BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 11:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 31 sierpnia 2010, 23:08 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 60
Moje BMW: E46 TOURING320D
Kod silnika: M47 D20TÜ
Posiadam BMW e46 w kombi. Założyłem do niej felgi 17' i opony 225/45 . I moje pytanie brzmi czy na takich oponach auto powinno być stabilne? Byłem na zbieżności jest ok, koła są wyważone ciśnienie równe w wszystkich kołach a samochód jest nieprzewidywalny szczególnie na koleinach. Jaka jest na to recepta czyżby koła były za szerokie?

_________________
http://www.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/pokaz_obrazek/4aa ... cf0ab.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 31 sierpnia 2010, 23:11 
Offline
Compact z wyboru
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3741
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e36 316i
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... lit=malina
i koła węższe tym lepiej jedzie w koleinach, miałem różnice jak w wcześniejszym samochodzie miałem 175, a w becie 205

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 31 sierpnia 2010, 23:14 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 2174
Lokalizacja: Tiegenhof
Moje BMW: E36
Kod silnika: M43B16 :]
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=27899
Raczej normalne, że na oponach tej szerokości i 17 calach jeb*e w koleinach.

_________________
>>> MOJA e36... :] <<<

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 31 sierpnia 2010, 23:14 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 60
Moje BMW: E46 TOURING320D
Kod silnika: M47 D20TÜ
Ja w czwartek umówiłem się z mechanikiem i założę 205 zimówki bo już brak mi sił na te koła, specjalnie kupiłem nowe opony i zero poprawy... Wcześniej miałem astre 2 bertone i tam były R17 215/45 i tak nie rzucało....

_________________
http://www.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/pokaz_obrazek/4aa ... cf0ab.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 1 września 2010, 00:13 
mam to samo, podobno na 215 jest już lepiej


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 1 września 2010, 00:15 
Offline
Forumowicz

Posty: 324
Lokalizacja: krk
niektórych to chyba trzeba przewieśc takim zestawem jak przod 245 a tył 265 i podejrzewam ze to jest lekarstwo na wasze problemy :rotfl: :rotfl:

chyba zapominacie ze bmw ma negatyw :luka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 1 września 2010, 01:53 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 1376
Lokalizacja: Police ZPL
Moje BMW: e46 323i
Kod silnika: M52tuB25
Tak, to wina niskoprofilowych opon o dużej szerokości. Ale jest na to rada.
W ustawieniach zbieżności, lub geometrii są pewne widełki, czyli granice tolerancji. Jak masz dobrego diagnostę i kumatego to można mu zasugerować, że cię wozi a on lekko zmieni punkty (w granicy tolerancji) a nie ustawi na środek tak jak niektórzy.
U mnie pomogło.

_________________
Oceń moje e46 - Vogtland


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 1 września 2010, 02:11 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 170
Lokalizacja: Warszawa - Grodzisk Mazowiecki
Moje BMW: E46 Coupe 325Ci M54
Kod silnika: M54B25
mam 225/55 i nie powiem, niełatwo jest na koleinach, a w deszczu na koleinach to już tragedia :( tez będe z czasem zmieniła na weższe

_________________
Moja E36 318tds Compact M-Technic EXCLUSIVE EDITION :)
WGM


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 1 września 2010, 08:21 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 39
Posty: 49
Lokalizacja: Bytom
Moje BMW: e46
Kod silnika: m43b19
Dzieq napisał(a):
Posiadam BMW e46 w kombi. Założyłem do niej felgi 17' i opony 225/45 . I moje pytanie brzmi czy na takich oponach auto powinno być stabilne? Byłem na zbieżności jest ok, koła są wyważone ciśnienie równe w wszystkich kołach a samochód jest nieprzewidywalny szczególnie na koleinach. Jaka jest na to recepta czyżby koła były za szerokie?

Ja mam felgi 18' opony 225/40 jak kupiłem samochód to troszkę było to uciążliwe, jednak się przyzwyczaiłem. Trzymając mocno kierownicę jest ok, jednak na dużych koleinach auto pływa. W poprzednim samochodzie e36 miałem 16' 205/50 i oponach nowych goodyer f1 efekt na duyżych koleinach był taki sam. Na zimowych kołach 205/65 16' efekt pływania auta na koleinach zniknął. Dużo lepiej samochód prowadzi się na wysokim profilu opony. Według mnie nie ma rady na te koleiny

_________________
www.optykroza.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 1 września 2010, 13:53 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 60
Moje BMW: E46 TOURING320D
Kod silnika: M47 D20TÜ
Tydzień temu wróciłem z Chorwacji i stała tam e46 na 18' 255/35 na blachach austriackich... Także nasze drogi...

_________________
http://www.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/pokaz_obrazek/4aa ... cf0ab.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 1 września 2010, 21:16 
Offline
Forumowicz

Posty: 205
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52
niestety u mnie efekt plywania na oponach 215/55 nawet występował, dwoma rękoma na waskich drogach, szkoda nerwów, zmienilem na 205/55, jak ręką odjął, eh


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 1 września 2010, 21:24 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 149
Lokalizacja: Poznań/Szczecinek
Moje BMW: 320d
Kod silnika: M47N
przyzwyczaisz się :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 2 września 2010, 09:16 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 239
Lokalizacja: Leszno
Moje BMW: F10 535i
Kod silnika: N55
Witam
U mnie ten sam problem. Maglownice mapo regenracji w fimie Hydrosystem - miał luz i ciekła.
Po zamontowaniu i zrobieniu komputerowej zbieżnosci troszke lepiej ale nadal wozi na koleinach - masakra. W między czasie wymieniłem lewy wahacz przedni bo sworzeń padł - prawy był ponoć dobry.
Pytanie co może jeszcze powodować to wożenie na koleinach, a jak puszcze kiere na lepszym odcinku drogi to też na dziurach potrafi odbijac lewo/prawo?
W maju byłem na przeglądzie to gosć mi mówił ze lewy przedni amor mi sie konczy - 44% a prawy miał chyba 67% :zdziwko:
Czy to przez ten amor może tak rzucać? Czy opony tez mogą miec wpływ? Na przodzie mam juz troche zjechane 205/55/16
Co mam jeszcze sprawdzic? Czy łączniki stabilizatora mogą mieć w tym znaczenie?

_________________
I was born to FLY!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 2 września 2010, 14:23 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 1376
Lokalizacja: Police ZPL
Moje BMW: e46 323i
Kod silnika: M52tuB25
Tak jak wyżej napisałem.
Jeśli nie tuleje przednich wahaczy ( to samo z tylnymi i tulejami ławy), i mamy w jakimś stopniu pewność żeby wykluczyć zawieszenie i luzy, to przyczyną jest ustawienie geometrii przez diagnostę, który nie zna sposobu żeby maksymalnie zniwelować wożenie po koleinach i ustawia książkowo na środek.
Tak powinni robić dla każdego tylnonapędowego auta, z racji na czulszą reakcję sterowania przodu.
W ustawieniu geometrii jest zawsze granica tolerancji, czyli "od...do" jakichś wartości i tylko trzeba znać patent na dobranie odpowiednich w danych widełkach.

_________________
Oceń moje e46 - Vogtland


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 2 września 2010, 15:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
smietnik napisał(a):
mam to samo, podobno na 215 jest już lepiej
może i lepiej, ale tez buja, u mnie na 205 baloniastych, przy sprawnym zawieszeniu praktycznie nie czuć kolein.

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 2 września 2010, 18:41 
Martines_Lesz napisał(a):
W maju byłem na przeglądzie to gosć mi mówił ze lewy przedni amor mi sie konczy - 44% a prawy miał chyba 67% :zdziwko:


Wynik 44% nie świadczy, że coś się kończy.. do końca jeszcze daleka droga....

DanyU napisał(a):
smietnik napisał(a):
mam to samo, podobno na 215 jest już lepiej
może i lepiej, ale tez buja, u mnie na 205 baloniastych, przy sprawnym zawieszeniu praktycznie nie czuć kolein.


Dokładnie, E36/E46 na szerokości 205mm, nie rzuca w koleinach, każda szersza opona już powoduje dyskomfort.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 2 września 2010, 19:42 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 24
Lokalizacja: siedlce
kolego nic nie poradzisz..przy tak szerokich oponach inaczej nie bedzie..nie ma co sie doszukiwac luzow itp..wyjedz na normalna droge i zobaczysz ze bedzie autko lecialo jak po sznurku..na koleinach padaka musisz sie przyzwyczaic lub zejsc na 195 szerokosci i tyle..zreszta idzie zima i na szerszych nie pojezdzisz-zima tylko na 195 szerokosci


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 3 września 2010, 09:38 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 60
Moje BMW: E46 TOURING320D
Kod silnika: M47 D20TÜ
No ja na ziem mam oryginalnie 205 ;p

_________________
http://www.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/pokaz_obrazek/4aa ... cf0ab.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 3 listopada 2010, 22:54 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 170
Lokalizacja: Warszawa - Grodzisk Mazowiecki
Moje BMW: E46 Coupe 325Ci M54
Kod silnika: M54B25
Potwierdzam dziś zmieniłem oponki na węższe czyli na 205 i z koleinami jest duuuuuuzo lepiej!!!! nie ten samochod :)

_________________
Moja E36 318tds Compact M-Technic EXCLUSIVE EDITION :)
WGM


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 4 listopada 2010, 07:55 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 239
Lokalizacja: Leszno
Moje BMW: F10 535i
Kod silnika: N55
No kurde ja mam 205 R16 i u mnie na koleinach jest tragedia.
W przyszłym tygodniu albo może jeszcze w tą sobote zmienie na zimówki 195 R15 i myśle ze cos sie poprawi - tylko ten szum :zly:
Wymieniłem tuleje na tylnych zawiasach mechanik mówił ze na przodzie jest wszystko spoko, myśle że troche sie poprawiło albo to moje złudzenie.
Mechanika chyba musze jednak zmienic bo na lewym przodzie delikatnie cos mi puka - nie wiem albo łacznik dr. stabilizatora albo jakies gumy na stabilizatorze albo juz poducha amora siadła. Na dodatek wczoraj poszedłem i chwyciłem lewe koło przednie i delikatnie nim ruszyłem L/P i jest delikatny luz ~1cm :szok:
Kurde maglownice mam po regeneracji w lipcu końcówki tez były zmieniane, lewy wahacz TRW z tuleją febi nowy w sierpniu - to co to może być?
Na prawym kole nie mam tego luzu. Czy to może byc przyczyna pływania?
Czy może od razu zmienić tuleje na prawym przednim wahaczu? Bo nie podobno żeby ta na lewym Febi już siadła -zrobiłem na niej może z 3tys km?
A no i jeszcze jak wolno jade tak do 40km/h to kierownica mi sie kołysze na nierównościach L/P :szok:
Musze to zrobic bo jak wsiadam do żony fiesty to mnie szlak trafia ze tam sie kieruje jednym palcem a ma tam alusy 185/55R14 :znudzony:

_________________
I was born to FLY!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 77 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL