BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 kwietnia 2024, 09:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: e46 odpowiedzi choroba auta, stukanie w tylnym zawieszeniu
PostNapisane: 15 marca 2010, 17:02 
Offline
Naczelny killer
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 586
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E46 M3
Kod silnika: S54B32
Boggy e36, ma racje :) mi zrobili ze wzmocnili i pospawali :) bede obserwowal i informowal czy trzyma czy nie :)

_________________
od zawsze miejski syf dzisiaj all inclusive :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 odpowiedzi choroba auta, stukanie w tylnym zawieszeniu
PostNapisane: 30 kwietnia 2010, 21:23 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 24
Lokalizacja: Mikołów
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M54 B22
Odświeże troche temat. Mam nadzieje że mi to nie grozi. Mam E46 320i Touring z lipca 2001.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 odpowiedzi choroba auta, stukanie w tylnym zawieszeniu
PostNapisane: 30 kwietnia 2010, 21:49 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 955
Moje BMW: e36 coupe,e46 coupe
jesli jest to data produkcji a nie pierwszego zarejestrowania,pozatym masz touringa to raczej ciebie ta usterka nie dotyczy. :ok: jakby cos to zawsze moze zagladnac pod auto.i sprawdzic czy podloga nie peka.ale watpie raczej masz szczescie :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 odpowiedzi choroba auta, stukanie w tylnym zawieszeniu
PostNapisane: 20 sierpnia 2010, 21:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Lokalizacja: pomorskie
witam . moja przygoda z tym felerem zaczela sie pare dni temu o ktorej wczesniej nie mialem pojecia. zaczelo mi cos w tyle po lewej stronie skrzypic przy ruszaniu, no i jak sie okazało to tam juz jakiś magik był . poprawilem to paroma spawami jak juz to mialem wydrapane ale jak sie okazalo to to skrzypienie bylo na laczeniu tej dolnej blachy z nadkolem . jakis zgrzew musial puscic , pospawalem i ucichlo ....na jakis czas mam z tym spokuj , ale jak nastepnym raszem cos sie tam zacznie dziac to trzeba bedzie temu poswiecic wiecej czasu i jeszcze wiecej grubej blachy :) normalnie nie moge z tego jak tam mozna bylo dac takie cioenkie blachy , konstruktor chyba w tym momencie myslal o piwie w puszcze i z tad mu sie wzielo tak cienka blacha :)
http://www.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/pokaz_obrazek/pel ... d52ab.html
http://www.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/pokaz_obrazek/pel ... 35c4c.html
http://www.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/pokaz_obrazek/pel ... 1e8aa.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 odpowiedzi choroba auta, stukanie w tylnym zawieszeniu
PostNapisane: 21 sierpnia 2010, 00:30 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 955
Moje BMW: e36 coupe,e46 coupe
zdarza sie,niestety kazde auto ma swoje wady produkcyjne ktore wychodza po jakims czasie :kwasny: nikt temu zapobiec nie umie.dlatego bmw zmuszone bylo to wszystko nieodplatnie naprawiac.do okreslonych 10 lat niestety :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 odpowiedzi choroba auta, stukanie w tylnym zawieszeniu
PostNapisane: 21 sierpnia 2010, 07:23 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 729
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Moje BMW: E65 & Megane III
Kod silnika: 735i
miałem tą samą usterke u siebie w KOMBI więc pisanie, że nie dotyczy to kombi jest błędne :P. Zrobione fachowo, pare tysięcy kilometrów już zrobione

_________________
nie regulaminowy podpis


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 odpowiedzi choroba auta, stukanie w tylnym zawieszeniu
PostNapisane: 21 sierpnia 2010, 10:19 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 955
Moje BMW: e36 coupe,e46 coupe
to byly naprawde bardzo zadkie przypadki dotyczace kombi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 odpowiedzi choroba auta, stukanie w tylnym zawieszeniu
PostNapisane: 22 sierpnia 2010, 20:22 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 122
Lokalizacja: Elbląg
Moje BMW: e46
Kod silnika: M52B25
Dobra robota :)
Jeśli chodzi o sprawy tecniczne a konkretnie spawanie to można to pospawac bez wymiany czesci, a mianowicie wspawac wzmozniona blache i sprawdzic od wad czyli od pekniec itd. Jezeli po spawaniu nie bedzie wad to gwarantuje ze wytrzyma dluzej niz oryginal nawet ten po 2002r. Tylko trzeba dać dobry material najlepiej wzmocniony (jak cos to podam kilka stali ktore daja sie spawac i wytrzymalosc od standardowej jest o kilka razy mocniejsza) i po zabiegu sprawdzic wszystko (magnetycznie i penetrant).

_________________
Nie ważne ile pali, ważne jak jeździ
------------BMW-----------------


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 odpowiedzi choroba auta, stukanie w tylnym zawieszeniu
PostNapisane: 10 października 2010, 21:42 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 39
Posty: 1322
Lokalizacja: śląskie
Moje BMW: L2PH2
Kod silnika: F4R
Garaż: Volvo 340 DL
Jakoś powyżej roku 2001 ta usterka już nie występuje.
Czytałem trochę na ten temat i dlatego nie kupiłem E46 tylko E36 (nie miałem kasy na poliftowy model), która czasami też ma ten problem. W E36 wyrwania mocowania pojawia się często w samochodach ze szperą, w tych w których ktoś jeździł ze zużytymi tulejami i samochodach zakatowanych. Jeśli chodzi o E46 to był to już typowy błąd konstrukcyjny którego polskie ASO nie chce z reguły naprawiać na ich koszt.

_________________
Jeśli widzisz drzewo, w które za chwilę uderzysz to nazywamy to podsterowność. Jeśli go słyszysz i poczujesz to była nadsterowność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: e46 odpowiedzi choroba auta, stukanie w tylnym zawieszeniu
PostNapisane: 14 października 2010, 21:06 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 51
Posty: 19
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec
Moje BMW: 330Ci
Kod silnika: M54B30
Czyli od kiedy usterka była usunięta ? w pierwszym poście jest napisane, że od początku 2001 jest już dobrze, w ostatnim widzę, że jakoś powyzej 2001, wie ktoś jak to jest na 100% ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 odpowiedzi choroba auta, stukanie w tylnym zawieszeniu
PostNapisane: 16 października 2010, 19:06 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 141
Lokalizacja: Murowana Goślina
Moje BMW: E61 530D E36 316
Kod silnika: M57 M43
czy przy wspawaniu wzmocnionej blachy trzeba zwalać całą tylną zawiechę? Czy blacharz ogarnie sam sprawę czy potrzebny mechanik? Robił to może ktoś w okolicach Poznania?

_________________
Obrazek BMW E36 316i M43
Obrazek BMW E61 530D M57N


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 odpowiedzi choroba auta, stukanie w tylnym zawieszeniu
PostNapisane: 17 października 2010, 19:47 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 729
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Moje BMW: E65 & Megane III
Kod silnika: 735i
nie trzeba odkręcać całego zawieszenia, mi to robił mechanik :P

_________________
nie regulaminowy podpis


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 odpowiedzi choroba auta, stukanie w tylnym zawieszeniu
PostNapisane: 19 października 2010, 23:14 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 39
Posty: 1322
Lokalizacja: śląskie
Moje BMW: L2PH2
Kod silnika: F4R
Garaż: Volvo 340 DL
KaZi napisał(a):
nie trzeba odkręcać całego zawieszenia, mi to robił mechanik :P


Zależy od uszkodzeń. Generalnie z tego co widziałem ludzie dość mocno "rozpruwają" samochody, żeby to dobrze zrobić.
Możesz sobie poszukać w necie. Te które ja widziałem zawsze miały zdjęte zawieszenie.

_________________
Jeśli widzisz drzewo, w które za chwilę uderzysz to nazywamy to podsterowność. Jeśli go słyszysz i poczujesz to była nadsterowność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: e46 odpowiedzi choroba auta, stukanie w tylnym zawieszeniu
PostNapisane: 20 października 2010, 07:50 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 375
Lokalizacja: Krk/G-dz
Moje BMW: inny
Kod silnika: M47,M52,M57
KRISMO napisał(a):
Czyli od kiedy usterka była usunięta ? w pierwszym poście jest napisane, że od początku 2001 jest już dobrze, w ostatnim widzę, że jakoś powyzej 2001, wie ktoś jak to jest na 100% ?


gdzieś doczytałem, że od marca 2000 było to już wzmocnione ale nie mogę teraz tego znaleźć, więc jak ktoś ma jakieś pewne źródło to niech napiszę

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 odpowiedzi choroba auta, stukanie w tylnym zawieszeniu
PostNapisane: 5 listopada 2010, 12:53 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 13
Moje BMW: 3.20d
Witam napiszę o moim przypadku w e46. Otóż pewnego pięknego zimowego dnia -25 stopni autko stało na ręcznym a ja wsteczny i buta w tył i słyszę nagle dźwięk coś ala urwanie metalu no ale nic wycofałem i tak jeździłem aż po pewnym czasie podczas jazdy na prostej drodze przy dodawaniu gazu przy wyprzedzaniu ok.80km/h słychać jak coś piszczy i jeszcze jakieś dziwaczne dzwięki których nie da się opisać więc na kanał i oględziny no i pięknie diagnoza urwane mocowanie wózka ;/ w moim poście w galerii są fotki gdzie widać od strony bagażnika efekt końcowy naprawy. Co do naprawy u blacharza ważne żeby dał nakładki min 3mm grubości i żeby były dużo szersze niż miejsce w którym są mocowania aby całość była rozłożona na belkę bo może wyrwać się dalej ze wspawanymi wzmocnieniami. Za taką operację zapłaciłem ok 1000zł z konserwacja tamtych miejsc. I co najważniejsze blacharz musi wspawać też wzmocnienie od strony bagażnika u mnie np. nie było jedno mocowanie dobrze przymocowane fabrycznie przez co właśnie te wyrwało się. Bez demontażu tylnego zawieszenia nie da rady tego zrobić dokładnie i dobrze.


U mnie blacharz zrobił z nakładek coś takiego jak na obrazku poniżej w te otwory dał spawy i wokół blachy też.

Obrazek

_________________
NIGDY NIE PIJ ALKOHOLU ZA KIEROWNICĄ BO STUKNIESZ W KOGOŚ I SOBIE ROZLEJESZ.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 odpowiedzi choroba auta, stukanie w tylnym zawieszeniu
PostNapisane: 29 stycznia 2011, 15:44 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e46 323i
Kod silnika: m52b25tu
Czy w aucie które nie miało wymienianego poszycia podłogi "wanny" w miejscach zaznaczonych na poniższym zdjeciu też znajduje się masa uszczelniająca?
Obrazek
Otóż od pewnego czasu borykam się ze stukaniem w okolicach dyfra a od spodu nie widać nic niepokojącego. Auto od nie dawna jest w moich rękach a poprzednio miało jednego właściciela w niemczech i być może w ciagu tych 10 lat on już naprawił tą przypadłość. W bagażniku na pierwszy rzut oka wszystko wygląda jak fabrycznie - a masa uszczelniająca jest natryśnięta i w kolorze.
Będę wdzięczny za podpowiedź. Ewentualnie mogę wrzucić fotkę swojej podłogi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 odpowiedzi choroba auta, stukanie w tylnym zawieszeniu
PostNapisane: 29 stycznia 2011, 18:50 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 955
Moje BMW: e36 coupe,e46 coupe
daniello323i napisał(a):
Czy w aucie które nie miało wymienianego poszycia podłogi "wanny" w miejscach zaznaczonych na poniższym zdjeciu też znajduje się masa uszczelniająca?

tak daniello323i w tym miejscu fabrycznie tez znajduje sie masa uszczelniajaca.w moim przypadku ruzni sie w tej chwili kolorem jest ciemniejszy niz przed naprawa(wyglada to mniej wiecej tak ze po wymianie blachy polakierowano a nastepnie naniesiono mase usczelniajaca w podobnym kolorze)

daniello323i napisał(a):
Otóż od pewnego czasu borykam się ze stukaniem w okolicach dyfra a od spodu nie widać nic niepokojącego. Auto od nie dawna jest w moich rękach a poprzednio miało jednego właściciela w niemczech i być może w ciagu tych 10 lat on już naprawił tą przypadłość. W bagażniku na pierwszy rzut oka wszystko wygląda jak fabrycznie - a masa uszczelniająca jest natryśnięta i w kolorze.
Będę wdzięczny za podpowiedź. Ewentualnie mogę wrzucić fotkę swojej podłogi

przydaloby sie zapodac fotke bedzie konkretnie to widac.co sie tyczy stukania w okolicy dyfra moze to byc rowniez inna przypadlosc (zuzyte tuleje dyfra sparciala guma,itp.).dlatego warto wejsc pod auto na podnosniku i dokladnie sie przyjrzec.bo dostep wzrokowy jest ograniczony.pozdrawiam germanmpower


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 odpowiedzi choroba auta, stukanie w tylnym zawieszeniu
PostNapisane: 29 stycznia 2011, 19:19 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e46 323i
Kod silnika: m52b25tu
Jutro postaram się wrzucić fotę - ale podejrzewam że u mnie jest wszystko jeszcze fabryczne (masa jest nałożona tak jak w komorze silnika przy kielichach).
Odnośnie gum przy dyfrze - były wymienione wszystkie trzy.
Tuleje sanek wyglądają OK i nie widać by pod obciążeniem (ręczny i strzały ze sprzegła) nadmiernie pracowały.
Podłoga w okolicy mocowania sanek wygląda na całą.
Biorę pod uwagę luz bezpośrednio na dyfrze. Jak zaciągnę ręczny, po wrzuceniu 1 i próbie ruszenia (nawet bardzo delikatnym) słychać "PUK", potem po wrzuceniu R i ponownym ruszeniu znowu "PUK". Między jednym a drugim stuknieciem auto trochę sie przesuwa. Będąc pod autem obracałem ręcznie wałem i czuć luz (który przecież zawsze jest) ale w poprzedniej becie (e36 320i) też mniej więcej taki był ale nic nie stukało.
Tuleje na wahaczach też ogladałem i są w porządku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 odpowiedzi choroba auta, stukanie w tylnym zawieszeniu
PostNapisane: 7 lipca 2011, 21:12 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 1824
Lokalizacja: Mielec
Moje BMW: 330iT
Kod silnika: M52tub30
Garaż: Triumph 675,
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=122941
No i Mnie to spotkało w 318i :/

Jeszcze dwa tygodnie temu wymieniałem półosie i było wszystko spoko, a teraz jaki CH*J!! Zrobię sobie pwnie taką blache jak TESTO, narysował, tylko do tego właśnie trzeba ściągać wachacze i półosie? Bo planuje sam sobie rozebrać i przygotować do tego auto, dorobić tą magiczną blache, a później zapchać do Mojego znajomego blacharza spawacza na kanał, i przytachać spowrotem i poskładać ;) A jak trzeba będzie ściągać piasty i wachacze to troche lipa.

Aaa no i trzeba coś ciąć czy rozwiercać nity? Czy tylko rozebrać żeby był dostęp dobry i wspawać tą blachę?

_________________
BMW to nie tylko zwykła marka, to cecha charakteru,

to klasa, to elegancja, to styl i szyk bycia mego,

droga koleżanko i kolego... :wink:


Bo Możesz Więcej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 odpowiedzi choroba auta, stukanie w tylnym zawieszeniu
PostNapisane: 21 lipca 2011, 18:10 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 1824
Lokalizacja: Mielec
Moje BMW: 330iT
Kod silnika: M52tub30
Garaż: Triumph 675,
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=122941
No więc wziąłem sie za Moją podłoge, po rozebraniu wygląda to tak:

Obrazek

Obrazek

A wspawam takie coś: (czerwony otwór na śrubę, reszte otworów na spawy)

Obrazek

I Mój kanaU :D
Obrazek

_________________
BMW to nie tylko zwykła marka, to cecha charakteru,

to klasa, to elegancja, to styl i szyk bycia mego,

droga koleżanko i kolego... :wink:


Bo Możesz Więcej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 61 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL