>


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ŚWIECE ŻAROWE 320d
PostNapisane: 13 lutego 2017, 10:06 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 41
Posty: 5
Lokalizacja: Holandia
Moje BMW: E46 318d
Kod silnika: M47N
A ja chcialbym zapytac czy jesli sterownik grzeje mi swiece przy mrozie ok -8 przez czas ok 3sekund to mozna przypuszczac uszkodzenie sterownika czy krotki czas grzania moze byc tez spowodowany uszkodzonymi swiecami?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ŚWIECE ŻAROWE 320d
PostNapisane: 13 lutego 2017, 11:41 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Masz silnik m47 czy m47n? W m47n jest sterownik i kontrolka świeć świeci się zawsze tak samo długo, niezależnie od temperatury. W m47 nie masz sterownika tylko przekaźnik.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ŚWIECE ŻAROWE 320d
PostNapisane: 17 lutego 2017, 07:20 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 41
Posty: 5
Lokalizacja: Holandia
Moje BMW: E46 318d
Kod silnika: M47N
Mam M47D20 po 2003 roku 1995cm3 czyli jesli dobrze dedukuje m47n. Faktem jest ze kontrolka zapala zawsze na 2s. Nie dluzej i nie krocej. Poszukam zatem jak i sprawdze swiece zanim obwinie sterownik.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ŚWIECE ŻAROWE 320d
PostNapisane: 17 lutego 2017, 14:47 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 270
Moje BMW: E46 320DA; E87 118D
Kod silnika: M47N; N47
Jak chcesz sprawdzić świece? Nie podłączaj ich pod 12V bo spalisz wszystkie. One są na 5V. Dostęp do nich jest fatalny. Szybciej wymienisz ten sterownik, który dużo częściej pada niż świece. Sterownik po wymontowaniu możesz wstępnie sprawdzić miernikiem. Da się go naprawić. Jak po wymianie sterownika będą błędy to wtedy zabieraj się za świece. Trzeba ściągać kolektor ssący żeby się do nich dostać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ŚWIECE ŻAROWE 320d
PostNapisane: 24 marca 2017, 06:21 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 41
Posty: 5
Lokalizacja: Holandia
Moje BMW: E46 318d
Kod silnika: M47N
Wracając do tematu chciałbym zadać jeszcze jedno pytanie.
Mianowicie wymieniłem świece a nie sterownik idąc za głosem rozsądku i zamiast polepszyć.. pogorszyłem.
Wcześniej auto słabo paliło na zimno przy - temperaturach stąd całe zamieszanie. Teraz natomiast nie pali praktycznie wcale. Na zimno minimalnie lepiej (po około 30-40sek.)
Ciepła odpala z trudem przy 3-4 podejściu po ok 1,5-2 min. krecenia. Ewidentnie jest z każdym dniem gorzej.
Pewnie spotkam się z krytyką ale przyznaję, że świece przykręciłem z nieznaną siłą zwykłym kluczem a sam kolektor zdejmowałem po raz pierwszy.
Moje pytanie brzmi zatem co mogło pójść nie tak?
Pamiętam że już po złożeniu wyjątkowo długo kręciła a problem ujawnił się tak naprawdę dopiero po przejechaniu kilkuset kilometrów kiedy nie chciała odpalić na stacji w Niemczech.

Próbuję uporać się z problemem sam i nie wiem co dalej. Objawy wg tego co wyczytałem z Forum wskazywałyby na pompę lub któryś z czujników ale jakoś cięzko uwierzyć mi w przypadek. Dlaczego wyraźnie pogorszyło sie po wymianie świec.

Proszę o pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ŚWIECE ŻAROWE 320d
PostNapisane: 24 marca 2017, 08:16 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 41
Posty: 5
Lokalizacja: Holandia
Moje BMW: E46 318d
Kod silnika: M47N
Jeżdzę bo nie mam wyjścia i zbieram opinie.. Diagnostyka OK, nic nie pokazało. Auto na start w kilka sekund po zgaszeniu odpowiada błyskawicznie, odpala normalnie. Lecz im dłuższy czas od zgaszenia tym ciężej ponownie ja uruchomić.
Wszystkie dane mierzone w czasie rzeczywistym również wyglądały prawidłowo. Faktem jest natomiast że do czasu osiągnięcia stałej temperatury roboczej (wg pomiaru ok 85st) silnik jest głośny i klekocze. Gdzieś czytałem na Forum i ktoś przy podobnych objawach sugerował czujnik położenia wałka rozrządu.
Pojawiły się już teorie, że to filtr paliwa który faktycznie daaawno powinien zostać wymieniony.
Kolejną jest zła masa silnika czy np zapowietrzony układ paliwowy Pompa<->wtryski. Ktoś polecił zrobić przelewy, ktoś inny stwierdził że nie ma sensu skoro korekty na wtryskach są w normie. :/
Z moich obserwacji wniosę jeszcze tylko tyle, że czasem po włączeniu zapłonu słyszę pompkę wstępną a czasem wcale się nie załącza. Nie wiem czy to normalne, czy też powinna za każdym razem jednakowo pompować przy starcie silnika.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ŚWIECE ŻAROWE 320d
PostNapisane: 24 marca 2017, 15:13 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Korekcje a przelewy to osobną para kaloszy..możliwe, że kończy się pompa progowa. Test przelewowy zrób, to nic nie kosztuje, tylko 30min pracy.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ŚWIECE ŻAROWE 320d
PostNapisane: 10 kwietnia 2017, 11:55 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 41
Posty: 5
Lokalizacja: Holandia
Moje BMW: E46 318d
Kod silnika: M47N
Dzieki maniek2112.
Zrobiłem przelewy i w związku z powyższym poszukuję wtryskiwacza o nr.
0445 110 080,
0986 435 084.
Nigdzie w necie nie mogę znaleźć regenerowanych.
Na forumowej GIEŁDZIE nie mogę dać ogłoszenia jako nowy członek wiec zapytam tutaj:

Czy ktokolwiek wie gdzie taki wtryskiwacz mógłbym namierzyć??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ŚWIECE ŻAROWE 320d
PostNapisane: 10 kwietnia 2017, 13:57 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Masz 318d, więc masz utrudnione zadanie, jest ich mniej, dlaczego regenerowanych szukasz? Kup sprawną używkę z gwarancją rozruchową i tyle.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ŚWIECE ŻAROWE 320d
PostNapisane: 21 listopada 2018, 21:10 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 294
Lokalizacja: WOT,wiązowna
Moje BMW: e90 325d
Kod silnika: m57
Garaż: bylo e39 m52b25
jest
colt cz34
e90 325d 253KM 600Nm
Witam.mam takie błądy
4242 gluehkerze zylinder 4,ansteuerung,
4252 gluehkerze zylinder 5,ansteuerung,
4262 gluehkerze zylinder 6,ansteuerung
tylko 3 cylindry obstawiam świece ,ale czy na pewno ?

dodam ze to 2007r e90 325d 3.0 czy jakos tak .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 99 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL