BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 04:49

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E36] Szyberdach poraz n-ty.
PostNapisane: 23 kwietnia 2011, 20:05 
Offline
Forumowicz

Posty: 162
Moje BMW: e36 325 TDS sedan
te plastiki które ci pozostały to o ile dobrze pamietam są na koncach takiej blaszki ktora trzyma (zsowa od tylu) podsufitke ta ruchoma tam jest taka belka o ile dobrze pamietam z wypustkami i tam za te prowadnice czy cos sie naklada to (jesli dobrze patrze na rysunek to to jest jak jest belka nr 8 to na koncach po tym jak wejdzie w te ruchome elementy zawiasowe)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Szyberdach poraz n-ty.
PostNapisane: 26 kwietnia 2011, 08:42 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1642
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52tub25
humanlife, chyba nie czytałeś mojego posta :P Bo wiem że te zatyczki wchodzą na belkę nr 8 i one zabezpieczają element nr 14 którego u mnie nie było, prawdopodobnie wjechał w dach jak kontrolowałem działanie szybra bez złożenia wszystkich elementów i teraz tylko pytanie jak wydobyć te elementy 14 i 15 z pod dachu bez opuszczania całego mechanizmu szyberdachu.

PS. Jak ktoś ma uszkodzony, zbędny szyber, to odkupie opisywany 2 posty wyżej plastik.

_________________
Mapa google osób z interfejsami do BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Szyberdach poraz n-ty.
PostNapisane: 6 maja 2013, 20:53 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 95
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: E39 530D
Kod silnika: M57D30
Witam

Nie znalazłem odpowiedzi na mój problem więc odgrzewam tego "kotleta" ;)

Otóż mam problem z niedziałającym szyberdachem w e36 compact, silniczek działa ale jak by się coś zacięło ani drgnie :rozpacz: filmik to pokazuje. Co to może być? Akurat jestem przy wymianie podsufitki i mam wszystko na wierzchu.




PS: Zastanawia mnie jedna rzecz. W silniczku jest 1 zębatka, a w szyberdachu tam gdzie są te linki sprężynki czy co to jest (zdjęcie) są 2 miejsca na 2 zębatki, tak ma być? I właśnie jak by zębatka nie mogła ruszyć tymi sprężynkami linkami czy co to jest :luka: Proszę o szybką odp bo chcę się za to jutro zabrać i zakładać podsufitkę.

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Szyberdach poraz n-ty.
PostNapisane: 7 maja 2013, 11:20 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 95
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: E39 530D
Kod silnika: M57D30
Dzisiaj zabrałem się do rozebrania szyberdachu a tu lipa, ślizgi i prowadnice połamane i popękane część nr 12 i 13 całkowicie rozsypane :przestraszony: , jeszcze ktoś inteligentny napchał gąbek między podsufitkę szyberdachu a klapę szyber. No nic składam jak było trzeba się obejść ze smakiem.. :rozpacz:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Szyberdach poraz n-ty.
PostNapisane: 7 maja 2013, 13:51 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1642
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52tub25
Kup kompletny szyber, wyjdzie taniej niż szukać poszczególne elementy.

_________________
Mapa google osób z interfejsami do BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Szyberdach poraz n-ty.
PostNapisane: 7 maja 2013, 17:55 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 362
Lokalizacja: Podlasie
Moje BMW: e36
Kod silnika: M50B20
Garaż: Na działce :)
kup drugi szyber koszt ok 100zl przelozysz blache i baja, bo same części używane niedostępne bo nikt nie sprzedaje a nowe kolosalne maja ceny

_________________
Przodem jeżdżą wszyscy, tyłem niewielu, bokiem nieliczni…



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Szyberdach poraz n-ty.
PostNapisane: 7 maja 2013, 20:52 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 95
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: E39 530D
Kod silnika: M57D30
hmm też nad tym myślałem ale jak kupie jakiś kompletny to też nie jest pierwszej młodości i zaraz też się coś popsuje znając moje szczęście :dontgetit:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Szyberdach poraz n-ty.
PostNapisane: 12 maja 2013, 12:59 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Wiek: 47
Posty: 1
Moje BMW: 318 sedan
Kod silnika: M40
Witam wszystkich.
Chciałem zapytać o jeden drobiazg.
Patrząc na silniczek od szyberdachu, po lewej i prawej stronie zaraz pod podsufitką mam po jednej jednakowej wtyczce z dwoma przewodami. Do czego to służy? Czy nie powinny one być połączone ze sobą? czy tam czegoś brakuje?

_________________
pozdrawiam 13mario77


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Szyberdach poraz n-ty.
PostNapisane: 15 marca 2015, 00:05 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 1082
Lokalizacja: Pisz
Moje BMW: e36 320
Garaż: Smutek kończy się tam gdzie zaczyna się odcinka ! ! !
Panowie mam problem z szyberdachem mianowicie składa się podnosi wszystko ok . Tylko ten materiał ( pod szybrem obity materiałem ) nie przesuwa się razem z szyberdachem mogę go sobie przesuwać ręką w którą stronę chcę jak podnoszę szyber do góry ( uchylanie ) materiał nawet nie drgnie :dobani: Wyczytałem na forum że to wina jakiejś zębatki składającej sie z 2 ząbków . I tu mam prośbę możecie wysłać jakieś zdjęcie tego elementu lub który to numer części na schemacie . I jak to naprawić bo jest to irytujące jak ten materiał lata sobie jak chce . Niedługo będę ściągał podsufitkę do obklejenia więc chciał bym przy okazji zrobić ten szyber . Z góry dzięki :)

_________________
Zobacz i oceń http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=131867&p=1687987#p1687987

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Szyberdach poraz n-ty.
PostNapisane: 11 czerwca 2018, 17:45 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 6
Lokalizacja: Dolnośląskie
Moje BMW: E36
Witam, a ja mam jeszcze inny problem, szyberdach działa wszystko ale.... Właśnie otwiera się i zamyka jak ma otwarte drzwi. W trakcie jazdy nie da sie zrobic nic, mial ktoś taki problem?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 142 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL