BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 08:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1915 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 96  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI"
PostNapisane: 5 maja 2010, 22:27 
Offline
Forumowicz

Wiek: 51
Posty: 498
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: F01 750i x-drive
ja niedawno zmieniłam z mobila 10w40 na castrola 10w60 pełen syntetyk.tak sie naczytałem na forum że wlałem do silnika modyfikatora+ i do skrzynki tez dolałem.dodam że śmigam tym autkiem 4.5lata i przleciałem na pólsyntetyku 80tyś a teraz mam full syntetyk.z autkiem nic sie nie działo i nie dzieje poza tym że jest motorek troszke cichszy i fajniej pracuje.biegi tez wchodzą tak jakoś fajniej.mam 250tyś przelotu i nie mam żadnych śmiesznych wycieków jak koledzy niektórzy piszą .bo oni pewnie mają po 500-600 tyś przelotu a na blacie 185tyś i im cieknie :mur: ja napewno polecam taki zabieg bo widze jego pozytywne strony. :piwo:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI"
PostNapisane: 6 maja 2010, 09:00 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 373
Lokalizacja: Zielona Góra
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52 + LPG
No widzicie na stu trafi się jeden taki mądry co nawet pożądanego argumentu dla swojej wypowiedzi nie ma, ale przy swoim i tak przystaje.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI"
PostNapisane: 6 maja 2010, 11:27 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2516
Lokalizacja: Nadrenia (DE)
Moje BMW: E39 540&E39 528
Kod silnika: M62B44&M52B28TU
czarny06 napisał(a):
czy mogą wystąpić jakieś skutki uboczne czy może być tylko lepiej po zastosowaniu tego specyfiku? :niepewny:

tylko pozytywne :)

Jesli chodzi np o firme Liqui Moly to jest to tak szanujacy sie i cieszacy sie dobra opinia producent, ze zastosowanie jakiegokolwiek ich produktu zgodnie z instrukcja nie moze nic popsuc w silniku- chyba ze silnik jest w niesamowicie zaniedbanym stanie i plukanka go przypcha.

Srodki takie jak modyfikator plus, testowane, reklamowane i ogolnie znane nie moga nic popsuc w silniku gdyz wtedy ich producent narazilby sie na niesamowite koszta, procesow sadowych, kar itd itp.

Produkty olbrzymich koncernow to nie domowa produkcja, czasem tylko niektore z nich jak Castrol wymiekaja przy Valvoline, co nie znaczy ze sa zle. Po prostu nie sa az tak wspaniale.
Na produktach np do plukania silnika nie ma napisane: "stosujesz na wlasna odpowiedzialnosc"!!!
Zalowac 60zl na ceramizer po zakupie auta za 30.000zl lub 80.000zl jest zupelnie nieuzasadnione.


Wał korobowy obracajacy sie 3000 czy 6000obr/min na syntetyku 5W szybciej sie zuzyje nic na jakims gestym kislu 15W??
Niesamowite jest to popularne stwierdzenie ze silnik z duzym przebiegiem powinien jezdzic na minerale, to jakies starodawne mity, moj ojciec ma sporo lat ale do skody z 1990r po150.000r leje syntetyk (jest po technikum samochodowym), lalo mu sie z silnika to wymienil zimering za 3 czy 15zl.
90% osob chcialoby kupic auto z przebiegiem 200.000km przelecicec 100.000km i nie wymienic zadnego zimeringu.
10W mozna lac do starych silnikow, ale do silnikow z hydroregulatorami nie jest to wskazane.

Prawie zawsze syntetyk bedzie lepszy od polsyntetyka (nie pisze zawsze bo mnie niektorzy zlinczuja), dlaczego??
Bo syntetyk to lepszy olej.
Wlac 10W czy 5W?? = Wlac gorszy olej czy lepszy??
Odp. Wlej gorszy, bedzie lepiej - nie brzmi to logicznie, aczkolwiek wyjatki moga sie zdarzyc

Przede wszystkim syntetyk- a sa tez syntetyki 10W!!! (jak ktos uwaza ze nie ma to zapraszam na google) 15W chyba tez...

Nie atakuje osob ktore leja 10W do M52 tylko uwazam ze to zle przyzwyczajenie...
Ja zalewam 10W ale do M30, M20- bo nie sa moim oczkiem w glowie.
Na pewno nie zrobilnym tak jak beemka ktora jest na allegro z silnikiem S38B36 "silnik zalany castrolem 10W40" hehehehe

_________________
E39 M-pakiet 19" Hartge
viewtopic.php?f=6&t=125307&p=1576641#p1576641

V8 Eisenmann, 10J, Dupowóz
viewtopic.php?f=6&t=146942


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI"
PostNapisane: 6 maja 2010, 11:52 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2516
Lokalizacja: Nadrenia (DE)
Moje BMW: E39 540&E39 528
Kod silnika: M62B44&M52B28TU
dril3 napisał(a):
DaRo25 jak nie wiesz jaki olej zalać to czytaj to: http://www.p12.neostrada.pl/oleje.pdf
Jak przeczytasz nie będziesz miał więcej wątpliwości jaki olej, a jak jakiś wiejski mechanior będzie ci chciał zalac mineralny bo masz najechane juz trochę to sobie z nim pogadasz, zapewniam ze nie będzie miał nawet ułamku wiedzy takiej jak ty po przeczytaniu tego! :hyhy:


wypas ten artykul w pdf'ie :D

_________________
E39 M-pakiet 19" Hartge
viewtopic.php?f=6&t=125307&p=1576641#p1576641

V8 Eisenmann, 10J, Dupowóz
viewtopic.php?f=6&t=146942


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI"
PostNapisane: 6 maja 2010, 17:31 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Troche pachnie mi propaganda ale z pewnoscia jest wartosciowy. Szkoda ze brakuje porownania kilku obecnych na rynku olejow.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI"
PostNapisane: 6 maja 2010, 17:56 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1159
Lokalizacja: PL
właśnie!!! nie tylko firma Liqui Moly jest dobra jest jeszcze wiele innych ceniacych się marek,nie to ze bym cos miał do LM sam miałem swojego czasu ich olej i był naprawde dobry.no a jesli chodzi o inne produkty to sa tez dobre tylko nie można im ufac na 100%.dla nich to też jest kasa,klient .reklama.....
weżmy pod uwagę np.olej lotos też teraz reklamowany lub oleje orlenu ,wielka firma a produkty to wielki kibel,na pewno nie do bmw i tez sie reklamuja ostro min:wyścigi orlen teamu,sponsorują zawodników by zrobić sobie reklamę,takie życie.także nie zawsze bardzo znany produkt oznacza dobry.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI"
PostNapisane: 6 maja 2010, 18:31 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 17
Posty: 885
Lokalizacja: z duzego pokoju
Chlopaki! Dzis zakupilem magiczny srodek u "wroga" tylko nie wiem jakim cudem niektorzy z Was zaplacili tak niska cene, ja zaplacilem 17.90Euro. Ale niewazne....



Obrazek


Zobaczymy jak to dziala przy najblizszej wymianie oleju...a to juz niedlugo...

Dodam, ze silnik od dawna jezdzi na Mobil S 10W40 kupowany w 5L bankach(DE). I nie wiem o jakim "cyk, cyk, cyk" mowicie.
Co prawda zima jak jest niska temperatura, bocianik zaklekota te max. 2 sek., ale mi to nie przeszkadza i wiem, ze tylko wymiana Hydro mnie ratuje.

Ale Liqui Moly MotorClean, uzyje napewno i zdam relacje.

Pozdrawiam

_________________
Obrazek
Bald Mein Wagen ;)
http://www.youtube.com/embed/ixuicqPQY9Q?rel=0
http://www.youtube.com/watch?v=CQcVJsNxPNs


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI"
PostNapisane: 6 maja 2010, 18:40 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2516
Lokalizacja: Nadrenia (DE)
Moje BMW: E39 540&E39 528
Kod silnika: M62B44&M52B28TU
partii napisał(a):
Mobil S 10W40

zalewajac Mobil1 5W40 krzywdy bys mu nie zrobil :)
Ale cieszy to ze Twoj silnik chodzi na nim dobrze, w koncu jezdzimy BMW a nie dełu :D
Poleciłbym Ci po płukance przejscie na jedna z firm: Liqui Moly, Valvoline, Motul, lub Mobil1 zamiast Mobil zwyklego
To tylko takie moje zdanie

_________________
E39 M-pakiet 19" Hartge
viewtopic.php?f=6&t=125307&p=1576641#p1576641

V8 Eisenmann, 10J, Dupowóz
viewtopic.php?f=6&t=146942


Ostatnio edytowano 6 maja 2010, 19:09 przez Pablo325i, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI"
PostNapisane: 6 maja 2010, 19:04 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
dolar$ napisał(a):
właśnie!!! nie tylko firma Liqui Moly jest dobra jest jeszcze wiele innych ceniacych się marek,nie to ze bym cos miał do LM sam miałem swojego czasu ich olej i był naprawde dobry.no a jesli chodzi o inne produkty to sa tez dobre tylko nie można im ufac na 100%.dla nich to też jest kasa,klient .reklama.....
weżmy pod uwagę np.olej lotos też teraz reklamowany lub oleje orlenu ,wielka firma a produkty to wielki kibel,na pewno nie do bmw i tez sie reklamuja ostro min:wyścigi orlen teamu,sponsorują zawodników by zrobić sobie reklamę,takie życie.także nie zawsze bardzo znany produkt oznacza dobry.


No właśnie kolegi jedni inwestują w marketing i reklamę a inni w technologię i produkt. Zobacz ile masz reklam Mobila, Castrola a ile LM`a, Motula czy Valvoline.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI"
PostNapisane: 6 maja 2010, 19:09 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 17
Posty: 885
Lokalizacja: z duzego pokoju
Pablo325i napisał(a):
partii napisał(a):
Mobil S 10W40

zalewajac Mobil1 5W40 krzywdy bys mu nie zrobil :)
Ale cieszy to ze Twoj silnik chodzi na nim dobrze, w koncu jezdzimy BMW a nie dełu :D
Poleciłbym Ci po płukance przejscie na jedna z firm: Liqui Moly, Valvoline, Motul, lub Mobil1 zamiast Mobil zwyklego
To tylko takie moje zdanie

http://www.technikajazdy.info/download/car-test-dos/
tu jest screen jak to wyglada, proste jak konstrukcja cepa ale na prawde madrze zrobione

Sciagnalem i dziala. Moim zdaniem jest przydatny :)


Rowniez z czystej ciekawosci zastanawiam sie nad zalaniem Mobil 1 5W40. Tylko ze u mnie przebieg zaczyna sie o liczby "trzy" i powiem, ze jakbym go przekrecil na 120 tys. to byscie powiedzieli ze zawyzam. A silnik wyglada mniej wiecej tak(nie wspomne o reszcie):


Obrazek

_________________
Obrazek
Bald Mein Wagen ;)
http://www.youtube.com/embed/ixuicqPQY9Q?rel=0
http://www.youtube.com/watch?v=CQcVJsNxPNs


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI"
PostNapisane: 6 maja 2010, 20:30 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2597
Lokalizacja: D_S_W
Moje BMW: E 36 sedan
Kod silnika: M50b25v
Garaż: Posiada to , to
czhyba wszyscy sie zgodza ze mna ze jest to jeden z najciekawszych tematow ostatnio na forum ;) a jaki praktyczny

_________________
...BMW...Bez Dwoch Zdan...
Obrazek

Byla -- viewtopic.php?f=6&t=86211
Obecna -- viewtopic.php?f=6&t=128243


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI"
PostNapisane: 6 maja 2010, 20:32 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1927
Lokalizacja: a stund :)
DaRo25 napisał(a):
czhyba wszyscy sie zgodza ze mna ze jest to jeden z najciekawszych tematow ostatnio na forum


niestety ja sie nie zgodzę :]

_________________
Obrazek
GeRmAn STyLe~~NiSko i SZeRoKo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI"
PostNapisane: 6 maja 2010, 21:03 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Bobby_Valentino napisał(a):
No właśnie kolegi jedni inwestują w marketing i reklamę a inni w technologię i produkt. Zobacz ile masz reklam Mobila, Castrola a ile LM`a, Motula czy Valvoline.


Swoja droga ostatnio zobaczylem taka sytuacje w markecie: Podchodzi do polki z olejami facet 30-kilka lat i zaczyna sie zastanawiac co by tu wybrac. Wyraznie patrzy na tansze mineralne oleje. W koncu bierze do reki Castrola ale wtedy zjawia sie zona, szybkim rzutem oka garnia cala polke i mowi "wez mobila, lepszy jest" :)
Nawet mialem przez chwile chec wyslac ich do intercarsu po valvoline 10w ale przeciez i tak nie pojada.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI"
PostNapisane: 6 maja 2010, 21:32 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2516
Lokalizacja: Nadrenia (DE)
Moje BMW: E39 540&E39 528
Kod silnika: M62B44&M52B28TU
ded napisał(a):
ale przeciez i tak nie pojada.

wymiana oleju dla wiekszosci ludzi to raczej zlo konieczne- juz nalatalem ponad 10.000km to wymienie olej (mineralny) zeby silnik sie przypadkiem nie zuzyl hehe. Wsrod ludzi posiadajacych auta ile jest pasjonatow lub ew. osob rozumiejacych wage tematu?? 2%?? 5%??
Tu mozna obalic jeden z mitow- ze auto kupowane od kobiety jest nie zajezdzone i silnik raczej jest cacy. Nie krytykujac plci pieknej latwo sie domyslec ze w przewazajacej czesci nie znaja sie one wogle na olejach a w dodatku sa nabijane w butelke przez mechanikow, ktorzy zaleja olej na ktorym np moga zarobic 5zl wiecej.

Wszystko bierze sie z tego ze ludzie na prawde nie zdaja sobie sprawy jak auta (szczegolnie nowe) sa skomplikowane i ze nie wymagaja tylko paliwa, jakiegos tam castrola czy mobila i gum w zawieszeniu... Lub ladnej koncowki wydechu i alufelg, na ktore wystarczy zalozyc opony debica :znudzony: :znudzony:

_________________
E39 M-pakiet 19" Hartge
viewtopic.php?f=6&t=125307&p=1576641#p1576641

V8 Eisenmann, 10J, Dupowóz
viewtopic.php?f=6&t=146942


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI"
PostNapisane: 6 maja 2010, 22:20 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 528
Lokalizacja: Łódzkie
Moje BMW: E36 328i
Kod silnika: M52B28
A wiec od dzis lejemy do beemek syntetyki :) Nie jakies tam hydrokrakowane czy jakos tak tylko prawdziwe syntetyki. A za użycie minerala bedzie grozić usuniecie z forum :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI"
PostNapisane: 7 maja 2010, 08:19 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 737
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E39 525iaT, E46 325
Kod silnika: M54B25
Cytuj:
ukanio328i

Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI" Odpowiedz z cytatem
A wiec od dzis lejemy do beemek syntetyki :) Nie jakies tam hydrokrakowane czy jakos tak tylko prawdziwe syntetyki. A za użycie minerala bedzie grozić usuniecie z forum :P


...I wielki tytuł na Interii:

"DRAMAT W BMW!!!





Za radą niedouczonego mechanika wlał mineralny olej chcąc zaoszczędzić...
SKANDAL!
:rozpacz: "

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

_________________
e///M-tuzjasta :)

E46 323i --> SPRZEDANY

E36 316i Compact --> SPRZEDANY

E36 320i Coupe --> SPRZEDANY


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI"
PostNapisane: 7 maja 2010, 12:04 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
ded napisał(a):
Bobby_Valentino napisał(a):
No właśnie kolegi jedni inwestują w marketing i reklamę a inni w technologię i produkt. Zobacz ile masz reklam Mobila, Castrola a ile LM`a, Motula czy Valvoline.


Swoja droga ostatnio zobaczylem taka sytuacje w markecie: Podchodzi do polki z olejami facet 30-kilka lat i zaczyna sie zastanawiac co by tu wybrac. Wyraznie patrzy na tansze mineralne oleje. W koncu bierze do reki Castrola ale wtedy zjawia sie zona, szybkim rzutem oka garnia cala polke i mowi "wez mobila, lepszy jest" :)
Nawet mialem przez chwile chec wyslac ich do intercarsu po valvoline 10w ale przeciez i tak nie pojada.


Haha no właśnie i o tym mówię :) Laska mówi weź MObila bo lepszy Pan w reklamie tak powiedział ! :rotfl:

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI"
PostNapisane: 7 maja 2010, 19:50 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 373
Lokalizacja: Zielona Góra
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52 + LPG
partii napisał(a):
tylko nie wiem jakim cudem niektorzy z Was zaplacili tak niska cene, ja zaplacilem 17.90Euro.


Na Allegro 18zł tylko że ja kupiłem troche droższa wersje z serii Pro Line za 30 kilka zł nie wiem czym sie różnią mam nadzieje że jakością a nie tylko ceną ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI"
PostNapisane: 7 maja 2010, 21:44 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 194
Moje BMW: e36 Compact 323ti
Kod silnika: M52B25
Taka mała ciekawostka ;) Od zabiegu zrobiłem około 750 km, dzisiaj robiłem niewielką trasę. Przypominam, mój silnik to M52B25, czyli 2.5 benzyna, opony przód 225/45/17 tył 235/45/17, ciśnienie 2.2 i 2.3, jedna osoba, jazda spokojna, głównie 100-110 km/h, momentami 80-90 (wiadomo TIRy). Mój rekord przy takiej konfiguracji to 6,7 litra / 100km, dzisiaj....6,1 litra / 100km :szok: :szok: :szok: Komputer pakazał mi 6.0, ale lejąc po sam brzeg korka wyszło 6.1. Nie wiem czy to ten syntetyk, czy cerazmizer czy to i to ale jestem w szoku :szok: On zawsze mi mało palił jak na taki silnik ale to już mnie przerosło :orany:

Pozdrawiam i ciesze się że temat wzbudził takie zainteresowanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI"
PostNapisane: 7 maja 2010, 22:10 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Cytuj:
Wsrod ludzi posiadajacych auta ile jest pasjonatow lub ew. osob rozumiejacych wage tematu?? 2%?? 5%??
Tu mozna obalic jeden z mitow- ze auto kupowane od kobiety jest nie zajezdzone i silnik raczej jest cacy. Nie krytykujac plci pieknej latwo sie domyslec ze w przewazajacej czesci nie znaja sie one wogle na olejach a w dodatku sa nabijane w butelke przez mechanikow, ktorzy zaleja olej na ktorym np moga zarobic 5zl wiecej.


Z drugiej strony zastanow sie co leje ASO do nowych aut... Jak pracowalem w Nissanie to przywiezli kilka beczek totala, pytam czy jest dobry a szefo na to ze w tym roku maja z totalem umowe podpisana. Za rok jak podpisza z kims innym to ten inny bedzie dobry. Jakbym dalej tam pracowal to pewnie buma jezdzilaby na syntetycznym totalu z beczki (bajecznie tani dla pracownikow).

Do pandy mamusi ASO lalo od nowosci polsyntetyk selenia. Cena nie zacheca, dostepnosc mizerna, jakosci moge sie tylko domyslac :/ Mama zostala przy tej marce ale to sie zmieni bo nastepna zmiane robie osobiscie.

Dziadek, pasjonat motoryzacji leje do 206 1.4 totala bo tak zalalo aso. Probowalem go namowic na valvo ale skoro jest dobrze to po co zmieniac :/

Co do aut od kobiety to moja astra byla po babie (maz mechanik) i sciagala na lewo bo w jednej oponie bylo 3 bary powietrza a w pozostalych 1.5. Miala tez poluzowane sprzeglo bo ustawione "jak trzeba" ciezko chodzilo. Podejscia do oleju nie bede komentowal. Jak zapytalem mame ile ma przejechane bo moze juz na przeglad z wymiana oleju trzeba jechac to stwierdzila ze ona przeglad robi co rok a nie po km bo tak jej w dowod wbijaja :szok: :wstyd:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1915 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 96  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 43 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL