BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 18:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Rozrusznik kreci, silnik nie odpala.....
PostNapisane: 23 czerwca 2010, 11:34 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: 318i
Witam.
Czy ktoś z Was może mi pomóc????? :( Mam BMW E 46, 318 i) Sprawa wyglada następująco: ostatnio nie mogłam wogóle odpalić auta, rozruszik kreci, ale nie opala, auto zaholowałam do mechanika, podłączył pod kompa i okazało się, że czujnik położenia wałka rozrządu..... Dzisiaj wymieniłam i dalej nie odpala. Czy może być to związane z tym, że ten drugi czujnik jest uszkodzony???? Mechanik rozkłada rece, a ja niewiem co mam dalej robić:(
Pomocy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Rozrusznik kreci, silnik nie odpala.....
PostNapisane: 23 czerwca 2010, 15:38 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 813
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: e36 328i Cabrio
Kod silnika: M52B28
Jak na moje to zle przetlumaczyl i zamiast czujnika polozenia walu wymienil czujnik polozenia walka. Czujnik polozenia walu to pewnie z 250 zl wiec jakbys mial jakiegos znajomego ktory dalby sobie ten czujnik wykrecic to podmien i zobacz.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Rozrusznik kreci, silnik nie odpala.....
PostNapisane: 23 czerwca 2010, 16:06 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Podobnie myśle, że pomylił mechanik czujniki. Skoro nie pomogła wymiana jednego to powinien z powrotem zamontowac stary, na to miejsce wymienić drugi,a nie rozkładać ręce. Zapłać tylko za jedną wymianę, bo jego pomyłka to nie Twój problem.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Rozrusznik kreci, silnik nie odpala.....
PostNapisane: 23 czerwca 2010, 16:07 
Offline
Forumowicz

Wiek: 35
Posty: 292
Lokalizacja: Podkarpacie [RTA]
Moje BMW: E46 318i
Kod silnika: E46 N42
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=136017
moze mechanik ma walniety komp i zle mu pokazuje :) moze najpierw sprawdz czy masz iskre w swiecy wykrec jedna i popros zeby zobaczył czy jest iskra jak krecisz. powinno byc ja widac.

mogła ci tez pasc pompa paliwa, albo taki przypadek jak w oplu monterey mojego ojca pompa działała tylko odlutowal sie kabelek w kostce do której jest pompa paliwa wpieta i było tak jak piszesz auto kreci ale nie zapalało. mało tego mechanicy za chu*a nie mogli dojsc o co chodzi, ale rozwiazalo sie to w ten sposób ze pompke zawsze było słychac bo to terenowe auto to i pompa głosniejsza.

ale do rzeczy sprawdz najpierw czy swiece daja iskre, jak iskra jest to sprawdz czy ci pompa paliwa dziala

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Rozrusznik kreci, silnik nie odpala.....
PostNapisane: 23 czerwca 2010, 16:58 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: 318i
Dzieki za podpowiedzi. Jutro sie wszystko wyjaśni. Mam nadzieje, że po wymianie drugiego czujnika bedzie juz ok.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Rozrusznik kreci, silnik nie odpala.....
PostNapisane: 23 czerwca 2010, 18:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 69
Lokalizacja: ChojnĂłw
Witam mam ten sam silnik 318i n42 2002 r miałem taki przypadek 2 tygodnie mechanik dochodził co jest też wymieniłem czujnik wałka rozrzadu okazało sie ze lańcuch rozrzadu przeskoczył napinacz sie zacioł i slizg pekł auta nie mozna było za chiny odpalic ale to dobrze bo kosztowało mnie to tylko 1000zł nowy slizg napinacz nowy olej ustawianie łancuszka ,ten napinacz wymieniac najlepiej co 2 wymiane oleju auto mam kupione w niemczech i stało się to przy 120tyś km teraz zrobiłem juz ponad 140tyś i narazie ok żeby to zobaczyć najlepiej zdjac pokrywę zaworów


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Rozrusznik kreci, silnik nie odpala.....
PostNapisane: 29 czerwca 2010, 19:27 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: 318i
No i jest problem. Zostały wymienione dwa czujniki i nadal nic...... Zawiozłam do drugiego mechanika, ten natomiast stwierdził, że jest walnięty czujnik wału korbowego. Czy jest to możliwe?????? Dziasiaj natomiast dzwonił do mnie, że przyszedł już zamówiony czujnik położenia wału korbowego..... i co się okazuje, że różni się on od uszkodzonego :/ czy jest to możliwe, że teraz mogą być produkowane trochę inne czujniki różniące się wyglądem????? Mechanik zasugerował, że ktoś mógł podmienić........


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Rozrusznik kreci, silnik nie odpala.....
PostNapisane: 8 grudnia 2013, 13:03 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: 316ti
Kod silnika: N42
ssyllvia1981 napisał(a):
No i jest problem. Zostały wymienione dwa czujniki i nadal nic...... Zawiozłam do drugiego mechanika, ten natomiast stwierdził, że jest walnięty czujnik wału korbowego. Czy jest to możliwe?????? Dziasiaj natomiast dzwonił do mnie, że przyszedł już zamówiony czujnik położenia wału korbowego..... i co się okazuje, że różni się on od uszkodzonego :/ czy jest to możliwe, że teraz mogą być produkowane trochę inne czujniki różniące się wyglądem????? Mechanik zasugerował, że ktoś mógł podmienić........



..no wlasnie, mam to samo, spec zdiagnozowal czujnik polozenia walka(camshaft sensor exhaust) kupilem nowy i tez sie rozni od oryginalu, a niby to zamiennik, oczywiscie auto nie odpala, zamienialem i jeden i drugi, i teraz pytanie co moze byc przyczyna? nie oryginalny czujnik? czy to raczej ten od walu pod rozrusznikiem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Rozrusznik kreci, silnik nie odpala.....
PostNapisane: 8 grudnia 2013, 22:08 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 2808
Lokalizacja: Tomaszów Lub i okolice :)
Moje BMW: E36 318i 96r.
Kod silnika: M52B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=88829
Ja bym zawsze zaczął od najprostszych czynności, które należało by sprawdzić bez których auto też nie zapali
czy paliwo dochodzi do pompy, gaźnika, wtrysków itp. oraz czy jest iskra.

_________________
Moja Bunia: viewtopic.php?f=6&t=88829



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Rozrusznik kreci, silnik nie odpala.....
PostNapisane: 9 grudnia 2013, 18:17 
Offline
Forumowicz

Wiek: 39
Posty: 190
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E39 523iA
Kod silnika: M52
dokładnie też bym najpierw zaczął od sprawdzenia iskry, pompy paliwa:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Rozrusznik kreci, silnik nie odpala.....
PostNapisane: 9 grudnia 2013, 21:26 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1642
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52tub25
Panowie nie te czasy, jak nie sprawny czujnik wału to nie poda paliwa ani nie będzie iskry, najlepiej zacząć od diagnozy na kompie ;)
londoner, te czujniki to tylko oryginały, zamienniki praktycznie nikomu nie działają.

_________________
Mapa google osób z interfejsami do BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Rozrusznik kreci, silnik nie odpala.....
PostNapisane: 8 grudnia 2014, 19:15 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 431
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: e36 compact
Kod silnika: m43b16
Cześć, mam podobny problem auto kreci ale nie odpala, jeszcze wczoraj było wszystko dobrze, przejechałem ponad 200km bez problemu a dziś nie mogę ruszyć auta. Obstawiam pompę paliwa, po przekręceniu kluczyka nie słychać charakterystycznego dźwięku jaki wydawała wcześniej, ale jedna rzecz mnie zastanawia, po odpięciu wtyczek od pompy postanowiłem jeszcze sprawdzić czy dochodzi do niej napięcie przy pomocy żarówki, po przekręceniu stacyjki żarówka się nie zaświeciła, świeciła się dopiero jak kręciłem rozrusznikiem, ale przecież pompa po przekręceniu kluczyka uruchamiała się i było słychać sykniecie to czemu żarówka nie zaświeciła się chociaż przez chwile? odpiąłem tez kostkę przekaźnika napięcia od pompy i połączyłem drucikiem piny 30 i 87, wtedy pomimo wyłączonej stacyjki żarówka na wtyczce do pompy paliła się cały czas, ale gdy do pinów 30 i 87 podłączyłem żarówkę to nic się nie działo, dopiero jak kręciłem rozrusznikiem to żarówka się świeciła. Nie posiadam miernika napięcia wiec testy przeprowadzałem żarówka. Co o tym sadzicie, czy to wina pompy paliwa?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Rozrusznik kreci, silnik nie odpala.....
PostNapisane: 10 grudnia 2014, 08:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: E36 316i
Mam podobny problem w moim BMW e36 316i.
Do pompy nie dochodzi w ogóle napięcie.
Podmieniłem przekaźniki i nadal nic ;/
Chyba trzeba by było iść za przewodem, tylko gdzie on się ciągnie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Rozrusznik kreci, silnik nie odpala.....
PostNapisane: 15 lipca 2017, 14:19 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e46
Kod silnika: m43b19
Witam odświeżę temat:
a mianowicie moje auto e46 318ci m43b19tu miało chimery ponieważ na zimnym paliło elegancko ale jak się rozgrzało i zostało zgaszone już nie odpaliło, aż do wystudzenia jak wystygło to odpalił pomyślałem pewnie czujnik wałka rozrządu wiec zakupiłem nowy oem bmw za ponad 400 zł, nie przyniosło to efektu gdyż ponownie jak auto nabrało temperatury i zostało zgaszone już nie odpaliło. Popytałem na różnych forach i polecili zakupić czujnik wału, co uczyniłem kupiłem vdo simens z pewnego źródła i po wymianie nie słychać pompki paliwa po zapłonie. Co ciekawe wcześniej nie było błędu czujnika, po montażu czujnika nowego wyskakuje błąd 136 czujnik wału kurde juz mi ręce opadają jakieś pomysły sprawdziłem przewód co idzie do czujnika i + jest po zapłonie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Rozrusznik kreci, silnik nie odpala.....
PostNapisane: 17 lipca 2017, 00:59 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e46
Kod silnika: m43b19
Ktoś pomoże ?? :kwasny:



mały up dziś byłem u elektryka i sprawdził oba czujnik mój stary i nowy stary uważa za dobry bo wszystkie przejęcia są a natomiast nowy nie ma przejęcia na jednym pinie ktoś się już spotkał z takim czymś to teraz gdzie szukać przyczyny


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Rozrusznik kreci, silnik nie odpala.....
PostNapisane: 9 grudnia 2018, 12:31 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 9
Moje BMW: ☆e46☆Sedan☆
Kod silnika: ☆N46B18☆
Sprawdz tak jesli masz N46. Podlacz wszystko co masz rozlaczone pod maska, Przekrec stacyjnke do pozycji przed zaplonem tam gdzie zapalaja sie wszystkie kontrolki, pozostaw stacyjke w tej pozycji i podejdz do silnika, odlacz teraz silnik Valvetronik i sproboj teraz dalej przekrecic na zaplon trzymajac tak dlugo az auto zapali. Powinno to trwac nie wiecej jak 30sec. nim Ci odpali .Jesli zapali to czujniki walkow rozrzadlu masz wyeliminowane tak samo jako jak czujnik polozenia walu korb. Poniewaz silnik odpalil Ci w tzw. stalym wzniosie zaworow. Niebedzie mial mocy ale wyeliminuje to niuansy zwiazne z tym ktory to czujnik polegl. Jesli po odlaczeniu tak jak napisalem auto Ci odpali to na 95% masz problemy z czujnikiem polozenia walka mimosrodowego valvetronic. Ja bynajmniej sam przerabiam ten problem.

Aha podczas pracy gdy silnik juz odpali mozesz podlaczyc z powrotem silnik Valvetronik jesli nie zgasnie to w teori czujnik mimosrodowy jakos tam dziala. Moc przy kolejnym odpaleniu jesli zapali powinna wrocic a bledy Chech i EML znikna same.


Pozdr.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 110 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL