BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 15 maja 2024, 12:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1739 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 87  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 12 kwietnia 2016, 22:42 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 6536
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 6 coupe
Ja zdecydowałem się jednak na Uniroyale rainsporty 3 , koleżka zjeździł taki komplet w 328 i powiedział że fenomenalne na mokrym są i nie można im nic zarzucić na suchym, wygląd jednak też mnie skusił :P

U taty wyważyły się idealnie od 0 do 15g na koło, a to też ważna sprawa bo nie ma nic gorszego niż drżąca kierownica. Już raz miałem przygody z nowymi firestonami i ich wyważaniem...
!kuchar, czekam na relacje odnośnie tych Vredesteinów myślę że to też bdb wybór ale półkę wyżej :)

_________________
The Unattainable Is Invariably Attractive!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 13 kwietnia 2016, 16:42 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
wisnier napisał(a):
Akurat to na co mnie stać, a na co nie, jest moim prywatnym interesem ale Ci odpowiem - stąć mnie na BMW, czy nawet Jaguara, stać mnie nawet na najlepsze opony na rynku i to właśnie dzięki temu, że jestem świadomym konsumentem i nie kupuję marki, a produkt.

Nie raz zostało już udowodnione jak kiepskie są opony "premimum" i to, że za dużo mniejszą cenę można kupić porządną oponę spełniającą wszystkie moje wymagania. Nie nabijam kasy monpolistom :)

Mówisz o bezpieczeństwie? Jeszcze nie widziałem na drodzę rozwalnego BMW z oponami z najniższej półki, natomiast tych latających na Continentalach czy Michelinach, widziałem mnóstwo owiniętych na lampach ;)

Jak ktoś jeździ normalnie to nie potrzebuje opon do sportu.

Wczoraj miałem okazję na żywo zobaczyć te Membaty Passion na aucie. Z przodu para Pilot Sport, z tyłu para Membatów - bieżnik prawie identyczny. Kolega nie narzeka i mówi, że niczym się nie róznią od siebie. Są nawet dużo cichsze od Michelinów. Niestety zrobił na nich dopiero 1000km więc to trochę za mało jak na obiektywny test.




tak tak masz 19 letnie e36 i stac cie na jaguara, gratuluje. Są rózne jaguary, można kupić X type za kilkanaście tysięcy i to też przecież jaguar. Jezdzisz normalnie to po co kupowałeś 2,8 zamiast np 1,8 ? nie wykorzystujesz czasami mocy ? nie wierze. A bzdety typu że nie ma różnic pomiędzy oponą premium a jakimś badziewiem to możesz głupcom jakimś opowiadać co w zyciu nawet w rekach nie mili opon premium nie mówiąc żeby na nich jezdzić. Różnice są ogromne. To że bieżnik jest "podobny' nie ma nic do rzeczy. Liczy sie też sama guma i jej mieszanka i sama konstrukcja. Są opony bieżnikowane co mają bieżnik taki sam jak kapcie premium i jezdzi sie na nich tragicznie. Coś pisałeś że zostało udowodnionie jak kiepskie są opony premium - nie wiem gdzie to zostało udowodnione. Bo jakoś nie znam człowieka który by narzekał na opony typu Conti sport 5 czy Michelin pilot sport itp


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 14 kwietnia 2016, 07:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 49
Moje BMW: e46
Kod silnika: m57
Po wielu przemyśleniach , czytaniu, pisaniu zakupiłem Uniroyale RS 3 przód 225 i tył 245 , założyłem zaraz po świętach dla mnie super , nie jeżdżę jakoś ekstremalnie ale czasami wykorzystuję tą skromną moc w autku i spokojnie dają radę .
Jak zakładałem to zaskoczyło mnie to , że nie są to opony kierunkowe chociaż ze wzoru bieżnika można by było tak pomyśleć ( przynajmniej w moim przypadku ) , Nie mają "strzałki" kierunku tylko oznaczenie za zewnątrz i wewnątrz .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 14 kwietnia 2016, 08:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 18
mój tata w swoim aucie ma zamontowane Yokohama AE 50. I jest zadowolony.
A ja w swoim Uniroyale RS3. Również jestem zadowolony


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 14 kwietnia 2016, 16:46 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1860
Moje BMW: brak
Kod silnika: Turbo
Dejmon napisał(a):
!kuchar, czekam na relacje odnośnie tych Vredesteinów myślę że to też bdb wybór ale półkę wyżej :)


Jutro zdecyduje czy Vredstein Ultrac Vorti czy Nokian Z-line bo podobno świetna opona z wysokiej półki. Cena ta sama.

_________________
Moje BMW E46 330i
viewtopic.php?f=6&t=120047


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 14 kwietnia 2016, 19:38 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
Hankook ventus prime 3 :ok: w tej kasie rewelka


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 14 kwietnia 2016, 20:26 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
dzis montowalem do audi :) ujdzie

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 14 kwietnia 2016, 21:00 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 365
Moje BMW: E46&E90
Kod silnika: M52TUB28&N52B30
Kupilem Goodyear Eagle Asymmetric 3 225/45R17 i z czystym sumieniem polecam, na mokrym rewelacja jakby byla przyklejona do drogi :) na suchym oczywiscie tez ok

_________________
Nie odkładaj na jutro życia, bo nikomu nieznana ta pora, gdy jutro - to nasze dzisiaj, nigdy nie stanie się wczoraj.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 14 kwietnia 2016, 21:03 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
pawelos666 napisał(a):
dzis montowalem do audi :) ujdzie



a coś więcej ? po samym montażu chyba nie za wiele można stwierdzić o przyczepności. Dla mnie to ona jest najlepsza z opon klasy budżetowo średniej. Zadne uniroyale i fuldy itp jej nie dorównują. Nie jest to może Conti sport 5 albo goodyear assymetric 3 ale jest ok


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 14 kwietnia 2016, 21:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
testowalem na tym auto po zlozeniu wiec napisalem ze ujdzie :)

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 14 kwietnia 2016, 21:18 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
masz wulkanizacje ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 14 kwietnia 2016, 21:22 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
pawelos666, nie wprowadzaj forumowiczów w błąd i nie pisz, że opony są OK (czy tam ujdą) bezpośrednio po montażu. Opona musi przejechać kilkaset kilometrów by można ją ocenić

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 14 kwietnia 2016, 21:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
sluchaj jezdze autami w idealnym stanie i z najlepszymi oponami oraz nowymi autami z przebiegiem 0-1000km z najlepszymi oponami michelin i mam porownanie. jezeli pisze ze cos ujdzie to tak jest tzn ze sa calkiem ok. dzis pisalem o uzywanej oponie rzecz jasna. skladalem auto do kupy na serwisie po wymianie zawiasu i testowalem takie opony w aucie ponad 160km. o nowych bym nawet nie wspomnial.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 14 kwietnia 2016, 22:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
SCRIMMAGE napisał(a):
Kupilem Goodyear Eagle Asymmetric 3 225/45R17 i z czystym sumieniem polecam, na mokrym rewelacja jakby byla przyklejona do drogi na suchym oczywiscie tez ok

i bdb zrobileś. wlasnie fajne sa na mokrym, to lubie u GY i ten komfort, stare sportowe conti sie chowają 5x

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 15 kwietnia 2016, 07:31 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
pawelos666, bardzo się cieszę, że jesteś obcykany w każdym temacie, ale czasem warto zejść na ziemię i zamiast teoretyzować trochę zająć się praktyką
ale nie w tym rzecz
wracając do opon marki Fulda - wg Ciebie coś co ma kilka lat jest złe? To dlaczego większość aut na drogach, w tym Twoje ma kilkanaście lat i nadal jeżdżą, a nowe niejednokrotnie lądują na lawecie?
Oprócz czytania testów wyrób swoje zdanie i polecaj coś, co faktycznie testowałeś przez kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy kilometrów, w różnych warunkach

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 15 kwietnia 2016, 08:15 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
jestem bardzo ciekaw co to za robota że można nowe auta testować na dystansie 160 km ..... :zdziwko:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 15 kwietnia 2016, 17:26 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1860
Moje BMW: brak
Kod silnika: Turbo
!kuchar napisał(a):
Dejmon napisał(a):
!kuchar, czekam na relacje odnośnie tych Vredesteinów myślę że to też bdb wybór ale półkę wyżej :)


Jutro zdecyduje czy Vredstein Ultrac Vorti czy Nokian Z-line bo podobno świetna opona z wysokiej półki. Cena ta sama.



Nadal nie wybrałem bo w poniedziałek zdecyduje ale zdam relacje jak je dotrę i polatam trochę więcej... pewnie w okolicach czerwca.
Ktoś jeździł na Nokian Z-line lub Vredstein Ultrac Vorti ?
Vred jest na miejscu w rozmiarze 255/35/18 i ta opona jest lekka, to na pewno plus. Nie wiem jak Nokian wagowo bo nie ma od ręki. Cena podobna bo po 580zł za sztuke na tył - w rozmiarze na przód cena już normalna ~400zł/szt.

Jak ktoś miał okazje użytkować to czekam na opinie.

_________________
Moje BMW E46 330i
viewtopic.php?f=6&t=120047


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 16 kwietnia 2016, 08:49 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
myślisz że odczujesz różnice jak bedziesz mial ileś gram rzędu 300 - 400 na oponie mniej ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 16 kwietnia 2016, 11:06 
Offline
Forumowicz

Wiek: 32
Posty: 254
Lokalizacja: Przemyśl
Moje BMW: Superb 346km/461nm
Panowie jakieś doświadczenia z Yokohama Advan Sport V105? Kiedyś miałem Yoko S.DRIVE i kleiły lepiej niż Michelin PS3 na które zmieniłem ale wyząbkowały (zmierzności nie miałem ustawianej, co mogło być powodem).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 16 kwietnia 2016, 11:19 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1565
Moje BMW: E92 325d LCI
Kod silnika: N57
Garaż: Poprzednia E92 335d http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 11&start=0

Obecna E92 325d LCI http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153318
davidoff napisał(a):
myślisz że odczujesz różnice jak bedziesz mial ileś gram rzędu 300 - 400 na oponie mniej ?

Tyle moze nie, ale zmiana z runflata na conti 6 lub uniroyal rs3 obnizyla troche spalanie oraz dala lepsza reakcje na gaz oraz lepsze prowadzenie.


!kuchar napisał(a):
!kuchar napisał(a):
Dejmon napisał(a):
!kuchar, czekam na relacje odnośnie tych Vredesteinów myślę że to też bdb wybór ale półkę wyżej :)


Jutro zdecyduje czy Vredstein Ultrac Vorti czy Nokian Z-line bo podobno świetna opona z wysokiej półki. Cena ta sama.



Nadal nie wybrałem bo w poniedziałek zdecyduje ale zdam relacje jak je dotrę i polatam trochę więcej... pewnie w okolicach czerwca.
Ktoś jeździł na Nokian Z-line lub Vredstein Ultrac Vorti ?
Vred jest na miejscu w rozmiarze 255/35/18 i ta opona jest lekka, to na pewno plus. Nie wiem jak Nokian wagowo bo nie ma od ręki. Cena podobna bo po 580zł za sztuke na tył - w rozmiarze na przód cena już normalna ~400zł/szt.

Jak ktoś miał okazje użytkować to czekam na opinie.


Mam z-line i nie wiem jak opony testy przechodza. Zimowki podobno dobre, ale letnie jak dla mnie masakra. Glosne od poczatku az do teraz (ok 2-3tys km), a maja niby 72db. Jak na zwykla opone, a nie runflat to jakos za twardo i w zakretach nie trzymaja sie jak uniroyal, ktore mialem lub vredenstein w poprzedniej 335d.
Nie wiem gdzie chcesz zalozyc, czy tyl czy przod, ale na przod czy tyl polecam uni rs3, vredenstein ultrac vorti chyba, bo sessanta wycofali, a byla dobra na przod u mnie. Teraz mam tyl conti 6 i sa naprawde dobre, chociaz porownam je do uni rs3, ktor kosztuja mniej.
Jedyna ronica to uni lesze na mokrym a conti na suchym. Trzymanie na zakretach podobne, ale uni sciera sie z tylu szybciej niz conti. Vredenstein nie wiem.
Ogolnie z-line za drogie na to, co oferuja.


http://www.evo.co.uk/features/16545/bes ... -test-2015

Test z 2015


mod.edit: edytuj posty w miarę możliwości


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1739 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 87  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 69 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL