BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 18:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Kontrolka EML
PostNapisane: 19 maja 2010, 20:30 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 205
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: E46 318i
Kod silnika: N46
Witam,

Od jakiegos czasu, wlacze z pewnym problemem, losowo sie zdaża że co jakiś czas ( 3 razy w ostatnim miesiącu ) po odpaleniu silnika kontrolka EML nie gaśnie i silnik wchodzi w tryb awaryjny. Nigdy nie włączyła mi sie podczas jazdy, tylko nie zgasła po odpaleniu silnika. Po wyłączeniu silnika i ponownym odpaleniu, wturuje jej kontrolka silnika. jak zgasze auto i tak po ok 1 godzinie zapale kontrolka EML gaśnie a po kilku kilkunastu godzinach - normalnego użytkowania auta - kontrolka silnika również gaśnie sama .

Po podłączeniu do kompa, jeden mechanik stwierdził żę to jest problem z Valvotroniciem i trzeba wymienic rozrząd :rotfl: . Olałem kolesia.
Drugi specmajster stwierdził, że to silniczek Valvotronica ale po dokładniejszym sprawdzeniu stwierdził że silniczek Valvotronica jest na 99% ok i że to byc może czujnik położenia wału rozrządu ( czy jakoś tak ) lub też jakaś kostka instalacji eletrycznej tego czujnika która może powodowac błędy i wymienił mi ją. Niestety, to nie pomogło i znów dzisiaj - po całodziennej jeździe, przyjeździe do domu i ponownym odpaleniu celem odprowadzenia auta na parking - kontrolka EML sie zapaliła, a za nia kontrolka silnika. Jako że na parkingu wymieniałem sobie lampy, troche mi to zajeło i na konieć odpaliłem auto po ok godzinie i kontrolka EML juz nie świeci auto jeździ normalnie.

Zakładam więc że to pewnie czujnik, mechanik cos wspomina że to kosztuje ok 1000zł, i chciałbym jakieś info lub wskazanie tej cześci na REAL OEM cobym sam sobie cene tego znalazł.

Zastanawia mnie tylko jak to jest że ta kontrolka sama gaśnie, znaczy sie nie jest to błąd stały, a gdyby to był czujnik to powienien być chyba stały błąd. Jeszcze jedna sprawa w momecie jak kontrolka sie świeci, nie da sie jej skasowac z komputera, bo po dodaniu gazu ponownie sie zapala.

Nie wiem czy to ma jakiś związek, ale może mieć na to jakiś kolwiek wpływ immobilajzer? ale nie ten oryginalny tylko taki bezobsługowy w postaci antypilota. Bo te błedy zapalały mi sie zawsze gdy alarm nie zdążył sie rozbroić gdy podchodziłem do niego i zaczynał wyć. Ale może to tylko zbieg okoliczości.

Pozdrawiam

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolka EML
PostNapisane: 19 maja 2010, 21:06 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
Jesli chodzi o czujnik wałka rozrządu to w tym silniku są 2 (ssący i wydechowy) i koszt takiego czujnika w ASO BMW to ponad 400 zł. Gdy zaswieca sie kontrolka EML to zazwyczaj jest problem z elektroniczną przepustnicą dlatego warto sprawdzic ten element. Czujnik wałka rozrzadu nr 4 na rysunku http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=11&fg=15


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolka EML
PostNapisane: 19 maja 2010, 21:23 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 205
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: E46 318i
Kod silnika: N46
Dzięki za odpowiedź, zwróce uwage mechanikowi na przepustnice, może mnie nie zabije za przemądrzanie się.
dzięki również za wskazania w RealOEM
Co do mojego silnika, to według mojego VIN'u oraz RealOEM to mam N46. Moje auto jest z maja 2004.

Pozdrawiam

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolka EML
PostNapisane: 19 maja 2010, 21:36 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
Wiem juz sprawdzilem sobie i faktycznie młodsze były N46. Gdyby mechanik nie był pewien co jest nie sprawne to radze nie wymieniac roznych czesci kosztem prob i błędów bo wyjdziesz na tym nie za fajnie, czasem lepiej podjechac do autoryzowanego serwisu BMW i byc pewnym co jest do wymiany niz słuchac mechanikow ktorzy nie znaja sie na takich silnikach naszpikownych elektroniką i ktorzy wciskają ci kit ze czujnik wałka rozrzadu kosztuje 1000 zł.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolka EML
PostNapisane: 19 maja 2010, 21:39 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 205
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: E46 318i
Kod silnika: N46
No jutro tak zrobie szarpne sie na diagnoze w ASO.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolka EML
PostNapisane: 20 maja 2010, 11:50 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 205
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: E46 318i
Kod silnika: N46
No i kurcze koleś nie kłamał z ceną... komputer wskazuje na czujnik wału mimośrodowego , a jego cena to 1032zł, więc nie to co ja zrozumiałem ( czujnik położenia wałka rozrządu... ).

Miał już ktoś kiedyś problemy z tym czujnikiem?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolka EML
PostNapisane: 21 maja 2010, 02:33 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 34
Lokalizacja: warminsko-mazurskie
Moje BMW: e 39
Kod silnika: m52
Jasonos napisał(a):
No i kurcze koleś nie kłamał z ceną... komputer wskazuje na czujnik wału mimośrodowego , a jego cena to 1032zł, więc nie to co ja zrozumiałem ( czujnik położenia wałka rozrządu... ).

Miał już ktoś kiedyś problemy z tym czujnikiem?



witam kolego mozesz cos bardziej przyblizyc na temat tego czujnika wału mimośrodowego,gdzie on sie znajduje,moze jakis link z oem.
u mnie bylo tak ze po wymianie przepływomierza wyjechaem z warsztatu,dodam równierz ze kasowane były będy(były dwa błedy jeden to przepływka a drugi to przednia sonda lambda)
przejechałem kilkaset metrów i właśnie auto mi osłabło i jednoczesnie zapaliła mi sie ta kontrolka o której mowa.zjechałem,zgasiłem i praktycznie od razu odpaliłem i było juz ok..
od tamtego czasu przejechaem około 5000 km i wiecej sie nie powtórzyło datego tez mnie zainteresował temat bo moze w kródce bedzie mnie to czekało i to to był poczatek tego co w niedługim czasie nastapi...pozdrowionka


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolka EML
PostNapisane: 21 maja 2010, 06:38 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 476
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: w trakcie zakupu
Jasonos, w wojkowicach za parkiem po lewej stronie ( patrząc od M1) masz ziomala który robi tylko BMW...Na szyldzie pisze specjalizacja BMW...
Podjedż do niego jest naprawde godny zaufania i solidny, a do tego części ori ma taniej niż w aso....

Kliknij www.bmka.pl.

Piórkowski....on zawsze rataje moje códo... :rotfl: :rotfl:

_________________
Nie bądż cieć, kup R6...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolka EML
PostNapisane: 21 maja 2010, 09:36 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 205
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: E46 318i
Kod silnika: N46
zagora napisał(a):
Jasonos napisał(a):
No i kurcze koleś nie kłamał z ceną... komputer wskazuje na czujnik wału mimośrodowego , a jego cena to 1032zł, więc nie to co ja zrozumiałem ( czujnik położenia wałka rozrządu... ).

Miał już ktoś kiedyś problemy z tym czujnikiem?



witam kolego mozesz cos bardziej przyblizyc na temat tego czujnika wału mimośrodowego,gdzie on sie znajduje,moze jakis link z oem.
u mnie bylo tak ze po wymianie przepływomierza wyjechaem z warsztatu,dodam równierz ze kasowane były będy(były dwa błedy jeden to przepływka a drugi to przednia sonda lambda)
przejechałem kilkaset metrów i właśnie auto mi osłabło i jednoczesnie zapaliła mi sie ta kontrolka o której mowa.zjechałem,zgasiłem i praktycznie od razu odpaliłem i było juz ok..
od tamtego czasu przejechaem około 5000 km i wiecej sie nie powtórzyło datego tez mnie zainteresował temat bo moze w kródce bedzie mnie to czekało i to to był poczatek tego co w niedługim czasie nastapi...pozdrowionka



No witam,

Link do RealOEM nr.7 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=ET75&mospid=47633&btnr=11_3009&hg=11&fg=25

U mnie objawy są dosyć dziwne, nie mam problemów z odpalaniem, nigdy nie miałem, nawet jak jest w tym trybie awaryjnym z zapaloną kontrolką EML. NIgdy nie przełączył mi się w tryb awaryjny podczas jazdy i nigdy też ta kontrolka nie zapaliła mi sie podczas jazdy. Zauważyłem że ona nie gaśnie tylko na mocno rosgrzanym silniku np do dłuższej jeździe w korkach. Np po takiech mozolnej trasie gaszę silnik i odpalając kontrolka już nie gaśnie i maksymalne obroty na które wchodzi to 2500rpm. Gdy auto postoi na wyłączonym silniku z 30min do godziny, odpalając, kontrolka już gaśnie tak jak ma gasnąc i nie świeci się... Ale też nie ma reguły na to bo zapaliła mi się do tej pory 3 razy od czasu jak kupiłęm swoją Betke, a było to miesiąc temu, a przez ten czas więcej niż 3 razy siedziałem w korkach ( kochane Katowice :mur: ). PO zgaśnięciu kontrolki znów wyjadę cały bak bez najmniejszych problemów.

Jeden mechanik powiedział że muszę wymienić rozrząd - bez komentarza. Drugi najpierw zastanawiał się nad silnikiem krokowym Valvotronica, ale po głębszej analizie doszedł do wniosku że to jest ten czujnik, ale dla pewności wymienił najpierw jakąś wtyczkę która do niego dochodzi bo była w opłakanym stanie ( groszowa sprawa ) to nie pomogło i teraz już zamówiłem ten czujnik i mam nadzieje że to rozwiąże mój problem...

Jasiu 1979 napisał(a):

Jasonos, w wojkowicach za parkiem po lewej stronie ( patrząc od M1) masz ziomala który robi tylko BMW...Na szyldzie pisze specjalizacja BMW...
Podjedż do niego jest naprawde godny zaufania i solidny, a do tego części ori ma taniej niż w aso....

Kliknij http://www.bmka.pl.

Piórkowski....on zawsze rataje moje códo...


Kurcze, wiesz byłem u niego dwa razy... nie chce go ani obrażać ani oczerniać, bo na pewno zna się na BMW lepiej niż ja... ale:

Po pierwsze to on właśnie bo podłączeniu do komputera i sczytaniu tego błędu kazał mi wymienić rozrząd, bo stwierdził że po 150tys-188tys w tych autach trzeba wymieniać rozrząd a ASO kłamie twierdząc inaczej, Jak mu powiedziałem że to przecież jest łańcuch, tego się nie wymienia, o obronił się hasłem że to jest bardzo cienki łańcuch i właśnie że się go wymienia.

Po drugie czułem się tan jak intruz i zostałem totalnie zlany, tydzień czekałem ( i się nie doczekałem ) na wycenę naprawy, tam jeszcze uszczelki jakieś były do wymiany...

Może Ciebie traktuje inaczej, ja tam pojechałem jako totalnie zielony, to była moja pierwsza wizyta u mechanika z moją Bunią i zielonego pojęcia nie miałem co on do mnie gada... ale już byłem po dość dogłębnym poczytaniu tego forum i trochę powątpiewałem w tą wymianę rozrządu... tego chyba nie da się zdiagnozować tylko podłączając pod komp...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolka EML
PostNapisane: 21 maja 2010, 15:12 
Miałem podobny problem z kontrolką EML i wchodzeniem silnika w tryb awaryjny. Wyczyszczenie przepustnicy rozwiązało problem.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolka EML
PostNapisane: 26 sierpnia 2012, 10:50 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e-46
Kod silnika: M62B44,
Witam. Ja miałem podobny problem przy dodawaniu gazu zapalała sie kontrolka od świec i włanczał się tryb awaryjny.Wymieniłem filtr paliwa i problem zniknoł.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolka EML
PostNapisane: 6 czerwca 2015, 14:43 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 40
Lokalizacja: Ruda Śląska
Moje BMW: e46
Kod silnika: n46
odswiezam temat...
Jasonos, jak rozwiązales swój problem z kontrolka EML? Mam podobne objawy, na ciepłym silniku jeździ okej, wyłącze silnik, odpalam na nowy i błąd i EML. Wymieniałem valentronica bo był zatarty. Mechanik mówi ze możliwe ze padł czujnik wałka mimosrodkowego lub rozrząd przeskoczył (luźny juz łańcuch). Czujnik pokazuje ze nie ma napięcia, a było mierzone i znailanie na wtyczkę jest. Kto Pomoz?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolka EML
PostNapisane: 6 czerwca 2015, 15:39 
Offline
Forumowicz

Wiek: 36
Posty: 131
Lokalizacja: Glasgow
Moje BMW: E46 318Ci
Kod silnika: N46B20
poli1990 napisał(a):
odswiezam temat...
Jasonos, jak rozwiązales swój problem z kontrolka EML? Mam podobne objawy, na ciepłym silniku jeździ okej, wyłącze silnik, odpalam na nowy i błąd i EML. Wymieniałem valentronica bo był zatarty. Mechanik mówi ze możliwe ze padł czujnik wałka mimosrodkowego lub rozrząd przeskoczył (luźny juz łańcuch). Czujnik pokazuje ze nie ma napięcia, a było mierzone i znailanie na wtyczkę jest. Kto Pomoz?


Kontrolka Eml w tym aucie może oznaczać wiele rzeczy , wiec podstawowa sprawa to podłączyc pod kompa i sprawdzić błędy.
W inpie jest taka opcja jak test vvt , a przestawiony rozrząd tez powinien generować odpowiednie błędy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolka EML
PostNapisane: 6 czerwca 2015, 23:31 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 40
Lokalizacja: Ruda Śląska
Moje BMW: e46
Kod silnika: n46
sprawdzilem błędy, sa 2:
Obrazek

Obrazek

co do testu vvt co wybrać? bo mi zwiesza kompa...
Obrazek

miał ktoś takie błędy? Własnie przy nich pojawia sie kontrolka EML + check

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolka EML
PostNapisane: 8 czerwca 2015, 08:11 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Najczęstszy powód tego, to silnik VVT. Szukaj sprawnej używki lub najlepiej nowy(widziałem gdzieś nowy siemens za pół ceny z aso)

W N42 spotkałem się raz z uszkodzonym przekaźnikiem. Sterownik VVT i wspomniany przekaźnik w N42 jest pod akumulatorem.
W N46 sterownik VVT jest połączony z DME, a przekaźnik jest w skrzynce ze sterownikiem silnika.

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolka EML
PostNapisane: 8 czerwca 2015, 11:59 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 40
Lokalizacja: Ruda Śląska
Moje BMW: e46
Kod silnika: n46
cursor napisał(a):
Najczęstszy powód tego, to silnik VVT. Szukaj sprawnej używki lub najlepiej nowy(widziałem gdzieś nowy siemens za pół ceny z aso)

jest założona sprawna używka, silnik lepiej pracuje, nie ma takich drgań itd wiec vvt sprawny na pewno :P

Cytuj:
W N46 sterownik VVT jest połączony z DME

co to takiego?

mechanik mi ogólnie mowił ze podmieniał ze sprawnego samochodu wszystkie przekaźniki itd a i tak wywalało EML

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolka EML
PostNapisane: 8 czerwca 2015, 15:55 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
A robił kalibrację VVT po zmianie silniczka?

Z używanymi bywa różnie. Może on też jest uszkodzony

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolka EML
PostNapisane: 8 czerwca 2015, 22:11 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 40
Lokalizacja: Ruda Śląska
Moje BMW: e46
Kod silnika: n46
tak była robiona kalibracja, vvt raczej sprawny, wszystkie parametry były okej... wiec pewnie ten czujnik mimośrodkowy...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolka EML
PostNapisane: 9 czerwca 2015, 07:36 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Uruchomiłbym ISTA D i sprawdził co ona podpowiada w tym momencie

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolka EML
PostNapisane: 9 czerwca 2015, 13:40 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 40
Lokalizacja: Ruda Śląska
Moje BMW: e46
Kod silnika: n46
niestety nie mam tego oprogramowania... na chomikuj widziałem ze jest dostepny do ściągniecia... którą wersje wybrać?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 109 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL