BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 15 maja 2024, 10:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1739 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 87  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 4 kwietnia 2016, 17:50 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
kormoran i dębica to dziadostwo, nie warto tego kupować. Debica zimówki są jedynie niezle w głębokim śniegu i tylko tam, na suchym i mokrym jest lipa straszna. Nie wiem natomiast gdzie sobie zimówki premium nie radzą, ja twierdze że radzą sobie w każdych warunkach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 5 kwietnia 2016, 19:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: X3
Ja jeździłem wcześniej na kormoranach i tak średnio mi się sprawdzały, a kupiłem nówki sztuki... Teraz ma Yokohamę AE-50 i porównując ją z kormoranem to widać różnicę. Na Yokohamie jeździ mi się lepiej, są w miarę ciche i najważniejsze dobrze trzymają się drogi...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 6 kwietnia 2016, 10:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: E36 328i 97r.
Kod silnika: M52B28
Potrzebuję pomocy z doborem nowych opon letnich.

Rozmiar 225/45/R17.

Interesują mnie tylko opony ASYMETRYCZNE. Nigdy więcej kierunkowych.

Aktualnie mam Uniroyal Rain Sport 2. Kupiłem komplet nowych 4szt. 2,5 roku temu. Niestety tylne opony się wyząbkowały i jazda w nich stała się nieznośna. Wina w tym leży też po mojej stronie, ze względu na geometrię, której nie sprawdzałem dłuższy czas. O ile z opon byłem bardzo zadowolony bo świetnie sobie radziły na drodzę, tak nie chciałbym znów kupować opon kierunkowych podatnych na ząbkowanie.

Na chwilę obecną wymienić muszę tylko 2 szt. opon tylnych (przód się nie wyżąbkował).

Jakie opony z niższej półki polecacie do 328i? Rozpiętośc cenowa jest gigantyczna.

Zaczynając od:
Imperial Ecosport za 199zł/szt.
Ventus Prime 3 K125 za 321zł/szt.
Uniroyal Rainsport 3 za 323zł/szt. - Nowy model jest oponą asymetryczną choć opinie mówią o
przypadkach wyząbkowania
Goodyear Eagle Asymmetric 3 za 377zł/szt. - Wersja wzmocniona jest duż tańsza aczkolwiek nie wiem czy do takiego auta jak E36 jest to coś potrzebnego?
Nexen N800 za 259zł/szt. - cena dobra, ostatnie 2szt. na stanie, kolejne po 307zł/szt.

Znajomy poleca jeszcze te:
Membat Passion za 229zł/szt. - używa ich i nie narzeka. Marka kompletnie mi nieznana.

Oczywiście chciałbym wydać jak najmniej jednak wiadomo - nie chcę kupić opony, która się rozpadnie jak naszemu prezydentowi :)

Możecie coś powiedzić na ich temat? Jakie są polecane opony z klasy ekonomicznej?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 6 kwietnia 2016, 11:38 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
asimmetric 3 od goodyear, warto dolozyc te kilka zl do uniroyala rainsport 3

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 6 kwietnia 2016, 11:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
wczesniej porownywano kormorany z yokohamą. takie porownanie jest nie na miejscu. yokohama to jedna z najlepszych firm obok michelina czy continentala

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 6 kwietnia 2016, 13:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: E36 328i 97r.
Kod silnika: M52B28
Mam pewne obawy przed Rain Sportami 3 - niby są asymetryczne jednak są przypadku ich wyząbkowania. Mimo swojej asymetryczności ich bieżnik wciąż jest dość "nietypowy" jak dla opony asymetrycznej.

Dodatkowo jaka jest realna różnica pomiędzy tymi samymi oponami w wersji XL i bez? Wersje bez XL są dużo tańsze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 6 kwietnia 2016, 18:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 330
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B22
wisnier napisał(a):
Potrzebuję pomocy z doborem nowych opon letnich.

Rozmiar 225/45/R17.
Jakie opony z niższej półki polecacie do 328i? Rozpiętośc cenowa jest gigantyczna.
Zaczynając od:
Imperial Ecosport za 199zł/szt.
Ventus Prime 3 K125 za 321zł/szt.
Uniroyal Rainsport 3 za 323zł/szt. - Nowy model jest oponą asymetryczną choć opinie mówią o
przypadkach wyząbkowania
Goodyear Eagle Asymmetric 3 za 377zł/szt. - Wersja wzmocniona jest duż tańsza aczkolwiek nie wiem czy do takiego auta jak E36 jest to coś potrzebnego?
Nexen N800 za 259zł/szt. - cena dobra, ostatnie 2szt. na stanie, kolejne po 307zł/szt.


Uni RS3 będzie ząbkował. Nie zrobili wzdłużnego bloku na barku i opona ma tendencję do ząbkowania. Darowałbym sobie opony chińskie i tajwańskie, z tych co wymieniłeś powinien być dobry Ventus Prime 3. Producent zapewnia, że jest lepiej niż poprzedni Ventus Prime 2. Na VP2 jeździłem sporo, opona bardzo dobrze trzyma i nie ząbkuje. Dzisiaj zresztą zakładałem komplet 225/45R17 Ventus Prime 2 klientowi, opony chodzą idealnie równo, ciężarki po 15 gram. To są opony high performance, więc warto dołożyć parę zł, natomiast GY Asimmetric 3 jest oponą ultra high performance.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 7 kwietnia 2016, 06:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: E36 328i 97r.
Kod silnika: M52B28
A jak się mają Ventus Prime 3 do EfficientGrip? VP3 znalazłem już za 303zł/szt, EfficientGrip za 313zł/szt.

Ventus Prime 3 występują tylko w wersji XL - bardzo wpływa to na komfort jazdy?

Ewentualnie Ventus Prime 2 są w normalnej wersji dostępne w cenach 290-300zł/szt.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 7 kwietnia 2016, 18:05 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 330
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B22
wisnier napisał(a):
A jak się mają Ventus Prime 3 do EfficientGrip? VP3 znalazłem już za 303zł/szt, EfficientGrip za 313zł/szt.

Ventus Prime 3 występują tylko w wersji XL - bardzo wpływa to na komfort jazdy?

Ewentualnie Ventus Prime 2 są w normalnej wersji dostępne w cenach 290-300zł/szt.

Hankook ma dość miękkie opony, więc ta XL nie będzie wpływać na komfort. Osobiście nie jeździłem na VP3, bo to nowość, ale VP2 trzymała rewelacyjnie na mokrym.
W testach z tego roku masz taki wynik:
Hankook VP3 , hamowanie na mokrym z 80 km/h - 27,9m, hamowanie na suchym ze 100 km/h - 34,6m
Goodyear EfficientGrip Performance odpowiednio 28,8m i 36,1m.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 8 kwietnia 2016, 14:18 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
ludzie jestesmy na forum BMW a tu ktoś wyjezdza z oponami typu Imperial albo membat czy innym syfem. Dołóżcie pare zł i kupcie coś co jest bezpieczne :mur: stać było na BMW a na opony już nie ? :zawstydzony:

dziś kolega zakłądał rainsporty 3 i mu wyszło jajo na boku po 1 km ....ogólnie mówi że do bani są te opony, głośne, zle ręagują na skręt, nie polecam ich.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 11 kwietnia 2016, 06:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: E36 328i 97r.
Kod silnika: M52B28
Akurat to na co mnie stać, a na co nie, jest moim prywatnym interesem ale Ci odpowiem - stąć mnie na BMW, czy nawet Jaguara, stać mnie nawet na najlepsze opony na rynku i to właśnie dzięki temu, że jestem świadomym konsumentem i nie kupuję marki, a produkt.

Nie raz zostało już udowodnione jak kiepskie są opony "premimum" i to, że za dużo mniejszą cenę można kupić porządną oponę spełniającą wszystkie moje wymagania. Nie nabijam kasy monpolistom :)

Mówisz o bezpieczeństwie? Jeszcze nie widziałem na drodzę rozwalnego BMW z oponami z najniższej półki, natomiast tych latających na Continentalach czy Michelinach, widziałem mnóstwo owiniętych na lampach ;)

Jak ktoś jeździ normalnie to nie potrzebuje opon do sportu.

Wczoraj miałem okazję na żywo zobaczyć te Membaty Passion na aucie. Z przodu para Pilot Sport, z tyłu para Membatów - bieżnik prawie identyczny. Kolega nie narzeka i mówi, że niczym się nie róznią od siebie. Są nawet dużo cichsze od Michelinów. Niestety zrobił na nich dopiero 1000km więc to trochę za mało jak na obiektywny test.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 11 kwietnia 2016, 11:14 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 6536
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 6 coupe
panowie planuje zakup oponek 225/40/18
W tamtym sezonie przelatałem na 4x Pirelli Pzero nero gt i muszę przyznać że to były najlepszych opony na jakich miałem okazję jeździć.

Teraz stoję przed wyborem następujących modeli:
1.Hankook VentusPrime3
2.Uniroyal Rainsport3
3.Vredestein Ultrac Sessanta
4.Toyo Proxes t1r
5.Falken ZE914

Panowie, macie doświadczenie z ww oponami? Opinie w internecie są dosyć laickie, zależy mi na pewnym prowadzeniu auta i przyczepności. Wygląd to drugorzędna sprawa. Parę słów dobrego słyszałem na temat hankooków VP3 i w tym temacie widzę że również tak jest. Mój tata jeździ na Uniroyalach RS3 i chwali sobie ale on ma baloniaste 16" więc ciężko to porównać (volvo s60).

_________________
The Unattainable Is Invariably Attractive!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 11 kwietnia 2016, 11:19 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
Dejmon napisał(a):
5.Falken ZE914

Panowie, macie doświadczenie z ww oponami?

totalny badziew, śliskie, głośne :dobani:

nie myślałeś nad Fulda Sport Control? wg mnie dobra opona w rozsądnej cenie :ok:

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 11 kwietnia 2016, 17:28 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1860
Moje BMW: brak
Kod silnika: Turbo
Dejmon, ja na dniach kupuje komplet nowych 18" do mojego E46 z tym, że na tył daje zalecane 255/35/18.

Wybiore między:
-Goodyear F1 asymetric 2 (3) - dziś oglądałem tą opone w rozmiarze 235/40/18 na 8" feldze i ma piękny rant ochronny, jest twarda i ma dobre opinie. Czołówka.
-Vredstein ultrac vorti
-Pirelli P Zero (GT czy jakoś tak)

Jeździłem kilka dni temu na Vredstein ultra satin - opona średnio twarda (raczej miękka) ale klei super i jest cicha. Na pewno można polecić. (to nowa opona tej marki)

Oczywiście Continetal SC5 i Michelin PS3 to najlepsze gumy w klasie obok Goodyera i Pirelli więc jak możesz trochę dołożyć to lepiej tak zrób i jeździj :rotfl:

-Toyo bym odrzucił.
-Unoroyal RS3 jest dość miękka i będzie pewnie szybko się zużywać jak poganiasz w lato na suchym ale za to na mokrym przyczepność to totalna czołówka. Jeździłem na Uni rainexpret, mam takie zimówki MS7 i kleją super. Mimo to bym odpuścił ze względu szybszego zużycia i ryzyka ząbkowania i mimo wszystko mogą być głośne.
- Vredstein sessanta daje rade. Testowałem w 260 konnym kombi FWD lekko podręczone i przyspieszał na 1, 2 biegu nieźle, bez wyrywania kierownicy na śednio przyczepnym asfalcie przy temperaturze 18stC. Podobno szybko się kończą i dużo osób narzekało na wyskakujące bomble po 2-3 latach jazdy.

_________________
Moje BMW E46 330i
viewtopic.php?f=6&t=120047


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 11 kwietnia 2016, 18:19 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
rorafalki napisał(a):
nie myślałeś nad Fulda Sport Control?

ze sredniowiecza...

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 11 kwietnia 2016, 23:37 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 6536
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 6 coupe
rorafalki napisał(a):
nie myślałeś nad Fulda Sport Control? wg mnie dobra opona w rozsądnej cenie :ok:

No są w ofercie ale jakoś nie przykuły mojej uwagi, miałeś z nimi kontakt?

!kuchar napisał(a):
Dejmon, ja na dniach kupuje komplet nowych 18" do mojego E46 z tym, że na tył daje zalecane 255/35/18.
przez to że u mnie jest dosyć mocno obniżony tył, taka konfiguracja wiąże się z ciągłymi przycierkami. Poza tym ciąganie w koleinach też jest niemiłosierne na takiej szerokości. Bardziej zależy mi na zwinnym dobrze trzymającym się setupie.

Co do opon które wymieniłeś to jednak cena jest już zdecydowanie wyższa, wiadomo że te opony będą lepsze, jednak będę musiał zdecydować się na gumę do 350zł sztuka, z racji tego że jeszcze sporo w moim gruzie mam do zrobienia, a aktualnie cała kasa idzie w remont mieszkania więc interesuje mnie stosunek cena/jakość.

_________________
The Unattainable Is Invariably Attractive!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 12 kwietnia 2016, 15:04 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 2953
Moje BMW: nie lubi znaków :(
Kod silnika: mityczny
Garaż: in progress
Jakieś opinie na temat Federala SS595?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 12 kwietnia 2016, 15:08 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
pawelos666 napisał(a):
rorafalki napisał(a):
nie myślałeś nad Fulda Sport Control?

ze sredniowiecza...

cieszę się, że masz dobra pamięć i pamiętasz tak odległe czasy

Dejmon napisał(a):
rorafalki napisał(a):
nie myślałeś nad Fulda Sport Control? wg mnie dobra opona w rozsądnej cenie

No są w ofercie ale jakoś nie przykuły mojej uwagi, miałeś z nimi kontakt?

tak, jeździłem 2 sezony w rozmiarze 235/35r19 na E46 - wg mnie bardzo fajna opona, dobrze się klei, równo zużywa, jest cicha, wytrzymała i świetna w deszczu
słabych cech nie zauważyłem

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 12 kwietnia 2016, 15:28 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
rorafalki napisał(a):
cieszę się, że masz dobra pamięć i pamiętasz tak odległe czasy

ta opona byla dobra 10 lat temu porownujac do innych opon teraz to syf :)

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 12 kwietnia 2016, 17:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1860
Moje BMW: brak
Kod silnika: Turbo
Dejmon, sprawdź Vredstein ultra vorti. Dziś oglądałem te opony komplet mieszanych i zamawiam. Nie ma na nie podobno reklamacji tak jak na Goodyear czy Pirelli.

_________________
Moje BMW E46 330i
viewtopic.php?f=6&t=120047


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1739 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 87  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 58 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL