BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 06:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] 318 GAŚNIE PODCZAS JAZDY
PostNapisane: 27 kwietnia 2007, 20:57 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 37
Posty: 579
Lokalizacja: Szczawnica
Moje BMW: e36 318is
Kod silnika: M42B18
Witam mam problem z moim bmw 318 94', 140KM (Benzyna+LPG), mianowicie podczas jazdy auto gaśnie (nie dusi go), poprostu pada zaświeca sie po chwili kontrolka aku. Potem kręce ale nie odpala, czasami jakby miał już załapać, słychać jakiś gwizd podobny jak od paska, i nic. Zapala po pewnym czasie dopiero i jedzie bez problemu. To samo się dzieje na LPG jak i na paliwie. Dodam że świece płyny, olej i filtry (oprócz filtru paliwa) były wymienione. w baku mam z 20 literków paliwa. Normalnie silnik OK. Nie wiem czy jechać z nim na komputer? Jest to niebezpieczne więc proszę o POMOC.


Ostatnio edytowano 27 kwietnia 2007, 21:15 przez dadus18, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 kwietnia 2007, 21:27 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 202
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: E-32
Kod silnika: M30B30
Jedz na kompa! za nim jakas wprawna reka sasiada skopie Bete do reszty :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 kwietnia 2007, 07:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 74
Lokalizacja: Bytom
Przerwa w układzie zasilania komputera,po takim zgasnięciu poruszaj wszystkimi kablami koło akumulatora(jak zapali to powód w wiązce),potrafi też zaśniedzieć na klemie plusowej przewód, który jest do niej zakręcony a on jest właśnie odpowiedzialny za zasilanie ECU (ja tak miałem).Pozatym trzeba sprawdziś czy jest dobrze dokrecony.Jeśli natomiast tam wszystko jest ok to równiez może byc to uszkodzony czujnik położenia wału i wtedy auto będzie gasło i nie będzie iskry.A co do drugiego pytania-czy jechac z nim na komputer-tak ale nie do pana Henia tylko na modica,te zwyklejsze nie wyczują przerwy w układzie zasilania ani uszkodzenia czujnika położenia wału,ale najpiewrw przejżyj wszystkie połączenia elektryczne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 maja 2007, 22:39 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: Drawsko Pom.
Na moje kaprawe oko to przepływomierz. Dzieje się tak kiedy gaz "strzeli". Przepływomierz to ten co wychodzi od filtra. Zdejm obejme od strony filtra i zobacz czy jest taka ruchoma klapka zamykająca i u góry taki pierdolnik. Prawdopodobnie jest wyłamane.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 maja 2007, 15:58 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2588
Lokalizacja: Dziki ZachĂłd
Moje BMW: 323i
Kod silnika: M52TuB25
Ja u siebie odpiąłem przepływomierz i jeździ jak laleczka do dziś.

_________________
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 60 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL