BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 kwietnia 2024, 11:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] brak nawiewu na przednią szybę
PostNapisane: 21 lutego 2010, 23:15 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1113
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E90 LCI
Kod silnika: N47D20C
Witam,

Dziś po wypadzie na narty wsiedliśmy do auta i zaparowały szyby. Normalka. Ustawiłem maks. obroty dmuchawy na przednią szybę. Miałem wrażenie, że coś wyje, na pewno wraz z obrotami dmuchawy. Potem przestało ale szyba przednia zaczęła parować. Zacząłem coś kombinować, myślałem że jesteśmy "mokrzy" więc to dlatego, jednak na trasie do domu zaczęły się kłopoty bo szyba była zaparowana cały czas. Okazało się, że nie ma zupełnie nawiewu na przednią szybę. Dodam, że mam zamieniony panel z pokrętłami na klimatronik, ale wcześniej po zmianie wszystko (pomijając problem z mocniejszym nawiewem na nogi - temat zamiany paneli opisany na forum, nie będę powielał) wszystko działało. Czy brak nawiewu na szybę to może być sprawka JEŻA ? Czy jeżeli jeż by padł / jest zaśniedziały to nawiewu nie byłoby w ogóle? Jeżeli to to ustrojstwo to jak się do niego dostać? Dzięki i pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] brak nawiewu na przednią szybę
PostNapisane: 21 lutego 2010, 23:35 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 429
Lokalizacja: Zamosc
Moje BMW: E46 328i ,
Kod silnika: M52TUB28
Witaj, sprawa że nie wieje na przednią szybę to nie wina "jeża" tylko przesłony która reguluje dopływ powietrza, w E46 jest to sterowanie elektryczne. musisz wyjąć panel i sprawdzić czy się nie zacięła.

_________________
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] brak nawiewu na przednią szybę
PostNapisane: 21 lutego 2010, 23:37 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1113
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E90 LCI
Kod silnika: N47D20C
Nie bardzo rozumiem, mam wyciągnąć panel klimatronika i założyć ten poprzedni (już bym to zrobił ale nie mam z nim kontaktu do środy :( ) ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] brak nawiewu na przednią szybę
PostNapisane: 22 lutego 2010, 00:08 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 429
Lokalizacja: Zamosc
Moje BMW: E46 328i ,
Kod silnika: M52TUB28
Nie , żle Mnie zrozumiałeś, panel powinien być ok. sprawdż w nagrzewnicy element nr-6, który odpowiada za kierunek nawiewu powietrza. Można dostać się do niego od środka lub łatwiej-od komory silnika.

Obrazek

_________________
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] brak nawiewu na przednią szybę
PostNapisane: 22 lutego 2010, 00:12 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1113
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E90 LCI
Kod silnika: N47D20C
Aha, dzięki! Czyli z tego co widzę powinienem się tam dostać przez ten otwór gdzie jest filtr kabinowy, czy muszę już więcej grzebać? EDIT: teraz już nie wiem ale chyba nie jest to tak łatwie jak myślałem, mógłbyś mi mniej więcej opisać co mam zdjąć itd, żeby się tam dogrzebać?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] brak nawiewu na przednią szybę
PostNapisane: 22 lutego 2010, 00:21 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 429
Lokalizacja: Zamosc
Moje BMW: E46 328i ,
Kod silnika: M52TUB28
Nie wiem jak w silnikach 1.8 ale u mnie to jest tak:
odkręcasz przewód od alternatora który jest przy filtrze kabinowym, potem odkręcasz oudowe filtra 4 śruby torx następnie taka płaksa osłona plastikowa coś też na kilka śrub i już masz widoczną nagrzewnicę. Nie odkręcaj jej, tylko po lewej stronie będziesz miał to urządzenie o którym pisałem powyżej. łatwo się wyjmuje sprawdż czy się nie zacięła a jak nie to musisz wyjąć nagrzewnicę i sprawdzić działanie przesłon które ragulują kierunek dopływu powietrza.

_________________
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] brak nawiewu na przednią szybę
PostNapisane: 22 lutego 2010, 09:30 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1113
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E90 LCI
Kod silnika: N47D20C
Dzięki wielkie! W takim razie mam co dziś robić. Mógłby mi tylko ktoś potwierdzić, że w moim e46 dochodzi się do tego tak samo? I tak jest lepiej bo na początku myślałem, że to dmuchawa się spaliła ale wszędzie dmucha ładnie, jak wcześniej ale na szybę nie leci tylko huczy gdzieś w środku :( To by mi wyglądało na zablokowaną klapę faktycznie. Jeżeli ktoś ma jakieś rady to gorąco proszę bo masakrycznie się bez nawiewu na szybę jeździ......


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] brak nawiewu na przednią szybę
PostNapisane: 22 lutego 2010, 11:16 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1113
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E90 LCI
Kod silnika: N47D20C
Aha jeszcze jedno - nie załatwiać ponownie tego manualnego panelu? Nie jest to raczej spowodowane tym aspektem? Wcześniej wszystko działało po zamianie... :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] brak nawiewu na przednią szybę
PostNapisane: 22 lutego 2010, 14:09 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 429
Lokalizacja: Zamosc
Moje BMW: E46 328i ,
Kod silnika: M52TUB28
Możesz sprawdzić tj. podmienić panele ale wg. Mnie nic to nie da ponieważ skoro piszesz że: po włączeniu ogrzewania przedniej szyby, dmuchawa jest na max i świeci się przycisk od ogrzewania - czyli działa.

Aha i u Ciebie jest dostęp do dmuchawy taj jak opisałem. Pozdro

_________________
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] brak nawiewu na przednią szybę
PostNapisane: 22 lutego 2010, 14:11 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 986
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43TU
Depson napisał(a):
Mógłby mi tylko ktoś potwierdzić, że w moim e46 dochodzi się do tego tak samo?


tak samo :)

Depson napisał(a):
Aha jeszcze jedno - nie załatwiać ponownie tego manualnego panelu? Nie jest to raczej spowodowane tym aspektem? Wcześniej wszystko działało po zamianie... :(


nie jest to wina panelu takze zostaw sobie ten typu klimatronik.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] brak nawiewu na przednią szybę
PostNapisane: 22 lutego 2010, 15:28 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1113
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E90 LCI
Kod silnika: N47D20C
Wielkie dzięki za odpowiedzi. Też tak myślałem że panel klimatronik bogu ducha winny... No to w takim razie ciepła kurteczka, szaliczek i mam dziś zabawę. Będę na bieżąco informował i zapewne pytał co i jak. Jeżeli mielibyście jeszcze jakieś sugestie to bardzo proszę :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] brak nawiewu na przednią szybę
PostNapisane: 22 lutego 2010, 22:11 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1113
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E90 LCI
Kod silnika: N47D20C
Panowie, tak pokrótce - rozebrałem pół auta po południu i nie znalazłem tego ustrojstwa. W końcowym etapie wykręcałem już nawet dmuchawę. Nic tam nie ma, nie wiem jak to możliwe ale nie mogłem tego znaleźć. Jutro wkleję fotki bo z nerwów je porobiłem. Szczęście w nieszczęściu pokusiło mnie, żeby ....odłączyć na chwilę akumulator. Po sprawdzeniu nawiew ożył, przestał świrować i wszystko jest ok (zauważyłem, że coś mu się pomieszało i przy włączeniu programu do odparowywania przedniej szyby wrzucał nawiew na kratki itd i to mnie do tego skłoniło) Tak więc problem rozwiązany. Nie znam jego powodu, nie wiem też dlaczego 2 godzinne rozbieranie auta do nagrzewnicy nie przyniosło efektu... Miałem całkiem ściągnąć dmuchawę?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] brak nawiewu na przednią szybę
PostNapisane: 22 lutego 2010, 23:19 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 429
Lokalizacja: Zamosc
Moje BMW: E46 328i ,
Kod silnika: M52TUB28
Dziwne że po odpieciu aku "samo" się naprawiło, uważam że pewnie jak rozbierałeś nagrzewnice to ruszyłeś kostkę albo zały mechanizm i pomogło. Trudno teraz powiedzieć, żeby nie było takiej sytuacji że, ponownie nie będzie nawiewu... Profilaktycznie wiesz już jak się dostać do nagrzewnicy, trzeba było wyjąć kostkę od zasilania i przeczyścić. Jak faktycznie pomogło poprzez odłączenie aku, to Może być wina panela od Klimy.

_________________
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] brak nawiewu na przednią szybę
PostNapisane: 23 lutego 2010, 09:04 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1113
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E90 LCI
Kod silnika: N47D20C
Właśnie nie ruszyłem nic. Tzn. ruszałem ale co ruszenie sprawdzałem czy działa. Potem sprawdziłem czy działa - nie poszło, odpiąłem aku, podpiąłem, sprawdziłem - poszło. Ale mniejsza z tym - dla mnie najbardziej istotne jest to dlaczego nie było tam tego elementu nr 6 ? Poniżej zdjęcie "od lewej" - gzie on się znajduje?

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] brak nawiewu na przednią szybę
PostNapisane: 23 lutego 2010, 11:08 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 429
Lokalizacja: Zamosc
Moje BMW: E46 328i ,
Kod silnika: M52TUB28
Element nr-6 znajduje się w obudowie (czerwona strzałka) nagrzewnice można sprawdzić i wyjąć odkręcając śrubki u góry, a zatrzaski (niebieska strzałaka) umożliwiają dostanie się do środka wiatraka bez odkręcania.

Obrazek

_________________
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] brak nawiewu na przednią szybę
PostNapisane: 23 lutego 2010, 19:11 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1113
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E90 LCI
Kod silnika: N47D20C
Ściągałem tę klapę i dostałem się do dmuchawy. Nie odkręcałem jednak tych bocznych śrubek. Teraz przynajmniej wiem, gdzie to jest - dzięki. Mam nadzieję, że drugi raz się nie "powiesi". Jeżeli tak się stanie to pomyślę nad panelem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] brak nawiewu na przednią szybę
PostNapisane: 9 listopada 2012, 23:48 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 29
Lokalizacja: LU/WR
Moje BMW: E46 2.0d
Kod silnika: ???
Panowie podobny problem delikatnie mi tylko daje na strone pasażera po właczaczeniu nawiewu na przod czym jest to spowodowane ? na strone kierowcy wszystko ok ? zapchało sie tam cos ? wie ktos może?

_________________
Bayerische Motor Werke


Obrazek
Obrazek

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] brak nawiewu na przednią szybę
PostNapisane: 5 czerwca 2013, 17:06 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 234
Moje BMW: E46 320D
Kod silnika: M47/TU
Panowie mam podobny problem wczoraj wsiadajac do samochodu wlaczylem klime bo bylo cieplo i kaplica.
Nie dziala nawiew, ani z klima ani bez na szybe i na wszystkie inne strony,
Slychac jakies buczenie ze cos chodzi ale nie wieje na kazdej sile nadmuchu

jak przelaczam czy ma wiac na szybe czy nogi to slychac ze cos tam sie przestawia ale nie ma wogole nawiewu.
auto e46 320d klimatronik

czy to jez?

_________________
///brak zgody na reklame///


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] brak nawiewu na przednią szybę
PostNapisane: 16 lutego 2014, 09:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 75
Lokalizacja: Biała Podlaska
Moje BMW: 330d e46
Kod silnika: M47 2002
A ten element nr 6 można wyjąć od zewnątrz?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] brak nawiewu na przednią szybę
PostNapisane: 10 listopada 2017, 18:29 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e30/e36/e39
Kod silnika: m20/m41/m52/m54
Mam podobny problem z tym, że u mnie po rozebraniu schowka i wyjęciu panelu klimatronika zauważyłem że po włączeniu nawiewu na szybę wieje na nogi, a jak włączę na nogi to wieje na szybę. Nawiewu na wprost (kierowcę i pasażera) brak - wieje dalej na szybę i nic nie przestawia się w mechaniźmie poruszającym klapkami.
Sprawdziłem i wszystko dmucha dosyć mocno na wszystkie inne strony oprócz na wprost.
Chciałbym trochę odświeżyć temat bo zdjęcia do których odwoływali się przedmówcy zniknęły i warto by odświeżyć je, dlatego jeśli ktoś ma te zdjęcia z numerem 6 to proszę o wrzucenie na forum. pzdr.

Ps. Auto to e46 330Ci 2001.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 67 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL