BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 21 maja 2024, 14:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1739 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 87  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 24 kwietnia 2012, 19:17 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1805
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: M3 e46
Kod silnika: S54
bastaz napisał(a):
Wklejam skan testu opon 225/45/17 z AŚ:

Jeżeli chodzi o testy to ja bym brał poprawkę na to iż artykuły potrafią być sponsorowane i nie można traktować ich jako wyrocznię. Oczywiście nawet jeden jest pomocny, ale myślę że lepiej przejrzeć co najmniej 2.

Nie bije do tego iż w tym teście Micheliny wypadły słabo. Ja bardzo polecam pilot sporty, a z resztą może być różnie. PS1, te z bieżnikiem w jodełkę były po prostu słabe. Co do tego testu to nie wiem kto o zdrowych zmysłach kupowałby primacy jak PS3 są w tej samej cenie a nawet tańsze.

Jeżeli chodzi o pirelli to najciekawszą oponą są P-zero. Nie nero, rosso czy corsa, a samo P-zero. Ja osobiście testowałem tylko Rosso i rewelacji nie było.

Oponą którą szczerze odradzam to Bridgestone RE050A. Tragiczna i bezsensowna opona. Kupiłem cały nowy komplet do jazdy na co dzień i w trasę. Poszły do spalenia. Jazda na nich była po prostu niebezpieczna.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 24 kwietnia 2012, 19:36 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3604
Lokalizacja: Sin City
Moje BMW: E39 525I
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=146009
Dzisiaj mi kolega za niedużą kasę nówki opony chciał sprzedać. Jak zobaczyłem Made In China, top podziękowałem. Firma Goodride. Mimo tego, że miały by być to 14" do Vectry, to jednak wolę dołożyć i kupić coś innego.

_________________
Obrazek
OCEŃ MOJE E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 24 kwietnia 2012, 19:39 
StreetFire7 napisał(a):
Dzisiaj mi kolega za niedużą kasę nówki opony chciał sprzedać. Jak zobaczyłem Made In China, top podziękowałem. Firma Goodride. Mimo tego, że miały by być to 14" do Vectry, to jednak wolę dołożyć i kupić coś innego.



dokładnie, nie kupujmy badziewia które też nie mało kosztuje a nam nie posłuży dobrze :ok:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 24 kwietnia 2012, 19:40 
Offline
Forumowicz

Posty: 170
Moje BMW: E90
Kod silnika: N46
Polecam Savę Intensa UHP :) Nie dość, że wygląda atrakcyjnie, to naprawdę dobrze trzyma drogi w każdych warunkach.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 24 kwietnia 2012, 22:11 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1860
Moje BMW: brak
Kod silnika: Turbo
kostek_ja napisał(a):
Oponą którą szczerze odradzam to Bridgestone RE050A. Tragiczna i bezsensowna opona. Kupiłem cały nowy komplet do jazdy na co dzień i w trasę. Poszły do spalenia. Jazda na nich była po prostu niebezpieczna.


A to dziwne. Wielu użytkowników dość mocnych aut lub takich ze sportowym zacięciem bardzo chwali RE050A.

kostek_ja napisał(a):
Jeżeli chodzi o pirelli to najciekawszą oponą są P-zero. Nie nero, rosso czy corsa, a samo P-zero. Ja osobiście testowałem tylko Rosso i rewelacji nie było.


Na P Zero nie jeździłem. P Zero Nero dla mnie jest świetna, Rosso twarda, taka "śliska", trochę słaba na mokrym (w 320d bez problemowo po mokrym zrywa przyczepność nawet na prostym starcie) a na suchym specjalnie się nie wyróżnia.

W te testy opon auto świat itp. też bym nie wierzył no ale jakiś pogląd dają na pewno. Tyle, że testują opony ze śedniej półki lub czołowych producentów ale niższe modele np. Michelin. To samo dotyczy się Pirelli, którego zabrakło ale najwyższe modele P Zero są drogie i wg. mnie znakomite opony natomiast Pirelli P6000 to dość kiepska guma.

_________________
Moje BMW E46 330i
viewtopic.php?f=6&t=120047


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 24 kwietnia 2012, 22:20 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Ja chyba mam wlasnie RE050A na tyle i nie stwierdzilem zeby sie wyroznialy na minus.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 24 kwietnia 2012, 22:25 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
StreetFire7 napisał(a):
Dzisiaj mi kolega za niedużą kasę nówki opony chciał sprzedać. Jak zobaczyłem Made In China, top podziękowałem. Firma Goodride. Mimo tego, że miały by być to 14" do Vectry, to jednak wolę dołożyć i kupić coś innego.


Mam zimówki GR, są bardzo słabe na mokrym ale za to na śniegu rewelacja, nigdy-przenigdy nie miałem zimą problemu że się gdzieś zakopałem czy cokolwiek. Ponoć kolejne generacje zbierają już bardzo dobre opinie.

ded napisał(a):
Ja chyba mam wlasnie RE050A na tyle i nie stwierdzilem zeby sie wyroznialy na minus.


Bo to bardzo dobra opona jest, dopóki nie zacznie padać.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 24 kwietnia 2012, 23:41 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1805
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: M3 e46
Kod silnika: S54
Z tą RE050A to jest dziwna sprawa. Nie chcę tutaj dyskutować na temat jakości i technologi ale do użytku drogowego jest po prostu nieodpowiednia. Do użytku gdzie indziej też nie widzę u niej zastosowania. Opona po dogrzaniu trzyma dobrze, nie tak jak PS2 ale dobrze. Niestety potrzebuje dogrzania nawet w lato, fakt trwa to może 0,5s ostrzejszego hamowania czy zakrętu ale jest to wyczuwalne. Na mokrym podczas jazdy drogowej ciężko oponę dogrzać więc jest kiepsko, a jak mamy deszcze i poniżej 10 stopni to jest tragedia. Ma wszystkie wady semislicka, a nie ma jego zalet. Opona bez sensu.

Opony poszły na tor jak się omal nie rozbiłem jadąc z moim wówczas 7 letnim bratem. Oczywiście niebezpieczna sytuacja nie zaistniała przez opony, ale na PS2 bym wyhamował, a na tych RE050A musiałem zmieścić się w lukę idealnie na M3.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 24 kwietnia 2012, 23:50 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3604
Lokalizacja: Sin City
Moje BMW: E39 525I
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=146009
Tomek napisał(a):
Mam zimówki GR, są bardzo słabe na mokrym ale za to na śniegu rewelacja, nigdy-przenigdy nie miałem zimą problemu że się gdzieś zakopałem czy cokolwiek. Ponoć kolejne generacje zbierają już bardzo dobre opinie.


Co do zimówek, to mam Fulda Kristal Montero 3 i rewelka w każdych warunkach. A jednak co do tych GR... Nie ufam im jakoś. Niby ludzie jeżdżą, ale ja wolę dołożyć parę złotych i kupić coś lepszego.

_________________
Obrazek
OCEŃ MOJE E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 25 kwietnia 2012, 08:55 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 37
Posty: 5210
Lokalizacja: Wołomin
Moje BMW: e30
Kod silnika: m10B18
Garaż: e30 316 '87
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168435
Jeździł ktoś na Fullrun HP199? Chce kupić 235/40/18. Opinie że to chińczyki i jak tanie to pewnie dziadostwo, proszę zachować dla siebie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 25 kwietnia 2012, 09:30 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 2761
Lokalizacja: searching...
Moje BMW: E39 540i ACS5 / 323i
Kod silnika: M62B44, M52b25
Garaż: mam
A ja mam takie pytanie brigestone turanza a potenza czym się różnią między sobą, która jest lepsza, gorsza od której ?

_________________
do licha LPG -nawet porządne zapalniczki są na benzynę
KUPIE boczki w skórze E39 / kontury czarne z E38


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 7 listopada 2012, 18:50 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
frrider napisał(a):
A ja mam takie pytanie brigestone turanza a potenza czym się różnią między sobą, która jest lepsza, gorsza od której ?


Info z oficjalnej strony Bridgestone

Seria Bridgestone POTENZA to fenomen zarówno na torach wyścigowych jak i drogach, gdyż zapewniają moc i kontrolę, które pozwalają wycisnąć wszystko z najlepszych maszyn.

Seria POTENZA to szczyt zaangażowania firmy Bridgestone w osiągnięcie motoryzacyjnej perfekcji, łączący dokładność stosowaną w wyścigach Formuły 1™ z dynamiczną wszechstronnością, co pozwala sprostać wyzwaniom pojawiającym się na drogach, bez względu na panujące warunki.

Mając na myśli największe bezpieczeństwo, najlepsze osiągi i czystą przyjemność jazdy pojawia się tylko jedna nazwa: POTENZA.


Żadne inne opony nie zapewniają takiej harmonii jak TURANZA. Najnowocześniejsza konstrukcja oraz innowacyjny wzór bieżnika zapewniają niespotykane połączenie bezpieczeństwa, wygody i wydajności.

Opony TURANZA zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić najlepszą przyczepność i charakterystykę hamowania na mokrej nawierzchni, jednocześnie zachowując wyjątkową stabilność i prowadzenie we wszystkich warunkach. Płynna i cicha jazda przy ekonomicznych osiągach spowodują, że zmienisz zdanie o motoryzacyjnej perfekcji.

Opony TURANZA są pod każdym względem najlepszym sposobem na dotarcie do celu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 7 listopada 2012, 22:54 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 414
Lokalizacja: Świecie
Moje BMW: E36 316
Kod silnika: M43B16
Co byście polecili do 1.6, czyli mocy nie za wiele. Opona na co dzień, więc po suchym i mokrym jeździć będzie.
Obecnie mam rozmiar 205/55/16 i tego bym się trzymał.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 8 listopada 2012, 06:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 61
Moje BMW: E30
Kod silnika: S50B32
ja mam wszystkie tojo t1r do jazdy na codzien -kleja przyzwoicie ladny profil 235/40/17

_________________
Street Racer


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 18 listopada 2012, 10:28 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 126
Lokalizacja: Słupca
Moje BMW: e90 320d+ bonus:)
Kod silnika: M47T2
oryginały warte ceny czy badziewie??? http://allegro.pl/show_item.php?item=2780641489 jakie opony na nie, 215/35 przód 225/35 tył podejdą ze smakiem? auto bmw e90 sedan


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 18 listopada 2012, 10:42 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 46
Posty: 532
Lokalizacja: Hersham
Moje BMW: brak
Ja obecnie posiadam kumho excsta przod hankook evo tyl. zarowno na suchym jak i mokrym ok.poprzednio byly toyo px4,federal ss(porazka na mokrym)pirelli p zero rosso(ok).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 18 listopada 2012, 13:27 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1860
Moje BMW: brak
Kod silnika: Turbo
mag869 napisał(a):
jakie opony na nie, 215/35 przód 225/35 tył podejdą ze smakiem? auto bmw e90 sedan


na s225 opony 225/35/19" z przodu i 255/30/19" z tyłu (lub z tyłu 235/35/19).

_________________
Moje BMW E46 330i
viewtopic.php?f=6&t=120047


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 19 listopada 2012, 19:22 
Offline
Forumowicz

Posty: 165
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: F01
Garaż: mój szrocik :)

było
e39 sedan m52b25, 1996r,
e39 touring m52tub25, 1998r,
e39 m62tub44, Manual :) 2002r
e38 m62tub35, 2000r,
volvo xc90 T5 2005r
audi S8 2000/02r
BMW F10 520d
jest

BMW F01 730d LCI ;)
ja u siebie mam 235 i 265/45/18 lato dunlop sport max ktorys tam z kolei 2 moze 3, i powiem tak

jest cicho ale moglo by byc lepiej. trzymaja w miare dobrze ale za tym idzie dosc zaczne scieranie... gdy kupilem zloma to gumy z tylu bylo ponad 6mm teraz jest moze 4mm a przejechalem ledwo 20tys km... a jezdze w 95% spokojnie. z przodu praktycznie bez zmian.

wczesniej mialem w 523i lato Goodyear Efficientgrip i jesli chodzi o komfort to rewela cicho jak makiem zasial. minus taki ze przez 6miesiecy tyl zostal zjechany od opony nowki do znacznika( 3mm??) a jazda w zasadzie tez byla spokojna.


z gum ktore moge polecic to lato Goodyear Optigrip drogie ale made in germany, swietnie trzymaja, swietnie chamuja na mokrym, w miare ciche. i od roku 2010r nadal z 5-6mm mieska :) a przebieg juz maja bo ok 80tys km. jezdza w ałdi a4 b6 i wolno tez nie jezdza ;d

z gum ktorych nie polecam to azjatyckie wynalazki, opon starszych jak 6lat (choc do latania bokiem sa swietne :D ) :) lepiej zatrzymac sie metr wczesniej jak dalej. w kazdej sytuacji.

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 28 grudnia 2012, 16:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 27
Moje BMW: to najszybsze;)
Kod silnika: 2.8
Co byście polecili w rozmiarach 245/40r17 tył i na przód 225/45r17? Fajnie było by się zmieścić w 2tys zł. Po dobrym trzymaniu na suchym i wolnym ścieraniu przydało by się jeszcze aby dobrze wodę odprowadzały :D
Czym się różni opona 91Y od 95Y? Ceną to wiem w przypadku Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 150zł różnicy czym jeszcze? Co by to nie było to pewnie do 328 nie ma sensu zakładać 95Y?

_________________
Dołączył(a): 21 kwietnia 2010


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 28 grudnia 2012, 20:09 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1805
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: M3 e46
Kod silnika: S54
Y to indeks prędkości, w tym przypadku do 300km/h
91 i 95 to indeksy nośności, które mówią nam o maksymalnym obciążeniu na koło. W tym przypadku odpowiednio 615kg i 690kg.

Wystarczy wpisać w google oznaczenie opon. Byłoby szybciej i prościej.

Trochę drożej niż 2k, ale to najlepsza opona na rynku:
http://beta.oponeo.pl/dane-opony/michel ... 5-r17-91-y
http://beta.oponeo.pl/dane-opony/michel ... 0-r17-91-y

Ja na drogę bym głównie patrzył na właściwości na mokrym. Na suchym to nawet tanie chińszczyzny dają radę.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1739 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 87  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 108 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL